Страница 14 от 23 ПърваПърва ... 41213141516 ... ПоследноПоследно
Резултати от 196 до 210 от общо 336

Термопомпа за подово

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    55
    #196

    Отговор: Термопомпа за подово

    Дали да не се свържа с колегата с многозначителното име "... от Ада" и да не взема нещо от неговия асортимент??!
    Малко ме притеснява с какво си асоциира този интересен ник-нейм, и ако мога да получа някакво просветление по въпроса ще се замисля.

    Защото първите асоциации, които ми идват на ум са:
    ""Асът от Ада" ще те вземе при себе си"", или
    "Вземи си техника от Ада", или
    "Вземаш си от мен техника и отиваш в Ада"...

    А колко хубаво щеше да е да има някъде и Рай!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    251
    #197

    Отговор: Термопомпа за подово

    Цитат Първоначално публикувано от Дарик Клима Виж публикацията
    само в началото докато темперирате помещенията ще подавате на 40оС. След темперирането работната температура спада на 35оС.
    При такива системи регулирането е по тънкия момент заради пода и неговата инертност.
    Пробите вече текат. за около половин ден при подаваща 35гр започна да се чувства в стаята, към която съм пуснал. После е достатъчна и 30 гр за да поддържа температура на въздуха 22 гр, при която комфортът е несравним със съседната , където съм пуснал климатик на 25 гр за сравнение и краката мръзнат.
    Делта Т подаваща-връщаща е около 4 гр. Умножено по половината на дебита на помпата дава нереално висок СОР. Трябва си топломер или поне водомер за точния дебит, иначе няма как да се смята. Гледам топломери в OLX на цени от 100 до 150 лв. Дали да рискувам с втора ръка? За нов не ми се мисли, само заради спорта. Но пък много ми се иска да имам цифри като резултат от целия труд

  4. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #198

    Отговор: Термопомпа за подово

    Да, единствения, а и най-верния начин за смятане е да сложиш топломер или водомер с 2 термометъра и да мериш ел. консумация.

    Според мен е по-готино да си с топломер, външен термометър и записващо устройство и да си правиш някаква статистика как работи цялата система през зимата, за да знаеш дали наистина копът е реален, колко е при какви си градуси.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #199

    Отговор: Термопомпа за подово

    Цитат Първоначално публикувано от байВес Виж публикацията
    Дали да не се свържа с колегата с многозначителното име "... от Ада" и да не взема нещо от неговия асортимент??!
    Малко ме притеснява с какво си асоциира този интересен ник-нейм, и ако мога да получа някакво просветление по въпроса ще се замисля.

    Защото първите асоциации, които ми идват на ум са:
    ""Асът от Ада" ще те вземе при себе си"", или
    "Вземи си техника от Ада", или
    "Вземаш си от мен техника и отиваш в Ада"...

    А колко хубаво щеше да е да има някъде и Рай!
    За да не остана по назад рая е с воден врф/хидрокит 30квт ~ 13000 лв без ддс .... подчертавам VRF!!

  6. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #200

    Отговор: Термопомпа за подово

    Цитат Първоначално публикувано от байВес Виж публикацията
    Дали да не се свържа с колегата с многозначителното име "... от Ада" и да не взема нещо от неговия асортимент??!
    Малко ме притеснява с какво си асоциира този интересен ник-нейм, и ако мога да получа някакво просветление по въпроса ще се замисля.

    Защото първите асоциации, които ми идват на ум са:
    ""Асът от Ада" ще те вземе при себе си"", или
    "Вземи си техника от Ада", или
    "Вземаш си от мен техника и отиваш в Ада"...

    А колко хубаво щеше да е да има някъде и Рай!
    По-голямата част от форума ми викат "правотоков", без да знам защо, тъй като AC е променлив ток.
    Друга по-малка част са се досетили, че всъщност никът ми означава Климатик_от_Ада и както сам каза то е многозначително и точно заради това съм го избрал, а всеки сам си асоциира нещо с него. Дали климатикът е адски или хвърля адска жега това вече е личен избор.

  7. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #201

    Отговор: Термопомпа за подово

    Цитат Първоначално публикувано от AC_From_Hell Виж публикацията
    Дали климатикът е адски или хвърля адска жега това вече е личен избор.
    Или работи само на охлаждане...

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    55
    #202

    Отговор: Термопомпа за подово

    Както и да е...

  10. Novice
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    4
    #203

    Отговор: Термопомпа за подово

    Здрасти на всички.Абе четох и четох и се смях ,и се смях, ама много . Моята си /у дома/ машинка е с компресор Copeland ZR34. Сондажната ми помпа е DAB 0.37kW .ВОДА В СОНДАЖА 15,5-14,2гр.Циркулационната ми помпа е DAB 0.076 kW.Това бе малко увертюра. Нормален режим на работа:
    1.Етаж от кооперация 140 кв.м. с добра изолация.
    2.Компресора работи на 11гр. изпарение/36 гр. кондензация, при което изходящата от кондензатора вода е 32 градуса/температура на въздуха в стаите >24гр.
    3. Консумацията при горните условия е 1,64 kW+0,37 kW+0,076=2,086 kW
    4. Отдаваната мощност при тези условия е 12,20 по топломер или 12,45 по програмата на COPELAND/Select7.
    5. COP се явява 12,20/2,086=5,85 и това е за ЦЯЛА ЗИМА !!!!! НЕ САМО ПРИ 5 ИЛИ 7 ИЛИ -17 ГРАДУСА ОКОЛНА ТЕМПЕРАТУРА !!!!
    И всичко в нея е """"абсолютно неизвестни събери-чаркове"""":компресор Copeland-Китай/Пластинчати топлообменници WTK-Италия/Управление-Dixell-Италия/Автоматика -Danfoss-Китай/Корпус от ламарина-Арчелор Митал-Индия .И ТОВА СЕ ПРОДАВА ЗА ПОД 4000 ЛВ.
    Кое в шибаните Ви скъпи безбожно климатици с по един ПЛАСТИНЧАТ вкаран в схемата за да се казва ТЕРМОПОМПА ВЪЗДУХ/ВОДА Е известен чарк????? КОМПРЕСОРА ЛИ ????? ТОПЛООБМЕННИЦИТЕ ЛИ???? УПРАВЛЕНИЕТО ЛИ ????? ИЛИ ЛАМАРИНАТА????
    Аман от преквалифицирани монтажници на климатици убеждаващи лаиците че видиш ли Неговата Купчина л@йна с коефициент под 2 при средната сметка за ноември-март с включени нощни температури и цикли за РАЗСКРЕЖАВАНЕ/щото тогава топли улицата охлаждайки домът Ви докато работи за Енергото/ е мнооого Известна и Яка. Е , Известна е, и Яка е , Ама е НУЛА в сравнение с машината ВОДА-ВОДА неоср@на от някой лаком тъпак "бизнесмен".Ако има желаещи -> да заповядат на по чаша вино да поогледат как и защо машинката работи и да си побъбрим.


    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от AC_From_Hell Виж публикацията
    Влизащата в изпарителя.
    Ако влизащата в изпарителя ВОДА е с 0гр. то с колко е излизащата?!?! Или изпадат парченца лед или изпарителя е "тръба в маркуч" според един Корифей на термопомпите.
    Този пост е редактиран от kovat; 05-11-14 в 08:56.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #204

    Отговор: Термопомпа за подово

    То вода-вода е хубаво, но пак има доста неизвестни. Много ми е чудно "кооперация" и "сондаж" как се връзват в едно изречение. В мазетата ли е този сондаж. Отделно има въпросителни относно дебит и температура на водата в сондажа. При един е едно, при друг е друго. Ние навремето на вилното място до 25м. не стигнахме до вода. След това при много хора се пише за проблеми причинени от запушване на помпи и т.н. Трето - това, че някой може сам да си скалъпи система, не означава, че друг също може.
    Живея в еднофамилна къща и отоплението ми е голяма болка. На климатици категорично не става. Бях на твърдо гориво (смених 2 котела), но това е немислима и мръсна хамалогия. От 2009г. съм на газ и по отношение комфорта е супер, но цената стана прекалено солена. По тази причина от много време се интересувам от прословутите системи вода-вода и въздух-вода. Но неизвестните ми се виждат твърде много. Първо системата ми е високо-температурна. Второ сондажи ала-бала също ми е и мътно. И накрая инвестицията не е никак малка, а в моя случай ще е 3-4 поред и ресурсите ми са поизчерпани.

  12. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #205

    Отговор: Термопомпа за подово

    Цитат Първоначално публикувано от kovat Виж публикацията
    Здрасти на всички.Абе четох и четох и се смях ,и се смях, ама много . Моята си /у дома/ машинка е с компресор Copeland ZR34. Сондажната ми помпа е DAB 0.37kW .ВОДА В СОНДАЖА 15,5-14,2гр.Циркулационната ми помпа е DAB 0.076 kW.Това бе малко увертюра. Нормален режим на работа:
    1.Етаж от кооперация 140 кв.м. с добра изолация.
    2.Компресора работи на 11гр. изпарение/36 гр. кондензация, при което изходящата от кондензатора вода е 32 градуса/температура на въздуха в стаите >24гр.
    3. Консумацията при горните условия е 1,64 kW+0,37 kW+0,076=2,086 kW
    4. Отдаваната мощност при тези условия е 12,20 по топломер или 12,45 по програмата на COPELAND/Select7.
    5. COP се явява 12,20/2,086=5,85 и това е за ЦЯЛА ЗИМА !!!!! НЕ САМО ПРИ 5 ИЛИ 7 ИЛИ -17 ГРАДУСА ОКОЛНА ТЕМПЕРАТУРА !!!!
    И всичко в нея е """"абсолютно неизвестни събери-чаркове"""":компресор Copeland-Китай/Пластинчати топлообменници WTK-Италия/Управление-Dixell-Италия/Автоматика -Danfoss-Китай/Корпус от ламарина-Арчелор Митал-Индия .И ТОВА СЕ ПРОДАВА ЗА ПОД 4000 ЛВ.
    Кое в шибаните Ви скъпи безбожно климатици с по един ПЛАСТИНЧАТ вкаран в схемата за да се казва ТЕРМОПОМПА ВЪЗДУХ/ВОДА Е известен чарк????? КОМПРЕСОРА ЛИ ????? ТОПЛООБМЕННИЦИТЕ ЛИ???? УПРАВЛЕНИЕТО ЛИ ????? ИЛИ ЛАМАРИНАТА????
    Аман от преквалифицирани монтажници на климатици убеждаващи лаиците че видиш ли Неговата Купчина л@йна с коефициент под 2 при средната сметка за ноември-март с включени нощни температури и цикли за РАЗСКРЕЖАВАНЕ/щото тогава топли улицата охлаждайки домът Ви докато работи за Енергото/ е мнооого Известна и Яка. Е , Известна е, и Яка е , Ама е НУЛА в сравнение с машината ВОДА-ВОДА неоср@на от някой лаком тъпак "бизнесмен".Ако има желаещи -> да заповядат на по чаша вино да поогледат как и защо машинката работи и да си побъбрим.


    - - - - - - - - - -


    Ако влизащата в изпарителя ВОДА е с 0гр. то с колко е излизащата?!?! Или изпадат парченца лед или изпарителя е "тръба в маркуч" според един Корифей на термопомпите.
    След всички неща (да не ползвам други думи), които си изписал по изчключително (не харесващ на мен) начин мога да ти кажа, че всичко се дължи на високата температура на водата в сондажът ти.

    Ако влизащата е 0, излизащата е между -3 и -8. Парченцата са изпадали от главата ти, тъй като става въпрос за затворена система, в която циркулира брайн (разтвор на вода и натриев хлорид). Ако са ти останали парченца ще се сетиш, че натриевият хлорид е сол и не позволява на водата да замръзне.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    То вода-вода е хубаво, но пак има доста неизвестни. Много ми е чудно "кооперация" и "сондаж" как се връзват в едно изречение. В мазетата ли е този сондаж. Отделно има въпросителни относно дебит и температура на водата в сондажа. При един е едно, при друг е друго. Ние навремето на вилното място до 25м. не стигнахме до вода. След това при много хора се пише за проблеми причинени от запушване на помпи и т.н. Трето - това, че някой може сам да си скалъпи система, не означава, че друг също може.
    Живея в еднофамилна къща и отоплението ми е голяма болка. На климатици категорично не става. Бях на твърдо гориво (смених 2 котела), но това е немислима и мръсна хамалогия. От 2009г. съм на газ и по отношение комфорта е супер, но цената стана прекалено солена. По тази причина от много време се интересувам от прословутите системи вода-вода и въздух-вода. Но неизвестните ми се виждат твърде много. Първо системата ми е високо-температурна. Второ сондажи ала-бала също ми е и мътно. И накрая инвестицията не е никак малка, а в моя случай ще е 3-4 поред и ресурсите ми са поизчерпани.
    Една термопомпа вода-вода според мен не си избива парите толкова бързо, че да си струва сметката, особено за еднофамилни къщи или апартаменти:

    Сондажите били те затворени или "кладенци" са доста скъпи съоръжения, като, ако съседът утре "прекъсне жилата" и спре водата ще трябва да си изхвърлиш термопомпата.
    Термопомпите въздух-вода са достатъчно ефективни и евтини.
    Сондажите не се изплащат никога с COP 5.5...
    Единствения смисъл в такава система е, ако се топлят ЦЕЛОГОДИШНО някакви площи или краварници, които имат голяма консумация на БГВ. И пак слънчеви колектори лятото ще дават безплатна енергия и термопомпа въздух-вода ще помага зимата.

    Абе много може да се пише и спори по темата, но нямам много време в момента. Ако имаш конкретни въпроси питай.

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    251
    #206

    Отговор: Термопомпа за подово

    Цитат Първоначално публикувано от kovat Виж публикацията

    Ако влизащата в изпарителя ВОДА е с 0гр. то с колко е излизащата?!?! Или изпадат парченца лед или изпарителя е "тръба в маркуч" според един Корифей на термопомпите.
    Влизащата е 13, излизащата 2-3 при мен.

    Ние с теб сме могли, направили сме. Които не могат, ще си плащат.

    Знаеш ли какъв е гърч - тази година котел, догодина камина, въглища, после газ, после климатици, а жената все им мрънка. Като минат през това, хората прегръщат следващата панацея, която им обещават и скачат.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    162
    #207

    Отговор: Термопомпа за подово

    Cooler ,пусна ли вече системата ,че и аз съм със същата но още не работи. Сподели впечатления!

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    162
    #208

    Отговор: Термопомпа за подово

    Здравейте колеги и по-специално cooler. Приветствам идеята ти да се спреш на Betonkern activierung за водно подово. По едно и също време сме лели плочите на къщите си.
    Аз съм от Варна и след доооста четене и търсене на подходящия ОВК инженер се стигна до решението за отопление на моята 300кв.м къща с активиран бетон.
    Системата е на Rehau PEX-A тръби и колектори. Термопомпа Mitsubishi ZUBADAN 8kw с буфер 100л и 300л бойлер за БГВ.
    Тръбите за заляти в плочите на 1 и 2 етаж ,като при леенето на бетона се надува системата на 5атм и се държи 3дни така до втвърдяване на бетона.
    Под настилката на кота нула съм сложил 16см графитен XPS . Топлоизолацията ще е 20см EPS ; дограмата Шуко Si82 ka-бяло-ка. Система за рекуперация на цялата къща . При -11 ,нуждата от отопление е 5.6кв

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    162
    #209

    Отговор: Термопомпа за подово


  18. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #210

    Отговор: Термопомпа за подово

    Miro1972 каква е стъпката на меандъра?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 14 от 23 ПърваПърва ... 41213141516 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Водно подово отопление за магазин
    От nikolayvarna във форум Отопление
    Отговори: 16
    Последно: 14-01-15, 23:03
  2. Подово отопление на газ
    От LiviuCatan във форум Отопление
    Отговори: 3
    Последно: 27-06-14, 21:00
  3. Excel - подово лъчисто отопление
    От avast3 във форум Електрическо отопление
    Отговори: 1
    Последно: 02-03-11, 04:34
  4. питане за подово Oтопление
    От jordan110 във форум Електрическо отопление
    Отговори: 0
    Последно: 26-02-10, 11:55
  5. Подово отопление - относно монтажа
    От MitkoS във форум Електрическо отопление
    Отговори: 16
    Последно: 16-08-06, 17:15

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе