Вижте резултатите от анкетата: Как бихте контролирали вашият телевизор ?

Гласували
236. Не можете да гласувате в тази анкета
  • С дистанционното управление

    166 70.34%
  • Със смартфон

    40 16.95%
  • С таблет

    19 8.05%
  • С Touchscreen

    9 3.81%
  • С глас

    23 9.75%
  • С жестове

    23 9.75%
  • Със силата на мисълта

    33 13.98%
  • С очите

    3 1.27%
  • Не знам / не мога да отговоря

    2 0.85%
Отговори на анкетата
Страница 100 от 113 ПърваПърва ... 50909899100101102110 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,486 до 1,500 от общо 1691
Like Tree367Одобрявам

LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    336
    #1486

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Има едно допълнение. От дистанционното на саунд бара натискаш бутона LG TV.
    Другите бутони са за оптика, външно устройство през Bluetooth (може да се върже телефон към саунд бара) и Port in (3.5 мм жак)
    NB-2540
    hristoslav2 одобрява това.

  2.  
     
  3. Member Аватара на zabadara
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Търговище
    Мнения
    175
    #1487

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Цитат Първоначално публикувано от firemangg Виж публикацията
    Аз съм с телевизор от серията на LG LA и нямам проблем с последната версия на Plex-a.
    На първа страница е написано,че някои версии претоварват телевизора.Какво значи претоварване-не ми е ясно?Явно ще трябва да пробвам с последната версия от сайта,пък каквото стане!

  4. Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    336
    #1488

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Bluetooth слушалки савместими с моделите на LG от сериите LB6xx, LB7xx
    LG BTS1, LG HBS-700, LG HBS-730 и LG HBS-800

    Возможно ли подключить беpпроводные наушники через Bluetooth
    hristoslav2 одобрява това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    12
    #1489

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Здравейте,


    Купих си телевизорче - LG 47LB730V и чуденките започнаха да валят. Не мога да се оправя с функциите му. И по-скоро с Live TV. Има ли начин за бързо разлистване на каналите? В момента начина, който съм намерил е от Live Menu-то - > Канали и със скрола на Magic Remote-a, но все пак ми е бавно ... Имам над 250 канала и е трудно ако не знаеш кой канал къде е.
    Другия ми въпрос е на мултиезичните канали как мога да сменя аудио потока? На каналите със субтитри на няколко езика намерих откъде се сменят, но за аудиото - не. Преди като бях с декодера на самото дистанционно имаше такива опции, но сега съм с карта и се ползва тунера на телевизора.

    Гледах доста клипчета в интернет .. навсякъде казват, че новия webOS е направен да е адски бърз и интуитивен .. и седя и се мая ... едно и също нещо ли ползваме :mhihi :mhihi :mhihi

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    99
    #1490

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Пробва ли да въртиш скрола без да си в това меню?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    12
    #1491

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Да, но не ми е удобен този начин Явно съм свикнал от декодера, където излиза лист с каналите и се скролват по 10 по 10 и става по бързо. Разбрах, че няма подобна опция при вградения тунер. За мултиезичните канали разбрах как да си сменя езика Още малко въпросчета -

    За ъпдейтите ми казах да спра Автоматичното обновяване от ТВ-то и да следя само в официалния сайт на LG. Когато излезе там ъпдейт - на флашка и да се ъпва. До колкото разбрах това е заради някакви пиратски ъпдейти. До колко е вярно?


    Когато се опитам да вляза в LG Store-a ми изписва - Срокът на услугата е изтекъл. Опитайте след няколко секунди. Четох, че може да е защото ТВ не е ъпдейтнат. Вчера му сложих най-новата излязла версия (с флашка, ако има значение). Другия проблем, заради който четох, че може да е - На местоположение и двете опции за страна са ми на Германия (кабелния оператор го изисква, заради картата към тунера).


    И последно :D Опитвам се да свържа съраунда към телевизора с аудио жак и говорителите на телевизора спират. Има ли начин да работят успоредно? Търсих в настройките, но май няма начин да стане.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    336
    #1492

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    petarvalchev
    Това с ъпдейтите са глупости на някой параноик. Няма такива пиратски ъпдейти, има тестови. ТВ е със заключен бутлоадер и не може да се ъпдейтва с нещо различно от LG SECURED архивите.
    При версиите на фърмуера от 04.ХХ.ХХ (а може и в старите версии да го има) като кликнеш на инфото с канала в горния ляв ъгъл на екрана, се отваря допълнително меню долу, в което удобно превърташ със скрола. Клик по сивата лента те праща в посочения канал, без да се скрива менюто.

    7614239Y.jpg

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    12
    #1493

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    При версиите на фърмуера от 04.ХХ.ХХ (а може и в старите версии да го има) като кликнеш на инфото с канала в горния ляв ъгъл на екрана, се отваря допълнително меню долу, в което удобно превърташ със скрола. Клик по сивата лента те праща в посочения канал, без да се скрива менюто.
    На този ТВ последния излязъл е 03.хх.хх
    Но я има тази възможност за смяна на каналите и наистина е мнооого по-удобно Мерси много

  11. Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    336
    #1494

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Цитат Първоначално публикувано от petarvalchev Виж публикацията
    На този ТВ последния излязъл е 03.хх.хх
    Последният, който официално дойде по въздуха беше 04.30.09.
    На сайта им винаги върви с няколко версии назад. Аз съм с тайванска тестова версия 04.33.12, в която оправиха някой проблеми.
    botev4o и Iuly Kostov харесват това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    12
    #1495

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Ами когато му дам да сканира аз ъпдейти, ми изписва, че не е намерена актуализация.

    Странното е, че когато сканира, на заден план ми изкарва прозорец, в който да въведа някакъв PIN? Какво е това?

    Да слагам ли версията, която си дал?

  13. Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    336
    #1496

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Това с пина, не зная за какво е.
    Най-добре е, сам да си решиш, защото винаги има риск, нещо да се обърка. Както казват руснаците "На Ваш страх и риск."

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    12
    #1497

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Oк, мерси Все пак ще изчакам телевизора сам да си я намери

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    74
    #1498

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Това обаче не е решило проблема. Интересно, че и при мен /42LB731V/ с последният излязъл ъпдейт, се прояви тоя проблем и то при гледане на филм H264 през Smart Share. Преди със стария ъпдейт /преди последният излязъл/, тоя проблем не съществуваше. Дори и филм с Блу Рей в 3D с идиотски битрейд го нямаше тоя проблем при това с безжична връзка. Сега се случва филм от два часа да сприра към края все. Та на практика излиза, че едно ще оправят, друго ще развалят.
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Цитат Първоначално публикувано от axander Виж публикацията
    Направих си кабел за да свържа телевизора(ЛА690С) директно към рутера понеже при филми над 20 гб постоянно буферира и ми изписва изпробвай кабелната мрежа та реших да я изпробвам, но се оказа че е още по-бавна от безжичната. Чудя се как е възможно това със Speedtest.net като тествам е 2 пъти някаде по бавно а гледането на филми съвсем зле.Каде може да е проблема аз очаквах, че като го вържа с кабел ще стане супер мощна връзката и ще си гледам вече без да се изнервям, но уви рутера е D-Link dir615 ddwrt.
    Това с кабелна връзка няма как да е по бавна от безжичната, освен ако рутера ти не е с два приемопредавателя /две антени/ и скорост над 100мб/с. Портовете на рутерите са лан и работят като суичове със 100мб/с. Може в настройките на лана да ти е избрано не фул дублекс а халф. Тогава скороста пада на 10мб/с. Друга причина е в самия кабел за връзка. Евтините китайски не стават. Купи си хубав кабел или си го направи от качествен такъв, по стандарт CAT 5E и да е с медна тел вътре. Пробата също не се прави с през интернет спийд тест. Прави се като си вържеш два компютъра във вътрешната ти мрежа и копираш от единия на другия някакъв файл, филм да речем и гледаш скоростта на трансфера. Трета причина може да са драйверите или не читава операционна система.
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Цитат Първоначално публикувано от operator3 Виж публикацията
    Последният, който официално дойде по въздуха беше 04.30.09.
    На сайта им винаги върви с няколко версии назад. Аз съм с тайванска тестова версия 04.33.12, в която оправиха някой проблеми.
    Колега, тоя ъпдейт нали е от руският форум в един от линковете тук, където го обсъждаха. Какви са му новите неща, ако можеш да споделиш. И понеже е бета, то има ли някакви по осезаеми бъгове. Един вид, доволен ли си от него спрямо версия 04.30.09
    Питам, щото сега с версия 04.30.09 си има доста кусури. Например развалиха плеъра, който сега не превърта повечето филми с бърз ход, а само ръчно от лентата. Тия опции за бърз ход си бяха тъпо направени, а сега са и не активни на всичкото отгоре. Преди поне работеха донякъде. Има и други недосмислици но са дреболии.
    Този пост е редактиран от Iuly Kostov; 19-09-14 в 01:02.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #1499

    Отговор: LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

    Цитат Първоначално публикувано от petarvalchev Виж публикацията
    Здравейте,


    Купих си телевизорче - LG 47LB730V и чуденките започнаха да валят. Не мога да се оправя с функциите му. И по-скоро с Live TV. Има ли начин за бързо разлистване на каналите? В момента начина, който съм намерил е от Live Menu-то - > Канали и със скрола на Magic Remote-a, но все пак ми е бавно ... Имам над 250 канала и е трудно ако не знаеш кой канал къде е.......
    Няма много връзка с това, което питаш, но на миналогодишните модели имаше възможност с умното дистанционно да се изписва "ръчно" номера на канала, на който искаш да превключиш бързо. Натискаш и задържаш скролъра (влиза в режим "рисуване") и изписваш номера на канала, който искаш да гледаш. Предполагам може да се използва като търсачка за бърз достъп и до други функции. Пробвай и пиши дали работи с WebOS.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    12
    #1500

    Отговор: LG LCD & Oled TV / How Tos & FAQ - на първа страница /част 6/

    podredко, пробвах го това с рисуването, но не става. Не знам дали в мен е проблема или WebOS-а не го поддържа. До колкото гледах клипчета за тези функции, останах с впечатление, че са за по старите OS-и Малко е неприятно, че ако гледаш канал номер 5 и искаш да отидеш на канал 165, трябва или да скролваш, или да се вземе обикновеното дистанционно и оттам да се избере.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 1511
    Последно: 20-10-12, 11:45
  5. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе