Страница 5 от 5 ПърваПърва ... 345
Резултати от 61 до 65 от общо 65
Like Tree5Одобрявам

пелетна горелка

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #61

    Отговор: пелетна горелка

    Моята равносметка е 6.5 она слънчогледови пелети или 1350лв за 250м2 - 2 жилища по 100м2 и едно 50м2, както и топла вода на корем. Грейко 20кВт.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #62

    Отговор: пелетна горелка

    Винаги за повече площ излиза по-икономично, защото котелът се натоварва по начин където КПД-то е по-голямо. При малките площи и жилища КПД-то винаги пада. Това от моя практически опит.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    84
    #63

    Отговор: пелетна горелка

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Моята равносметка е 6.5 она слънчогледови пелети или 1350лв за 250м2 - 2 жилища по 100м2 и едно 50м2, както и топла вода на корем. Грейко 20кВт.
    това навярно е за последната зима която може да се каже, че беше мека...

    приблизително колко месеца работи грейко-то? от коя до коя дата?

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    250м2 - 2 жилища по 100м2 и едно 50м2, както и топла вода на корем.
    може ли малко повече информация за жилищата?

    регион, начин на изпълнение, изолации, само вечер ли се прибирате или през повечето време сте си в жилищата, каква температура се поддържа в денонощието?

  5. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #64

    Отговор: пелетна горелка

    Котелът работи от 01.10.15 до 02.04.16, като след тази дата имаше 1-2 вечери, когато е пускан . Жилищата са в семейна кооперация с оскъдна 5см изолация "на топки" без външна мазилка, с вътрешна варова мазилка, във Варна. Моето жилище е с подово отопление изцяло и се поддържат 21-22-23 градуса, като вариациите са заради непрецизния начин на регулация - чрез ръчен смесителен термостатичен вентил. При брат ми са разиатори с термоглави, а при баща ми - също, като там се поддържат едни 24*С, което за мен е много, но за стар човек е добре. Котелът се пали по програма сутрин в 5ч до 9ч и вечер от 4 до 10ч. В по-студено време се увеличава времето на работа. Денем като напече няма нужда, с К-стъкла сме. Това лято монтирах буфер 500л за още по-голям комфорт. В момента монтирам и термопомпа към буфера, като идеята е да се ползва основно за охлаждане - за целта съм подготвил 3 конвектора засега. Пелетите зарежда ежедневно баща ми, а от мен е чистенето на котела и поддръжката. Трите жилища са с отделни помпи и топломери.
    polki и Ивайло Костов харесват това.

  6. Junior Member Аватара на warm
    Тук е от
    Sep 2013
    Живее в
    сглобяема къща в Северна България
    Мнения
    54
    #65

    Отговор: пелетна горелка

    Извинявам се за късния пост, но мога да Ви уверя че към днешна дата нямам никакви проблеми с Грейко. Това е горелката и това е отоплението за тази страна. Топло, комфортно и не на последно място икономично.
    Lazar одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 5 ПърваПърва ... 345

Подобни теми

  1. Котел и горелка TORCH
    От Nedelcho D. Nedelchev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 10-12-14, 21:08
  2. Съвет за пелетна камина с въздуховоди
    От ЗорницаЗ във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 28-11-14, 17:19
  3. Мнение за пелетна камина ЗОТИ
    От ppt75 във форум Отопление
    Отговори: 13
    Последно: 28-12-12, 13:25
  4. Избор на горелка за пилети
    От bozan във форум Отопление
    Отговори: 6
    Последно: 11-07-12, 08:25
  5. Продавам нафтова горелка Ламборджини
    От vanko68 във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 29-08-10, 15:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе