Вижте резултатите от анкетата: Коя марка и модел предпочитате?

Гласували
24. Не можете да гласувате в тази анкета
  • NA

    0 0%
  • NA

    0 0%
Отговори на анкетата
Страница 104 от 178 ПърваПърва ... 5494102103104105106114154 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,546 до 1,560 от общо 2666

Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #1546

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Glock Виж публикацията
    Детската ще се ползва най-много веднъж седмично и засега там ще се сложи един конвектор. Бюджетът е определен за два климатика, който да се справят с отоплението на всекидневната,спалнята и коридора.
    Погледни тези модели:
    1. LG CS12AQ Deluxe Inverter - за дневната
    2. LG CS09AQ Deluxe Inverter - за спалнята

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    78
    #1547

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Здравейте, трябва ми експертен отговор за избор на климатик. Същия ще се ползва за отопление и охлаждане на спалня от 10 кв.м, ново строителство, гр.Варна, етаж 4/8, ПВЦ дограма с енерджи стъкло, външна изолация. Водещото при избора трябва да е икономичността на климатика, тъй като сметката за ток ще я плаща пенсионер. Бюджета е около 1000 лева с монтажа. Ето на кои модели съм се спрял:
    1. Hitachi RAK/RAC 25PPA - 1050 лева с монтаж.
    2. Daikin FTXN25L/RXN25L - 1050 лева с монтаж.
    3. Sharp AY/AE-X09PSR - 1050 лева с монтаж.
    4. PANASONIC-CS/CU-RE9PKE - 900 лева с монтаж.

    Склонен съм да подкрепя и други предложения в рамките на тази цена.
    Благодаря предварително!
    Този пост е редактиран от gogorog; 27-07-14 в 14:29.

  4. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #1548

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Оглеждай се за модел с много нисък работен минимум.

  5. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1549

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от AC_From_Hell Виж публикацията
    Оглеждай се за модел с много нисък работен минимум.
    Бих търсил такъв сред климите втора убуст. Поне в рамките на този бюджет де...

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    78
    #1550

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Бих търсил такъв сред климите втора убуст. Поне в рамките на този бюджет де...

    От изброените от мен на 220 волта никой ли не става за този бюджет. Кажете нещо, макар да знам, че за тази цена няма да е супер, но поне ще е оптимално съотношението цена-качество.

  7. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1551

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Бе стават, ма комфорта ще е минимален. Какво те плаши клим на 100 волта?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    78
    #1552

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    [QUOTE=Kasap;688381]Бе стават, ма комфорта ще е минимален. Какво те плаши клим на 100 волта? [/QUOTE

    Плаши ме това, че на майка ми няма как да й обясня, за такъв вид климатик. Все пак е над 60 г. Кажете някой модел от 220 волтовите за този ценови клас.

  10. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #1553

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    [QUOTE=gogorog;688399]
    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Бе стават, ма комфорта ще е минимален. Какво те плаши клим на 100 волта? [/QUOTE

    Плаши ме това, че на майка ми няма как да й обясня, за такъв вид климатик. Все пак е над 60 г. Кажете някой модел от 220 волтовите за този ценови клас.
    Hitachi 25ppa

  11. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #1554

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Аз бих предложил, да увеличите бюджета с още съвсем малко и да помислите за Panasonic CS-RE9QKE.

  12. Novice
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    3
    #1555

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от smateev Виж публикацията
    Моля за съвет за избор между 2 климатика със сходни параметри:
    Panasonic CS-RE12QKE/CU-RE12QKE
    Fujitsu General ASHG12LMCA/AOHG12LMCA

    Ще се ползва предимно за отопление. Помещението е във Варна, около 16 кв.м. с предимно северно изложение. Две външни стени. Тухлени зидове, има външна изолация и алуминиева дограма. Отгоре и отдолу помещенията са неотопляеми.

    Чух мнение, че външното тяло на Fujitsu General е по-шумно, но не съм сигурен в това. Един продавач говореше, че давало повече вибрации, които се усещало като бучене. Той препоръчва Панасоника.
    От друга страна забелязах, че системата за насочване на потока - ръчна и при двата климатика, е сякаш по-стабилна при Fujitsu General - има няколко твърди позиции, докато при Panasonic е плавно и се опасявам да не отклонява от силата на духането.

    Благодаря за интереса!
    Благодаря на всички за мненията! Явно ще е Панасоника.
    Здравейте отново, ясно е, че от този двубой отпадна Genaral-а благодарение на съветите на общността. Сега ме занимава въпроса дали Панасоника (RE12QKE) е за предпочитане пред нова оферта - Hitachi RAK 35PPB/ RAC 35WPB. Минусите на Хитачито на пръв поглед са, че е произведен в Китай срещу Малайзия за Панасоника. Значението на мястото на производство - Китай, на Хитачито не ми е известно. Другият евентуален минус за Хитачи е шума при супер тих режим - при охлаждане 22dB за Панасоника срещу 25dB за Хитачито, съответно при отопление 25dB за Панасоника срещу 26dB да Хитачито. Сравнението на режима Low обаче е в полза на Хитачито - 26/27dB (охл./отопл.) срещу 30/33dB за Панасоника (охл./отопл.). Не мога да коментирам тези разлики защото не знам дали супертихия режим където Панасоник има предимство е реално ползваем - в частност при отопление? От друга страна SEER и SCOP на Хитачито са доста по-добри. Дайте съвет, моля. Благодаря отново!
    Този пост е редактиран от smateev; 28-07-14 в 11:14.

  13. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #1556

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Най-малкото на този панасоник външното тяло е от по-високата серия, просто вътрешното няма многото екстри и затова цената е такава. В момента моделът е в промоция и е на много добра цена. Супер тихия режим е ОК, при мен климатиците работят главно на него.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    78
    #1557

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Аз бих предложил, да увеличите бюджета с още съвсем малко и да помислите за Panasonic CS-RE9QKE.
    На каква цена може да се намери?

  16. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #1558

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от gogorog Виж публикацията
    На каква цена може да се намери?
    RE9QKE върви за 1259 с монтаж

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    43
    #1559

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    MITSUBISHI Heavy SRK / SRC 20 ZMX-S или Panasonic CS-E07QKEW/CU-E07QKE - 2014 ???
    Става въпрос за 2 малки спални 11-13 кв. м., южни, вътрешни, с добра изолация и дограма.
    Митсубишито има малко по-добри екстри и се води хиперинвертор - има по-високи EER и COP, но Панасоника има по-нисък минимум, което за моите помещения е важно, а и също има някои впечатляващи екстри (друг е въпроса дали работят както се очаква).
    Разликата в цената е 370 лв., но ако все пак Митсубишито си струва тази по-висока цена, а освен това е и по-подходящо за моя случай, ще ги дам.

    Много моля за съвет конкретно за избор между тези 2 машини. След много мислене, ровене, четене и т.н. съм категоричен, че ще е една от двете, затова моля да ми кажете вашите мнения коя от двете машини е по-добре за моя случай.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    15
    #1560

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от AC_From_Hell Виж публикацията
    Най-малкото на този панасоник външното тяло е от по-високата серия, просто вътрешното няма многото екстри и затова цената е такава. В момента моделът е в промоция и е на много добра цена. Супер тихия режим е ОК, при мен климатиците работят главно на него.
    Това само за Panasonic CS-RE09QKE ли се отнася, или и при Panasonic CS-RE12QKE положението е същото ?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на Климатик
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2843
    Последно: 01-01-16, 21:54
  2. Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2806
    Последно: 03-01-14, 09:52
  3. Помогнете в избора
    От Alex D във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 12
    Последно: 06-10-11, 23:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе