Вижте резултатите от анкетата: Коя марка и модел предпочитате?

Гласували
24. Не можете да гласувате в тази анкета
  • NA

    0 0%
  • NA

    0 0%
Отговори на анкетата
Страница 148 от 178 ПърваПърва ... 98138146147148149150158 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,206 до 2,220 от общо 2666
Like Tree1317Одобрявам

Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #2206

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Не искам да влизам в излишни полемики. Отдавна спрях да се боря с вятърни мелници. За мен като търговец е важно, всеки да си купи машината от която да е доволен. Ако клиента иска моето мнение иска, Ако чуе, чуе. Пък ако държи на дадена машина въпреки всичко, подписва протокол, че избора е негов и я има.
    zvqara одобрява това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    52
    #2207

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Ако съм клиент и някой ме накара да подписвам протокол за избор на климатик, моментално сменям мястото от, което ще пазарувам.Колега това което си написал е пълно безумие

  4. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #2208

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Защо, нали избора е твой? Просто казваш какво си си избрал? Или не е така? Кое е безумното? Спомените на хората са къси, добре е да имат нещо да им напомня. Това не отменя гаранцията на машината? Като купуваш кола се подписваш под един куп протоколи за точния модел, модификация, екстри за колата. За климатик било безумие? Защо?

    Като цяло повечето хора са разумни и се вслушват в това, което им се казва.
    dodo_pv и DUNDURMA харесват това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    52
    #2209

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    no comment

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    34
    #2210

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Предложеният от вас модел на Mitsubishi доста надхвърля максималната сума от 1500 лв. /аз по принцип мислех до 1300лв./ Съществува ли някаква алтернатива, например този модел Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 35 ZMP-S Standard или някой друг от тази марка, но с монтаж до 1500 лв. А ако взема 25-тица от посочения от вас, заедно с коридора помещението ни е около 20 кв.м.?

  7. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #2211

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    "Взимайте" мицубиши хеви 25-ца от стария модел ZJP-S или -S1. Той ще свърши работа.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    34
    #2212

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Досега / 15г./ бяхме с HAIER 9-ка и сме доволни, какъв беше този климатик, направо духаше огън, а беше някакъв уж несполучлив /според монтажистите/ модел?!

  10. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,272
    #2213

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Совите не са това, което бяха

  11. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #2214

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    На R22 машините бяха корави и топлеха много добре, ама вече няма, сега сме "еколози".Подкрепям ДЖЪСТИ за посоченото от него ХЕВИ.

  12. Novice
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    6
    #2215

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Преди да питате какъв климатик ви е необходим, трябва да си/ни отговорите на въпросите:

    1.За какъв вид помещение ще се ползва климатикът-търговско, жилищно, офис, магазин и т.н?

    - жилищно

    2.За охлаждане, за отопление или и за двете(цялосезонно ползване-охлаждане и отопление) ще се ползва климатикът?

    - за отопление

    3. Каква е:

    а) квадратурата и кубатурата на помещението;

    ~25 кв.м - 2.60 таван - 65 куб.м

    б) вида на дограмата и стъклопакета(дървен/ПВЦ/алуминиев, двоен/троен стъклопакет, КА или друг вид);

    -PVC двоен стъклопакет

    в) квадратура на прозорците;

    ~5 кв.м

    г) изложението на помещението;

    -югозападно
    д) етаж на помещението в сградата, особености(мансардно, мезонетно, има портал и в коя част е или други особености)?

    4-и етаж от 6-етажен панелен блок

    е) какво е предназначението на помещението- хол, спалня, детска, всекидневна и т.н;

    всекидневна(хол)
    ж) в къща или апартамент е плануваното за климатизиране помещение?

    -апартамент

    4. В коя част на България и по възможност в кое населено място е помещението/сградата?За питащи "Защо"- ето защо

    -София

    5. каква е желаната температура за поддържане лято/зима?
    -лято 22-25, зима 20-22

    6. Има ли изолация на стени/таван, на кои от тях има и на кои не какъв е вида и дебелината на изолацията?

    Няма

    7. Има ли електрически уреди в помещението в което ще се монтира климатикът и какви?

    - телевизор, компютър
    8. Каква сума е приготвил за покупката на климатик.
    - 1600-2100 с монтаж

    9. до каква външна температура зимата/лятото ще разчитате на климатика за отопление/охлаждане?
    - Лятото над 30 градуса, зимата до -15

    10. ако имате възможност качете схема на помещението показваща точно геометрията му,разположението(или предвиденото разположение на мебели), прозорци и врати и друго което счетете за важен фактор.

    Ако за лице условно приема стената на терасата (където и именно е дограмата), то лявата стена граничи с конструктивната фуга на блока, която изглежда изолирана (затапена с поцинкована ламарина). Дясната стена съответно е граничи със съседен апартамент както и на нея се намира вратата към коридора(6 кв.м,15,6 куб.м) и съответно входната врата. Гърба на помещението граничи със спалня, която ще се доотоплява с маслен радиатор или нещо подобно , ако не се преместим във всекидневната.

    Моля ви за съвет какъв климатик да взема. Гледах хиперинверторни за по-голямо кпд, но ... Кажете приемам съвети.
    Примерно това :

    DAIKIN F25PTES
    TOSHIBA RAS-2812D DAISEIKAI
    Mitsubishi Heavy SRK35ZJP-S1/SRC35ZJP-S1

    Този пост е редактиран от Wishes; 23-10-14 в 13:14. Причина: корекции

  13. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #2216

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Прочетете по-внимателно текстът в червено и сравнете с Вашите условия.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    34
    #2217

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Тъкмо решихме да е Мицубиши хеви, се оказа че фирмата в нашия малък град /те са три/, не монтира и не дава гаранция за това мицубиши, а само за Електрик. Що за политика!? Сега пак всичко отначало! Другата фирма пък са некоректни към спазване на гаранция, твърдят, че Фуджицу са японски...как да им се довериш. Сега започва пак едно лутане от марка на марка, а зимата идва...

  16. Novice
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    6
    #2218

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Предполагам проблема е в името на фирмата - съжалявам исках да пусна линкове към тези модели и не съобразих това !

  17. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #2219

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Не исках да го пиша аз, понеже не съм специалист, но то се вижда и от самолет. Тези климатици са малки, като мощност, за Вашето помещение. Там пише за отопление- до 20 кв.м. и то при изолирани помещения. Вашето е 25 и то неизолирано. Затова написах да прочетете текста в червено. Дано се включи някой специалист и да ви насочи към по-подходящ климатик.

  18. Novice
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    6
    #2220

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Не исках да го пиша аз, понеже не съм специалист, но то се вижда и от самолет. Тези климатици са малки, като мощност, за Вашето помещение. Там пише за отопление- до 20 кв.м. и то при изолирани помещения. Вашето е 25 и то неизолирано. Затова написах да прочетете текста в червено. Дано се включи някой специалист и да ви насочи към по-подходящ климатик.
    Дано се вкл. специалист. В описанието цитират някакъв обхват на площа м/у 20 и 25 кв.м. и съм ги посочил като примерни, затова бих искал да чуя какво би ме посъветвал специалист.
    Но благодаря все пак за отзивчивостта!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на Климатик
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2843
    Последно: 01-01-16, 20:54
  2. Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2806
    Последно: 03-01-14, 08:52
  3. Помогнете в избора
    От Alex D във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 12
    Последно: 06-10-11, 22:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе