Страница 24 от 39 ПърваПърва ... 14222324252634 ... ПоследноПоследно
Резултати от 346 до 360 от общо 582
Like Tree292Одобрявам

Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #346

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    0.85кВт отдавана мощност в режим охлаждане и 0.80кВт отдавана мощност в режим отопление

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #347

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    При мен на охлаждане дърпа около 1 ампер ток, което ще рече, че минималната консумация е около 220-250 вата.

    Цитат Първоначално публикувано от AC_From_Hell Виж публикацията
    Климатиците се сушат в режим вентилатор, а не отопление.
    Не знам как е при вас, аз направо вадя кофи с вода в големите жеги.
    Отначало пробвах да го суша на вентилатор по един час, но нямаше голям ефект. Вътре пак оставаше много вода и накрая всичко подгизна, мухляса и се появи гадна миризма.

    Разглобих вътрешното тяло, изчистих турбината, налях гореща вода и концентриран препарат във ваничката и мизериите се измиха. Сега преди да го спра вечер, включвам на отопление за 5-6 минути докато се изсуши напълно питата и вече няма никакви миризми.


    Белия стиропор отдолу опира плътно в питата, ако има останала вода, не може да се оттече и стиропора мухлясва и почва да мирише. Сега като суша на отопление никаква вода не остава и ваничката е чиста и не мухлясва.
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 04-08-15 в 12:31.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    63
    #348

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    Извинявам се, че доста питам, но това ми е първи климатик. Сега лятото Е12qke, в 21кв.м. 57 куб.м. работи и изключва през 5 минути, с консумация около 240в на час, но климатика при охлаждане поддържа с 1,5 градуса по висока температура, нормално ли е да не ни може да си стигне задедената температура в стая с тези размери? Използвате ли Еконави функцията, понежи ми направи впечатление, че при зададени градуси, поддържа доста по висока температура.

  5. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #349

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    Аз досега тези функции - еконави, аутокомфорт почти не съм ги ползвал. Не виждам голяма полза от тях. Когато са включени, климатика включва и изключва много по-често.
    На моя климатик в жегите му задавам 25 градуса с включено NanoG + тих режим и така ми работи незабележимо по цял ден на минимум, без да изключва. Консумира около 220-250 вата. Охлажда без проблеми над 40 квадрата. За цял ден ми гори около 70 стотинки ток.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #350

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    Цитат Първоначално публикувано от Peter Radev Виж публикацията
    Извинявам се, че доста питам, но това ми е първи климатик. Сега лятото Е12qke, в 21кв.м. 57 куб.м. работи и изключва през 5 минути, с консумация около 240в на час, но климатика при охлаждане поддържа с 1,5 градуса по висока температура, нормално ли е да не ни може да си стигне задедената температура в стая с тези размери? Използвате ли Еконави функцията, понежи ми направи впечатление, че при зададени градуси, поддържа доста по висока температура.
    Точното измерване на температура е сложна работа. Приеми, че това са степени и го настрои така, че да ти е приятно.

  7. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #351

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    Цитат Първоначално публикувано от Peter Radev Виж публикацията
    Извинявам се, че доста питам, но това ми е първи климатик. Сега лятото Е12qke, в 21кв.м. 57 куб.м. работи и изключва през 5 минути, с консумация около 240в на час, но климатика при охлаждане поддържа с 1,5 градуса по висока температура, нормално ли е да не ни може да си стигне задедената температура в стая с тези размери? Използвате ли Еконави функцията, понежи ми направи впечатление, че при зададени градуси, поддържа доста по висока температура.
    Еконави и сензора за слънчева светлина променят заданието на климатика, за да работи по-икономично. Затова постиганат температура се отличава. Ако започнеш да подскачаш пред него, симулирайки активност ще поддържа 1 градус под зададената.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #352

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    А ако започнеш да подскачаш отстрани, клапите ще се завъртят към теб и ще почне да ти духа. Общо-взето, еконавито е леко излишна глезотия, променяща заданието на машината с до 2 градуса в минус на отопление и в плюс при охлаждане. Без нея работи по-добре, особено в помещение без вътрешна изолация, където стените имат голям специфичен топлинен капацитет. Лично мое мнение.

  10. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #353

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    На моя XE12PKE в момента съм му задал 24 градуса и среден вентилатор. Вратите са отворени и топли 40+ квадрата. Температурата вътре е 24-22 градуса, външната е около 10 градуса. Консумация около 350 вата, моментен COP около 5,07.
    Икономията никак не е зле. Доволен съм.
    Вътрешната изолация си казва думата.

  11. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #354

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    как па го сметна моментния коп .. като го знам как вее ладно панасоника на тия консумации надали топлоотдава повече от 1 кВ

  12. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #355

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    И аз това се чудех, сигурно има някакъв супер дупер мега топломер...

    Ама Алекси, това все пак е Джак...

  13. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #356

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    как па го сметна моментния коп .. като го знам как вее ладно панасоника на тия консумации надали топлоотдава повече от 1 кВ
    Ми както се смята COP-а, бе човек... има тема, писано е, чети.
    Всъщност, данните за дебита и делтаТ даже умишлено съм ги занижил, да минимизирам грешките. В момента реалния COP е още по-висок.
    Отдава 1800++ вата. 40 квадрата как ще ги стоплиш само с 1кВ? Сега ако затворя вратата към някоя стая и климатика започва да изключва. Значи работи около минимума си.
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 22-10-15 в 00:00.

  14.  
     
  15. Junior Member Аватара на spas.slavchev
    Тук е от
    Dec 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    116
    #357

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    Alexi, не за първи път те питам, но за конкретния модел ли знаеш как духа хладно или от "една жена каза" ? Ако пак ще споменаваш DKE-то , то по-добре не ми отговаряй...


    П.П.
    Не искам да с стига до там, но май ще трябва и на "тест драйв" да каня хората вкъщи...
    VanDan, Aleksandars, alfonso и 1 други харесват това.

  16. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #358

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    Една жена му каза, но ако си "добър" с дистанционното в ръцете, и ти можеш да го постигнеш веенето. Важно е да се отбележи, че начинът му на работа е много по-различен от този на старите модели и веенето на хлад е отстранено. Разбира се машината, не може да докара налягането / температурата, която вдигат тези от високите класове, но и цената му е такава.

  17. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #359

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    Цитат Първоначално публикувано от spas.slavchev Виж публикацията
    Alexi, не за първи път те питам, но за конкретния модел ли знаеш как духа хладно или от "една жена каза" ? Ако пак ще споменаваш DKE-то , то по-добре не ми отговаряй....
    Чакай, чакай:

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi_
    Климатика е закупен от мен нов през зимата на 2005г ,от тогава не е местен/демонтиран ,отлично техническо и визуално състояние .Висок модел инвертор на Панасоник ,произведен в Малайзия , разполагащ със скрол компресор (не е от дефектната серия които са с роторни компресори) ,аспирация ,24 часов таймер ,йонизатор , контрол на въздушния поток в 4 посоки от дистанционното ,основните бутони на дистанционното са с флуоресцираща подсветка и се виждат нощем . За тия години единствения ремонт е подмяна на моторчето на турбината преди година с чисто нов оригинален (160 лв) ,поради износени лагери(слабо място на Панасониците) .Редовно е минавал профилактики и основно почистване . Номинално топлоотдаване при +7° - 3.6 кВ .Топли отлично при отрицателни температури.
    Който го хареса може да дойде на място и да си го тества .Намира се в Шумен.
    Само е объркал малко, XE_DKE се правеха в Япония.

  18. Junior Member Аватара на spas.slavchev
    Тук е от
    Dec 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    116
    #360

    Отговор: Мнения за Panasonic CS-E12PKEW/CU-E12PKE ETHEREA 2013

    Аз не меря с манометри и т.н., но не ми е и работа. Макар и субективно усещане, но искам да кажа, че никога двата панасоника не са духали хладно през зимата (не говорим за дефрост - преди да ме е зачекнал някой). Миналата година в Пловдив , се задържаха температури около нулата , с мъгла и висока влажност, където всеки знае какъв гърч е за машините и студена струя не съм имал. Е сега на мен ли да си вярвам или на някой, който на времето е имал Панасоник....

    И това - нищо лично , но пледирам за малко повече обективност. Нека се коментират машини, до които човек е имал пряк достъп, а не на разни хейтърски истории ..

    Това го пиша при положение, че не робувам на марки и ми е все едно кой какво ще си купи.

    П.П. Брей, и аспирация ли е имало dke-то? Впечатлен съм .

    П.П.2 Единственото , за което в момента не мога да бъда обективен е , че имам наблюдения върху работата на 9-тки..
    Този пост е редактиран от spas.slavchev; 22-10-15 в 00:33.
    VanDan, dodo_pv и AC_From_Hell харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 24 от 39 ПърваПърва ... 14222324252634 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Газов котел - Избор и Цени
    От legaltk във форум Отопление
    Отговори: 2476
    Последно: 08-08-17, 23:52
  2. Panasonic CS/CU E12PKE
    От ehgypo във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 42
    Последно: 17-11-14, 11:41
  3. Panasonic Еtherea 2013 ?
    От Mitko R във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 10
    Последно: 18-10-13, 10:42
  4. Daikin FTX35JV vs. Panasonic cs-e12pkew-cu-e12pke-etherea-2013
    От SK7 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 4
    Последно: 06-10-13, 19:01
  5. Проблем с Panasonic CS/CU-E12-NKE-3 Etherea
    От ambrozia403 във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 2
    Последно: 17-07-13, 22:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе