Вижте резултатите от анкетата: Коя марка и модел предпочитате?

Гласували
24. Не можете да гласувате в тази анкета
  • NA

    0 0%
  • NA

    0 0%
Отговори на анкетата
Страница 69 от 178 ПърваПърва ... 1959676869707179119 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,021 до 1,035 от общо 2666

Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #1021

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Хич не е малка, просто въпрос на приоритети в момента.Всичко могат да направят, ама като му дойде времето.Като Китай са - бавно и методично си завладяват света.Днес телефони, утре климатизатори, в други ден сателити.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    6
    #1022

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Здравейте отново.В крайна сметка взех Panasonic cs-e12pkew/cu-e12pke etherea 2013.Надявам се да ми свърши работата,за която го купувам.Благодаря на всички за мненията и насоките,които ми дадохте.Бяха ми полезни.

  4. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,859
    #1023

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Скромен опит от Самсунг - ЖЕЛЯЗО - служебен телефон - 5 години не мръдна.Матриците за LCD - SAMSUNG(професионалните).Виждал съм багери,трактори Самсунг(ама който разбира - ползва CAT).Онзи ден си купих LCD Самсунг за барбекюто(защото беше най-евтиния).Здраво, но има и по-добро(проверено) за парите си.Ако днес трябваше да избера климатик - не бих взел Сасмунг.

    P.S. Лично мнение - нека съфорумците уважаващи марката за климатизация ме извинят.

  5. zzz
    zzz е офлайн
    Member Аватара на zzz
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    БУРГАС
    Мнения
    405
    #1024

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    .Виждал съм багери,трактори Самсунг(ама който разбира - ползва CAT).г.

    . .
    Който разбира ползва VOLVO но това е друга тема

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    18
    #1025

    Re: Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Здравейте, бихте ли ми помогнали с избора на климатици за дневната и кухнята. Живея в София, къща, тухла без изолация, 5 камерна немска дограма с Ка стъкло. Климите ще се ползват за основно отопление. Температурата която ще търся зимата е около 24 градуса когато има хора в помещенията. Характеристиките на помещенията е:
    Дневна 5м х 4м х 2,60м - външни стени - 5м (южна) прозорец към 4кв., 4м (източна) прозорец 3,7кв., вътрешни стени - 5м граничи с детска която се отоплява с конвектор и вътрешен коридор, 4м граничи с кухнята. Над помещението се отоплява с климатик с постоянна температура над 20 градуса, под него не се отоплява температурата не е много ниска зимата 10-15 градуса.
    Кухня 4,70м х 3,40м х 2,60м - външни стени - 4,70м (северна) няма прозорци на 1/3 от нея има кухненски шкафове, 3,40м (южна) прозорец 3,5 кв., вътрешни стени - 4,70м граничи с дневната и вътрешен коридор, 3,40м цялата е с кухненски шкафове и граничи с баня която е сравнително студена през зимата под 20 градуса, но ще се слага конвектор там. Над помещението се отоплява с климатик с постоянна температура над 20 градуса, под него не се отоплява температурата не е много ниска зимата 10-15 градуса.

    Бях се насочил към Toshiba Daiseikai6 RAS-10SKVP2-E/RAS-10SAVP2-E, но имам съмнения дали ще смогват да отопляват в по-студените дни, а и нещо не ми се нрави цената им. Тавана е около 1700 лева с монтаж. И другото ми питане е за връзката с тока, имам възможност да дръпна нова линия от разпределителната кутия, но нужно ли е това? И искам да им сложа контакти за да мога да включа устройство за отчитане на използваната енергия, възможно ли е или трябва да са на твърда връзка?

  7. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #1026

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Добре сте се насочили към DaiSeiKai 6-та серия, но щом цената не ви се нрави, то тогава трябва да направите малко компромиси...Аз бих препоръчал за всяко едно от помещенията да вземете по един Panasonic CS-E12QKEW или да помислите и да заложите на малко по голям бюджет....Да, ще кажете, че е трудно, но все пак това е инвестиция в дългосрочен план. Иначе може да комбинирате ASHG09LTCA и ASHG12LTCA, LG CS09AQ и LG CS12AQ, Toshiba RAS-B16N3KV2-E Suzumi Plus и Toshiba RAS-B12N3KV2-E Suzumi Plus.
    Колкото до захранването - никъде няма условие то да бъде на твърда връзка. Но щом искате да "робувате" на климатизаторите и да ги "дебнете" да не лапнат малко повече електроенергия, оставете ги на контакти и ги "следете"...
    Само да спомена още нещо, когато избирате...Не забравяйте това:

    Цитат Първоначално публикувано от Ma3xNeo Виж публикацията
    къща, тухла без изолация, 5 камерна немска дограма с Ка стъкло. Климите ще се ползват за основно отопление. Температурата която ще търся зимата е около 24 градуса когато има хора в помещенията
    Този пост е редактиран от Aleksandars; 19-04-14 в 15:14.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #1027

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Aз бих ти предложил следния вариант:
    1. Дневна Fujitsu ASYG14LUCA
    2. Кухня Fujitsu ASYG 09LUCA
    Не е задължителна твърдата връзка, даже е по добре с контакт.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    18
    #1028

    Re: Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Добре сте се насочили към DaiSeiKai 6-та серия, но щом цената не ви се нрави, то тогава трябва да направите малко компромиси...Аз бих препоръчал за всяко едно от помещенията да вземете по един Panasonic CS-E12QKEW или да помислите и да заложите на малко по голям бюджет....Да, ще кажете, че е трудно, но все пак това е инвестиция в дългосрочен план. Иначе може да комбинирате ASHG09LTCA и ASHG12LTCA, LG CS09AQ и LG CS12AQ, Toshiba RAS-B16N3KV2-E Suzumi Plus и Toshiba RAS-B12N3KV2-E Suzumi Plus.
    Колкото до захранването - никъде няма условие то да бъде на твърда връзка. Но щом искате да "робувате" на климатизаторите и да ги "дебнете" да не лапнат малко повече електроенергия, оставете ги на контакти и ги "следете"...
    Само да спомена още нещо, когато избирате...Не забравяйте това:
    Това, че нямам изолация знам, че е огромен минус. Извеждането на контакт мисля да го направя, не само заради отчитането, а и евентуално ако се случи нещо демонтажа да е по-лесен. Насочил съм се към по-евтини варианти от Daiseikai, защото не мисля че ще успее за 5-6 години да ми спести 300-400 лева от тока спрямо някои модел от среден клас (това е мое мнение). Ако мнението ми е грешно бих се върнал към тях като вариант. Daiseikai 10-ка ще успее ли да се справи с тези помещения в тази ситуация? Panasonic CS-E12QKEW доста ми допада като характеристика, само не разбирам защо са на една цена със стария им модел.

  11. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #1029

    Отговор: Re: Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Ma3xNeo Виж публикацията
    Panasonic CS-E12QKEW доста ми допада като характеристика, само не разбирам защо са на една цена със стария им модел.
    Ценово Панасоник по официални ценови листи:

    E12PKE - 1751 лева с ДДС клиентска цена без монтаж
    Е12QKE - 1649 лева с ДДС клиентска цена без монтаж

    Ценово Панасоник както се продава принципно:

    E12PKE - 1699 лева с ДДС клиентска цена с включен монтаж
    Е12QKE - 1649 лева с ДДС клиентска цена без монтаж

    Панасоник малко свалиха цените на машините за 2014. Още по-хубавата новина е, че Е12QKE e с по-голям топлообменик от PKE.

  12. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #1030

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Ma3xNeo според мен подходящите климатици са:

    1. дневна : sharp-ay-xp12ghr-ae-x12ghr

    2. кухня : sharp-ay-xp09ghr-ae-x09ghr

    Ако коридорите не са големи може да държите вратите отворени и да ги отоплявате.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Живее в
    Варна
    Мнения
    22
    #1031

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Каква е разликата между тези двата климатика? Че аз нещо не намирам такава освен в цената разбира се.
    Инверторен климатик Fujitsu ASYG12LMCA/AOYG12LMCA 2013
    Инверторен климатик General ASHG12LMCA/AOHG12LMCA 2013

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #1032

    Отговор: Избор на климатик за спалня

    Няма разлика еднакви са.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    42
    #1033

    Отговор: Избор на климатик за спалня

    Здравейте,
    С приятел избираме климатик за отопление, но стаята има няколко особености:
    - панелен блок, последен етаж, без ТЕЦ, изложение североизток;
    - приобщена тераса 1.40м, там, където е била стената е останал "трегер" 42см;
    - обща площ 18.50м2, при 2.55 таван, т.е. под 50м3.
    - бюджет (с монтаж) около 1700лв за стенен или 2000лв за подов модел.

    Част от предложенията са Митсубиши Хеви 35ZJ или подови Дайкин FVXS25, Fujitsu 09LVCA. Тези 9-ки ме притесняват за основно отопление, а подовите 12ки сериозно надскачат бюджета.

    Проблемът със стенния климатик е, че прозорците са до тавана. Трябва да се монтира на някаква стойка, висяща от тавана или малко по-навътре, на "трегера", където е била стената към терасата. Но в този случай няма да обдухва директно бившата тераса и жената може да откаже да мие чиниите.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    56
    #1034

    Отговор: Избор на климатик за спалня

    Търси климатик като за 28м2,че тази приобщена тераса!!!.....,а и лятото ще работи доста хайванчето.
    Надявам се че тавана ти е с картон,ако нямаш слагай задължително,подовият никак не е лошо решение.

  18. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1035

    Отговор: Избор на климатик за спалня

    Цитат Първоначално публикувано от robobug Виж публикацията
    Проблемът със стенния климатик е, че прозорците са до тавана. Трябва да се монтира на някаква стойка, висяща от тавана или малко по-навътре, на "трегера", където е била стената към терасата. Но в този случай няма да обдухва директно бившата тераса и жената може да откаже да мие чиниите.
    В определени случаи, монтажи са допустими и на дългите страни на помещението.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на Климатик
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2843
    Последно: 01-01-16, 21:54
  2. Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2806
    Последно: 03-01-14, 09:52
  3. Помогнете в избора
    От Alex D във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 12
    Последно: 06-10-11, 23:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе