Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 65

пелетна горелка

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    22
    #31

    Отговор: пелетна горелка

    Здравейте!Обръщам се към автора на тази тема с молба да сподели на какъв котел е монтирал горелката Грейко?

  2.  
     
  3. Junior Member Аватара на warm
    Тук е от
    Sep 2013
    Живее в
    сглобяема къща в Северна България
    Мнения
    54
    #32

    Отговор: пелетна горелка

    Цитат Първоначално публикувано от stivenkar Виж публикацията
    Здравейте!Обръщам се към автора на тази тема с молба да сподели на какъв котел е монтирал горелката Грейко?
    Извинявам се за неточността, котела е 21kw "SIME SOLIDA 4" - италиянски

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    22
    #33

    Отговор: пелетна горелка

    Благодаря ви.Аз притежавам Sime Solida 6-30kw и се чудя дали тази горелка Greyko RB20 е подходяща за котли като нашите.Доволен ли сте от топлообмена на котела т.е. има ли големи загуби в димоотвода или голяма част от топлината отделяна от горелката се усвояват добре от котела?

  5. Junior Member Аватара на warm
    Тук е от
    Sep 2013
    Живее в
    сглобяема къща в Северна България
    Мнения
    54
    #34

    Отговор: пелетна горелка

    В моя случай съм сложил една ламарина на нивото на долния край на горната врата /там има едни "крачета"/като ламарината е плътно опряна във вратата и остава един промеждутък от няколко см. в задната част на котела за да го направя "двупътен" :rolleyes: до колкото е възможно и поне аз съм доволен. Е не можеш да отнемеш цялата топлина в полза на водата, но кюнеца не е чак толкова топъл а и от комина само първите 5-7 минути /при първоначално палене или разпалване/се вижда дим, след тях не можеш да познаеш че котела ти работи. За перфектен топлообмен знам че трябва стоманен триходов котел, там кюнеца бил студен и при работещ котел, но да не бъдем максималисти:rolleyes:. При мен нещата са такива, че имам пелетна горелка с комфорт на газова инсталация, но на несравнимо ниски цени.
    Този пост е редактиран от warm; 19-07-14 в 18:20.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    17
    #35

    Отговор: пелетна горелка

    След около 1месец планирам да се нанеса в моята сглобяема къща. Отоплението е решено с котел и горелка Грейко + подово. Откъм изолация малко се презастраховах - в панелите има 18см каменна вата, а след тях 8см ESP и накрая облицовах цялата къща с 5см камък. Дограмата е SALAMANDER BluEvolution с троен стъклопакет. Смятам да купя тези дни 2тона пелети, пък ще видим дали ще стигнат. Забравих да кажа, че къщата е 210 квадратни метра.

  7. Junior Member Аватара на warm
    Тук е от
    Sep 2013
    Живее в
    сглобяема къща в Северна България
    Мнения
    54
    #36

    Отговор: пелетна горелка

    bobysof Напредваш ли с нанасянето. Ако се вярва на прогнозата за времето сега след сряда отново ще тестваме горелките. Температурата щяла да спадне до под 10 градуса.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    17
    #37

    Отговор: пелетна горелка

    За мое огромно съжаление ще трябва да почакам още 10-тина дни. Въпреки това, вчера на обяд запалих котела. Днес към 10 часа бях в къщата и температурата беше 22.1° и ел. задвижките бяха затворили всички кръгове. Външната t e 2°. Единствено работи подовото в двете бани, тъй като са вързани директно към буфера. За разхода въобще не мога да се ориентирам към този момент. Горелката работи на 1-ва мощност и suspend.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    20
    #38

    Отговор: пелетна горелка

    Здравейте ,
    От миналата гдина ползвам горелга Грейко RB 5-20 кВ.
    Човека който я монтира постави термостат Siemens с който единстено може да се запали и загаси горелката(термостата може и да регулира температурата, но не съм пробвал да ли тази опция работи).
    Без теромостата горелката работи без проблем , но с него създава проблеми, понякога не зпалва грелката.
    Моля ако някой е монтирал стаен термостат с който горелката работи без проблем да сподели. Единствено желая той да може да запалва, загася и регулира теператуата максимално опростен.

  11. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #39

    Отговор: пелетна горелка

    Всеки термостат може да го прави, включително и твоя, особено щом е Сименс. Пък си има и гаранция - обади му се на твоя човек да дойде и да го види. Иначе има евтини по 30-тина лева само с една врътка, и те вършат работа.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    20
    #40

    Отговор: пелетна горелка

    Благодаря ти за отговора Лазаре!
    Прегледах ръководството на горелката .
    Моля те да ме поправиш ако нещо бъркам.
    Контолера на горелкта има извод за отдалечен термостат,на който софтуерно се оказа как да реагира.т.е при отворена или затворена верига.
    След като температурата в помещението се поивиши и термостта изключи горелката минава в Suspend mode които има няколко режима на работа.
    При High Power горелката не се загася, а минава в режим на изчакване, до следащо включване на термотста(след кето се разпалва), като трябва да се настроят режимите.
    Ако изключа мехнично термостата и времето на Suspend mode изтече горлката се загася.

  13. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #41

    Отговор: пелетна горелка

    Не разбрах какъв е проблема, извинявай.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    20
    #42

    Отговор: пелетна горелка

    Проблема е, че човеяка който уж е представител на Грейко и тряваше да монтира горелката и темостата нещо не се справя.
    Веднъж термостата запла горлка друг път не пали, вднъж я загася друг път не.
    За това исках да си обясня как работи горелката с термостат, като се прибера по коледа да си го монтирам аз, и да я настроя.

  16. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #43

    Отговор: пелетна горелка

    Причините може да са различни - термостата може да е дефектен, може някоя отметка да не сложена както трябва в сервизното меню...

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    20
    #44

    Отговор: пелетна горелка

    Термостата е електро механичен съвсем прост затваря и отваря веригата. Предполагам че по-скоро са сервизните настройки.
    Блаодаря ти за съдейсвието след 3 семици като съм на място ще види какво ще стане.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    35
    #45

    Отговор: пелетна горелка

    Здравейте,
    какво става с горелките Грейко?
    Времето вече е достатъчно студено...как се представят?
    Смятам за следващия сезон и аз да се оборудвам с такова чудо, та с огромен интерес следя темите, и съм жаден за информация от "първа ръка"

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Котел и горелка TORCH
    От Nedelcho D. Nedelchev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 10-12-14, 22:08
  2. Съвет за пелетна камина с въздуховоди
    От ЗорницаЗ във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 28-11-14, 18:19
  3. Мнение за пелетна камина ЗОТИ
    От ppt75 във форум Отопление
    Отговори: 13
    Последно: 28-12-12, 14:25
  4. Избор на горелка за пилети
    От bozan във форум Отопление
    Отговори: 6
    Последно: 11-07-12, 09:25
  5. Продавам нафтова горелка Ламборджини
    От vanko68 във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 29-08-10, 16:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе