Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 55
Like Tree11Одобрявам

Кой ток е по-лошо да те удари?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,410
    #31

    Отговор: Кой ток е по-лошо да те удари?

    Много интересно - ще промени познанията ви по история на изобретенията и кой е бил първи. Включително за първият мобилен телефон, WWW, електрическа крушка...

    Вести.Ru: Кто первый? Хроники научного плагиата. Документальный фильм

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,566
    #32

    Отговор: Кой ток е по-лошо да те удари?

    Цитат Първоначално публикувано от nanalai Виж публикацията
    Кой от двата варианта е по-лош :

    а) Да те ударят 220 волта на 50 херца
    б) Да те ударят 26 волта на 400 херца

    Честотата има ли някакво значение изобщо?
    Никакъв шанс няма да те "удари ток" с напрежение 26V, независимо с каква честота е. Или поне трябва да си много потен за да усетиш нещо.

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Бре мен когато бях 8-ми клас ме е удрял 220 волта от мрежата у нас за секунда или части от секундата и... разклонителят се овъгли буквално, а металните клеми на щепсела(беше на видеото и бяха без шуко, само 2 -фаза и нула) се бяха разтопили и когато успях да ги извадя едната буквално капна на мокета, който за щастие не се запали ...

    Причината: Баща ми държал разклонителя на терасата и когато го навалял дъжда и той разбрал, че едното от трите разклонения се е развалило го преместил в хола.В двете изправни включил телевизор и аудиоуредба, а третото беше казал да не включваме, но без да "уточнява" ...
    Аз го включих и светнах с 220 волта в час ...добре че беше за части от секундата и двата бушона- вътрешен обикновен и външен автоматичен паднаха .Иначе щях да съм на въглен.Дясната ми ръка по цялата горна част откъдето беше протекъл тока беше буквално с отпорена кожа-цялата бяла и отлепена от месото на ръката.За половин час отпорената кожа се напълни с вода и стана мехур...
    Доста години са минали, ама нека за твое успокоение да ти кажа че не си бил подложен на токов удар изобщо. Със щепсела си дал накъсо и изпарената пластмаса те е изгорила. Знаеш ли какъв ток трябва да протече през теб за да се случи това в червеното
    Shmi и Ivan19 харесват това.

  4. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #33

    Отговор: Кой ток е по-лошо да те удари?

    Хайде сега ще се правим на умни ли?Дай да те тресне тока, пък след това "развивай теории" за собствена сметка


    Логичното е изгореното да е отдолу на дланта, а не отгоре.Изпарението отива нагоре и по твоята логика трябва да е изгорило дланта и пръстите отдолу/отвътре(към хватателната/свиващата се повърхност), където са дактилоскопните линии .Да обаче отдолу нямах нищо изгорено ...Всичко беше отгоре.
    Точно там токът е протекъл по повърхността на кожата.

    Тебе ток удрял ли те е?

    Защо "изпарената пластмаса" не ми изгори долната част на ръката/дланта, ами ми изгори точно горната?

    Между другото всичко до китката, включително и китката бяха черни от саждите и нищо не се знаеше.Първо си мръднах палеца, след него показалеца и така всеки един от пръстите, след това всички заедно, за да съм сигурен, че не са станали на въглен.
    След това си измих ръката на чешмата...

  5. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #34

    Отговор: Кой ток е по-лошо да те удари?

    Джъсти от ток определено не разбираш! По описанието ти не си попаднал под токов удар! Най-вероятно си се поизгорил и уплашил от така звучното и ефектно късо съединение което е протекло както обясняваш плавно до достигане на трайно и падане на защитата... това е нормално когато има електричество и вода с примеси...
    Иначе аз съм попадал многократно под напрежение и протичане на ел.ток през тялото ми в различни точки - не е приятно и доста стресиращо и ефекта от това не е такъв какъвто го описваш! Става въпрос за 220 волта щото за по високите напрежения изгарянията са много по вероятни...

  6. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #35

    Отговор: Кой ток е по-лошо да те удари?

    Кой е казал, че имаше вода.Вода нямаше.

    Имало е.Някога.Най-вероятно е дал накъсо и след като е изсушен е поставен отново.Ако е имало вода, как ще е имало само в единия контакт, а в другите два няма да има и те месеци наред ще си работят...

    espace - виждал съм как точно прав ток заварява/топи част от навита на "колело" стоманена тел 3 милиметра случайно изпусната и попаднала/изметнала се на две от клемите му и така даваща накъсо между тях.Ако не вярваш намери си зареден танков акумулатор(мисля бяха 400 амперчаса) пък "направи късо " през твоето тяло на няколко от клемите му да видим кой от двама ни е прав.По спомен акумулаторите -4 на брой, бяха 24 или 26 волта.
    Тази тел никой не успяваше да я счупи/прекъсне с голи ръце без инструмент.

    Преди това не забравяй да си напишеш завещанието ...

    След като видяхме "искри" да хвърчат по сред бял ден никой вече не се еб@ваше при сваляне и качване на акумулаторите в танка ...

    Този акумулатор върху който снопа тел попадна случайно го сваляхме за зареждане в станцията, тоест трябвало е да бъде изтощен ...

    Това техническо облсужване на танковете го правехме на всеки 6 месеца -пролетно и есенно.
    Този пост е редактиран от justify; 21-08-14 в 14:46.

  7. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #36

    Отговор: Кой ток е по-лошо да те удари?

    Джъсти хващал съм клеймите на не един акумулатор. Няма значение танков ли е или не..... но и на танков съм ги хващал, едно време дядо ми си беше сложил такъв в багажника на джугана - можеше поне километър само на акумулатор да кара. Та мисълта ми е че през човешкото тяло няма как да протече ток достатъчен да те убие (защото тока убива а не напрежението), понеже тялото ни има достатъчно голямо съпротивление, та да не може при 12 или 24В да протече опасен за нас ток.
    Това което описваш с телта е друго и съвсем нормално. Тя има много малко съпротивление и практически дава на късо акумулатора. В този случай протичат стотици ампери които разтапят проводника. Това е принципа и на електрожените за точкова заварка.
    Ivan19 одобрява това.

  8.  
     
  9. Member Аватара на protonic
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    177
    #37

    Отговор: Кой ток е по-лошо да те удари?

    Аз обаче знам за един случай при който дете почина от удар с ток от 9 Волтова батерийка.

    Джъсти, не се напрягай. От километри си личи, че с тока сте на Вие
    justify одобрява това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,566
    #38

    Отговор: Кой ток е по-лошо да те удари?

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Тебе ток удрял ли те е?
    От 25 години работя с ток и ме е удрял доста и различен. Теб ток в описаната ситуация не те е "ударил". Точка!

    Танкови и всякакви тягови акумулатори с напрежение до 60 волта ще си ги хващам както си искам и ток няма да ме удари.
    Ivan19 одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #39

    Отговор: Кой ток е по-лошо да те удари?

    Хайде една задачка за "знаещите".
    Кой токов удар има най-голяма вероятност да доведе до фатални последици:
    1. Дясна ръка - лява ръка
    2. Дясна ръка - десен крак
    3. Лява ръка - десен крак
    4. Лява ръка - ляв крак
    5. Ляв крак - десен крак

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #40

    Отговор: Кой ток е по-лошо да те удари?

    Ръка-ръка естествено, дори да са 2 леви .
    Подредени по опасност ли ги искаш?
    1. Дясна ръка - лява ръка
    3. Лява ръка - десен крак
    4. Лява ръка - ляв крак
    2. Дясна ръка - десен крак
    5. Ляв крак - десен крак

  13. Member Аватара на protonic
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    177
    #41

    Отговор: Кой ток е по-лошо да те удари?

    Ръка - ръка ги удря само такива като Джъсти. Печения винаги работи с една ръка в джоба angel

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #42

    Отговор: Кой ток е по-лошо да те удари?

    Цитат Първоначално публикувано от espace Виж публикацията
    Никакъв шанс няма да те "удари ток" с напрежение 26V, независимо с каква честота е. Или поне трябва да си много потен за да усетиш нещо.
    Тоя образ едва ли ще е на същото мнение:




    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 21-08-14 в 21:26.

  16. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #43

    Отговор: Кой ток е по-лошо да те удари?

    До тук нямаме познали верния отговор! Други желаещи да се пробват?

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,566
    #44

    Отговор: Кой ток е по-лошо да те удари?

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Тоя образ едва ли ще е на същото мнение:
    Много са му ограничени експериментите на тоя. Другия път да пробва да си навре едната сонда отзад.

  18. Banned
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    9
    #45

    Отговор: Кой ток е по-лошо да те удари?

    Най-лошо удря силния ток
    Този пост е редактиран от Lupus; 10-09-14 в 11:06.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 45
    Последно: 01-03-12, 17:51
  2. Няма лошо!
    От Wise във форум Коментирай новина
    Отговори: 2
    Последно: 19-10-05, 15:59
  3. Отговори: 7
    Последно: 14-09-05, 11:56
  4. Токови удари и суичове
    От WISP във форум Мрежи
    Отговори: 25
    Последно: 11-06-03, 09:31
  5. Отговори: 25
    Последно: 10-11-01, 15:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе