Страница 67 от 88 ПърваПърва ... 1757656667686977 ... ПоследноПоследно
Резултати от 991 до 1,005 от общо 1320
Like Tree121Одобрявам

Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница (2014)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    132
    #991

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Търси го в "Еко" настройките .
    Трябва да видя къде са тези Еко настройки. Мислех да не е останала някоя сервизна настройка от магазина ако е бил "дисплей" за известно време...

    P.S. Даааа, там (Еко) "Автоматично изключване" беше на Вкл. Махнах го и ще видя как е...
    Благодаря на всички!

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Aug 2014
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6
    #992

    Question Samsung 55H7000 checkerboard с последния firmware?

    Здравейте,

    От една седмица имам UE55H7000SLXXH, който дойде с firmware 1104. Взех този модел най-вече заради поддръжката му на checkerboard 3D формАта (за гейминг). Ако 6-тата серия също го поддържаше, щях да съм с H6400. Както и да е, бройкатана H7000, която тествах в магазина беше с fw 1108, и тя също поддържаше въпросния формат. Тъй като това е функция, която по принцип не е документирана официално (поне за европейския модел), ме е страх да ъпдейтвам до последния fw за да не се окаже, че в него тази функция не работи/я няма. Най-кофти е, че веднъж обнови ли се fw, няма връщане към по-стара версия (което според мен е простотия).
    Затова моля собствениците на същия телевизор (дори и различен размер), които са с най-новия firmware, ако могат да проверят дали този формат се поддържа все още, за да мога и аз да ъпдейтна спокойно .

    По принцип този формат (както и още два) се отключват само при определени условия:

    1. HDMI кабелът, идващ от компютъра да се свърже към HDMI1 входа на TV-то.
    2. Сигналът, който се подава на TV-то, да е 1920x1080@60Hz, progressive.
    3. Source-ът да се прекръсти на "PC" или "DVI PC":
    От "тъпото" дистанционно натискате SOURCE, заставате върху HDMI1 (с ляво-дясно), бързо след това натискате бутона TOOLS от дистанционното, от появилото се меню избирате Edit Name (или както беше българския превод) и от излезлия списък избирате "PC" или "DVI PC", избирате ОК.
    4. В 3D менюто (в раздел Picture/Картина) ще видите, че можете да избирате от 6 3D режима, 5-тия е checker-board (a.k.a. pixel-alternating).

    Ако при вас има такъв, можете да тествате дали е ОК с няколко скрийншота, които прилагам (трябва да се пуснат на full screen без никакъв zoom/scaling), може да се наложи да размените ляв-десен образ от 3D менюто на TV-то.

    Checkerboard screenshots (31 PNG файла в ZIP архив):
    @DOX.bg
    @data.bg


    Мерси предварително

  4. Novice
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    4
    #993

    Отговор: Samsung 55H7000 checkerboard с последния firmware?

    Цитат Първоначално публикувано от zerofool Виж публикацията
    Здравейте,

    От една седмица имам UE55H7000SLXXH, който дойде с firmware 1104....
    https://www.dropbox.com/s/mozxp0xj8u...26.52.jpg?dl=0

    Това върши ли ти работа?
    zerofool одобрява това.

  5. Novice
    Тук е от
    Aug 2014
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6
    #994

    Отговор: Samsung 55H7000 checkerboard с последния firmware?

    Цитат Първоначално публикувано от didodido Виж публикацията
    https://www.dropbox.com/s/mozxp0xj8u...26.52.jpg?dl=0

    Това върши ли ти работа?
    Да, идеално. Само ако можеш да потвърдиш, че си с най-новия фърмуеър (на сайта го водят ver. 2116.1).
    И силно ти препоръчвам да пробваш скрийншотите - ако не си геймър, до сега не си виждал 3D на телевизора си с такава дълбочина, 3D филмите пасти да ядат.

    Поздрави и благодаря за отделеното време

  6. Novice
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    4
    #995

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Йеп, същият фърм (последният).
    Определено ще ги тествам тези дни.

    Бтв, ако има желаещи за моите настройки на картината на UE55H7000SLXXH, специално пригодени за IPTV Vivacom, да свиркат.
    Пробвал съм всички възможни от нета калибрации и настройки, а резултатът беше незадоволителен.

  7. Novice
    Тук е от
    Aug 2014
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6
    #996

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Цитат Първоначално публикувано от didodido Виж публикацията
    Йеп, същият фърм (последният).
    Определено ще ги тествам тези дни.
    Благодаря, флашнах успешно преди малко и си работи както трябва (поне на първи прочит).

    Ако някой има нужда от информация за подкарване на PC игри в checkerboard 3D формат, може да ми пише. А желаещите да направят собствен research, мога да ги насоча по тези 3 ключови термина "Nvidia 3DTV Play", "TriDef Ignition", "iZ3D driver" - всеки си има предимства и недостатъци, и някои са по-добри за някои игри от други - хубавото е, че с nvidia карта имаш свободата да ползваш всеки един от 3-те.

  8.  
     
  9. pab
    pab е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    75
    #997

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Здравейте. В края на миналата година закупих Samsung UE55F8000. Оказа се, че вградения плейар не възпроизвежда видеофайлове с разширение *.m2ts снимани с 50 fps, а тези, които са снимани с 25 fps ги възпроизвежда без проблем. Бях се обаждал в Самсунг България и ми бяха казали, че телевизорите възпроизвеждат до 30 fps. Онзи ден бях в Техномаркет и носех флашка със записи от камерата ми с 25 и 50 fps. Оказа се, че новата серия H на Самсунг възпроизвежда и двата формата, дори и ниския клас H5500. Възможно ли е по някакъв начин да се инсталира плейара на H серията или някакво друго решение да се плейват 50 fps с вградения плейар на Samsung UE55F8000?
    hristoslav2 одобрява това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    17
    #998

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Здравейте, имам следния проблем - Sasmsung UE50H6400AW, към него съм включил външен хард диск Toshiba 2TB /NTFS/. Включил съм го на входа който го дават за HDD 1А. На всеки 5, 6 дена телевизора спира да го разпознава и се налага да го връзвам на лаптопа, да правя разни операции за да го оправя и пак тръгва на телевизора. Според мен телевизора не го изключва правилно. Някой може ли да помогне как да реша проблема? Предварително благодаря за помощта.

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #999

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Този пост е редактиран от hristoslav2; 21-09-14 в 10:54.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    17
    #1000

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Не звучи сериозно, всеки път да го разкачвам.
    Dominator одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #1001

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Явно има някакъв софтуерен проблем, затова докладвай на представителството и следи за нови ъпдейти.

    TEST mit Display Basic Check: Samsung FullHD-TV UE55H6470 | AREA DVD

    http://www.hdfever.fr/2014/08/07/tes...ng-ue65hu8500/
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 21-09-14 в 11:26.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    3
    #1002

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Здравейте, абонат съм на Ентри в Пловдив. Купих си Самсунг 32H5030. Имам проблем, та да попитам по-вещите с цифровата ТВ, и телевизорите Самсунг.
    Не ми се запаметява опцията "Език на звука". На канала Science имам три опции за звук. Като си избера третата от менюто ми се включва Руски език. Но щом сменя канала (или друга промяна) Руският език не се запазва. Пак става активна първата (английски) от падащото меню. И трите езика се изписват като "Неопределен". На другите ми телевизори, които са с външен приемник за кабелната, тази настройка си се запаметява.
    Та да попитам, аз ли бъркам нещо, от модела/марката на телевизора ли е, от модула с картата ли, от що ли? Иначе за качеството на картината - просто е супер. Че мисля още един по-големичък да взема, та да не сбъркам.
    Благодаря за помощта предварително.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    66
    #1003

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Здравейте, имам нужда от помощ, наложи ми се преинсталирам компа и сега не мога да си възстановя лан мрежата която беше между компютъра и телевизора. С ундоус ХП съм, опънат е лан кабел между ПС-то и телевизора /самсунг/ и посредством SAMSUNG PC Share Manager шервах папките с филми. Сега обаче преинсталирах ХП-то и не знам как да настроя мрежата на компа, за да мога после да я намеря през телевизора.

  17. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #1004

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Цитат Първоначално публикувано от Bjasa Виж публикацията
    Здравейте, имам нужда от помощ, наложи ми се преинсталирам компа и сега не мога да си възстановя лан мрежата която беше между компютъра и телевизора. С ундоус ХП съм, опънат е лан кабел между ПС-то и телевизора /самсунг/ и посредством SAMSUNG PC Share Manager шервах папките с филми. Сега обаче преинсталирах ХП-то и не знам как да настроя мрежата на компа, за да мога после да я намеря през телевизора.

    PC:
    IP - 192.168.1.1
    Mask - 255.255.255.0

    TV:
    IP - 192.168.1.2
    Mask - 255.255.255.0
    GW - 192.168.1.1

  18. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #1005

    Отговор: Samsung LCD & OLED TV / How Tos & FAQ - на първа страница /част 6/

    Имам проблем с едно тв в детската - 40D5500
    Както се вижда от снимката в горния край на екрана около 1 см. се получава една ивица която се оцветява според това какво има на екрана! Телевизора не е гаранционен и това е вече от 2-3 месеца! Колко може да е сериозен проблема?
    DSC00190.jpg

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 67 от 88 ПърваПърва ... 1757656667686977 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. OLED Телевизори - съвети и обсъждане
    От hristoslav2 във форум Телевизори
    Отговори: 1679
    Последно: 22-04-24, 21:00
  2. LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 1690
    Последно: 06-01-15, 18:11
  3. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  4. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  5. Отговори: 1511
    Последно: 20-10-12, 11:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе