Страница 15 от 23 ПърваПърва ... 51314151617 ... ПоследноПоследно
Резултати от 211 до 225 от общо 336
Like Tree79Одобрявам

Термопомпа за подово

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    162
    #211

    Отговор: Термопомпа за подово

    Не знам какво е меандър. Аз съм инвеститора ,а не изпълнителя, въпреки че поправях доста грешки на оторизираната от Рехау фирма. Разстоянието между тръбите е 15-20см ако това питаш.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #212

    Отговор: Термопомпа за подово

    Цитат Първоначално публикувано от Miro1972 Виж публикацията
    Не знам какво е меандър. Разстоянието между тръбите е 15-20см ако това питаш.
    Таман това!
    Весело посрещане на новата година!

  4. Junior Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    26
    #213

    Отговор: Термопомпа за подово

    Здравейте и от мен,

    Гледам, че cooler се е позагубил, но аз да попитам пак за масивен паркет върху подово. Има ли някой който е изпълнил подобно нещо?

    Колко са загубите в процентно отношение спрямо плочки/гранитогрес и как се компенсират - с по-висока температура на водата или по ситна стъпка?

    Евентуално варианти за някакви радиатори т.е. безвентилаторни конвектори - интересувам се за спалня т.е. шумът от системата да клони към нула

  5. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #214

    Отговор: Термопомпа за подово

    Цитат Първоначално публикувано от KPAHK Виж публикацията
    Гледам, че cooler се е позагубил, но аз да попитам пак за масивен паркет върху подово. Има ли някой който е изпълнил подобно нещо?

    Колко са загубите в процентно отношение спрямо плочки/гранитогрес и как се компенсират - с по-висока температура на водата или по ситна стъпка?
    Кранчо, повече бих се притеснявал как ще се отрази това на паркета. Гаранция че ще се изметне.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    251
    #215

    Отговор: Термопомпа за подово

    Тази зима в студовете ми се наложи да вдигам до 40-42гр. подаващата в кръговете. Това при класическа замазка и гранитогрес. Ако под паркет се налага да е повече... не вярвам да му се отрази добре. Струва ли си рискът?

  7. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #216

    Отговор: Термопомпа за подово

    Напоседък по рядко остава време за форума че вдигнах популацията българска с 2 персона наведнъж .... аз в края на краищата минах на ламинат и зимата ми се наложи максимално да подавам 36 градуса при което в къщата потдържах около 24-25 когато навън стана около -15 иначе в момента съм на 29 и пак са същите температури... Колкото до настилката въобще не и пука когато го тествах в началото стигнах до 45 градуса без последствие за ламината ... предполагам че и паркета ще се държи по подобен начин ... Извинявай чак сега видях първия ти пост... че си наливал бетона през лятото...
    Аз дори незнаех че тази система си има име, но и аз надух тръбите самоче с вода на 4 бара и ги оставих така докато се втвърди бетона като на изхода на колектора бях навил предпазен клапън да отпуска ако се вдигне много налягането от екзотермията на бетона

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Miro1972 Виж публикацията
    Не знам какво е меандър. Аз съм инвеститора ,а не изпълнителя, въпреки че поправях доста грешки на оторизираната от Рехау фирма. Разстоянието между тръбите е 15-20см ако това питаш.
    АКо мога да посъветвам нещо ... помисли точно къде ще са ти тоалетните ако няма да са окачени си бележи местата кадето ще можеш да дюбелираш... освен това ако не е късно си вгради и хубави сифони в баните....
    Този пост е редактиран от cooler; 05-03-15 в 11:55.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #217

    Отговор: Термопомпа за подово

    Cooler, ламинатът ти модел за подово ли е или от обикновения?

  10. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #218

    Отговор: Термопомпа за подово

    Понеже на края на строителните дейности бях обявил фалит и по кредитната и по текущата сметки ламината ми е от промоция и идея си нямам дали е модел за подово... ... най обикновен е ... и с най тънката подложка...

  11. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #219

    Отговор: Термопомпа за подово

    Аз имам гранитогрес в кухня, коридори, перално и ламинат в спалните. Зимата карах на 40*С, сега съм на 38, но не работи постоянно, затова. Ако работи постоянно подовото трябва да е по-ниска температурата на водата, ама аз нощно време изключвам за да се спи по-добре и денем също му давам малко почивка, затова карам на по-високи температури

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    162
    #220

    Отговор: Термопомпа за подово

    Cooler , сифоните ще са HL с механичен затвор , а тоалетните окачени. Радвам се ,че тази система работи при теб , защото се хвърлих с главата надолу ,без да съм я виждал.

  13. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #221

    Отговор: Термопомпа за подово

    просто весел линк може пък да е и полезен :

    John Cantor Heat Pumps: Getting the best from underfloor heating

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    27
    #222

    Отговор: Термопомпа за подово

    Някой може ли да ме насочи към фирми в град Пловдив, които се занимават с продажба и инсталация на Термопомпи за подово (става въпрос за апартамент), ще ми се да взема 2,3 оферти от различни фирми, а и ако може да препоръчате такива които знаят какво вършат ще съм много благодарен

  16. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #223

    Отговор: Термопомпа за подово

    За Пловдив препоръчвам Аргеида, доста термопомпомпи монтират и знаят за какво става въпрос.
    interested одобрява това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    27
    #224

    Отговор: Термопомпа за подово

    Благодаря, ще взема оферта и от тях да видим какво ще ми предложат

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    162
    #225

    Отговор: Термопомпа за подово

    А за Варна?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 15 от 23 ПърваПърва ... 51314151617 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Водно подово отопление за магазин
    От nikolayvarna във форум Отопление
    Отговори: 16
    Последно: 14-01-15, 22:03
  2. Подово отопление на газ
    От LiviuCatan във форум Отопление
    Отговори: 3
    Последно: 27-06-14, 20:00
  3. Excel - подово лъчисто отопление
    От avast3 във форум Електрическо отопление
    Отговори: 1
    Последно: 02-03-11, 03:34
  4. питане за подово Oтопление
    От jordan110 във форум Електрическо отопление
    Отговори: 0
    Последно: 26-02-10, 10:55
  5. Подово отопление - относно монтажа
    От MitkoS във форум Електрическо отопление
    Отговори: 16
    Последно: 16-08-06, 16:15

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе