Страница 118 от 166 ПърваПърва ... 68108116117118119120128 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,756 до 1,770 от общо 2477

Газов котел - Избор и Цени

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    165
    #1756

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Доколкото знам, темата не е затворена за мнения на хора, които инсталират и поддържат и други марки котли. Така че ако те имат време и желание, нека споделят опит и знания.
    Чест прави на Lazar, че е откровен и казва - това познавам, доволен съм, препоръчвам.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Oct 2016
    Мнения
    2
    #1757

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Промоцията си продължава до края на ноември. Колкото до пристрастието - може и да си прав в някаква степен, затова не обичам да давам препоръки. Нека обаче да се има предвид, че аз си избирам сам с коя марка да работя и това е информиран избор. Тоест ако предпочитам да работя с някоя марка, то това е на базата на претегляне на плюсове и минуси, а не защото имам достъп само до тази марка или пък имам някакви задължения. Имам относително еднакъв достъп до всички марки, имам информация за предимства, недостатъци, възможности и съм преценил, че е излишно да се разкъсвам между десетки марки, да се изживявам като пенкилер. Така че, ако аз претегляйки плюсове и минуси съм се спрял да работя с определени марки, то няма как да се очаква да препоръчвам нещо друго. И не ми харесват тълкования, че съм препоръчал нещо си заради факта, че работя с тази марка. Точно обратното - работя с дадена марка, защото ми харесва, а щом е така - не виждам причина да препоръчвам нещо друго.
    А колкото до подово отопление с газов котел - няма по-добро от това. Термопомпата също добре се комбинира с подово, но е многократно по-скъпо вложение и трудно и скъпо топли бойлер. За сметка на това охлажда, но пък иска конвектори. А бе така е - на земята няма рай
    Благодаря за всиски за коментарите до момента.
    Добър ден, Лазар, имате ли информация за фирма/специалист с добри отзиви и качествена работа, който можете да препоръчате в София.? Разбирам, че има доста тънкости в инсталацията на котле и отопление, затова искам да поверя задачата на доказан специалист. За съжаление, доста изчетох, но не всичко ми е ясно и не мога да претедирам, че сам имам достатъчно познания, за да планирам всички стъпки и детайли. Ще съм благодарен и ако напишете 2-3 думи и по останалите ми въпроси В), Г), Д) и Е).

    Благодаря предварително.

  4. Novice
    Тук е от
    Oct 2016
    Мнения
    2
    #1758

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Здравейте,

    бих желал да ви задам няколко въпроса, които ме мъчат от няколко дни.
    Предстои ми газифициране в 90 кв апартамент. По сметките за топлозагуби с условието, че никой не ни топли от никъде и сме над гаражи идва, че на -30 градуса (хладният град си е хладен) мощноста, която ми трябва за котела е 12 KW.
    Харесах си промоцията, която върви в момента:

    Condens 2500W WBC 14-1 DE 23 С бойлер Tronic 1500T ES 150-5 2000W BO L1C-NTWVL Едноконтурен котел с мощност 2,0 - 14,0kW, стенен бойлер 150 литра с левивръзки и ел. нагревател, датчик NTC за бойлер, стайно термоуправление CR100 и базов димоотвод AZB916

    Отоплението ще е подово, управлявано от терморегулторът от пакета. Единственото, което нямаме е външна изолация, която е планирана за другото лято. Затова не виждам смисъл да взимам по-голямо котле, за да може да ме топли тази зима. Прочетох цялата тема + още няколко и може би съм изпуснал нещо.

    Въпросите ми са:

    1: Дали ако котелът работи дълго време (около седмица) на максимална мощност ще е добре за него, не харесвам цялата идея за зверското презапасяване.
    2: Котелът ще се намира на около 3 метра под колекторанта кутия, като ще има около 7-8 метра тръбен път, който ще е PP тръби. Поради естеството на мястото за котела, ще има доста колена, докато стигне до колектора (минимум 7 на тръба). Дали ще може котела да се справи с вдигането на водата или ще трябва да се добави допълнителна помпа.
    3: В нашият град предлагат само Immergas общо взето, като се бях хвърлил на Victrix X TT 12. Но цената му, само на котела е близка до пакетната за Боша, което си е див абсурд в момента. Най-близките ми градове са Габрово и Велико Търново. Може ли да ми кажете някакви мнения за сервизите и дистрибуторите от там, за да не скачам на сляпо в непозната за мен територия ?


  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2013
    Живее в
    Севлиево
    Мнения
    57
    #1759

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    TsPenchev писах ти на лични, насреща съм за обмен на опит.

    - - - - - - - - - -

    Здравейте, отново се обръщам с молба да споделите. В зоната на котела усещам непроятна миризма. Нещо като сяра, развалено. След обстоен органолептичен анализ установих, че идва от заустването на кондензната вода. Споделете има ли резон да е от нея и как да го елиминирам. Понеже винаги съм искала като си влезя вкъщи да ми мирише приятно то напук сега пък това.

  6. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #1760

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Здрасти Daya,
    органолептичният анализ е правилен, причината е в "онова" кабелче, което те спаси от предния проблем. Истинското решение на проблема е свързване през сифон. Бош също предлага такъв сифон, но може да е и съвсем импровизиран

  7. Novice
    Тук е от
    Oct 2016
    Мнения
    2
    #1761

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Здравейте отново,

    Daya ми помогна изключително много с информация, която ми беше силно необходима. За което съм благодарен и ще трябва да почерпя.

    Общо взето остава да се надявам тази зима да се снабдя с газ...

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    91
    #1762

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Daya
    Имa гaз, пpoблeмa бил, чe дългo нepaбoтили ĸoтли ce пълнeли /нe знaм ĸaĸ и oтĸъдe/ c вoдa и тя ги "дyшaлa". Извaдиxмe тpъбaтa зa ĸoндeнзa, изтoчиxмe вoдaтa, пpoдyxaxмe и тpъбaтa зa ĸoндeнзa дa нямa въздyx. Ceгa ĸoтeлa тpъгвa, тoпли oĸoлo чac и пaĸ дaвa cъщaтa гpeшĸa, тaĸa пoвтapяxмe пpoцeдypaтa c изтoчвaнeтo, нo paбoти чac двa и пoчвa дa ce чyвa eднo вpeнe и бълбyĸaнe в ĸoтeлa, пoĸaзвa т.нa вoдaтa 72, a paдиaтopитe ca лeĸo тoпли. Kaзвaтe дa oбeзвъздyшим cиcтeмaтa ли?
    - - - - - - - - - -

    Здравейте, отново се обръщам с молба да споделите. В зоната на котела усещам непроятна миризма. Нещо като сяра, развалено. След обстоен органолептичен анализ установих, че идва от заустването на кондензната вода. Споделете има ли резон да е от нея и как да го елиминирам. Понеже винаги съм искала като си влезя вкъщи да ми мирише приятно то напук сега пък това.
    Здравейте,
    Някой имал ли е същия проблем по-горе, който е описала Daya? Moят котел е Condens 2500 2-14kw от промоцията, но все още не е вързан, защото чакам газовата компания да ми пусне газта. Ако някой е имал същия проблем с моя модел котел да пише, за да мога да реагирам предварително и да информирам майстора за проблема. Ако може да обясни как се справил с този проблем. Предварително благодаря.

  10. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #1763

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Поискай да ти монтират Сифон за кондензни котли - Аксесоар №432

  11. Junior Member
    Тук е от
    May 2016
    Живее в
    Кърджали
    Мнения
    80
    #1764

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Поискай да ти монтират Сифон за кондензни котли - Аксесоар №432
    Здравейте!,

    .....относно коментарите за конденза и необходимостта от специален сифон, понеже още не съм запалил котела и нямам лични впечатления!

    - много ли е конденза който се отделя при НОРМАЛНА работа на котлите?
    - задължително ли е свързването на тръбата за конденз към обратна канализация още повече със специалния сифон?
    - не може ли да се мине със 10 литра съд в който да се събира и периодично да се изхвърля?

    .... особено в случаи като моя, когато котела е монтиран в мазето

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    91
    #1765

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от JordanS Виж публикацията
    Здравейте!,

    .....относно коментарите за конденза и необходимостта от специален сифон, понеже още не съм запалил котела и нямам лични впечатления!

    - много ли е конденза който се отделя при НОРМАЛНА работа на котлите?
    - задължително ли е свързването на тръбата за конденз към обратна канализация още повече със специалния сифон?
    - не може ли да се мине със 10 литра съд в който да се събира и периодично да се изхвърля?

    .... особено в случаи като моя, когато котела е монтиран в мазето
    Здравей JordanS,
    Moя котел също е монтиран в мазата, но по чиста случайност тръбата за канализация минава през съседната маза и майстора успя с лек наклон да свърже кондензната с канализационна тръба. Дължината на тръбата е около 6-7м, по такъв начин се спасих от хаммалогията периодично да изпразвам пълен съд. Според мен се огледай за възможността да свържеш конденза с канализацията.

  13. Junior Member
    Тук е от
    May 2016
    Живее в
    Кърджали
    Мнения
    80
    #1766

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Здравей vo_yulmi,
    при мен също има подов сифон за обратна канализация и не е проблем да се свърже при необходимост.- не очаквах толкова конденз да правят тия "кондезни" котли..., че и специален сифон да е необходим

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #1767

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Аз не съм сигурен, че всички марки имат нужда от този сифон. Май само този модел на Бош. И то не при всички случаи. Ако беше задължителен би трябвало да го пише.

  16. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #1768

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Не е само при Бош, такъв сифон има за всички марки, но не е задължителен. Той има специална конструкция, така че хем да спира миризмите от канализацията, но пък и да предпазва котела от "давене"

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,563
    #1769

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    При някои марки си е вграден, не е аксесоар(Immergas, Viessmann). На Tesy(Intergas) беше външен но си вървеше задължително към котела. Учуден съм за такова решение при Бош.

  18. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #1770

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Не, вграден си има, както всички, но външният е отделно. При Вайлант също се предлага. Идеята е да няма твърда връзка - ако прелее канализацията да не се напълни котела, а да прелее през този външен сифон

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 09:58
  2. UPS за газов котел
    От taralion във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 06-06-16, 22:09
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 21:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 22:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 22:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе