Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 35
Like Tree1Одобрявам

Избор на Таблет от марката Allview

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,783
    #16

    Отговор: Избор на Таблет от марката Allview

    Цитат Първоначално публикувано от pilot Виж публикацията
    Vlado66
    Кои точно маркови устройства се правят в един завод с немаркови? Как си представяш примерно популярни корейски, японски и тайвански марки да го правят това. Да, различните компоненти се правят от други фирми с различна степен на качество, но самата сглобка се извършва отделно. Просто големите корпорации нямат сметка да правят съвместно производство с но нейм марки под един покрив, защото пазара е много конкурентен.
    Може би действително неправилно съм се изразил-Cortex А9 процесорите,а предполагам и дъната,Power VR видеата ги блъскат навсякъде.Е Самсунг ползват собствени панели,ама китайците имат IPS които не падат по-долу.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #17

    Отговор: Избор на Таблет от марката Allview

    Цитат Първоначално публикувано от VLADO 66 Виж публикацията
    Може би действително неправилно съм се изразил-Cortex А9 процесорите,а предполагам и дъната,Power VR видеата ги блъскат навсякъде.Е Самсунг ползват собствени панели,ама китайците имат IPS които не падат по-долу.
    IPS матриците също се различават в отделните устройства. То много правят мляко, но с различно качество. Примерно съм сравнявал моделите на две тайвански марки с IPS и се усеща разлика, най-вероятно един производител, но различни ревизии, различна настройка. Самсунг използват PLS или Amoled.

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #18

    Отговор: Избор на Таблет от марката Allview

    1. плащаш роялтис на която искаш фирма, и ако тя се съгласи (т.е. за нея продукта, който произвеждаш се струва достатъчно качествен, за да мине като произведен от нея) - имаш си "марков" продукт, произведен в китай/танзания/българия/бимбилистан....

    2. въз основа на 1 бройка не може да се състави адекватно мнение

    3. някой отварял ли е и сравнявал "маркови" с "немаркови" лаптопи/таблети/телефони напоследък? една и съща шитня навсякъде. недейте прехвърля наблюденията си върху комплексни не-еднодневки продукти върху "консумативи" с планирано остаряване 1 година

    4. сглобяването не е като производството, че да изисква СПЕЦИАЛНИ условия, неповторяеми и непостижими за "немарковите" производители. аз пък считам, че тъч-а на галакси таба и на нексуса са далеч по-кофти от на китайските "ментаци", които реагират леко и коректно точно като този на iphone-а. описаният от glowndark проблем е точно толкова изолиран, колкото и примерно дефектна матрица на леново лаптоп.... да, случва се, но не е показателно за марката

  5. Novice
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    7
    #19

    Отговор: Избор на Таблет от марката Allview

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    1. плащаш роялтис на която искаш фирма, и ако тя се съгласи (т.е. за нея продукта, който произвеждаш се струва достатъчно качествен, за да мине като произведен от нея) - имаш си "марков" продукт, произведен в китай/танзания/българия/бимбилистан....

    2. въз основа на 1 бройка не може да се състави адекватно мнение

    3. някой отварял ли е и сравнявал "маркови" с "немаркови" лаптопи/таблети/телефони напоследък? една и съща шитня навсякъде. недейте прехвърля наблюденията си върху комплексни не-еднодневки продукти върху "консумативи" с планирано остаряване 1 година

    4. сглобяването не е като производството, че да изисква СПЕЦИАЛНИ условия, неповторяеми и непостижими за "немарковите" производители. аз пък считам, че тъч-а на галакси таба и на нексуса са далеч по-кофти от на китайските "ментаци", които реагират леко и коректно точно като този на iphone-а. описаният от glowndark проблем е точно толкова изолиран, колкото и примерно дефектна матрица на леново лаптоп.... да, случва се, но не е показателно за марката

    Във всеки случай винаги е по-добре да се използва таблет, когато пътуваш нанякъде да кажем.Мен това ми е основната цел.Мързи ме да ис мъкна лаптопа наляво надясно, а и няма нужда, ако имам едно 10 инчово бижу пък и да не е на скъпа марка...Според мен повечето хора, които се оплакват, че не се справят добре с инсталирането на софтуер на немаркови таблети и прочее, не разбират достатъчно..не, че искам да обидя някого - но на всичко се намира майстор, който знае как да прави нещата

  6. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #20

    Отговор: Избор на Таблет от марката Allview

    Цитат Първоначално публикувано от Wizzzard Виж публикацията
    Според мен повечето хора, които се оплакват, че не се справят добре с инсталирането на софтуер на немаркови таблети и прочее, не разбират достатъчно..не, че искам да обидя някого - но на всичко се намира майстор, който знае как да прави нещата
    Звучиш ми като добър футболист, конто се опитва да ме убеди, че понеже е добър, не е необходимо да дава пари за футболни обувки, може да рита и с кълцуни
    Иначе си прав, човек ако се напъне ще пребори евентуалните болежки, но не съм убеден, че това е най-доброто решение. Понякога комфортът заслужава да бъде заплатен.

  7. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #21

    Отговор: Избор на Таблет от марката Allview

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    3. някой отварял ли е и сравнявал "маркови" с "немаркови" лаптопи/таблети/телефони напоследък? една и съща шитня навсякъде. недейте прехвърля наблюденията си върху комплексни не-еднодневки продукти върху "консумативи" с планирано остаряване 1 година
    Бла, бла... В момента пиша от първия android таблет, официално купен в България вече и аз не помня кога - преди повече от 2 години. Машинката е като в първия ден и продължава да ми върши перфектна работа, нещо което е невъзможно с нонейм боклук.
    Мисля си, че и след още 2 години ще е същата ситуацията.
    Това са едни от най-добре похарчените ми 1300 лв.
    Пък ти ме убеждавай, че всичко е еднакво.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #22

    Отговор: Избор на Таблет от марката Allview

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    1. плащаш роялтис на която искаш фирма, и ако тя се съгласи (т.е. за нея продукта, който произвеждаш се струва достатъчно качествен, за да мине като произведен от нея) - имаш си "марков" продукт, произведен в китай/танзания/българия/бимбилистан....

    2. въз основа на 1 бройка не може да се състави адекватно мнение

    3. някой отварял ли е и сравнявал "маркови" с "немаркови" лаптопи/таблети/телефони напоследък? една и съща шитня навсякъде. недейте прехвърля наблюденията си върху комплексни не-еднодневки продукти върху "консумативи" с планирано остаряване 1 година

    4. сглобяването не е като производството, че да изисква СПЕЦИАЛНИ условия, неповторяеми и непостижими за "немарковите" производители. аз пък считам, че тъч-а на галакси таба и на нексуса са далеч по-кофти от на китайските "ментаци", които реагират леко и коректно точно като този на iphone-а. описаният от glowndark проблем е точно толкова изолиран, колкото и примерно дефектна матрица на леново лаптоп.... да, случва се, но не е показателно за марката
    1. Не е толкова леснa организацията и възлагането на производствения процес.
    2. Как да съпоставим продукт - ти как съпоставяш таба с но нейм таблет?
    3. Има си различно качество.
    4. Точно това е много важен процес. Три марки автомобили под една шапка с различно качество на крайния продукт, поради сглобка, качество на материалите, ценово позициониране.

    П.С. Между другото в Метро oт 28.03. Нексус 7 16GB/wifi на 359лв.- factory reconditioned :rolleyes:
    Този пост е редактиран от pilot; 21-03-13 в 13:50.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,783
    #23

    Отговор: Избор на Таблет от марката Allview

    Ето ти производство на евтин The process of MSI Tablet PC's production and quality test - YouTube и скъп таблет Apple Chinese Factories Exclusive Production - YouTube -да виждаш някаква разлика?Разбира се има и това https://www.youtube.com/watch?v=AfyAjkPIYyc ама това струва 55$.
    Този пост е редактиран от VLADO 66; 21-03-13 в 15:47.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #24

    Отговор: Избор на Таблет от марката Allview

    Виж сега, това с клипчетата е малко несериозно. Ако влезеш в един завод, където произвеждат дадена скъпа марка автомобил и в друг, където произвеждат евтин, не знам дали ще намериш разлика от една обиколка, камо ли от един клип. Да не казвам марки. Има си стандарти и тип производствен процес, клас машини, квалифицирана работна ръка, контрол, квота и прочие...

    Няма смисъл да бистрим повече въпросът, всеки си има мнение и го споделя, затова е форум. Виждам, че повечето сме дебели глави в спора, така че предполагам няма да се убедим взаймно, кой прав, кой крив. Важното е всеки да е удовлетворен от даден продукт, било марков или не. Аз не гледам марки, а дали ме удовлетворява продукта за бъдещо ползване.

    Оспамихме темата на човека за марката Allview!:rolleyes:
    Този пост е редактиран от pilot; 21-03-13 в 16:52.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,783
    #25

    Отговор: Избор на Таблет от марката Allview

    Прав си!А за извинение на пусналия темата-едно телефонче което ми фана окото Allview P4 Duo Review (Dual SIM Dual Core Phone) - GSMDome.com - YouTube

  13. Novice
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    7
    #26

    Отговор: Избор на Таблет от марката Allview

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    Бла, бла... В момента пиша от първия android таблет, официално купен в България вече и аз не помня кога - преди повече от 2 години. Машинката е като в първия ден и продължава да ми върши перфектна работа, нещо което е невъзможно с нонейм боклук.
    Мисля си, че и след още 2 години ще е същата ситуацията.
    Това са едни от най-добре похарчените ми 1300 лв.
    Пък ти ме убеждавай, че всичко е еднакво.

    Естествено,. че предпочитам да си взема Самсунг таб или Айпад, но за съжаление средстава ми са ограничени и Allview не ми се струва никак лоша опция :Д Що се отнася до бг футболистите ти, сравнението е наистина удачно

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от pilot Виж публикацията
    Виж сега, това с клипчетата е малко несериозно. Ако влезеш в един завод, където произвеждат дадена скъпа марка автомобил и в друг, където произвеждат евтин, не знам дали ще намериш разлика от една обиколка, камо ли от един клип. Да не казвам марки. Има си стандарти и тип производствен процес, клас машини, квалифицирана работна ръка, контрол, квота и прочие...

    Няма смисъл да бистрим повече въпросът, всеки си има мнение и го споделя, затова е форум. Виждам, че повечето сме дебели глави в спора, така че предполагам няма да се убедим взаймно, кой прав, кой крив. Важното е всеки да е удовлетворен от даден продукт, било марков или не. Аз не гледам марки, а дали ме удовлетворява продукта за бъдещо ползване.

    Оспамихме темата на човека за марката Allview!:rolleyes:
    Ахахаха, нищо, аз се опитвах да разбера повече инфо за тях, но явно няма. Allview пак казвам хич не са толкоа зле, но таблетите, които се коментират тук наистина си заслужават ...стига финанси да имаш )Продължавайте да ис коментирате, мен ми е интересно да си чета :Д

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    4
    #27

    Отговор: Избор на Таблет от марката Allview

    Здравейте!Отскоро съм с таблет Allview Ax4 nano.Доволен съм.Единствения недостатък за мен е слабия GPS.В стаята не хваща никакъв сигнал.Навън засича сигнал доста бързо.Камерите също са слаби,но не заради тях го взех.Доволен съм.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,173
    #28

    Отговор: Избор на Таблет от марката Allview

    Аз не знам да има някакво GPS устройство , ксето да хваща сигнал в стая.

  17. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #29

    Отговор: Избор на Таблет от марката Allview

    Цитат Първоначално публикувано от fu4ko Виж публикацията
    Здравейте!Отскоро съм с таблет Allview Ax4 nano.Доволен съм.Единствения недостатък за мен е слабия GPS.В стаята не хваща никакъв сигнал.Навън засича сигнал доста бързо.Камерите също са слаби,но не заради тях го взех.Доволен съм.
    При половение, че gps сигнала идва от спътник(както о сателитния сигнал), незнам как си представяш да имаш сигнал в закрит обект. Ако ставаше и сателитните антени нямаше да по терасите а щяха да са в стаите [emoji2]

  18. Novice
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    4
    #30

    Отговор: Избор на Таблет от марката Allview

    Цитат Първоначално публикувано от bisval Виж публикацията
    Аз не знам да има някакво GPS устройство , ксето да хваща сигнал в стая.
    Аз пък знам-Samsung Galaxy Y хваща сигнал и в стаята.Имах и Huawei Honor и той хващаше в стаята с навигация Igo.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на таблет до 150-160 лева
    От vartan във форум Мобилни устройства
    Отговори: 15
    Последно: 22-05-15, 10:55
  2. Мнение за смартфон Allview A4 DUO, Dual-Sim
    От dafi_dimo във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 4
    Последно: 12-01-14, 10:15
  3. Избор на таблет до 500-600 лв.
    От Lucky[BG] във форум Мобилни устройства
    Отговори: 20
    Последно: 24-09-13, 13:58
  4. Избор на таблет от Ебай до 250лв
    От NIGHTMAN86 във форум Мобилни устройства
    Отговори: 10
    Последно: 01-08-13, 15:19
  5. андроид таблет-съвет за избор
    От gogyto във форум Мобилни устройства
    Отговори: 2
    Последно: 26-09-12, 18:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе