Вижте резултатите от анкетата: Коя марка и модел предпочитате?

Гласували
24. Не можете да гласувате в тази анкета
  • NA

    0 0%
  • NA

    0 0%
Отговори на анкетата
Страница 1 от 178 1231151 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 2666

Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    9
    #1

    Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Преди да питате какъв климатик ви е необходим, трябва да си/ни отговорите на въпросите:

    1.За какъв вид помещение ще се ползва климатикът-търговско, жилищно, офис, магазин и т.н?

    - жилищно

    2.За охлаждане, за отопление или и за двете(цялосезонно ползване-охлаждане и отопление) ще се ползва климатикът?

    -Главно за отопление


    3. Каква е:

    а) квадратурата и кубатурата на помещението;

    ~15 кв.м - 2.60 таван - 39 куб.м

    б) вида на дограмата и стъклопакета(дървен/ПВЦ/алуминиев, двоен/троен стъклопакет, КА или друг вид);

    -алуминиев двоен стъклопакет

    в) квадратура на прозорците;

    ~2.5 кв.м

    г) изложението на помещението;

    -източно

    д) етаж на помещението в сградата, особености(мансардно, мезонетно, има портал и в коя част е или други особености)?

    2-ри етаж от 5-етажна тухлена кооперация

    е) какво е предназначението на помещението- хол, спалня, детска, всекидневна и т.н;
    спалня

    ж) в къща или апартамент е плануваното за климатизиране помещение?

    -апартамент

    4. В коя част на България и по възможност в кое населено място е помещението/сградата?За питащи "Защо"- ето защо

    -Пловдив

    5. каква е желаната температура за поддържане лято/зима?
    -лято 22-25, зима 18-20

    6. Има ли изолация на стени/таван, на кои от тях има и на кои не какъв е вида и дебелината на изолацията?

    -Три От стените са вътрешни, апартамента над мен се отоплява,а под мене не.Изолацията е стандартна външна.

    7. Има ли електрически уреди в помещението в което ще се монтира климатикът и какви?

    - Компютър, монитор,рутер,телевизор

    8. Каква сума е приготвил за покупката на климатик.
    - 1200-1300 с монтаж

    9. до каква външна температура зимата/лятото ще разчитате на климатика за отопление/охлаждане?
    - Лятото над 30 градуса, зимата до -15

    10. ако имате възможност качете схема на помещението показваща точно геометрията му,разположението(или предвиденото разположение на мебели), прозорци и врати и друго което счетете за важен фактор свързан с геометрия и разположение на мебели.


    Здравейте, моля ви да ме ориентирате при избора на климатик. Аз сега започвам да се интересувам и ще съм ви благодарен да ме насочите.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #2

    Отговор: Избор на климатик за спалня

    xpld, ето Ви няколко предложения за помещението: General Fujitsu ASHG09LMCA, Hitachi RAK25PPA~RAC25WPA Performance, LG P12RK Libero-R (Advance Inverter), Mitsubishi MSZ-SF25VE~MUZ-SF25VEH. Друг е въпроса, дали бюджета е краен (разумни граници) - ако не е, може да се предложат и други модели.
    Забравих да спомена - посочените модели са базови и при евентуална покупка, трябва да сте наясно, че трябва да направите компромиси, относно качеството им като цяло.
    Още един съвет - извикайте си фирма, да направи оглед на помещението и коментирайте ситуацията на място.

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    192
    #3

    Отговор: Избор на климатик за спалня

    Като малко по-висок клас, ако сте склонни малко да се завиши бюджета, мога да добавя Mitsubishi Heavy SRK/SRC 25 ZJ-S и Panasonic CS-E09PKEW/CU-E09PKE.
    +1 за оглед на място.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    26
    #4

    Какъв климатик? Търся консултация

    Здравейте,

    реших да пусна една тема тук, защото съм убъркан и незнам какво да правя. Апартамента ми е 100 кв., с малките стай и банята нямам проблеми. Хола ми е 30 кв с една малка стая до него, която е 14 квадрата. Нямам никакви съседи, както от горе и от долу, така и от страни - изцяло външен е апартамента. Има много прозорци в тази стая и е много ветровито самот място на блока. Има външна изолация. В момента съм с радиатори Адакс, които се водят добри - единия е 4, а другия е 2 кв. И не мога да вдигна повече от 20 градуса, но по-големия проблем са ми сметките - над 500 лева. Искам да купя много добър климатик, от който действително да усетя ефект в икономията, като бюджета ми е около максимум 1800 лв. Бихте ли дали някакъв съвет. Човек идва и каза, че съм си за 18ка. Спрях се на този ,Daikin FTXN60L/RXN60L серия, която внася комфорт в дома Ви който реално е 21, но тази Малайзия ме притеснява и вобще съм тотално убъркан какво да взема. Казват ми фуджицу нокрия, но са доста скъпи, но гарантирано бил добър много...

    мерси

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #5

    Отговор: Какъв климатик? Търся консултация

    За 1800лв. дори и 2-ра употреба трудно ще намериш да те топли, щом 6 киловата конвектори не могат да вдигнат повече от 20 градуса. 24-ка Нокрия.
    Монтажът включваш ли го в бюджета?

    П.С. объркан!
    Този пост е редактиран от pilot; 11-10-13 в 22:22.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    26
    #6

    Отговор: Какъв климатик? Търся консултация

    Сега се обаждах на съседа два етажа под мен и той е с тошиба 24 ка и плащал 200 лв. И било 24 градуса. Иначе, не го включва. Хайде нека са 2000 бюджет.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #7

    Отговор: Какъв климатик? Търся консултация

    Оглед на място и мислене според ситуацията и бюджета.

  10. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #8

    Отговор: Какъв климатик? Търся консултация

    Цитат Първоначално публикувано от Zhivko Georgiev Виж публикацията
    Сега се обаждах на съседа два етажа под мен и той е с тошиба 24 ка и плащал 200 лв. И било 24 градуса. Иначе, не го включва. Хайде нека са 2000 бюджет.
    хайде нека са към 2500 лв. с монтажа т.е. НОКРИЯ или К2У

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    26
    #9

    Отговор: Какъв климатик? Търся консултация

    Цитат Първоначално публикувано от DUNDURMA Виж публикацията
    хайде нека са към 2500 лв. с монтажа т.е. НОКРИЯ или К2У
    Няма как да са 2500. Това са много пари за мен

  12. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #10

    Отговор: Какъв климатик? Търся консултация

    виж сега живко.....това са много пари за всички нас,но точно за това трябва да избереш ПРАВИЛНАТА МАШИНА,за да не ти излезе по-скъпо след това ,а с този дайкин си се запътил на там.

  13. Member Аватара на mirandi
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    419
    #11

    Отговор: Какъв климатик? Търся консултация

    Цитат Първоначално публикувано от Zhivko Georgiev Виж публикацията
    Сега се обаждах на съседа два етажа под мен и той е с тошиба 24 ка и плащал 200 лв. И било 24 градуса. Иначе, не го включва. Хайде нека са 2000 бюджет.
    то хубаво ма тая "тошиба 24 ка" неможе да струва до 2000лв. с монтажа освен ако не е К2У . Ако имаш възможност да го вземеш с КЕЕ погледни това Климатик TOSHIBA Инвертор Япония RAS-22SKV2-E SUZUMI PLUS :: Термо Клима Варна. или това Климатик FUJITSU Инвертор Япония ASYG-18LF :: Термо Клима Варна. или Климатик MITSUBISHI Инвертор Япония MSZ/MUZ-GF60VE PROMO :: Термо Клима Варна.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    26
    #12

    Отговор: Какъв климатик? Търся консултация

    Мерси,

    все пак Нокрия 14 няма ли да ми свърши работа само за голямата стая? Намерил съм я на 2200 с монтаж. Е се пак за този дайкин 21ца, толко ли ще е зле положението? Нали все пак казват, че дайкина е мерцедеса на климатицити...

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #13

    Отговор: Какъв климатик? Търся консултация

    Цитат Първоначално публикувано от Zhivko Georgiev Виж публикацията
    Мерси,

    все пак Нокрия 14 няма ли да ми свърши работа само за голямата стая?
    Ще свърши, че и в другата ще лъхне топло.

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #14

    Отговор: Какъв климатик? Търся консултация

    Цитат Първоначално публикувано от Zhivko Georgiev Виж публикацията
    Здравейте,

    реших да пусна една тема тук, защото съм убъркан и незнам какво да правя. Апартамента ми е 100 кв., с малките стай и банята нямам проблеми. Хола ми е 30 кв с една малка стая до него, която е 14 квадрата. Нямам никакви съседи, както от горе и от долу, така и от страни - изцяло външен е апартамента. Има много прозорци в тази стая и е много ветровито самот място на блока. Има външна изолация. В момента съм с радиатори Адакс, които се водят добри - единия е 4, а другия е 2 кв. И не мога да вдигна повече от 20 градуса, но по-големия проблем са ми сметките - над 500 лева. Искам да купя много добър климатик, от който действително да усетя ефект в икономията, като бюджета ми е около максимум 1800 лв. Бихте ли дали някакъв съвет. Човек идва и каза, че съм си за 18ка. Спрях се на този ,Daikin FTXN60L/RXN60L серия, която внася комфорт в дома Ви който реално е 21, но тази Малайзия ме притеснява и вобще съм тотално убъркан какво да взема. Казват ми фуджицу нокрия, но са доста скъпи, но гарантирано бил добър много...

    мерси
    За съжаление трябва да те разочаровам. Сайта, от който си дал линка за Дайкин явно е некоректен. Данните за Дайкина са прекопирани от тези за модел FTX60GV, който се произвежда в Чехия и е на цена около 2300-2400лв. без монтаж. Този Дайкин FTXN60L има доста по лоши данни и за това и по ниска цена.
    Ако имаш пари, вземай Нокрията 14ка и не го мисли повече. За тези пари нищо, ама нищо по добро няма да намериш. Евентуално само К2У. От къде си?

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    26
    #15

    Отговор: Какъв климатик? Търся консултация

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    За съжаление трябва да те разочаровам. Сайта, от който си дал линка за Дайкин явно е некоректен. Данните за Дайкина са прекопирани от тези за модел FTX60GV, който се произвежда в Чехия и е на цена около 2300-2400лв. без монтаж. Този Дайкин FTXN60L има доста по лоши данни и за това и по ниска цена.
    Ако имаш пари, вземай Нокрията 14ка и не го мисли повече. За тези пари нищо, ама нищо по добро няма да намериш. Евентуално само К2У. От къде си?
    От софия съм. Еми май ще пробвам да взема нокрията с КЕЕ.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 178 1231151 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на Климатик
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2843
    Последно: 01-01-16, 21:54
  2. Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2806
    Последно: 03-01-14, 09:52
  3. Помогнете в избора
    От Alex D във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 12
    Последно: 06-10-11, 23:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе