Страница 8 от 37 ПърваПърва ... 67891018 ... ПоследноПоследно
Резултати от 106 до 120 от общо 542
Like Tree70Одобрявам

Media Player - Mede8er 2014/(всички модели) FAQ на първа страница

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на frizera
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    499
    #106

    Отговор: Media Player Mede8er med800x3D

    Цитат Първоначално публикувано от tany Виж публикацията
    Точно че не намирам логика,веднъж веднага а друг път ............мъка!!Днес след може би 40-то рестартиране на плеъра се "скиваха" и тогава вече няма грижи,правя икона в менюто и вече няма проблем..............до следващото преинсталиране
    А защо се стига/налага това следващо преинсталиране? Иначе колегата benov е разяснил как да се реши този проблем .

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    111
    #107

    Отговор: Media Player Mede8er med800x3D

    Тук разискват този проблем - Med 600 with new Win 8.1 PC, slight issues . Колегата е решил проблема като е дал статичен адрес на проблемния компютър и е създал шорткът на плеъра към този статичен адрес . Това е варант за проблемно виждане на плеъра и компютър с win 8 , използващи samba протокол . Модератора съветва при настройка на мрежата за DNS сървър да се зададе адреса на рутера , и да се мапне в експлоръра на компютъра закачения към плеъра твърд диск /ако има такъв/.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    Русе
    Мнения
    45
    #108

    Отговор: Media Player Mede8er med800x3D

    Само да споделя без да споря за каквото и да е - при мен не помогна. В къщи само телефона ми ползва DHCP, всичко друго ми е на статичен IP(лаптоп, телевизор, плеър, сателитен приемник, ресивър, стационарен комп, принтер, NAS). Мапвах та ми бе писнало от мапване и всичко приключваше примерно след като лаптопа мине в sleep или не го пипам 20-30min. Паля го и ... нема мрежови устройства, интернет има обаче ... следва рестарт и всички устройства в мрежата са ОК. До следващият sleep.. голяма драма.
    Както вече писах - четох форуми, променях какви ли не policy, настройки по мрежови карти, играчка с regedit.
    Е не успях....
    Накрая го наритах и сега съм със 7 точно поради тази причина.

    Не съм пробвал 8.1 но предполагам, че бозата няма да е по сладка
    Ако колегата е по-упорит вероятно ще успее, но аз се отказах ...


    Цитат Първоначално публикувано от pipchi Виж публикацията
    Тук разискват този проблем - Med 600 with new Win 8.1 PC, slight issues . Колегата е решил проблема като е дал статичен адрес на проблемния компютър и е създал шорткът на плеъра към този статичен адрес . Това е варант за проблемно виждане на плеъра и компютър с win 8 , използващи samba протокол . Модератора съветва при настройка на мрежата за DNS сървър да се зададе адреса на рутера , и да се мапне в експлоръра на компютъра закачения към плеъра твърд диск /ако има такъв/.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    111
    #109

    Отговор: Media Player Mede8er med800x3D

    Аз още си бутам ХР - то . Просто мернах , че има и други с тоя проблем ,но решението явно не е еднозначно. Ако има друг с Уин 8 да сподели какво е положението !

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    Русе
    Мнения
    45
    #110

    Отговор: Media Player Mede8er med800x3D

    Другари, да не излезе реклама, просто искам да ви информирам http://t*****market.bg/products/0913...a-sata-3-5-2tb

    ТОП Оферта е ! Аз вече се възползвах
    Диска е пребрандирано HITACHI, SATA, 6Gb/s, 5700rpm, 32MB и е 7W при seek !
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от benov; 24-04-14 в 23:27.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    126
    #111

    Отговор: Media Player Mede8er med800x3D

    Привет на всички.От днес и аз съм собственик на med800x3d.Имам и евтин 2тб. хард благодарение на колегата 'benov'.Засега впечатленията ми са отлични,пуснах му всичко което имам до момента,доста бързо реагира което ми харесва много,превъртам напред назад,няма замисляне.Сега разучавам кое как,в главата ми е каша,досега съм нямал досег с подобно устройство.Още не ми се е изяснило как става работата със стриймването по мрежа,как от плеъра да видя компютъра и да плейвам от него разни неща.Имам рутер и плеъра и лаптопа са през WiFi.И тези самби,мамби,нас,трансмишъни,джубоксове ,сигурно те са ключа за това ама още не съм ги разучил.Ама така е,ше се борим като прасе с тиква известно време и ще се случат нещата.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    Русе
    Мнения
    45
    #112

    Отговор: Media Player Mede8er med800x3D

    Честито и със здраве да си го гледаш !
    Шерни си папките(share, споделяне) с мултимедия на компа и ще ги виждаш. За да виждаш плеъра от компа трябва да му пуснеш самба протокола (SMB). Taка ще го виждаш от компа. Другото е копи/пейст от едното към другото устройство и обратно. Да не те отчайвам, ама това WiFI.... зор работе е по въздух, трябва си кабел и е добре да си е от бакър, а не от този по 20ст. метъра :-)
    Най добре намери време и изчети това MED600X3D / MED1000X3D / MED800X3D
    Ще намериш отговори на 90% от въпросите.




    Цитат Първоначално публикувано от splitservice Виж публикацията
    Привет на всички.От днес и аз съм собственик на med800x3d.Имам и евтин 2тб. хард благодарение на колегата 'benov'.Засега впечатленията ми са отлични,пуснах му всичко което имам до момента,доста бързо реагира което ми харесва много,превъртам напред назад,няма замисляне.Сега разучавам кое как,в главата ми е каша,досега съм нямал досег с подобно устройство.Още не ми се е изяснило как става работата със стриймването по мрежа,как от плеъра да видя компютъра и да плейвам от него разни неща.Имам рутер и плеъра и лаптопа са през WiFi.И тези самби,мамби,нас,трансмишъни,джубоксове ,сигурно те са ключа за това ама още не съм ги разучил.Ама така е,ше се борим като прасе с тиква известно време и ще се случат нещата.

  10. Member Аватара на ceco7
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    619
    #113

    Отговор: Media Player Mede8er med800x3D

    Хайде на новия фърм, добавен е нов и стар стил на обложките, авто изключване след 2 часа ако не се ползва и най - важното : субтитрите могат и да имат окантовка V3.0.6 - 6May2014 - X3D Series - for MED1000X3D - MED800X3D - MED600X3D

  11. Member Аватара на frizera
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    499
    #114

    Отговор: Media Player Mede8er med800x3D

    Цитат Първоначално публикувано от ceco7 Виж публикацията
    Хайде на новия фърм, добавен е нов и стар стил на обложките, авто изключване след 2 часа ако не се ползва и най - важното : субтитрите могат и да имат окантовка V3.0.6 - 6May2014 - X3D Series - for MED1000X3D - MED800X3D - MED600X3D

    Бих казал, че най-важното е, че е решен проблема със зелените екрани при 3D възпроизвеждане на Top&Bottom и PGS субтитри!!!! Аз лично скоро не съм имал каквито и да е проблеми, но ще почакам малко преди да флашна машинката. Вече (даже от предходната версия) може спокойно да се въвежда текст през клавиатура (USB Wireless) в YouTube (HTML5) и в браузъра. Общо взето това е по-същественото. Използвам функцията за запазване и зареждане на текущите настройки и не мога да потвърдя дали Auto Standby е настроен на 2 часа и дали работи.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    78
    #115

    Отговор: Media Player Mede8er med800x3D

    Колеги, никъде не намерих информация - на този плейър 2,5, или 3,5 инчов HDD може да се вгради? Искам да си ъпгрейдвам Дива-та с този модел, но не ми се изхвърля пълния с медия 3,5 инча диск...

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    Русе
    Мнения
    45
    #116

    Отговор: Media Player Mede8er med800x3D

    Тук пише всичко :-) Mede8er - The greatest show on earth

    Цитат Първоначално публикувано от Georgo Виж публикацията
    Колеги, никъде не намерих информация - на този плейър 2,5, или 3,5 инчов HDD може да се вгради? Искам да си ъпгрейдвам Дива-та с този модел, но не ми се изхвърля пълния с медия 3,5 инча диск...

  14.  
     
  15. Member Аватара на frizera
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    499
    #117

    Отговор: Media Player Mede8er med800x3D

    Да споделя моите неволи с моя MED1000?! Пуснах един филм да се конвертира на компютъра, като бях задал изходния файл да се записва на харда в плеъра,а източника е на компютъра. Това съм го правил много пъти. Конвертирам само аудио потока от DTS към DolbyDigital и не се налага после да копирам. Файла е 5GB, а свободното място на харда в плеъра е 204GB от 2,75TB. Това го виждам на компютъра,тъй като диска на MED1000 е "мапнат". Хлапето си гледаше анимация на другия плеър, който стриймва от харда в MED1000. Той се явява като мрежов сторидж и работи 24/7 като съм му задал да гаси диска след 15мин. престой. Виждам че детето спи и спрях неговия филм и си пуснах от харда в компютъра ми друг филм пак по мрежата и се опнах на кревата. MED няма никакви други задачи за изпълнение, а програмата ми показа ориентировъчно време до приключване час и половина. На сутринта плеъра в спалнята отказа да се свърже с мрежовия диск (MED1000) и се започнаха проверки и рестарти, но резултата беше нулев. Нито компютрите нито плеърите в къщи искат да "видят" диска в MED. Разрових се в менюто на MED и забелязах, че липсват иконите в "моите фаворити" (игралните и анимационните филми са разделени), а в системните менюта няма нито FORMAT нито HDD Info. Като се влезе в "Браузър" също липсва иконата на вградения хард диск??? Префлашнах фирмуера, но не се промени нищо. Върнах една версия по-стар фирмуер отново без резултат. Извадих диска и го сложих в компютъра. Сканирах за лоши сектори, но нямаше нищо. Всичко записано на него си работи и се отваря. Върнах го обратно в плеъра, но без резултат. Отново го върнах в компютъра и премахнах от него една папка с размер 10GB. Не знам защо, но реших че е препълнен. Отново го върнах в плеъра и взема че се появи на хоризонта. Също така всички липсващи системни менюта свързани с вграден диск се върнаха на екрана. Влязох с лаптоп чрез мрежата в него и видях че Windows е създал папка found000, System Volume Information и Recycle Bin, като папка found000 беше с размер 300,00GB???? Като се направи една проста сметка излиза, че диска наистина е бил препълнен на повече от 100%. Изтрих found000 и веднага на лаптопа се появи свободно място на устройство "Z" 504GB. Само едно нещо не разбрах - защо по никакъв начин не бях уведомен, че диска се препълва? Защо плеъра отказа да вижда напълно диска и защо скри менюто за форматиране? Някой колега да се е сблъсквал с подобен проблем?

  16. Member Аватара на ceco7
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    619
    #118

    Отговор: Media Player Mede8er med800x3D

    Може ли някой да каже как и къде да вмъкна стриймове за IPTV в плеъра ? PS: Разбрах как става и сега следва коректна и работеща плейлиста...
    Този пост е редактиран от ceco7; 25-05-14 в 23:42.

  17. Member Аватара на ceco7
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    619
    #119

    Отговор: Media Player Mede8er med800x3D


  18. Member Аватара на frizera
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    499
    #120

    Отговор: Media Player Mede8er med800x3D

    Преди време бях писал за моите неволи с Med1000X3D. Оказа се, че проблема не е в плеъра а в хард диска. Стигна се до там, че по време на възпроизвеждане филма изведнъж спира и всички преки пътища на "десктопа" водещи към места в хард диска изчезват. Никога не се оправя сам този проблем, дори и след рестарт на плеъра. Само когато се отдели диска от слота и се постави обратно има шанс да "запали" отново, но не винаги. Когато преместя диска в компютър всичко е наред до момента в който реших да му направя S.M.A.R.T. check-up и нещата лъснаха: липсваше температурния статус и понякога макар и за кратко изчезваше напълно комуникацията. Отнесох се към търговеца от който закупих диска преди около 8-9 месеца и го изпратихме за рекламация. Преди това ми бяха предоставени 3бр. празни диска по 1ТВ за да мога да си прехвърля файловете докато стария все още работи. Сега съм ги наредил в компютъра и стриймвам от там. Само дето се обърквам понякога кое къде беше... не ми се правят нов джубокс и преки пътища (фаворити), така ще е още за малко :rolleyes:. Пропуснах да посоча марката диск - Seagate Barracuda 3TB.

    П.п. излезе нов фърм за тези които се вълнуват: V3.0.7 - 17June2014 BETA -X3D Series - for MED1000X3D - MED800X3D - MED600X3D няма съществени промени, така че аз лично го пропускам

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 8 от 37 ПърваПърва ... 67891018 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Media Player - Popcorn Hour 2014(всички модели)/FAQ на първа страница
    От jovanoty във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 841
    Последно: 12-02-24, 09:50
  2. Media Player - Dune (всички модели)
    От hristoslav2 във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 535
    Последно: 18-05-21, 07:33
  3. Media Player - MiniX (всички модели)
    От z_harris във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 53
    Последно: 19-03-21, 18:58
  4. Media Player - HiMedia (всички модели)
    От orlie във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 99
    Последно: 17-12-17, 13:04
  5. Media Player - Hyundai (всички модели)
    От myDiva във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 508
    Последно: 29-03-14, 18:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе