Вижте резултатите от анкетата: Какви функции искате да има вашият телевизор ?

Гласували
233. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Internet / браузър

    140 60.09%
  • PVR (запис на HDD)

    121 51.93%
  • VOD - възможност за наемане на филми

    35 15.02%
  • Music Service

    24 10.30%
  • 3D

    118 50.64%
  • Възможност за изтегляне на приложения

    99 42.49%
  • Възпроизвеждане на IPTV (Stream TV)

    102 43.78%
  • Touchscreen

    34 14.59%
  • Други

    50 21.46%
  • Не знам / не мога да отговоря

    12 5.15%
Отговори на анкетата
Страница 115 от 152 ПърваПърва ... 65105113114115116117125 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,711 до 1,725 от общо 2280
Like Tree195Одобрявам

Избор на LCD/Plasma телевизори-2014 / FAQ - на първа страница

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #1711

    Отговор: Избор на LCD/Plasma телевизори-2013(14) / FAQ и ръководство - на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от israeliBG Виж публикацията
    Помещението в което ще го поставя е голямо. Възможно е да се гледа и от повече от 3,50 метра.
    Знам ,че и за тези пари не мога да очаквам чудеса в инчовете, затова и си мисля да се насоча към плазмите.
    До колкото разбрах, те са по евтини, като съотношение цена/големина на екран...както и това, че имат по
    висока консумацията на електроенергия.
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...55ST60E-PLASMA
    над 55
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...T60E-3D-PLASMA

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    1
    #1712

    Question Отговор: Избор на LCD/Plasma телевизори-2013(14) / FAQ и ръководство - на първа страница

    Здравейте,

    възнамерявам да си закупя нов телевизор и мисля, че се спрях на един от тези:

    > LG 42LB731V
    > PANASONIC TX-42AS650 3D LED

    Нямам място за по-голям телевизор (иначе бих си и надскочил бюджета, ако се наложи).

    ... та въпросът ми е кой от двата би бил по-добър избор. Наясно съм, че всеки иска да максимизира цена/качество/функционалност до колкото е възможно в този ценови диапазон. Държа повече на качество на картината.

    Почетох из темите за LG и Panasonic и по-специално тази тема за дефектите на LB серията малко ме поизплаши, но не знам дали са фатални...

    Ще гледам предимно филми, не смятам да го използвам за игри, не ме влекат тия конзоли, а и си имам компютър за тази цел.

    Бюджетът ми е до 1 100 лв., като възнамерявам и отделно да си взема външен HDD за филмите, невлизащ в цената. За сега съм се спрял на този - 1TB WD Elements, черен, 2.5".

    ... Или другият вариант е така като остава около месец (може би и по-малко) до Коледните "промоции", тогава да разгледам други модели?

    П.П. Забравих да добавя, че държа на пасивно 3D.
    Този пост е редактиран от Nedef; 29-10-14 в 16:55. Причина: Допълнение

  4. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #1713

    Отговор: Избор на LCD/Plasma телевизори-2013(14) / FAQ и ръководство - на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от Nedef Виж публикацията
    Здравейте,

    възнамерявам да си закупя нов телевизор и мисля, че се спрях на един от тези:

    > LG 42LB731V
    > PANASONIC TX-42AS650 3D LED

    Нямам място за по-голям телевизор (иначе бих си и надскочил бюджета, ако се наложи).

    ... та въпросът ми е кой от двата би бил по-добър избор. Наясно съм, че всеки иска да максимизира цена/качество/функционалност до колкото е възможно в този ценови диапазон. Държа повече на качество на картината.

    Почетох из темите за LG и Panasonic и по-специално тази тема за дефектите на LB серията малко ме поизплаши, но не знам дали са фатални...

    Ще гледам предимно филми, не смятам да го използвам за игри, не ме влекат тия конзоли, а и си имам компютър за тази цел.

    Бюджетът ми е до 1 100 лв., като възнамерявам и отделно да си взема външен HDD за филмите, невлизащ в цената. За сега съм се спрял на този - 1TB WD Elements, черен, 2.5".

    ... Или другият вариант е така като остава около месец (може би и по-малко) до Коледните "промоции", тогава да разгледам други модели?

    П.П. Забравих да добавя, че държа на пасивно 3D.
    Щом ще е за филми - LG - има и повече смарт-приложения, включително HBOGO (ако те вълнува).
    Освен това субтитрите са хубави и могат да се регулират по големина, за разлика от тези на Панасоник.

  5. Junior Member Аватара на audiceco
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    72
    #1714

    Отговор: Избор на LCD/Plasma телевизори-2013(14) / FAQ и ръководство - на първа страница

    Понеже имам Панасоника същия размер, още като го рекламираха за Световното за 1249 лева, като картина-образ много ми харесва, не можах да си подкарам нета на него и тъм пад дистанционното много бързо изхаби оригиналните батерии, като ги смених взе да работи коректно, много бързо се научаваш да работиш с каналите, сортиране и т.н. Общо Panasonic TV Remote 2 е уникално приложение за контролиране на телевизора от смартфон, без значение iOS или Андроид, на мен ту ми работи, ту не, но проблема явно ми е някъде в настройките на тъпия рутер, не съм на ти с тези неща. Гледам телевизия предимно и филми от лаптопа, качеството на картината за мен е отлично! Сега си търся телевизор за спалнята и мисля да е LG защото като ги сравнявах в магазина с Тошиба и Филипс, еми вадят си по-добра картина и това е. Иначе ако следващата промоция от 7 нормври изскочи някой хубав Панасоник на цена до 1000 лева но с по голям инчове от 42 скачам хубави телевизори са.

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    182
    #1715
    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Не ме разбра. Тазгодишните модели не отговарят на стандарта - те все още го догонват. Стават за гледане на цифрова или ефирна UHD телевизия, но не могат да приемат по HDMI, сигнал UHD в 50/60Hz.

    Знам, знам какво пише в спецификациите и официалните прес-релийзи за ъпдейт на HDMI 1.4 портовете до версия 2,0. Софтуерно не може да променяш хардуера! Чиповете отговарящи за HDMI портовете не могат да поддържат такъв сигнал.
    Изчакваха да излязат спецификациите преди да започнат тяхното производство.
    Port processors for DTV applications, SiI9587, SiI9589, SiI9687

    Nicolas, мениджър на сайта Hdfever написа статия за това http://www.hdfever.fr/2014/08/06/tv-...tion-ultra-hd/



    Google добавляет поддержку Ultra HD и HEVC для Android

    Поляците са се опитали да помогнат...
    IPS or VA? Two types of LCD matrices, how to choose the right for you?
    http://hdtvpolska.com/topic/33783-ip...ia-dla-siebie/


    pl to en

    Значи няма 4к тв, който да поддържа 2.0 хдми порт? Ако имам 4к блутей плеър няма как да го пусна на тв през хдми, а през usb също ли не става.
    Иначе сведох избора до samsung 48 h8000 и hu7500. Вчера хи тествах с теста с японката и с хонконг канекшън и няма никакво накъсване. H7000 например на някои моменти накъса. Разликата между h8000 i hu7500 е усб 3.0 и еволюшън кит в полза на h8000.
    Ако някой друг може да се включи

  7. Novice
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    1
    #1716

    Отговор: Избор на LCD/Plasma телевизори-2013(14) / FAQ и ръководство - на първа страница

    Здравейте,
    предстои ми покупка на телевизор, разолагам с бюджет около 1000лв. ще се използва осново за каблна телвизия, водещо е качество на картината, колебая се между два модела:
    PANASONIC TX-42AS650
    SAMSUNG UE-40H6400 3D
    Благодаря предварилно на всички отзовали се!
    Може да предложите и друг модел ако превъзхожда посочените.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #1717

    Отговор: Избор на LCD/Plasma телевизори-2013(14) / FAQ и ръководство - на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от azazelllll Виж публикацията
    Здравейте,
    предстои ми покупка на телевизор, разолагам с бюджет около 1000лв. ще се използва осново за каблна телвизия, водещо е качество на картината, колебая се между два модела:
    PANASONIC TX-42AS650
    SAMSUNG UE-40H6400 3D
    Благодаря предварилно на всички отзовали се!
    Може да предложите и друг модел ако превъзхожда посочените.
    Сравни ги на място и прецени. Панасоника е с по-добри ъгли на виждане, слаб контраст, 2" отгоре и пасивно 3Д. Самсунг обратно и активно 3Д.

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #1718

    Отговор: Избор на LCD/Plasma телевизори-2013(14) / FAQ и ръководство - на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от bossorange Виж публикацията
    Значи няма 4к тв, който да поддържа 2.0 хдми порт? Ако имам 4к блутей плеър няма как да го пусна на тв през хдми, а през usb също ли не става.
    Иначе сведох избора до samsung 48 h8000 и hu7500. Вчера хи тествах с теста с японката и с хонконг канекшън и няма никакво накъсване. H7000 например на някои моменти накъса. Разликата между h8000 i hu7500 е усб 3.0 и еволюшън кит в полза на h8000.
    Ако някой друг може да се включи
    Технически разполагат с порт HDMI 1.4, но с надпис HDMI 2.0. Това означава, че могат да приемат сигнал 24/25/30fps, но не и 50/60fps. Реално работещ такъв порт ще имат моделите от 2015 година.
    https://www.avforums.com/article/bes...tvs-2014.10664

  11. Novice
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    1
    #1719

    Отговор: Избор на LCD/Plasma телевизори-2013(14) / FAQ и ръководство - на първа страница

    Здравейте,аз си взех 50'' НЕО от техномаркет и искам да попитам администратора какво му е мнението за този вид телевизори.тествах го предварително за изгорели пиксели както и всичките му опции за свързване.всичко е 6. Умишлено не взех 3д и смарт,защото като го вържа към компа става по смарт и от самсунг 8-ма серия.:D. направих 5 години гаранция и се надявам да е здрав.но повечето хора са скептични към тази марка.бих искал по професионално мнение.
    Благодаря за отговора на Админа предварително!
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 30-10-14 в 20:36.

  12. Novice
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    6
    #1720

    Отговор: Избор на LCD/Plasma телевизори-2013(14) / FAQ и ръководство - на първа страница

    Здравейте, искам да си купя хубав телевизор за хола и моля за помощ, какво да избера. Ще гледам предимно ТВ, а през почивните дни си организираме филмов маратон Взел съм стойка за стена, която се върти на 90 градуса, тъй като в хола имам 2 места за гледане. Едното фронтално срещу стената, на която е бъде телевизора и 2 м. от нея и другото на 90 градуса и 5м. отдалеченост. При завъртане, стойката ограничава големината на телевизора до към 47-48". Ползвам DNLA, така че тази функционалност ми е задължителна. Имам изведен LAN до стойката, така че WI-Fi не ми е необходим. Харесва ми функцията за запис върху диск или флашка. Смятам да си взема и ресийвър, така че може би още от сега трябва да мисля за съвместимост (дори и само на дистанционното) Какво ще ме посъветвате относно другите възможности? Например 3D-то ми се струва все още неизползваемо. Ако не съм прав, поправете ме. От това, което прочетох във форума се спирам на IPS матрица, като предпочитам по-меките цветове. за съжаление (може би) плазмите си изживяха времето. Относно марките, имам сантимент към Panasonic, но и SONY не бих изхвърлил. Philips имам и в момента в спалнята и нямам особени забележки, така че и тази марка приемам. Ценовата категория е без значение, но не бих дал пари за нещо, което няма да ползвам. Благодаря предварително за съветите.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #1721

    Отговор: Избор на LCD/Plasma телевизори-2013(14) / FAQ и ръководство - на първа страница

    Ако, ще гледаш фронтално ти препоръчвам VA панел. Samsung H7000. За 2м. не ти трябва повече от 46-7", но от 5" е малък Сложен си... Ако държиш на IPS, погледни Panasonic DT60. Ако парите не са проблем, може да погледнеш AS800, като за момента в БГ се предлага 55" и 60", но ще има и 47" по-късно.

  14.  
     
  15. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #1722

    Отговор: Избор на LCD/Plasma телевизори-2013(14) / FAQ и ръководство - на първа страница

    Цитат Първоначално публикувано от largo Виж публикацията
    Здравейте,аз си взех 50'' НЕО от техномаркет и искам да попитам администратора какво му е мнението за този вид телевизори.тествах го предварително за изгорели пиксели както и всичките му опции за свързване.всичко е 6. Умишлено не взех 3д и смарт,защото като го вържа към компа става по смарт и от самсунг 8-ма серия.:D. направих 5 години гаранция и се надявам да е здрав.но повечето хора са скептични към тази марка.бих искал по професионално мнение.
    Благодаря за отговора на Админа предварително!
    Със здраве да си го ползваш и да му се радваш.
    Питанките са оправдани в някаква степен преди покупката на телевизор, след нея са напълно излишни.
    След като всичко е на 6, значи си направил най-правилния избор за теб, няма защо да се главоболиш.
    Имаш телевизор, на който картината ти допада, на ниска цена и с дълга гараниция - остава единствено да почерпиш.
    Естествено, това не означава, че избора е общовалиден и подходящ за други потребители - правя уточнението за да не стане подвеждане.

  16. Novice
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    5
    #1723

    Отговор: Избор на LCD/Plasma телевизори-2013(14) / FAQ и ръководство - на първа страница

    Здравейте двоумя се между два телевизора:
    SAMSUNG UE-40H6400 3D LED или LG 42LB670V

    Като цена и двата ме устройват, но не съм сигурен кой от двата ? Телевизора ще се гледа доста често..въобще не разбирам от техника за това ви моля за помощ.
    Това е самсунга: http://www.technopolis.bg/b2c/detail...40H6400-3D-LED
    Това е ЛГ-то : http://www.technopolis.bg/b2c/detail...2LB670V-3D-LED
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 01-11-14 в 18:40.

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #1724

    Отговор: Избор на LCD/Plasma телевизори-2013(14) / FAQ и ръководство - на първа страница

    Гласувам за първият и то основно заради една причина - подсветката.
    ivo9829 одобрява това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    52
    #1725

    Отговор: Избор на LCD/Plasma телевизори-2013(14) / FAQ и ръководство - на първа страница

    Здравейте, заслужава ли си Philips 50PFH 4509 цената от 899лв. Има ли някой подобен на подобна цена.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Philips LCD TV / How Tos & FAQ - на първа страница (2014)
    От hristoslav2 във форум Philips телевизори
    Отговори: 729
    Последно: 15-01-15, 19:03
  2. Отговори: 1579
    Последно: 07-11-13, 18:57
  3. Отговори: 1138
    Последно: 03-01-13, 18:35
  4. Отговори: 1414
    Последно: 20-06-12, 10:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе