Страница 8 от 39 ПърваПърва ... 67891018 ... ПоследноПоследно
Резултати от 106 до 120 от общо 584
Like Tree168Одобрявам

Термопомпа Въздух-Вода

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    559
    #106

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Ако питаш мен, не решавай проблема на парче, а постискай още малко (ако можеш).
    Това не е инвестиция, която ще правиш всяка година. Историята с евтината и хубава стока реално
    няма как да стане.
    Чисто икономически погледнато, няма смисъл да се топлиш с две системи (климатик и термопомпа),
    по-добре потърпи още малко.
    Другото важно, е че машината е хубаво да има и гаранционен и след гаранционен сервиз в БГ.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Oct 2015
    Мнения
    6
    #107

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Цитат Първоначално публикувано от P.Hristov Виж публикацията
    , няма смисъл да се топлиш с две системи (климатик и термопомпа),
    по-добре потърпи още малко.
    Ясно.
    Но едната система(съществуващата) очевидно е задънена улица и временно решение. Освен това ако още един път ми пробият някоя стена ще получа инфаркт.
    Така или иначе я имам. Има ли вариант да постигна ефективност с две работещи системи?

  4. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #108

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Цитат Първоначално публикувано от sasoss Виж публикацията
    Здравейте,
    Моля за съветИ.
    Построих къща като беше предвидено да сложа термопомпа. Но както винаги се случва на финала се оказа, че за последните дейности няма пари. Сложих два климатика с идеята, че ще ги използвам 4-5 години, докато термопомпите навлязат по-масово и поевтинеят. И разбира се докато се опарича. Климатиците вършат работа, но има проблеми, които предизвикват дискомфорт - баните са студени, при по-ниски температури в коридора пада до 12-14 градуса, появява се конденз в коридора, стаята за гости е неотопляема,
    Къща на 2 етажа - 160 м2 реална площ , няма мазе, изолация уж добра.
    Тая твоя къща ще ти излезе скъпа и прескъпа да я стоплиш на ток. Ако направим груба сметка, на 16 квадрата се падат минимум 1,2 киловата.
    160/16=10х1,2=12 киловата. При среден COP 3, 12/3=4 киловата консумация на час.
    4*24*31=2976*0,20лв средно за киловат = 595 лева/месец да стоплиш тези квадрати.
    При минимален разход от 400 вата/час .
    Като паднат температурите под нулата и консумацията ако се вдигне, сметката за тока нищо чудно да стигне 700 и повече лева на месец.
    От енергото ще бъдат много доволни от тебе.
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 08-10-15 в 18:17. Причина: Корекция на изчисления

  5. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #109

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Не бях виждал по-точна сметка на топлозагуби в целият си професионален опит...
    tony34al одобрява това.

  6. Novice
    Тук е от
    Oct 2015
    Мнения
    6
    #110

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Не разбирам къде е грешката в изчисленията. Нямам познания в тази област. Но в частта енергийна ефективност на проекта пише, че брутната реална енергия за отопление е 8433 kWh на година. Което практически е под 1600 лева на година по проект. Всъщност най-високата сметка ми е 260 лева.

  7. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #111

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Ами да ти кажа, ако ти е добра изолацията с термопомпа и с по-малко от 260 лева ще минаваш...

    В София направихме една къща 230м2, 10см изолация, изцяло с подово отопление, 12кВт т-кап термопомпа панасоник, миналата зима плащаха около 130 лева за отопление...

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Oct 2015
    Мнения
    6
    #112

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    8 см. С хубави тухли, хастар. Изолация отгоре, отдолу.
    Разходите за миналия сезон са окт - 80, ное - 195, дек - 220, яну - 220, фев - 260, мар - 180, апр - 100. Ако приемем, че другите разходи за ток са около 60-80 лева, то реално съм дал за отопление около 700-800 лева за 6 месеца. Но както вече писах трябва ми допълнителна мощност. Разубедихте ме за евтина помпа, работеща заедно с климатиците. А указаната Панасоник е с цена към 12к, което не е малко. Особено ако добавим и вече дадените пари за климатици.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    162
    #113

    Термопомпа Въздух-Вода

    8см не е нищо особено, да не кажа санитарен минимум! Има и по-евтини помпи. По-запознатите търговци да кажат.

    Това на снимката е 20см+2см хастар+25см Поротерм. Под първа плоча има 16см графитен Xps .При -11гр ,300кв м къща губи по 5.3кв.ч енергия.
    Този пост е редактиран от Miro1972; 09-10-15 в 06:40.
    bagerista9 и kokovox харесват това.

  11. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #114
    Цитат Първоначално публикувано от sasoss Виж публикацията
    8 см. С хубави тухли, хастар. Изолация отгоре, отдолу.
    Разходите за миналия сезон са окт - 80, ное - 195, дек - 220, яну - 220, фев - 260, мар - 180, апр - 100. Ако приемем, че другите разходи за ток са около 60-80 лева, то реално съм дал за отопление около 700-800 лева за 6 месеца. Но както вече писах трябва ми допълнителна мощност. Разубедихте ме за евтина помпа, работеща заедно с климатиците. А указаната Панасоник е с цена към 12к, което не е малко. Особено ако добавим и вече дадените пари за климатици.
    Тази да, но има една на промо за 6, не е същия модел, но пак е много добра машина.

  12. Novice
    Тук е от
    Oct 2015
    Мнения
    6
    #115

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    6 по-лесно ще се преглътне. Коя е?

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Miro1972 Виж публикацията

    Това на снимката е
    Уникално. За съжаление мисля, че при строежа масово акъла и финансите са ни други.
    Но виждам нещо притеснително - отдолу е бетон. Няма ли да се получи термомост? При мен изолацията слиза под нивото на земята.

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    162
    #116

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Sasoss , има скрити хитринки в къщата,които не виждаш! Тази плоча е за гаража, който е абсолютно термично независим от къщата със собствени ивичести основи. Основите на къщата са облицовани също с 16см графитен XPS.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Dec 2015
    Живее в
    София
    Мнения
    1
    #117

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Здpaвeйтe,
    Πpoчeтox всички мнения тук във форума, oтнocнo тepмoпoмпитe въздyx-вoдa и имам няколко питания.
    Наскоро закупих новостроящо се жилище в София (кв. Манастриски ливади) и искаме да направим:
    подово отопление(за зимата) + стенни конвектори (тези тела подобни на вътрешни климатични, за през лятото) + бойлер, като цялата система да се захранва от Термопома.
    Имаме договорка със строителя да изградим инсталацията преди полагането на замазката.

    Малко повече детайли:
    Жилищeтo имa caмo мoнoфaзнo зaxpaнвaнe,дocтъпнaтa eл. мoщнocт нe знам. Няма газ.

    1 Tpaпeзapия,Днeвнa и ĸyxня-33 ĸв.м
    2 Cпaлня 1-11 ĸв.м
    3 Cпaлня 2-10 ĸв.м
    4 Cпaлня 3-10 ĸв.м
    5 Коридор 10 ĸв.м
    6 Бaня 1 - 3,5 ĸв.м
    7 Баня 2 - 2,5 ĸв.м

    Cтeнитe ca мнoгoĸaмepни тyxли Bинepбepгep (25см) и 8cм външнa изoлaция дoгpaмaтa 5 камерна KBE.
    Haмиpa ce нa 3-pи eтaж, под и над мен са аналогични апартаменти.

    1. Каква термопомпа би била подходяща
    2. Ще ми трябва ли задължително допълнителен обемен бойлер
    3. Ако може да препоръчате фирма в София за цялото нещо (предлагаща цялостно изграждане + последващ монтаж).

    По това което прочетох съм се ориентирал към Панасоник T-Cap, тъй като температурите падат доволно през зимата, а сградата няма възможност за газ и по възможност не искаме да слагаме пелетно котле.

    Благодаря предварително за информацията.
    Този пост е редактиран от gilinov; 16-12-15 в 16:03.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #118

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    5-7 квт - LG - HM071M, HM051M ... цени около - 3500 лв - 4000 лв

  17. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #119

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Цитат Първоначално публикувано от cooler Виж публикацията
    5-7 квт - LG - HM071M, HM051M ... цени около - 3500 лв - 4000 лв
    къде са тези ценни ? с ддс ли е това?

  18. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #120

    Отговор: Термопомпа Въздух-Вода

    Горв долу това е ниския праг на 5кВт машините.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 8 от 39 ПърваПърва ... 67891018 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Термопомпа вода-вода и вода-въздух
    От rkk във форум Други начини за отопление
    Отговори: 311
    Последно: 03-04-23, 19:21
  2. Отговори: 5
    Последно: 21-01-12, 19:23
  3. Продавам една нова термопомпа въздух вода
    От Tony06 във форум Приключили продажби
    Отговори: 5
    Последно: 16-01-12, 22:26
  4. Термопомпа " въздух - вода"
    От Смехурко във форум Други начини за отопление
    Отговори: 5
    Последно: 29-12-09, 14:26
  5. Преработка на Daikin FTYN60 в термопомпа въздух/вода
    От vanko68 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 13
    Последно: 17-06-09, 17:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе