Резултати от 1 до 12 от общо 12
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By tony34al

Препоръчайте фирма за дограма. Варна

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #1

    Препоръчайте фирма за дограма. Варна

    Здравейте колеги,
    от доста прочетени мнения по форумите си извадих извода, че фирмата и монтажа са най-важната част от дограмата. Можете ли да ми препоръчате фирма която изработва и монтира за гр. Варна дограми? Избора ще се сведе до предлаганите от тях модели. Ще се правят 4 стаи- 2 север 2 юг за сега имам само оферта от Ролпласт (средно лошо мнение за фирмата) с 70мм профил Трокал 3 стъкла (енерджи и К), но навсякъде чета, че немски дограми имат менте копия и точно това искам да избегна както и лошият монтаж.

    Благодаря Ви!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,781
    #2

    Re: Препоръчайте фирма за дограма. Варна


  4. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    872
    #3

    Отговор: Препоръчайте фирма за дограма. Варна

    Потърси и ВЕКА или КЬОМЕРЛИНГ..А ако решиш да "стреляш "с найголемия калибър-БРЮГМАН!И трите профила категорично нямат ментета на пазара,а за фирма не мога да съдействам,не съм от Варна......Но и цените..са повече от сериозни!

  5. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #4

    Отговор: Препоръчайте фирма за дограма. Варна

    Salamander на ул. "Желескова".

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #5

    Отговор: Препоръчайте фирма за дограма. Варна

    За сега имам оферти от две фирми Ролпласт и СИЦ инженеринг.
    Приятел ми разказа, че Полпласт имат модерна фабрика, сглобяването и лепенето на пластмасата се прави автоматизирано и едновременно в 4те ъгъла за да се избегнат натоварвания. Това ми звучи много добре някаква идея дали Трокал от Ролпласт си заслужава? Четох най-различни мнения по въпроса.
    От СИЦ ми предлагат VEKA, но не ги знам като фирма как са и в какви условия се сглобяват дограмите.

    Имам две стаи на север и две на юг, на северните мисля 3 стъкла, но в каква конфигурация трябва да са? вън -бяло/бяло/КА- вътре ?
    От ролпласт имам следната оферта и за 4те стаи:
    високоен4/12WG/б4/12WG/ниско4 4/12/4/12/4
    На юг защо ми е Ка стъкло(предполагам "ниско4" в офертата), а на север 4сезона?

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #6

    Отговор: Препоръчайте фирма за дограма. Варна

    Цитат Първоначално публикувано от Zygot Виж публикацията
    З
    Имам две стаи на север и две на юг, на северните мисля 3 стъкла, но в каква конфигурация трябва да са? вън -бяло/бяло/КА- вътре ?
    .....
    На юг защо ми е Ка стъкло(предполагам "ниско4" в офертата), а на север 4сезона?

    За К-тата и 4 сезонните стъкла:
    К-стъклото правилно поставено има свойството да задържа топлината В стаята и да пропуска топлина навътре, за това се и се препоръчва северната страна да бъде с такова.
    4-сезонното стъкло има част от свойствата на К-то - топлината се отразява от където е дошла заради това и се препоръчва да се поставят на изложения без север.

    По въпроса за количеството стъкла в пакета коефициентите (ватове загуба на м2 за градус разлика м/у двете страни) са им горе долу:

    б-ка (1,7)
    б-б-б (1,9)
    б-б-ка +аргон (1.4)
    4с-б-ка (0.8)

    Сметни си квадратурите на стъклата, загубите за температури вън/вътре 2/21, обърни го в пари за 24чХ30дни и получаваш максималните загуби за Януари за Варна.

    Личното ми мение е, че стъклото е по-важно от профила по отношение на термоизолацията и ако профила е способен да носи 3 камерни пакети то трябва да се вземат трикамерни. Ако не може да ги носи то север б-Ка другите изложения 4с-б

    Ето ти няколко кратки описания на видовете стъкло

    Високоенергийно (4 сезона)
    Нискоемисионнно (Ка стъкло)

    общи описания
    Още няколко описания на видове пакети и ТТ данни:
    Линк 1
    Линк 2

    Забележка: И двата вида стъкла намаляват светопропускливостта на прозореца (4с повече) имай го предвид стаите стават по-тъмни.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #7

    Отговор: Препоръчайте фирма за дограма. Варна

    Цитат Първоначално публикувано от Zygot Виж публикацията
    Здравейте колеги,
    от доста прочетени мнения по форумите си извадих извода, че фирмата и монтажа са най-важната част от дограмата. Можете ли да ми препоръчате фирма която изработва и монтира за гр. Варна дограми? Избора ще се сведе до предлаганите от тях модели. Ще се правят 4 стаи- 2 север 2 юг за сега имам само оферта от Ролпласт (средно лошо мнение за фирмата) с 70мм профил Трокал 3 стъкла (енерджи и К), но навсякъде чета, че немски дограми имат менте копия и точно това искам да избегна както и лошият монтаж.

    Благодаря Ви!
    Ако искаш заповядай да видиш моята (поне ме познаваш). Собственика на фирмата е дограмаджия от 25-30 години - първо дървена, сега ПВЦ и Ал. Иначе orlincho е дл доста изчерпателна и вярна информация за стъклата

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #8

    Отговор: Препоръчайте фирма за дограма. Варна

    Що ли ми се струва, че Zygot отдавна си има дограма.
    Kasap одобрява това.

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #9

    Отговор: Препоръчайте фирма за дограма. Варна

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Що ли ми се струва, че Zygot отдавна си има дограма.

    Мдаа... Голяма блейка съм, интересно че темата ми е излязла като непрочетена. Че и Лазар се върза....

  12. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #10

    Отговор: Препоръчайте фирма за дограма. Варна

    Темата беше "събудена" от пост с явна реклама който вече е премахнат, но това доведе до излизането и в непрочетени и всички следващи постове...

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #11

    Отговор: Препоръчайте фирма за дограма. Варна

    Няма лошо тамън ще споделя впечатление от дограмата. За съжаление съм със смесени чувства от Трокала който сложихме чрез Полпласт. Момчетата направиха добър монтаж, но вратопрозорците с V отваряне провисват 2,35м веднъж ги настройваха сега ще е за втори път. И това предвид, че на юг са само с 2 стъкла т.е. профил и обков предвиден за 3 стъкла би трябвало да се справя без проблем, но не би.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    8
    #12

    Отговор: Препоръчайте фирма за дограма. Варна

    Силно негативен опит с Ролпласт Варна (офис на бул. Чаталджа). Наглед любезно отношение, но множество неспазени ангажименти и крайни срокове, откровено непрофесионални оправдания за фирма от подобен мащаб, протакване и загубени нерви. Общо ме забавиха с около месец, от които 2 и половина седмици бях без дограма, поне 30 пъти съм говорил по телефона с 5-6 различни човека на различно ниво във фирмата. Тепърва ще видим как е качеството на дограмата ои обкова, но самата фирма не препоръчвам (поне за Варна).

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Фирма за дограма/стъклопакет
    От mitakazxc във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 0
    Последно: 07-04-14, 11:47
  2. търся фирма за Пазарджик дограма SCHUCO или Salamander
    От strashnia123 във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 0
    Последно: 20-05-13, 19:30
  3. Варна - препоръчайте ми фирма
    От jester във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 5
    Последно: 15-12-10, 16:54
  4. Отговори: 1
    Последно: 21-07-09, 13:06
  5. Търся фирма за дограма за дребна корекция
    От dragozow във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 3
    Последно: 18-01-08, 14:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе