Страница 13 от 23 ПърваПърва ... 31112131415 ... ПоследноПоследно
Резултати от 181 до 195 от общо 336

Термопомпа за подово

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #181

    Отговор: Термопомпа за подово

    Какъв е източника??
    почва, сондаж или река?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #182

    Отговор: Термопомпа за подово

    Хахаха, поредната марка от абсолютно неизвестни събери-чаркове. Тея копове са големи измислици, силно те съветвам да не вярваш на глупостите, които ти говорят за тази машина. Друга подобна марка са Thermia - шведски били, сертифицирани от "Шведската не знам си каква агенция", ама пълен майтап. Бяха написали как конвенционална термопомпа въздух-вода е много по-ефективна, производителна и тн от най-престижните модели на всички големи производители, а коп при 7 градуса й беше 3.6...

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    55
    #183

    Отговор: Термопомпа за подово

    Цитат Първоначално публикувано от cooler Виж публикацията
    Какъв е източника??
    почва, сондаж или река?
    Водоизточника е 2-цола специално направен 35-метров сондаж с очаквана зимна температура на водата 12°.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от AC_From_Hell Виж публикацията
    Хахаха, поредната марка от абсолютно неизвестни събери-чаркове. Тея копове са големи измислици, силно те съветвам да не вярваш на глупостите, които ти говорят за тази машина. Друга подобна марка са Thermia - шведски били, сертифицирани от "Шведската не знам си каква агенция", ама пълен майтап. Бяха написали как конвенционална термопомпа въздух-вода е много по-ефективна, производителна и тн от най-престижните модели на всички големи производители, а коп при 7 градуса й беше 3.6...
    Колега, (без да се заяждам) ама тука не мислят така:

    ХЕЛИОТЕРМ - ВОДЕЩ ПРОИЗВОДИТЕЛ НА ТЕРМОПОМПИ

    Heliotherm! A Pioneer of Global Energy Change

    История тепловых насосов Heliotherm — Тепловые насосы Heliotherm

    Интересно - ти защо смяташ, че са "поредната марка от абсолютно неизвестни събери-чаркове" ??!
    Защото ти не си ги чувал ли, или имаш нещо друго предвид...
    Този пост е редактиран от байВес; 29-08-14 в 09:42.

  5. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #184

    Отговор: Термопомпа за подово

    Без да се заяждам и аз ако направя един сбирщайн термопомпа и си направя един сайт ще напиша най-прекрасните неща за нея.

    Хора, моля ви, недейте да се подвеждате от всякакви неизвестни марки и сайтове. Това е скъпа техника, която така или иначе никога няма да се изплати, защо поне да не е нещо, което да е здраво и действително да е икономично.

    Водещ производител на термопомпи - глупости на търкалета. Недей да се подвеждаш по красиви картинки и тем подобни глупости. Кажи им да ти дадат евровент сертификат и тогава скочи с парите да си я купиш. Евровент е единствената оторизирана от ЕС организация за тестване и сертифициране на климатична техника. Аз от сега ти гарантирам, че те нямат такъв сертификат и, че термопомпите им са пълни дървета.

    Ти колко трябва да си нагъл да обявиш COP 7 на конвенционална машина при условия, където лидерите (истинските) на пазара достигат 6 с най-добрите инверторни машини. Стига глупости.

    Ако искаш си сложи главата в торбата, но после недей да се оплакваш в този форум.

    Както виждаш не рекламирам друг продукт, а оплювам един видимо боклук, за който великата никога нечувана фирма-производител лъжат и мажат.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    55
    #185

    Отговор: Термопомпа за подово

    Точно защото ме е страх да не се удавя се допитвам да вас. Само че когато някой така смело и категорично отрича нещо, което не познава започвам да се съмнявам. Има много марки, които не са толкова популярни колкото другите, но в никакъв случай не са по-лоши, напротив! Визирам бутиковите автомобилни марки например...
    Ето какво намерих за въпросните ТП, и много ме съмнява да е написано като изсмукано от пръстите:
    ТЕРМОПОМПИ: ЕДИНСТВЕНАТА В БЪЛГАРИЯ ТЕРМОПОМПЕНА ИНСТАЛАЦИЯ С COP 8.4
    Membership
    Все пак става въпрос за немска фирма, а те се славят със своята почтеност...
    Всъщност вие като човек, който явно разбира, какви марки ТП вода-вода бихте ми препоръчали?? Също така си търся и фирма, която да се ангажира със изпълнението на цялата инсталация - подово, конвектори, солари, бойлер, и разбира се термопомпения агрегат!
    И всичко това с необходимите гаранции...

  7. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #186

    Отговор: Термопомпа за подово

    Според мен Ако не на 100% то поне на 60% Правотоковия от ада е прав, не за друго а дори само поради необоснованото твърдение за 40000 лева годишна икономия.

    Икономията зависи от топлозагубите, а те зависят в немалка степен от външната температура, която всяка есен-зима- пролет са различни...тоест твърдението за "константна" 40 000лева икономия всяка зима е просто една "константна" лъжа ...


    Друг въпрос е че ей сега Правотоковия ще "препоръча" панасоник и самсунг ...

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    55
    #187

    Отговор: Термопомпа за подово

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    ... дори само поради необоснованото твърдение за 40000 лева годишна икономия.
    ...тоест твърдението за "константна" 40 000лева икономия всяка зима е просто една "константна" лъжа
    И ако това не е хващане за думата - здраве му кажи! Още повече, че във въпросния цитат не става въпрос за "някъде по света", а за точно определена сграда и всичко може да се провери!! Също така и инвеститорът е налице и може да бъде попитан. Множеството публикации и награди и те ли са измислица??!


    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Друг въпрос е че ей сега Правотоковия ще "препоръча" панасоник и самсунг ...
    Май-май тука е "ключа за бараката"...

  10. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #188

    Отговор: Термопомпа за подово

    А от тези 2 цола колко време и колко вода тече? и колко киловата търсиш?

    Колкото до АЦто не забравяйте за нибе това е скрития коз ...
    Аз LG с воден VRF Няма да предлагам защото вероятно е по скъп....

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    55
    #189

    Отговор: Термопомпа за подово

    Цитат Първоначално публикувано от cooler Виж публикацията
    А от тези 2 цола колко време и колко вода тече? и колко киловата търсиш?

    Колкото до АЦто не забравяйте за нибе това е скрития коз ...
    Аз LG с воден VRF Няма да предлагам защото вероятно е по скъп....
    От двата цола може да тече до 3,5 куб.м./час, 24 часа в денонощието!
    Що се касае до каква мощност - това е нещото което ще каже фирмата изпълнителка, но според строителството, изолацията и дограмата и имайки предвид предварителните изчисления, които са ми направени по проекта, ще са ми достатъчни 10-11kW отдадена топлинна мощност.
    За това кое е скъпо и кое не, нека преценя аз!
    Така че съм готов на всякакви предложения, стига да са вода-вода.

  12. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #190

    Отговор: Термопомпа за подово

    Интересно защо ми викат "правотоков"...?!

    Както и да е.

    Няма да препоръчам нищо, а след всеки твой линк относно тази марка термопомпи се убеждавам колко много измамници има наоколо и как за съжаление успяват да измислят всякакви глупости само и само, за да продават. После обаче клиентът плаща сметките зимата и колкото и да се ядосва, че машина за 15 бона работи като мидея за 1500 лева няма как да я направи по-икономична.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    55
    #191

    Отговор: Термопомпа за подово

    Цитат Първоначално публикувано от AC_From_Hell Виж публикацията
    ... след всеки твой линк относно тази марка термопомпи се убеждавам колко много измамници има наоколо и как за съжаление успяват да измислят всякакви глупости само и само, за да продават.
    После обаче клиентът плаща сметките зимата и колкото и да се ядосва, че машина за 15 бона работи като мидея за 1500 лева няма как да я направи по-икономична.
    Добре казано колега, явно си специалист по материята, вярвам ти! Не става ясно само коя марка визираш?!
    Но за да бъдат едни казани думи(като в случая) достатъчно достоверни, е добре да бъдат подплатени и с някакви доводи, наблюдения, факти... а тука нещо не виждам такива...
    Дай нещо по-сериозно!
    Защото това ми напомня на: "Не знам как е, но не е така!!!"

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #192

    Отговор: Термопомпа за подово

    Цитат Първоначално публикувано от байВес Виж публикацията
    Но за да бъдат едни казани думи(като в случая) достатъчно достоверни, е добре да бъдат подплатени и с някакви доводи, наблюдения, факти... а тука нещо не виждам такива...
    Дай нещо по-сериозно!
    Нека отговоря така:

    фирмата, твърдяща COP от 8.4 да даде данни за това как е изчислила това СОР, защото иначе си остават както ти сам казваш думи, неподплатени с доводи, наблюдения и факти.

    И отсега да кажа, че не приемам проста таблица, която показва 8.4кВт изходяща мощност с температура на водата 40 градуса при входяща 15 градуса. Нека е нещо по-сериозно - например замервания с топломер за входяща и изходяща мощност и данни за консумация.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    55
    #193

    Отговор: Термопомпа за подово

    Цитат Първоначално публикувано от AC_From_Hell Виж публикацията
    ...температура на водата 40 градуса при входяща 15 градуса.
    Е, фирмата точно при тези показатели е постигнала този СОР, тя не твърди друго - поне такива са публикациите. Никъде не казват, че ще има този СОР при W8/W45.
    В случая по-важното е дали марката е читава и дали има гаранция, сервиз и т.н.

  17. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #194

    Отговор: Термопомпа за подово

    Относно гаранция, сервиз и колко е читава не мога да кажа.

    Относно данни, които не са реално измерени на конкретния обект, а измислени от тези българи не мисля, че може да се гради конструктивен разговор.

    След няколко проведени разговора с хора, които имат доста по-голям опит от мен в системите вода-вода научих, че има и система, за която се е твърдял КОП 10, но след като клиентът преживял една зима с "перпетуум-мобиле" то било изкормено и заменено с друга марка.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    55
    #195

    Отговор: Термопомпа за подово

    Цитат Първоначално публикувано от AC_From_Hell Виж публикацията
    ...но след като клиентът преживял една зима с "перпетуум-мобиле" то било изкормено и заменено с друга марка.
    За това говорим де!!!
    Коя марка е била "изкормена" и коя марка е станала "донор" - това искам да споделят потърпевшите, колегите, клиентите и разбирачите.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 13 от 23 ПърваПърва ... 31112131415 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Водно подово отопление за магазин
    От nikolayvarna във форум Отопление
    Отговори: 16
    Последно: 14-01-15, 23:03
  2. Подово отопление на газ
    От LiviuCatan във форум Отопление
    Отговори: 3
    Последно: 27-06-14, 21:00
  3. Excel - подово лъчисто отопление
    От avast3 във форум Електрическо отопление
    Отговори: 1
    Последно: 02-03-11, 04:34
  4. питане за подово Oтопление
    От jordan110 във форум Електрическо отопление
    Отговори: 0
    Последно: 26-02-10, 11:55
  5. Подово отопление - относно монтажа
    От MitkoS във форум Електрическо отопление
    Отговори: 16
    Последно: 16-08-06, 17:15

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе