Вижте резултатите от анкетата: Коя марка и модел предпочитате?

Гласували
24. Не можете да гласувате в тази анкета
  • NA

    0 0%
  • NA

    0 0%
Отговори на анкетата
Страница 103 от 178 ПърваПърва ... 5393101102103104105113153 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,531 до 1,545 от общо 2666

Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #1531

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    2:1 за Панасоника :rolleyes:

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    49
    #1532

    Отговор: Избор на климатик за спалня

    Здравейте аз също съм решил да сменям климатика във спалнята,13кв2 е имам пвц дограма,живея във панел от Плевен съм.Ще го ползвам основно за отопление,рядко ще го пускам лятото.Ако може ми препоръчайте някой модел,бях си харесал един модел на daikin ftxs25k но е 1700лв и като се сметне монтажа.

  4. tgn
    tgn е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    126
    #1533

    Отговор: Избор на климатик за спалня

    Цитат Първоначално публикувано от reingar-x Виж публикацията
    Здравейте аз също съм решил да сменям климатика във спалнята,13кв2 е имам пвц дограма,живея във панел от Плевен съм.Ще го ползвам основно за отопление,рядко ще го пускам лятото.Ако може ми препоръчайте някой модел,бях си харесал един модел на daikin ftxs25k но е 1700лв и като се сметне монтажа.
    panasonic E09QKEW

  5. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #1534

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    reingar-x, ето Ви няколко предложения които си заслужават:
    Panasonic CS-E9QKE, Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZM-S, Toshiba RAS-B10N3KV2-E Suzumi Plus, Hitachi RAK25PXB, Sharp AY-XPC9RR

  6. BDK
    BDK е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Живее в
    София, Бояна
    Мнения
    136
    #1535

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    smateev, имам Fujitsu ASYG12 LMCA в 20м2 хол, в къща в София, Бояна. Къщата е с PVC дограма, без изолация. Не съм доволен - определено не смогва с отоплението. При теб би могъл да свърши работа за 16м2, но е доста условно (северно изложение на жилището и Варна - по-висока влажност отколкото в София):rolleyes:
    За другия климатик не мога дам мнение.
    Този пост е редактиран от BDK; 24-07-14 в 16:49.

  7. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #1536
    Цитат Първоначално публикувано от reingar-x Виж публикацията
    Здравейте аз също съм решил да сменям климатика във спалнята,13кв2 е имам пвц дограма,живея във панел от Плевен съм.Ще го ползвам основно за отопление,рядко ще го пускам лятото.Ако може ми препоръчайте някой модел,бях си харесал един модел на daikin ftxs25k но е 1700лв и като се сметне монтажа.
    Какъв ви е бюджета с монтажа? Вижте например тези два модела те са по добре ценово спрямо FTXS25.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    3
    #1537

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от smateev Виж публикацията
    Моля за съвет за избор между 2 климатика със сходни параметри:
    Panasonic CS-RE12QKE/CU-RE12QKE
    Fujitsu General ASHG12LMCA/AOHG12LMCA

    Ще се ползва предимно за отопление. Помещението е във Варна, около 16 кв.м. с предимно северно изложение. Две външни стени. Тухлени зидове, има външна изолация и алуминиева дограма. Отгоре и отдолу помещенията са неотопляеми.

    Чух мнение, че външното тяло на Fujitsu General е по-шумно, но не съм сигурен в това. Един продавач говореше, че давало повече вибрации, които се усещало като бучене. Той препоръчва Панасоника.
    От друга страна забелязах, че системата за насочване на потока - ръчна и при двата климатика, е сякаш по-стабилна при Fujitsu General - има няколко твърди позиции, докато при Panasonic е плавно и се опасявам да не отклонява от силата на духането.

    Благодаря за интереса!
    Благодаря на всички за мненията! Явно ще е Панасоника.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    49
    #1538

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    До колегата по форум Велев,колко струва монтажа ако си закупя машината от теб,както и бях решил де?По общата цена ще преценя колко ще ми се откъсне от сърцето,но сме решили с жената да е нещо по-свястно,искам да седя на топло.

    - - - - - - - - - -
    Този пост е редактиран от reingar-x; 24-07-14 в 19:20. Причина: повторение

  11. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #1539

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    reingar-x, подобни въпроси не се обсъждат във форума. Ако желаеш подробности относно нещата които те интересуват, обърни се към колегата по телефона или на лични съобщения.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    49
    #1540

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Не знаех за това правило,извинявам се.

  13. Novice
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    2
    #1541

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Моля за помощ при избора на климатици за 2 помещения:


    1.За какъв вид помещение ще се ползва климатикът-търговско, жилищно, офис, магазин и т.н?

    - жилищно

    2.За охлаждане, за отопление или и за двете(цялосезонно ползване-охлаждане и отопление) ще се ползва климатикът?

    -Главно за отопление


    3. Каква е:

    а) квадратурата и кубатурата на помещението;
    20кв.м - 2.60 таван 52 куб.м
    12кв.м - 2.60 таван 31.2 куб.м

    б) вида на дограмата и стъклопакета(дървен/ПВЦ/алуминиев, двоен/троен стъклопакет, КА или друг вид);

    -ПВЦ двоен стъклопакет

    в) квадратура на прозорците;

    ~2.5 кв.м

    г) изложението на помещението;

    -южно

    д) етаж на помещението в сградата, особености(мансардно, мезонетно, има портал и в коя част е или други особености)?

    3-ти етаж от 5-етажна тухлена кооперация

    е) какво е предназначението на помещението- хол, спалня, детска, всекидневна и т.н;
    хол, спалня

    ж) в къща или апартамент е плануваното за климатизиране помещение?

    -апартамент

    4. В коя част на България и по възможност в кое населено място е помещението/сградата?За питащи "Защо"- ето защо

    -Варна

    5. каква е желаната температура за поддържане лято/зима?
    -лято 22-25, зима 18-22

    6. Има ли изолация на стени/таван, на кои от тях има и на кои не какъв е вида и дебелината на изолацията?

    - помещенията са изолирани, изцяло вътрешни, среден етаж. Въшните стени са само тези с прозорците.

    7. Има ли електрически уреди в помещението в което ще се монтира климатикът и какви?

    - Компютър, монитор,рутер,телевизор

    8. Каква сума е приготвил за покупката на климатик.
    - 1500-1700 с монтаж общо за двата климатика

    9. до каква външна температура зимата/лятото ще разчитате на климатика за отопление/охлаждане?
    - Лятото над 30 градуса, зимата до -10


    Бях се насочил към Midea, но прочетох доста мнения, че качеството им е спаднало в послените години. Предполагам при този бюджет съм извън класацията за инвертори, но и не държа на тях. Важни характерстики са безпроблемната работа и евентуално добрата гаранция. Външен вид, допълнителни екстри и колко нов е моделът нямат чак такова значение.

    Предварително благодаря

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1542

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от ivan70 Виж публикацията
    а) квадратурата и кубатурата на помещението;
    20кв.м - 2.60 таван 52 куб.м
    12кв.м - 2.60 таван 31.2 куб.м

    8. Каква сума е приготвил за покупката на климатик.
    - 1500-1700 с монтаж общо за двата климатика
    Йофтин хубав, безшумен клим за без пари, но на каквото и да се спреш, само ще си похарчиш парите.
    Климатизирай първо едното помещение, а като посъбереш парички - и другото.

  16. Novice
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    2
    #1543

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Предвид предназначението на апартамента, не е удачно нито да се климатизират помещенията по отделно, нито да се наливат много пари във висок клас техника - едва ли ще се оцени. Важното е да върши работа и да не създава проблеми. А за шума не съм писал нищо - все ми е тая, няма да го слушам аз

  17. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1544

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Ми не се стискай - дай още 300 кинта и си вземи 2 машини секънд-хенд. В момента във Варна има добър избор.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    13
    #1545

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Glock Виж публикацията
    Здравейте. Наскоро си закупих апартамент(58 кв.м.) в гр. Царево , първи жилищен етаж в панелен блок, който ще се използва за основно жилище и искам да го отоплявам с климатици. Тук температурите рядко падат под -5 градуса. Направена е външна изолация с 5 см. ЕПС, вътрешна 2 мм ХПС от север и североизток, тавана вата и гипскартон, пода замазка с 5 мм. подложка и 10 мм. ламиниран паркет. Дограмата е сменена с ПВЦ Рехау 72 мм. с троен стъклопакет и 4 сезона стъкла. Апартамента се състои от всекидневна(21 кв.м.) , спалня(14 кв.м.) , детска(10,5 кв.м.) която засега няма да се използва , коридор(5,8 кв.м.) и баня с тоалетна(3.3 кв.м.), тераса 3,5 кв.м , височината на помещенията е 2,50 м. Имам и две мазета - 6 кв.м. под всекидневната и 3 кв.м. под детската. Предложения на пазара има много, но досега никога не съм се отоплявал с климатици и нямам опит и впечатления , защото другите ни два апартаметна са с локално парно. Определил съм си бюджет от около 4000 лв. с възможност за компромис в рамките на разумното. От коментари на приятели и от малкото изчетено по въпроса съм се спрял на Дайкин(серия Professional и подовите варианти), Мицубиши(ФХ серия), Панасоник, Фуджицу(Нокриа Хиперинверторен климатик Fujitsu AWYZ14LB/AOYZ14LB NOCRIA ). Ще ви помоля за съвет относно марки и конкретни модели, както и техните предимства и недостатъци. Предварително благодаря на отзовалите се.
    Детската ще се ползва най-много веднъж седмично и засега там ще се сложи един конвектор. Бюджетът е определен за два климатика, който да се справят с отоплението на всекидневната,спалнята и коридора.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на Климатик
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2843
    Последно: 01-01-16, 21:54
  2. Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2806
    Последно: 03-01-14, 09:52
  3. Помогнете в избора
    От Alex D във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 12
    Последно: 06-10-11, 23:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе