Вижте резултатите от анкетата: Какви функции искате да има вашият телевизор ?

Гласували
233. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Internet / браузър

    140 60.09%
  • PVR (запис на HDD)

    121 51.93%
  • VOD - възможност за наемане на филми

    35 15.02%
  • Music Service

    24 10.30%
  • 3D

    118 50.64%
  • Възможност за изтегляне на приложения

    99 42.49%
  • Възпроизвеждане на IPTV (Stream TV)

    102 43.78%
  • Touchscreen

    34 14.59%
  • Други

    50 21.46%
  • Не знам / не мога да отговоря

    12 5.15%
Отговори на анкетата
Страница 109 от 152 ПърваПърва ... 5999107108109110111119 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,621 до 1,635 от общо 2280
Like Tree195Одобрявам

Избор на LCD/Plasma телевизори-2014 / FAQ - на първа страница

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    11
    #1621

    Отговор: Re: Отговор: Избор на LCD/Plasma телевизори-2013(14) / FAQ и ръководство - на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Първият...
    Аз също си избрах и вече поръчах първият , обаче ме притеснява:

    • Refresh Rate (Hz): 50Hz
    • Clear Motion Rate: 100

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #1622

    Отговор: Избор на LCD/Plasma телевизори-2013(14) / FAQ и ръководство - на първа страница

    Да панелът е 50Hz. Бюджетът ти не стига за 100Hz - 42LB630 / 650
    Останалите от списъка ти също са с 50Hz.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 30-09-14 в 18:42.

  4. Novice
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    5
    #1623

    Отговор: Избор на LCD/Plasma телевизори-2013(14) / FAQ и ръководство - на първа страница

    Здравейте. Какво мислите за този модел LG 32LB550B , че гледам е на промоция а ми предстои покупка на ТВ за кухнията до 400лв.

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #1624

    Отговор: Избор на LCD/Plasma телевизори-2013(14) / FAQ и ръководство - на първа страница

    Добре дошъл във форума.
    Да - спокойно може да се каже, че е идеален за кухня и детска.

  6. Novice
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    5
    #1625

    Отговор: Избор на LCD/Plasma телевизори-2013(14) / FAQ и ръководство - на първа страница

    Мерси, значи тия дни ще го взема. А някаква информация каква е матрицата, че на някои места видях че я дават като IPS?

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #1626

    Отговор: Избор на LCD/Plasma телевизори-2013(14) / FAQ и ръководство - на първа страница

    IPS е. LG имат завод за такива LCD матрици/видеопанели.
    Всички техни модели от 24/27" нагоре са с такъв тип матрица. Е понякога има и изключения с панели на AUO.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    5
    #1627

    Отговор: Избор на LCD/Plasma телевизори-2013(14) / FAQ и ръководство - на първа страница

    Мерси много за бързите отговори. Ще напиша отзиви за ТВ-то като го взема

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    55
    #1628

    Re: Отговор: Избор на LCD/Plasma телевизори-2013(14) / FAQ и ръководство - на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от Ankh Виж публикацията
    Здравейте. Какво мислите за този модел LG 32LB550B , че гледам е на промоция а ми предстои покупка на ТВ за кухнията до 400лв.
    Преди 10-ина дни старият Филипс на родителското тяло спря да работи след 19 години вярна служба(само прах сме му бърсали, а и на 2 пъти е заливан с вода). Та понеже са в друг град ги запратих да си купят в ТМ най-евтиния възможен 32-инчов ТВ, (до тогава си гледаха 21 инча). Бях видял в сайта им, че имат по 300 лв. Нео и им викам вземайте едни такъв, а по-нататък ще избираме нещо по-качествено. Отиват те, но го няма този и консултанта им рекъл "Не препоръчвам Нео и Блаупункт. Най-евтиният поносим вариант са ЛГ, Филипс и Тошиба. Като ЛГ и Филипс са сглобявани в Полша, а Тошиба-та в Турция" Гледайки картината в магазина, майка ми си избира LG 32LB550B, тогава за 449 лв. Сега го има на 399 лв.
    Та мисълта ми е за този телевизор, че вече 10 дена го ползват като основен в хола и са много доволни. Даже вчера са им махнали декодера от кабелната и са им сложили КАМ модул. Гледат основно сапунки и мачове. Аз се притеснявах за звука, все пак са около 70-те години, но бил много добър.
    с малко повече думи исках да кажа, че това ЛГ е добър модел

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от HoBaK Виж публикацията
    Аз също си избрах и вече поръчах първият , обаче ме притеснява:

    • Refresh Rate (Hz): 50Hz
    • Clear Motion Rate: 100
    То на ЛГ е MCI , ето тук във втората табличка са моделите от 2014 и техните реални и маркетингови честоти.

    http://www.rtings.com/info/fake-refr...s-lg-trumotion
    Този пост е редактиран от zezco; 01-10-14 в 10:22.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    25
    #1629

    Отговор: Избор на LCD/Plasma телевизори-2013(14) / FAQ и ръководство - на първа страница

    Привет на всички. Предстои ми покупка на телевизор и се нуждая от помощ при избора. От известно време чета форума и добих бегла представа за някои от моделите. Ходих и по магазините, разцъках някой друг телевизор и това, на което съм се спрял за момента е Samsung 40H6400 и LG 42LB730V. В момента и двата са на промоция - 999лв. Имам обаче няколко въпроса, на които ще се радвам да отговорите (може би вече е писано по тези теми, но не намерих инфо). Телевизора ще се ползва за гледане на FullHD филми от някакъв сторидж, кабелна на Нет1 и евентуално Playstation или Xbox в близкото бъдеще. Та на въпросите:
    1. Кой от двата телевизора работи по бързо - например при смяна на канали при кой има по-малко забаване?
    2. Като цяло кой ОС е по-удобен за работа и по- "юсър френдли" - WebOS или този на Самсунг?
    3. Прочетох за често срещаните проблеми и при двата модела. При LG този с лентите в двата края и този с оставащите светли линии при смяна към тъмен фон. При самсунг - белите петна при тъмен екран. Та въпроса е съществуват ли още тези проблеми или вече са изчистени. Питам защото в магазина нямам нерви да се разправям и да оглеждам 1 час. Ще го оглеждам вкъщи след това, но тогава трудно ще го върна ако има проблем.
    4. Другото, което ме притеснява е липсата на флаш плеър при LG-то и орязания youtube - има ли начин да се инсталне флаш по някакъв начин и при Самсунга флаш-а работи ли?
    5. Доколкото прочетох Самсунга е с 120Hz панел, а LG-то с 200Hz - ще има ли голяма разлика в картината?
    6. Телевизора ще се свързва с телефон (Нексус 4) или таблет евентуално и ще се цъкат някакви неща от там. Има ли някаква фрапираща разлика при двата модела при шерване, свързване с телефон и т.н.
    7. Имам спомен, че преди време бях намерил линкове със симулирани UI-та на различни марки и модели телевизори във уеб вариант. Влизаше се в някакъв сайт, където можеш да цъкаш по телевизора и по менютата му и да разгледаш как изглежда целия интерфейс и какви настройки има. Ако може линкове за тези два модела ще съм много благодарен.
    На първо четене това са въпросите, малко са много и със сигурност ще има още след това, за което се извинявам. Благодаря предварително на отговорилите!
    Поздрави!

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #1630

    Отговор: Избор на LCD/Plasma телевизори-2013(14) / FAQ и ръководство - на първа страница

    Привет
    1. Разлика от 1/2 секунда едва ли ще ти е проблем.
    2. Това трябва да го решиш сам, на място в магазина- вземи дистанционното и се разходи из менютата. При Самсунг операционната система е Linux. От 2015 година преминават на Tizen.
    4. Няма как да инсталираш Flash Player на телевизора.
    5. Двата модела са с 100Hz-ови панели.
    7. На кой сайт си гледал подобно нещо?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    25
    #1631

    Отговор: Избор на LCD/Plasma телевизори-2013(14) / FAQ и ръководство - на първа страница

    Здравей, hristoslav2.

    Нямам спомен. Може и да бъркам като цяло, а може и да се бъркам със сайта на самсунг, където има разни цъкалки по менютата, които ти показват как да оправиш различни неща, но те са доста малко.
    Като цяло кой от двата модела препоръчваш. 2-та инча в повече на LG-то не са критерии за мен, а и цената в момента е почти еднаква?

    Поздрави!

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    50
    #1632

    Отговор: Избор на LCD/Plasma телевизори-2013(14) / FAQ и ръководство - на първа страница

    Здравейте, мисля да заменям старото кинескопно 29 инчово Сони . Ще се гледа на Булсат- спорт и филми. И филми от торентите но ще се плейват от външен медия плеър. Като размер 40-42 инча. Засега съм се насочил към Самсунг (от колегите около мен). Конкретно този модел, защото се води най-високата серия на 40 инчовите и CMR е 800.

    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...40H7000-3D-LED

    Не държа на 3D-то. Държа на хубава картина без лаг, и смарт функций.
    Моля кажете дали си заслужава тези пари? Ако имате други предложения споделете ги

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #1633

    Отговор: Избор на LCD/Plasma телевизори-2013(14) / FAQ и ръководство - на първа страница

    lodestr
    Клоня към първият, въпреки че няма кой знае какви съществени предимства.


    Цитат Първоначално публикувано от georgi_bg1 Виж публикацията
    Здравейте, мисля да заменям старото кинескопно 29 инчово Сони . Ще се гледа на Булсат- спорт и филми. И филми от торентите но ще се плейват от външен медия плеър. Като размер 40-42 инча. Засега съм се насочил към Самсунг (от колегите около мен). Конкретно този модел, защото се води най-високата серия на 40 инчовите и CMR е 800.

    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...40H7000-3D-LED

    Не държа на 3D-то. Държа на хубава картина без лаг, и смарт функций.
    Моля кажете дали си заслужава тези пари? Ако имате други предложения споделете ги
    От какво разстояние ще го гледаш, че си се ориентирал към 40-42" ?
    С нисък лаг - 22мс
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...-50W829-3D-LED

    Input Lag Database for the Best Gaming Monitors & HDTVs | Display Lag
    Display Lag's Grading Scale | Display Lag
    http://www.hdtvtest.co.uk/news/input-lag
    Lista con Input Lag de todos los modelos de TV LED 2014 ~ Analisis TV LED

  17. Novice
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    2
    #1634

    Отговор: Избор на LCD/Plasma телевизори-2013(14) / FAQ и ръководство - на първа страница

    здравейте,
    предстои ми да купувам телевизор за детската стая, където малкия (6г.) в момента гледа CN на 14" Самсунг от 2004г. Телевизора ще се гледа от около 2,5 метра и стаята е светла и през деня и вечерта. След всичко, което изчетох тук и в ревюта по чужди страници, реших, че не мога да си избера ТВ само "на хартия" и днес минах през техноП. Харесах си два модела: SONY KDL-42W828BBAE2 и PANASONIC TX-42AS750, като малко след тях е LG 42LB731V. На телевизора ще се гледа цифрова кабелна телевизия и евентуално филмчета от някаква преносима памет. Бюджета е до 1400 лв.
    Моля, ако е възможно, да ми помогнете с избора, като съм отворен и за други модели, които предложите.

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #1635

    Отговор: Избор на LCD/Plasma телевизори-2013(14) / FAQ и ръководство - на първа страница

    Panasonic TX-42AS750, но заради филмчетата през USB..ти препоръчвам LG-то поради настройките за субтитри. Знам че е на 6 години, но догодина-две ще започне да чете....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Philips LCD TV / How Tos & FAQ - на първа страница (2014)
    От hristoslav2 във форум Philips телевизори
    Отговори: 729
    Последно: 15-01-15, 19:03
  2. Отговори: 1579
    Последно: 07-11-13, 18:57
  3. Отговори: 1138
    Последно: 03-01-13, 18:35
  4. Отговори: 1414
    Последно: 20-06-12, 10:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе