Страница 31 от 37 ПърваПърва ... 212930313233 ... ПоследноПоследно
Резултати от 451 до 465 от общо 542
Like Tree70Одобрявам

Media Player - Mede8er 2014/(всички модели) FAQ на първа страница

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #451

    Отговор: Media Player - Mede8er 2014/(всички модели) FAQ на първа страница

    В аудио настройки на плеъра ако имаш опция 7.1 я избираш. Предполагам трябва и в аудио настройките на системата за домашно кино да се пипне някъде, за да се получи.

  2.  
     
  3. Member Аватара на frizera
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    499
    #452

    Отговор: Media Player - Mede8er 2014/(всички модели) FAQ на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от Димо Георгиев Виж публикацията
    Здравейте имам мед 800 и това домашно кино Support - Home Theater Systems HT-D6730W | Samsung Home Theater Systems , свързвам ги с HDMI кабел и искам да изкарам 7.1 звук, но не става. Какви аудио настройки трябва да задам на плейярът за ми се получи номера? Пробвах всякакви варианти но задните две колони не се чуват. Теглят се филми единствено Blu Ray от по 30гб.
    В меню Audio>HDMI Output оставяш го на "Auto" и по надолу има Surround Sound пак го слагаш на "Auto". В подменю "Surround Sound" може да избереш TrueHD/DTS-HD 7.1 и да провериш дали се чува навсякъде. Снощи гледах "Междузвездни войни"7 и ми направи впечатление, че задните говорители ( 5.1) се чуваха само и единствено когато има прелитащ кораб наоколо. Въпреки 50 гигабайтовия блу-рей релийз и гарантирания 5.1 DTS-HD звук. Не съм го гледал на кино за да имам някаква предварителна представа, но в началото помислих че има някакъв проблем с ресийвъра или с някой кабел и други подобни мисли... Така че, не е много гарантирано какво като качество си свалил.
    Това до тук засяга само плеъра. За домашното кино, както е писал колегата "podredko" трябва да провериш в неговите меню-та къде и какви настройки има. Най-общо казано: слагаш всички аудио настройки отнасящи се до възпроизвеждане на даден формат на Auto и пускай филма!
    Този пост е редактиран от frizera; 27-03-16 в 02:45.
    podredko одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    37
    #453

    Отговор: Media Player - Mede8er 2014/(всички модели) FAQ на първа страница

    Показвало ли ви е кирилски субтритри на маймуница? Последната серия на Грим , субтитирите от Адикт , така и не ги хареса да са на кирилица , показваше ги на маймуница, бяха си srt формат , беше си маркирано на кирилица , проверих още 10 тина филма , там проблем нямаше , само на Грим. Случвало ми се и на Медипплар класика да го прави това , а на VLC да си излизат на кирилица, не е болка , само любопитство , на лаптопа си излизаха на кирилица.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #454

    Отговор: Media Player - Mede8er 2014/(всички модели) FAQ на първа страница

    Всички субтитри на Адикт са в кодировка кирилица UTF-8 и трябва да се прекодират в ANSI. Аз го правя най-лесно с notepad++
    quietriot, ronnie72 и frizera харесват това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    24
    #455

    Отговор: Media Player - Mede8er 2014/(всички модели) FAQ на първа страница

    Моля,ако може някой да ми помогне спешно.Имам MED 1000 3XD.Без проблеми досега.Исках да направя ъпдейт на фърмуера-досега бях с V 1.0.5.Исках да инсталирам 4.0.0.Първо инсталирах на флаш съответния буутлоудер,но като отидох в настройките на USB download ми показа дали искам да ъпдейтвам на 2.0.0.Тогава се върнах и инсталирах на флаш V 4.0.0 и пак по същия начин чрез настройките на USB download направих ъпдейт на V 4.0.0.След малко ми показа инсталиране до 100%.И тогава екрана на телевизора стана зелен и нищо не може да се направи.Нито един бутон на дистанционното не работи.Рестартирах-нищо.Ако е със стария буутлоудер след тези ми действия какво следва.Очаквам съвет.
    Благодаря.

  7. Member Аватара на frizera
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    499
    #456

    Отговор: Media Player - Mede8er 2014/(всички модели) FAQ на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от dodolan Виж публикацията
    Моля,ако може някой да ми помогне спешно.Имам MED 1000 3XD.Без проблеми досега.Исках да направя ъпдейт на фърмуера-досега бях с V 1.0.5.Исках да инсталирам 4.0.0.Първо инсталирах на флаш съответния буутлоудер,но като отидох в настройките на USB download ми показа дали искам да ъпдейтвам на 2.0.0.Тогава се върнах и инсталирах на флаш V 4.0.0 и пак по същия начин чрез настройките на USB download направих ъпдейт на V 4.0.0.След малко ми показа инсталиране до 100%.И тогава екрана на телевизора стана зелен и нищо не може да се направи.Нито един бутон на дистанционното не работи.Рестартирах-нищо.Ако е със стария буутлоудер след тези ми действия какво следва.Очаквам съвет.
    Благодаря.
    Омазал си нещата, но да видим дали ще се справиш със ситуацията. Флашката да е форматирана в FAT32 и да е празна. Записваш на нея буутлоудъра, който е посочен преди фърмуера на версия 4.0.0. Изключваш плеъра от щепсела, бучваш му флашката и включваш напрежението. Под бутона за отваряне на капака за диска се намира бутона за вкл/изкл. Натискаш и задържаш натиснат бутона докато на екрана се появи цифрата 8 изобразена с квадратчета. Когато цифрата се появи отпускаш бутона и чакаш да приключи инсталацията.Така се прави инсталация и на фърмуера. Ако не "захапе" потърси буутлоудъра за фърмуер преди версия 2.0.0 и опитай да инсталираш първо него, а след това по-новия. Погледни също така дали не се е разархивирал в папка вместо в основната директория на флашката. Случвало се е понякога. Ако всичко мине както трябва, вече може да инсталираш версия 4.0.0. или която ти се иска. Аз бих инсталирал първо стария буутлоудър и след това по-новия, защото не се знае какво си затрил от стария и какво се е записало от новия.
    И на края едно много важно указание: НИКОГА ама НИКОГА не се ъпдейтва през менюто на плеъра!!!!
    ronnie72 одобрява това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    24
    #457

    Отговор: Media Player - Mede8er 2014/(всички модели) FAQ на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от frizera Виж публикацията
    Омазал си нещата, но да видим дали ще се справиш със ситуацията. Флашката да е форматирана в FAT32 и да е празна. Записваш на нея буутлоудъра, който е посочен преди фърмуера на версия 4.0.0. Изключваш плеъра от щепсела, бучваш му флашката и включваш напрежението. Под бутона за отваряне на капака за диска се намира бутона за вкл/изкл. Натискаш и задържаш натиснат бутона докато на екрана се появи цифрата 8 изобразена с квадратчета. Когато цифрата се появи отпускаш бутона и чакаш да приключи инсталацията.Така се прави инсталация и на фърмуера. Ако не "захапе" потърси буутлоудъра за фърмуер преди версия 2.0.0 и опитай да инсталираш първо него, а след това по-новия. Погледни също така дали не се е разархивирал в папка вместо в основната директория на флашката. Случвало се е понякога. Ако всичко мине както трябва, вече може да инсталираш версия 4.0.0. или която ти се иска. Аз бих инсталирал първо стария буутлоудър и след това по-новия, защото не се знае какво си затрил от стария и какво се е записало от новия.
    И на края едно много важно указание: НИКОГА ама НИКОГА не се ъпдейтва през менюто на плеъра!!!!
    Благодаря Frizera.Бих желал да ми изпратите скайп или мобилен тел. на профила.В брошурата и на форума пишат различни неща за изключването на щепсела и аз съвсем се обърках.Освен това и в офисите на Вали никой нищо не разбира от тази материя.Аз не съм толкова млад и малко трудно се оправих.Как се форматира флашка на FAT 32.Наистина имам нужда от практически указания.

  10. Member Аватара на frizera
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    499
    #458

    Отговор: Media Player - Mede8er 2014/(всички модели) FAQ на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от dodolan Виж публикацията
    Благодаря Frizera.Бих желал да ми изпратите скайп или мобилен тел. на профила.В брошурата и на форума пишат различни неща за изключването на щепсела и аз съвсем се обърках.Освен това и в офисите на Вали никой нищо не разбира от тази материя.Аз не съм толкова млад и малко трудно се оправих.Как се форматира флашка на FAT 32.Наистина имам нужда от практически указания.
    Не разбрах дали си успял да се пребориш с проблема?! Вярно е че трябва да има повече указания за дадена манипулация, но както виждаш за всяко нещо си има някаква поредица от специфични действия с правилните инструменти и е много трудно това да бъде изложено в едно кратко ръководство за употреба. За това има форум като нашия тук, а също така има и форум на производителя - нещо което липсва при други подобни устройства на пазара. Това са местата на които има достатъчно голяма база данни създадена на база личен опит и помощ от колеги! И не на последно място: не бива да четем ръководството за употреба когато вече сами сме скапали техниката! Трябва да го четем преди да я пуснем в употреба!!!
    Флашка се форматира използвайки Уиндоус примерно така: отваряш My Computer където освен хард диска (може да са няколко) се вижда и флашката с някаква буква. Примерно е "F" и ако има фабричен подпис се извежда името на производителя на флашката. Пример: TravelGo 16GB. Цъкваш с десен бутон върху нея и в прозореца, който ще се отвори ще намериш меню "Format". Избираш го и в следващия прозорец на втория ред ще видиш "File System" бутон със стрелкичка надолу. По подразбиране текста в бутона е "FAT 32 (Default)". Ако е примерно "NTFS" "exFAT" може със стрелкичката да го промениш на "FAT 32". По надолу се намира мястото където да укажеш какъв формат да се изпълни: "Quick Format" (по подразбиране), а ако махнеш тикчето ( отметката) ще се изпълни пълен формат, но става по-бавно. По-надолу е бутона "Start". Натискаш го и чакаш да приключи. Това е.

    П.п. Ето тук: цък е версия 1.0.5 от която трябва да тръгнеш поне според мен. После вече слагаш: цък версия 2.0.0 и продължаваш към новите или директно към последните версии. Аз не съм пропускал до сега нито една версия, но смятам че не е проблем защото винаги може да се върне много по-стара версия на фърмуера без проблем!
    Този пост е редактиран от frizera; 29-03-16 в 00:26.
    quietriot одобрява това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    24
    #459

    Отговор: Media Player - Mede8er 2014/(всички модели) FAQ на първа страница

    Благодаря.Направих всичко както го описахте и сега всичко е наред.Аз съм чел предварително и брошурата и форума,но там много условно е казано,че т.н. Emergency Procedure,която всъщност Вие ми описахте подробно е задължителна за тези ъпгрейди. Както и да е трябва да се чете по-внимателно,а и помощ от някой е още по-добре.Имам този МЕД 1000 wi-fi от декември 2014 и досега съм бил само с 1.0.5. В интерес на истината не съм много очарован от 4.0.0-досега интернет радиото не включва,показва server connect failed.Като отвориш папка на филм от основната папка с филми се вижда само файла на филма,не и обложката.Същото е и при flac файловете на CD-та.Снощи ката инсталирах буутлоудера първо се появи 2.0.0,мисля,че и там беше същото.След това инсталирах 4.0.0.Може да е и въпрос на настройки,ще прегледам.Само не знам,ако реша да се върна на 1.0.5, а той е с друг буутлоудер-тогава инсталирам само него и той сам ще си промени буутлоудера или пак по същия начин както с 4.0.0.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    37
    #460

    Отговор: Media Player - Mede8er 2014/(всички модели) FAQ на първа страница


  13. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    116
    #461

    Отговор: Media Player - Mede8er 2014/(всички модели) FAQ на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от frizera Виж публикацията
    В меню Audio>HDMI Output оставяш го на "Auto" и по надолу има Surround Sound пак го слагаш на "Auto". В подменю "Surround Sound" може да избереш TrueHD/DTS-HD 7.1 и да провериш дали се чува навсякъде. Снощи гледах "Междузвездни войни"7 и ми направи впечатление, че задните говорители ( 5.1) се чуваха само и единствено когато има прелитащ кораб наоколо. Въпреки 50 гигабайтовия блу-рей релийз и гарантирания 5.1 DTS-HD звук. Не съм го гледал на кино за да имам някаква предварителна представа, но в началото помислих че има някакъв проблем с ресийвъра или с някой кабел и други подобни мисли... Така че, не е много гарантирано какво като качество си свалил.
    Това до тук засяга само плеъра. За домашното кино, както е писал колегата "podredko" трябва да провериш в неговите меню-та къде и какви настройки има. Най-общо казано: слагаш всички аудио настройки отнасящи се до възпроизвеждане на даден формат на Auto и пускай филма!
    Ката фен на STAR WARS ще питам де го тоз 50 гигабайтов релийз

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    37
    #462

    Отговор: Media Player - Mede8er 2014/(всички модели) FAQ на първа страница

    В замунда, има златен торент, като всяка част е по около 50 гиги.

    Sent from my C6902 using Tapatalk

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    37
    #463

    Отговор: Media Player - Mede8er 2014/(всички модели) FAQ на първа страница

    ********************/banan?id=450740&hit=1&t=movie

    Sent from my C6902 using Tapatalk

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    89
    #464

    Отговор: Media Player - Mede8er 2014/(всички модели) FAQ на първа страница

    Здравейте, закупих си МЕД800 и втори ден се опитвам да пусна блурей по мрежата и не става и не става.Шернал съм папката с филмите.Лаптопа вижда плеара както и плеара лаптопа.По мрежа от менюто на плеара влизам по дяла на лаптопа и стигам до филмите и съответно се пускат тези които не са блурей и си вървят нормално.От менюто UpnP на плеара вижда съответните сървъри който има на лаптопа а те са Servio и Plex и през тях също си работят филмите който не са блурей.От където и да се опитам да пусна да кажем някой голям филм над 20GB се започва едно циклене и някъв кошмар и няма гледане.Четох че трябва да се пускат тези филми през NFS но като вляза в това меню там не се вижда нищо. Изталирах haneWin NFS server на лаптопа правих какви ли не настройки неще и неще да се покажат филмите във това меню на плеара и това си.Ще се радвам ако някой подскаже как да подкарам блурей по мрежата.Плеара е със кабел вързан.Рутера е гигабитов.

  18. Member Аватара на ceco7
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    619
    #465

    Отговор: Media Player - Mede8er 2014/(всички модели) FAQ на първа страница

    Включи "Samba process" в плеъра, включи блу-рей меню на "ON". Настрой споделянето на мрежи в компютъра и си готов. Не ти трябват никакви сървъри и подобни DNLA програми.
    svetlio1 и Frogst харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 31 от 37 ПърваПърва ... 212930313233 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Media Player - Popcorn Hour 2014(всички модели)/FAQ на първа страница
    От jovanoty във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 841
    Последно: 12-02-24, 09:50
  2. Media Player - Dune (всички модели)
    От hristoslav2 във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 535
    Последно: 18-05-21, 07:33
  3. Media Player - MiniX (всички модели)
    От z_harris във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 53
    Последно: 19-03-21, 18:58
  4. Media Player - HiMedia (всички модели)
    От orlie във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 99
    Последно: 17-12-17, 13:04
  5. Media Player - Hyundai (всички модели)
    От myDiva във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 508
    Последно: 29-03-14, 18:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе