Страница 11 от 33 ПърваПърва ... 91011121321 ... ПоследноПоследно
Резултати от 151 до 165 от общо 491
Like Tree319Одобрявам

Fuji Electric RSG-12 LMCA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #151

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    Шише от бира или друго пробиваш капачката с отверка пълниш с максимално гореща вода и през решетката отпред пръскаш може и при работещ климатик тъкмо ще видиш като тръгне.

    Sent from my K012
    hawai76 одобрява това.

  2.  
     
  3. Member Аватара на hawai76
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    221
    #152

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    Послушай Велев изпробвано е и работи и ако наистина не работи перката и няма топлообмен и е нормално да прави така въпроса е няма ли контрол този мотор смисъл да изпише
    '' Нямам обороти на външния вентилатор грешка нещо " Развиваш три видии вън на капака махаш капак електрониката трябва да е откъм тръбите както ти каза Велев и поливаш бавно със вряла вода и пробваш после на ръка дали се върти вентилатора (перката) като приключиш вкл. в мрежата и пускаш чакаш 5 мин и трябва да стартира задай му по - високи градуси 24 например и го остави на авто турбина успех в начинанието
    Ако имаш градински маркуч как да включиш към мивката на топла вода и пръскаш при изкл от мрежата климатик става най бързо .

  4. Junior Member Аватара на audiceco
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    72
    #153

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    Благодаря ви за съветите, утре, ако позволи времето, защото за Добрич
    го дават отново да вали сняг, ако не в петък ще се опитам да го подкарам. Другия в спалнята е супер, но той е под навес от 4 етаж, защото кооперацията е с допълнително пристрояван 4-ти и е на тихо и не пряко за валеж място. Много съм доволен в момента е на 22 градуса в стаят показва 22 отворил съм към коридора и него топли, но другия много се изложи за съжаление... но ще оправя!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  5. Junior Member Аватара на audiceco
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    72
    #154

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    Благодаря на двамата за съветите още веднъж, преди около 30 минути успях да развия 6-те видии на капака на климатика и да го отваря и какво да видя перката блокирана от лед. Вземиии гореща вода след 2 бутилки по 1.5 и една кана успях да освободя перката, след което още полях долу да падне хубаво леда и вече климатика е готов за нови подвизи! Благодаря ви още веднъж!


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    SPSt и hawai76 харесват това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #155

    Re: Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    Цитат Първоначално публикувано от audiceco Виж публикацията
    Благодаря на двамата за съветите още веднъж, преди около 30 минути успях да развия 6-те видии на капака на климатика и да го отваря и какво да видя перката блокирана от лед. Вземиии гореща вода след 2 бутилки по 1.5 и една кана успях да освободя перката, след което още полях долу да падне хубаво леда и вече климатика е готов за нови подвизи! Благодаря ви още веднъж!


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    И мисли да му сложиш козирка , дане го вали снега директно, явно няма и защита моторчето на перката щом е работил така, късмет е че не е изгоряло.
    Jack Krauser одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #156

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    Наистина, добре, че не е изгорял мотора на вентилатора...
    hawai76 одобрява това.

  8.  
     
  9. Member Аватара на hawai76
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    221
    #157

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    Цитат Първоначално публикувано от audiceco Виж публикацията
    Благодаря на двамата за съветите още веднъж, преди около 30 минути успях да развия 6-те видии на капака на климатика и да го отваря и какво да видя перката блокирана от лед. Вземиии гореща вода след 2 бутилки по 1.5 и една кана успях да освободя перката, след което още полях долу да падне хубаво леда и вече климатика е готов за нови подвизи! Благодаря ви още веднъж!


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    За това сме тук в този прекрасен форум да си помагаме, радвам се, че с колегата Велев сме помогнали .
    pulsedriverbg, SPSt и mkukas харесват това.

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    304
    #158

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    Преди време бях пред дилемата дали да взема Fujitsu 12LMCA или Panasonic CU-RE12QKE. И двата климатика са в един ценови клас - около 1200-1300лв. В крайна сметка взех Панасоника и вече втора зима се топля с него. Така като чета коментарите в темата за LMCA серията оставам с впечатление, че има същите болежки като Панасоника. При модела CU-RE12QKE пука здраво пластмасата при дефрост, чува се фреона, който преминава през вътрешното тяло, чуват се на моменти разни паразитни шумове от вътрешното тяло и разбира се дефрост през 15-20 минути без значение дали има или няма нужда. Иначе като плюсове мога да кажа, че няма никакви проблеми с топленето без значение колко под нулата е навън, също сметката за ток е в рамките на нормалното. Но определено ще сменя след време Панасоника с по висок клас или Fuji/General или Daikin.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #159

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    Дефрост през 15-20мин? На 12LMC определено не са чести до колкото съм забелязал лично.

  12. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #160

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    Цитат Първоначално публикувано от pulsedriverbg Виж публикацията
    Дефрост през 15-20мин? На 12LMC определено не са чести до колкото съм забелязал лично.
    Да не кажа че доста редки.

    Sent from my K012
    bobovo одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #161

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    ЛМС не страда от основните болежки на Панасоника ти не знам къде си прочел че са еднакви .. първо не размразява на 20-40 мин ,ТОПЛИ при -15 и надолу
    bobovo, VeleV.Klima, necata2 и 2 други харесват това.

  14.  
     
  15. Junior Member Аватара на bojoviki
    Тук е от
    Dec 2016
    Живее в
    Варна
    Мнения
    95
    #162

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    При мен отначало, наистина си ги правеше по няколко на ден,даже и при положителни температури (може би така трябва,не знам).Но сега го наблюдавам и мога да кажа,че дефростите много намаляха.Яд ме е само на това въртене на стайния въздух,супер дискомфорт,и то е по-често от дефростите.

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    304
    #163

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    Това за дефроста при Панасоника го вметнах как е при моя модел, наистина не съм срещал да се споменава подобно нещо при Fujitsu/General. Не съм се изразил правилно в изречението. Но прочетох по-назад в темата, че и при LMCA серията се чува фреона, не знам дали е същото като при моя Панасоник но е доста дразнещо на моменти съскането заедно с пукането на пластмасата.
    Цитат Първоначално публикувано от Dobri11 Виж публикацията
    С топлото проблеми няма да имаш ,но с тези шумове от фреона при мен не можаха да ги оправят много,
    даже ми се струва, че при работа се запазиха постоянно и няма да го изтърпя много.
    Цитат Първоначално публикувано от chepkata Виж публикацията
    ....Но други шумове нямам, освен пукането и то, ако пак се заиграеш с температурата.
    Смятам скоро да взема още един инвертор и се чудя към каква марка да се насоча. Нещо за около 1500лв. Не знам дали и по скъпите Панасоници са с толкова боклучави вътрешни тела и въобще да не гледам тази марка а да се ориентирам към Дайкин или General. Ето само при натискане какви звуци идват от вътрешното тяло на моя модел:
    https://drive.google.com/file/d/0B2z...9HdzRDZXM/view При дефрост е кажи речи същото - пука и шурти фреона, но добре че е в хола. Изобщо не може да се спи в тази стая при пуснат климатик. За това за спалнята искам да взема нещо по читаво.

  17. Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    188
    #164

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    В спалните имам деветки ЛМЦ и при двата има едно пъшкане в края на дефроста. Не е страшно, но се чува ако не спиш. А за шума при работа, пукането намаля почти до пълна липса на такова, шум от фреон наистина нямам и не съм имал, но въздушната струя се чува! Само на най-ниска степен на турбината е достатъчно тихо за спалня. В едната стая прозорецът беше стар и на първа степен на вентилатора не смогваше, та се наложи да сменям дограма по сред зима. Сега на първа степен е топло и тихо. Все пак не мога да кажа, че тишината при работа е силна страна на този модел. Вее си прилично. За тия пари може да изчакаш за още препоръки, ако тишината е приоритет.

  18. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,222
    #165

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    Додо погледни MHI ZMX-S серията. От трите в подписа ми, този работи най-незабележимо. Не че другите два са лоши.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 11 от 33 ПърваПърва ... 91011121321 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Fuji Electric RSG-09LLC
    От chippen във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 7
    Последно: 19-08-17, 13:58
  2. Fuji Electric RYT-14 HA HELLP!
    От aandreev76 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 10
    Последно: 10-02-15, 16:05
  3. мнения за FUJI ELECTRIC RSG 12 LMC и FUJI RSA 12 LKC
    От valen79 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 9
    Последно: 10-09-13, 15:49
  4. Обзавеждане със FUJI ELECTRIC RSa-14LC; FUJI ELECTRIC RSG-09LMCA
    От georgibozhinov във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 43
    Последно: 19-07-13, 10:14
  5. FUJI ELECTRIC RSA-12LU
    От bybeep във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 9
    Последно: 30-06-13, 10:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе