Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 68

Телевизори, използващи ШИМ - PWM за контрол на подсветката

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    111
    #46

    Отговор: LCD LED моделите през 2013 и използване на ШИМ (PWM) за контрол на подсветката

    Конкретно при U2413 овърдрайва има само един режим, който е много кофти и вобще не може да се изключва. При нормална експолатация при бързи движения се получават гадни контури, което ужасно дразни. Пусни си клипа на японката (задължително да се изтегли) и пак кажи, че е прекрасна машина.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #47

    Отговор: LCD LED моделите през 2013 и използване на ШИМ (PWM) за контрол на подсветката

    апсолюто никакъв проблем няма на тоя тест .. не знам дали знаеш ,но тоя монитор малко след излизането си е ъпгрейднат от производителя и зеления гостинг на първите бройки е премахнат .. имай предвид ,че доста играя игри покрай другите си дейности ,това е най добрия монитор който съм ползвал някога а съм сменил доста монитори и то все с добри панели .. няма респонса на TN но като изображение е на светлинни години .. ако искаш да няма никакъв гостинг - плазма ..

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    111
    #48

    Отговор: LCD LED моделите през 2013 и използване на ШИМ (PWM) за контрол на подсветката

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    .. не знам дали знаеш ,но тоя монитор малко след излизането си е ъпгрейднат от производителя и зеления гостинг на първите бройки е премахнат ..
    Може и да казваш истината, но аз лично не вярвам. Половината монитори в работата ни са същите (включително и моят), като последните са купувани преди около 3-4 месеца и всичките имат този проблем. Ако искаш монитор с минимален гоустинг си купуваш такъв, на който овърдрайва може ръчно да се регулира.

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #49

    Отговор: LCD LED моделите през 2013 и използване на ШИМ (PWM) за контрол на подсветката

    не знам за какво ги ползвате че да има осезаем и дразнещ гостинг ,това е монитор с S-IPS матрица реални 8 бита ,10 битов ЛУТ и брилянтни цветове но не е бърза като TN .. само че мене с лайняно въже да ме вържеш няма да се върна на TN никога повече

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    111
    #50

    Отговор: LCD LED моделите през 2013 и използване на ШИМ (PWM) за контрол на подсветката

    Ползваме ги за визуални ефекти, но за каквото и да се ползват имат контури при при движения. Матрицата им е AH-IPS, не S-IPS. "Брилятните" цветове няма да ги коментирам. И никой не говори за сравнение с TN. Ставаше въпрос, че както си в грешка за трепетенето на плазмата, така си в грешка и за качествата на въпросния монитор.
    Този пост е редактиран от persizi; 23-04-14 в 13:14.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    73
    #51

    Отговор: LCD LED моделите през 2013 и използване на ШИМ (PWM) за контрол на подсветката

    Здравейте! Извинявам се отново за втори път, че се меша в чужда тема, но реших, че няма смисъл да пускам цяла тема за дребен въпрос.
    Става дума за "СА модула". С Булсатком съм и знам, че не предлагат такива "карти" които са специално за "СА модула". Но все пак ако например мина на друг оператор и поискам такава карта и я сложа в слота, след това възниква друга въпросителна. Къде се слага кабела на сателитната чиния? Модела на ТВ e samsung 40f6400, а отзад не виждам "LNS", а има само вход за обикновена антена.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    111
    #52

    Отговор: LCD LED моделите през 2013 и използване на ШИМ (PWM) за контрол на подсветката

    Няма да стане. Телевизорът ти няма сателитен тунер.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    73
    #53

    Отговор: LCD LED моделите през 2013 и използване на ШИМ (PWM) за контрол на подсветката

    Цитат Първоначално публикувано от persizi Виж публикацията
    Няма да стане. Телевизорът ти няма сателитен тунер.
    Тогава защо има такъв модул "CA".
    Модел UE-40H6400 има ли сателитен тунер!

  11. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #54

    Отговор: LCD LED моделите през 2013 и използване на ШИМ (PWM) за контрол на подсветката

    За да си гледаш кодираните кабелни и ефирни (евентуално) канали .

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #55

    Отговор: LCD LED моделите през 2013 и използване на ШИМ (PWM) за контрол на подсветката

    Цитат Първоначално публикувано от persizi Виж публикацията
    Ползваме ги за визуални ефекти, но за каквото и да се ползват имат контури при при движения. Матрицата им е AH-IPS, не S-IPS. "Брилятните" цветове няма да ги коментирам. И никой не говори за сравнение с TN. Ставаше въпрос, че както си в грешка за трепетенето на плазмата, така си в грешка и за качествата на въпросния монитор.
    ми ти си лесен взимаш един монитор за 150 лв и няма да маже .. пък и ШИМ-а не те дразни .. де на мене да ми купуваха на бачкането монитори от по 1000 лв ..

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    111
    #56

    Отговор: LCD LED моделите през 2013 и използване на ШИМ (PWM) за контрол на подсветката

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    .. пък и ШИМ-а не те дразни ..
    Дразни ме, за това не харесвам плазмите. U2413 не маже, а създава контури и артефакти така, че "монитор за 150лв." не ми върши работа. Тези 1000лв. могат да бъдат похарчени за по-добър монитор.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    298
    #57

    Отговор: LCD LED моделите през 2013 и използване на ШИМ (PWM) за контрол на подсветката

    Не разбрах, за да премахна шим-а, коя настройка трябва да сложа на макс. `Подсветка` или `Яркост`

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    325
    #58

    Отговор: LCD LED моделите през 2013 и използване на ШИМ (PWM) за контрол на подсветката

    На МАХ подсветка (backlight), но вероятно пак ще има. Поне при LG и на МАХ има:

    Интересното е, че имам такъв модел и не ми създава дискомфорт, явно честотата на сканиране на подсветката е висока. Докато на Самсунг телевизор ако сваля backlight-а и почва свят да ми се вие.



  17. Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    298
    #59

    Отговор: LCD LED моделите през 2013 и използване на ШИМ (PWM) за контрол на подсветката

    Тв е SONY 40R471 проверих с камерата на телефона и с размахване на химикалка, има шим при намалена подсветка. Усилих я на макс и намалих яркостта. Направих пак тест- през телефона не виждам трептене и химикалката вече не изглежда като ветрило. Май стана номера.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    102
    #60

    Отговор: LCD LED моделите през 2013 и използване на ШИМ (PWM) за контрол на подсветката

    хубаво де...
    откаде сте сигурни че това мигане ви тормози очите?
    какви ли не статии по интернет че било така, но доказано ли е!????
    все пак честоти те са няколко стотин херца!
    киното мига с 24, обикновенния телевизор с 50, мониторите не мигаха при 75, сега критерия се вдигна още...
    имам монитор DELL U2412M и досега си го ползвах без да съм забелязал да ме изморява повече от предишния монитор който със сигурност не мига!
    Измерих му честотата с един вентилатор, регулируемо захранване и осцилоскоп: 360Hz.
    Но монеже се наплаших от темата му вдигнах яркоста до край и му смъкнах контарста. Сага не мига и не блести.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Контрол над ТВ UE40D7000 през Ресивър Pioneer VSX-2021
    От drakano във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 20-12-12, 14:26
  2. проблем с подсветката на телевизор LG RZ-32LZ55
    От stoyan.a във форум LG телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 19-09-12, 00:26
  3. Отговори: 1
    Последно: 07-03-12, 09:06
  4. Отговори: 6
    Последно: 12-02-12, 13:10
  5. Отговори: 10
    Последно: 23-12-03, 14:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе