Вижте резултатите от анкетата: Как бихте контролирали вашият телевизор ?

Гласували
236. Не можете да гласувате в тази анкета
  • С дистанционното управление

    166 70.34%
  • Със смартфон

    40 16.95%
  • С таблет

    19 8.05%
  • С Touchscreen

    9 3.81%
  • С глас

    23 9.75%
  • С жестове

    23 9.75%
  • Със силата на мисълта

    33 13.98%
  • С очите

    3 1.27%
  • Не знам / не мога да отговоря

    2 0.85%
Отговори на анкетата
Страница 96 от 113 ПърваПърва ... 46869495969798106 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,426 до 1,440 от общо 1691
Like Tree367Одобрявам

LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    110
    #1426

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Телевизора си има функция за пренареждане на програмите от кабелната. KOSTA.TDI от къде си свали софтуера и има ли някакви забелжеми промени?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    37
    #1427

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Здравейте,

    доста изчетох и изрових не само в този прекрасен форум, който ми е помогнал много, но и в google....
    За съжаление не успях да реша проблема си и ще помоля за съдействие: Скоро си взех LG 47LB671 и с удоволствие си гледам 3D филми през SmartShare,
    но не мога да заредя субтитрите, въпреки, че в папката преименувам по същия начин като mkv файла и sub и idx файла!!! Моля за вашата помощ, какво трябва да направя и въобще възможно ли чрез DLNA със SmartShare да ми тръгват 3d субтитрите?
    Благодаря

  4. Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    336
    #1428

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Цитат Първоначално публикувано от embata_ivanov Виж публикацията
    Здравейте,

    доста изчетох и изрових не само в този прекрасен форум, който ми е помогнал много, но и в google....
    За съжаление не успях да реша проблема си и ще помоля за съдействие: Скоро си взех LG 47LB671 и с удоволствие си гледам 3D филми през SmartShare,
    но не мога да заредя субтитрите, въпреки, че в папката преименувам по същия начин като mkv файла и sub и idx файла!!! Моля за вашата помощ, какво трябва да направя и въобще възможно ли чрез DLNA със SmartShare да ми тръгват 3d субтитрите?
    Благодаря
    За съжаление, телевизора не чете 3D субтитри.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    37
    #1429

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Как се решава проблема в такъв случай? Ако някъде е обсъдено моля за линк.

    п.с. Днес за пръв път си пуснах 2Д филм и субтитрите за да тръгнат на кирилицата трябваше да ги конвертирам на UTF - 8!
    Проблема беше, че изчезнаха 30-ина минути преди края на филма, това може ли да се оправи? Като пусна филма с KMPlayer-а на компа всичко е ок, но на ТВ-то изчезват!

  6. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #1430

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    С HDMI кабел

  7. Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    336
    #1431

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Цитат Първоначално публикувано от embata_ivanov Виж публикацията
    Как се решава проблема в такъв случай? Ако някъде е обсъдено моля за линк.
    Можеш, да ги смениш с обикновенни *.SRT субтитри от друг релийз, но очите се товарят.

    Цитат Първоначално публикувано от embata_ivanov Виж публикацията
    п.с. Днес за пръв път си пуснах 2Д филм и субтитрите за да тръгнат на кирилицата трябваше да ги конвертирам на UTF - 8!
    А някой от филмовите реплики не стават ли на крокозъбели?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    37
    #1432

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Цитат Първоначално публикувано от operator3 Виж публикацията
    За съжаление, телевизора не чете 3D субтитри.
    Явно имаш някаква грешка, защото вчера гледах филма 300 и тръгна със субтитри!
    Тоест ТВ поддържа субтитри, но явно по някакъв начин трябва да се вградят в MKV файла, моля за компетентно мнение, благодаря!

  10. Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    336
    #1433

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Цитат Първоначално публикувано от embata_ivanov Виж публикацията
    Явно имаш някаква грешка, защото вчера гледах филма 300 и тръгна със субтитри!
    Тоест ТВ поддържа субтитри, но явно по някакъв начин трябва да се вградят в MKV файла, моля за компетентно мнение, благодаря!
    Нямам никаква грешка, за съжаление.
    Това че си гледал 3D филм със субтитри, не прави субтитрите автоматично 3D.
    В по-горния пост, цитиран от теб, ставаше реч за истински динамични или статични 3D субтитри, като на 3D кино, във формат sub+idx (това са графични субтитри) или 3D ASS, които ТВ не поддържа!
    Естествено другите обикновени субтитри с разширения като ASS, PSB, SMI, SRT, SSA, SUB, TXT би трябвало, да се четат.
    Субтитрите могат, да бъдат външни или вградени в mkv файла като отделен стрийм. Могат да са, добавени и във видеофайла, но това изисква прекодиране на филма или транскодинг от страна на DLNA сървъра.
    Последното SmartShare не го може.
    Този пост е редактиран от operator3; 25-08-14 в 11:50.

  11. Novice
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    4
    #1434

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Аз да попитам има ли изобщо някаква настройка на субтритрите при моя модел - 42LB630V,понеже се рових ,по дистанционното ръчках и нищо не открих.Имам впредвид -позиция на субтитрите ,големина и избор на латиница/кирилица.Иначе ги подкарах на кирилица ,но след конвертиране в UTF-8 и то с някои редове на маймуница.

  12. Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    336
    #1435

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Цитат Първоначално публикувано от Tsvetomir Hristov Виж публикацията
    Аз да попитам има ли изобщо някаква настройка на субтритрите при моя модел - 42LB630V,понеже се рових ,по дистанционното ръчках и нищо не открих.Имам впредвид -позиция на субтитрите ,големина и избор на латиница/кирилица.Иначе ги подкарах на кирилица ,но след конвертиране в UTF-8 и то с някои редове на маймуница.
    Има настройка на позиция, цвят, енкодинг, тайминг, размер и пореден номер при повече от едни субтитри към релийза.
    Влиза се при стартиран филм от пуза менюто. В дясно има една стрелка, която те води до бутонче SUB. При натискането му се появяват два реда, за вътреши и външни субтитри. Клик на тях ти отваря скритото меню с изброените опции.
    В старите версии на WebOS кодировката се нулира при всяко гледане на филм. При 04.30.09 вече помни последно ползвания енкодинг.
    Няколко думи как аз гледам без мамунските редове.
    1. Конверирам субтитрите в ANSI, ако се налага. (правя го с Notepad++)
    2. Изчиствам всички тагове. ТВ не ги разбира. (В програмата Subttle Edit има опция Multiple replace http://prikachi.com/images/198/7559198T.png )
    3. Включвам от менюто на ТВ - КИРИЛИЦА. Аз съм с 04.30.09 и го правя само веднъж.
    4. Всички субтитри се показват коректно.
    5. Понякога при наличие едновременно на външни и вътрешни субтитри, ТВ се обърква тотално. Затова махам вътрешите с MKV merge http://prikachi.com/images/211/7559211K.png (1-2 минути) и всичко е ОК.
    Този пост е редактиран от operator3; 25-08-14 в 09:49.

  13. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #1436

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Ба.и , тия тв колкото по-умни ги правят , толкова по-тъпи стават - 5 операции да гледаш един филм , че то на модел от преди 3-4 год. беше достатъчно да ръгнеш флашката/ХДД и да гледаш !

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    2
    #1437

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Възпроизвеждат ли се DVD субтитри в телевизори Samsung и в частност тези от серия C?

  16. Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    336
    #1438

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    ... 5 операции да гледаш един филм , че то на модел от преди 3-4 год. беше достатъчно да ръгнеш флашката/ХДД и да гледаш !
    Това е само при първоначалната настройка или при някаква промяна. При настроен ТВ и тук е достатъчно да включиш USB или DLNA и гледаш.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    12
    #1439

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Цитат Първоначално публикувано от operator3 Виж публикацията
    Субтитрите могат, да бъдат външни или вградени в mkv файла като отделен стрийм. Могат да са, добавени и във видеофайла, но това изисква прекодиране на филма или транскодинг от страна на DLNA сървъра.
    Последното SmartShare не го може.
    Здравейте, а някой може ли даде по подробно описание как и с кой DLNA сървър може да се пусне 3D филм с 3D динамични субтитри, телевизора е LA620S.

  18. Member Аватара на competition
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    Варна
    Мнения
    393
    #1440

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Здравей!
    Влез и прочети характеристиките на DLNA програмите!По-бързо ще ти е отколкото да чакаш отговор в грешната тема!По-добрата връзка е лаптоп/настолен с HDMI към телевизора с коректния плеър(Arcsoft TotalMedia).Дори и да има DLNA, то той ще иска прекалено добра връзка за да не насича!
    Та по темата, отново започнаха да ми изчезват каналите и да се преместват на 200+ каналите на LA и LM сериите!На МСат съм!Някакъв съвет от какво може пак да го прави?!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 1511
    Последно: 20-10-12, 11:45
  5. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе