Вижте резултатите от анкетата: Как бихте контролирали вашият телевизор ?

Гласували
236. Не можете да гласувате в тази анкета
  • С дистанционното управление

    166 70.34%
  • Със смартфон

    40 16.95%
  • С таблет

    19 8.05%
  • С Touchscreen

    9 3.81%
  • С глас

    23 9.75%
  • С жестове

    23 9.75%
  • Със силата на мисълта

    33 13.98%
  • С очите

    3 1.27%
  • Не знам / не мога да отговоря

    2 0.85%
Отговори на анкетата
Страница 104 от 113 ПърваПърва ... 5494102103104105106 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,546 до 1,560 от общо 1691
Like Tree367Одобрявам

LG LCD & Oled TV / FAQ - на първа страница /част 6/

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #1546

    Отговор: LG LCD & Oled TV / How Tos & FAQ - на първа страница /част 6/

    zabadara, Iuly Kostov и peas харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,235
    #1547

    Отговор: LG LCD & Oled TV / How Tos & FAQ - на първа страница /част 6/

    Благодаря! Много полезно видео.
    Интересно ми е дали в User manual е обяснено точно коя позиция от настройките какво влияние оказва на изображението?

  4. Novice
    Тук е от
    Oct 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    4
    #1548

    Отговор: LG LCD & Oled TV / How Tos & FAQ - на първа страница /част 6/

    Здравейте на всички във форума,

    Нов съм и изчетох цялата тема за LG, лошото е че го направих след като си купих ТВ-то. Моделът който си взех е LG 47LB731V от онлайн промоцията на ТМ. Ако бях прочел темата преди да си го купя не съм сигурен че щях да го взема, но вече е факт и за сега не мисля да го връщам(имам още 1 седмица да реша). Освен проблема със затъмнениете ъгли на телевизора, който мисля че го преглътнах, най-много ме дразнеше че не можех да подкарам никакви субтитри през USB, DLNA или нещо друго. Като го купих беше със версия 03.23.25, но веднага го ъпдейтнах до 04.30.16. След което никакви субтитри не можех да подкарам освен дефолтните вградени във mkv-тата(понякога и те не тръгваха). Единствения начин по който успях да подкарам субтитри е следния (за съжаление ми струваше приблизително 10лв, но друг начин не намерих):

    1. Инсталирате си Plex Media Server за PC(Windows). Правите си библиотека като добавите желаната папка с филмите и субтитрите. Субтитрите ги отваряте с Notepad и ги записвате като UNICODE. Файла трябва да е със същото име като на филма +.bul. или .bg. преди разширението на файла. Пимер: "ArrowS01E01.mkv", "ArrowS01E01.bul.srt"
    2. В LG Store търсите приложението - "PLAYz media". Приложението не е достъпно за България, затова на Location в настройките на ТВ-то давате UK(може би става и с друга държава). Там то струва 3 паунда, купува се с кредитна карта. След като купите приложението може да си върнете Location на България и приложението ще си остане.
    3. Пускате самото приложение и задавате адреса на Plex Media Server-a. След което ви се появява цялата библиотека и можете да си пускате филми. Избирате филм, който по дефолт тръгва без пуснати субтитри, но в долния десен ъгъл има иконка от която можете да си ги заредите. Субтитрите тръгват без проблем. Можете да си махнете таговете от тях, защото телевизора не разбира от тях и дразнят леко.

    Надявам се да съл бил полезен
    Благодарен съм на хората от форума, много полезна информация намерих тук.
    podredko и operator3 харесват това.

  5. Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    336
    #1549

    Отговор: LG LCD & Oled TV / How Tos & FAQ - на първа страница /част 6/

    CkopnuoH,
    Вероятно си пропуснал някой постове от темата. Виж например този. Има и картинки, стига http://prikachi.com да работи.

  6. Novice
    Тук е от
    Oct 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    4
    #1550

    Отговор: LG LCD & Oled TV / How Tos & FAQ - на първа страница /част 6/

    operator3,

    Не съм пропуснал този пост, точно от него почерпих информацията за енкодинга и таговете. Проблема беше че при мен изобщо не тръгваха субтитри, а не че са били на маймуница. Както и да е, да речем че е моето е втори начин за пускане на субтитри.

    Поздрави

  7. Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    336
    #1551

    Отговор: LG LCD & Oled TV / How Tos & FAQ - на първа страница /част 6/

    Цитат Първоначално публикувано от CkopnuoH Виж публикацията
    ...Проблема беше че при мен изобщо не тръгваха субтитри, а не че са били на маймуница...
    И още ли продължава проблема при гледане от USB?
    Питам защото имам чувството, че са изключени от настройките на основния плеър. Това приложение PLAYz media със сигурност си има свой собствен плеър и затова ги чете.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Oct 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    4
    #1552

    Отговор: LG LCD & Oled TV / How Tos & FAQ - на първа страница /част 6/

    При гледане от USB продължава проблема. Като пусна филма, цъкам на стрелката в дясно и излизат два бутона - настройките за субтитри и аудиопътечеки(не помня дали беше това). Обаче бутона за субтитрите не ми е активен изобщо и не ми дава да правя нищо с тях. Има ли на друго място настройки за subs на плеъра?

  10. Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    336
    #1553

    Отговор: LG LCD & Oled TV / How Tos & FAQ - на първа страница /част 6/

    Цитат Първоначално публикувано от CkopnuoH Виж публикацията
    ...Има ли на друго място настройки за subs на плеъра?
    Не, това е единственото меню с настроки за субтитрите при гледане на филм.



    Случаите в които съм забелязал, че не е активно менюто са разминаване с името на филма, наличие едномременно на вградени и външни субтитри, неподдържан формат на субтитрите и неправилни настройки на DLNA сървъра.
    В отделни случаи връщане на заводските настройки, може да поправи някой софтуерни проблеми, но определено ще премахне и всички инсталирани приложения.

    ПП Един въпрос относно PLAYz Media. Когато филма е с няколко аудио пътечки, приложението дава ли възможност да ги сменяш? От начина на именуване на субтитрите оставам с впечатление, че се сменят при повече от един език.
    Този пост е редактиран от operator3; 17-10-14 в 17:01.
    Iuly Kostov одобрява това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    74
    #1554

    Отговор: LG LCD & Oled TV / How Tos & FAQ - на първа страница /част 6/

    Колегa, какво правите с тия субтитри, не знам. Просто съм учуден. Аз съм със същия модел като твоя - 731V и с никоя версия TV софтуер досега не съм имал проблеми, както със филми така и със буквите им. Говоря за през сървър. Писах вече, че ползвам smart share в начлото и сега вече mezzmo /благодарение на колегата operator3 /. Освен това колега CkopnuoH, доста от постовете ги няма тук защото модератор предупреди, че всичко касаещо медия сървърите да е в съответната тема, където измести и постовете ни. Та не е редно да пишем тук за това. Нека да е където са изместените постове, а именно в https://forum.setcombg.com/dlna-%D0%...%D0%B5-64.html Щото предполагам, че пак ще ни санкционират. Та прочети и там една две страници назад от последният пост и нека там коментираме при проблем.

    P.P. Сега пуснах филм и от флашка и никакви проблеми. И никакво прекодиране на буквите не съм правил. Никога досега. Само при по старите версии се налагаше на всеки филм да посочвам или Кирилица или на на някой от другите, за да тръгнат на кирилица. Сега с последния ъпдейт пък въобще и това не се налага. Чудя се защо някои го имат тоя проблем въобще. Единственото условие е файла на филма и буквите да са с абсолютно еднакви имена. Никакво .bul не се слага. Това е Линукс система и по подобие на Уиндоус базирана такава, единствено се разпознава даден файл, по последните след точката разширения. Може, ако някой специален плеър да го чете в титрите, /ако така е написан/ и да избира кой от всичките да зареди. Но не и плеъра на TV-то. Сървъра не прави нищо друго освен да шерва директорията със филмите и да ги индексира. Чете си ги плеъра на телевизора. Вече ако има поддръжка на други функции като енкодинг и т.н. то това е друга бира.

    Колкото до затъмнени ъгли, то и предния модел който гръмна от светкавица /че тогава нямах защити още/ - 631V също имаше леки такива. Но както и на сегашния 731V, не са толкова забележими на статичен екран, а при телевизия не се забелязват въобще. Така, че това не би било някакъв проблем, а е и писано че LG с тая подсветка го имат. Както и при други марки. Но ако вече са прекалено видими, това си е проблем.
    Този пост е редактиран от Iuly Kostov; 18-10-14 в 02:52.
    zabadara одобрява това.

  12. Member Аватара на zabadara
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Търговище
    Мнения
    175
    #1555

    Отговор: LG LCD & Oled TV / How Tos & FAQ - на първа страница /част 6/

    Цитат Първоначално публикувано от CkopnuoH Виж публикацията
    Здравейте на всички във форума,

    Нов съм и изчетох цялата тема за LG, лошото е че го направих след като си купих ТВ-то. Моделът който си взех е LG 47LB731V от онлайн промоцията на ТМ. Ако бях прочел темата преди да си го купя не съм сигурен че щях да го взема, но вече е факт и за сега не мисля да го връщам(имам още 1 седмица да реша). Освен проблема със затъмнениете ъгли на телевизора, който мисля че го преглътнах, най-много ме дразнеше че не можех да подкарам никакви субтитри през USB, DLNA или нещо друго. Като го купих беше със версия 03.23.25, но веднага го ъпдейтнах до 04.30.16. След което никакви субтитри не можех да подкарам освен дефолтните вградени във mkv-тата(понякога и те не тръгваха). Единствения начин по който успях да подкарам субтитри е следния (за съжаление ми струваше приблизително 10лв, но друг начин не намерих):

    1. Инсталирате си Plex Media Server за PC(Windows). Правите си библиотека като добавите желаната папка с филмите и субтитрите. Субтитрите ги отваряте с Notepad и ги записвате като UNICODE. Файла трябва да е със същото име като на филма +.bul. или .bg. преди разширението на файла. Пимер: "ArrowS01E01.mkv", "ArrowS01E01.bul.srt"
    2. В LG Store търсите приложението - "PLAYz media". Приложението не е достъпно за България, затова на Location в настройките на ТВ-то давате UK(може би става и с друга държава). Там то струва 3 паунда, купува се с кредитна карта. След като купите приложението може да си върнете Location на България и приложението ще си остане.
    3. Пускате самото приложение и задавате адреса на Plex Media Server-a. След което ви се появява цялата библиотека и можете да си пускате филми. Избирате филм, който по дефолт тръгва без пуснати субтитри, но в долния десен ъгъл има иконка от която можете да си ги заредите. Субтитрите тръгват без проблем. Можете да си махнете таговете от тях, защото телевизора не разбира от тях и дразнят леко.

    Надявам се да съл бил полезен
    Благодарен съм на хората от форума, много полезна информация намерих тук.
    Много сложно бе приятел!Прочети тази тема https://forum.setcombg.com/dlna-%D0%...%BD%D0%B5.html
    Предполагам ,че ще изтрият тези постове защото не са за тук.Вече бяхме предупредени.До сега не съм имал проблеми със субовете с който и да е сървър.

  13. Novice
    Тук е от
    Oct 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    4
    #1556

    Отговор: LG LCD & Oled TV / How Tos & FAQ - на първа страница /част 6/

    operator3,

    Приложението дава възможност за смяна на аудио пътечките, но не съм го пробвал и не мога да кажа дали работи коректно. Колкото до поста ми, ако смятате че не му е тук мястото го преместете или изтрийте. Извинявам се за грешката.

    ПС външните субтитрите през USB тръгнаха, проблема е бил че и на двата филма, с които пробвах е имало вградени субове, които по някаква причина пак не тръгваха, и ми правеха бутона за настройките некативен. Пробвах със нов филм, без вградени, имената на файловете бяха еднакви и след прекодиране в UNICODE заработиха, иначе пак не ставаше.
    zabadara одобрява това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    21
    #1557

    Отговор: LG LCD & Oled TV / How Tos & FAQ - на първа страница /част 6/

    Здравейте, да споделя и моя проблем със субтитрите. През USB няма проблеми, но със същия диск закачен на рутер WR1043ND филмите са си ОК, но субтитри няма. TV-то e 47LB731V.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    99
    #1558

    Отговор: LG LCD & Oled TV / How Tos & FAQ - на първа страница /част 6/

    Успявате ли да влезете в LG Store? Аз нещо не успявам..

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    110
    #1559

    Отговор: LG LCD & Oled TV / How Tos & FAQ - на първа страница /част 6/

    И аз, сигурно има някакъв проблем. Дано да е за добро ама надали.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    21
    #1560

    Отговор: LG LCD & Oled TV / How Tos & FAQ - на първа страница /част 6/

    Цитат Първоначално публикувано от v140 Виж публикацията
    Успявате ли да влезете в LG Store? Аз нещо не успявам..
    Аз успявам, но първият път доста време трябваше, докато зацепи.
    А за субтитрите, никой ли не използва рутер със закачен диск на него да каже има ли моя проблем?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 1511
    Последно: 20-10-12, 11:45
  5. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе