Вижте резултатите от анкетата: Коя марка и модел предпочитате?

Гласували
24. Не можете да гласувате в тази анкета
  • NA

    0 0%
  • NA

    0 0%
Отговори на анкетата
Страница 150 от 178 ПърваПърва ... 100140148149150151152160 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,236 до 2,250 от общо 2666
Like Tree1317Одобрявам

Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #2236

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Zygot Виж публикацията
    Здравейте,
    приятелка ме помоли за съвет та от там и аз вас.
    Става въпрос за апартамент който се дава под наем във Варна. Състои се от спалня 12-13кв.м с кухня още 10кв.м като фокуса е върху спалнята, но с отваряне са врата предполагам ще се цели стопляне на целият обем. Бюджета е 700-800лв. с монтажа, търси се здрав климатик който да не създава проблеми и да се чупи.

    Благодаря!
    KOBE KMG-13V3A е най-добрият избор за такава сума.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    58
    #2237

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Здравейте,
    30 квадрата, 75 кубика помещение. София. Две външни стени, едната с доста прозорци, но прилична PVC дограма. Сградата е на ТЕЦ и е доста топла, но няма изолация и това помещение е някак си по-хладно. Радиаторите на парното са стари чугунени и не се справят адекватно, а лапат парички. Получава се конденз по стената около прозорците, въпреки, че е тухла и по част от другата външна. С две малки деца съм и бебето и майка му по цял ден са там. Идеята е да топля помещението само с климатика, като винаги може да му се помогне малко с парното, ако се наложи, но по-добре не, разбира се
    Не искам прекалено голям климатик, защото съм на квартира и при преместване вероятноста всекидневната да е обединена с трапезарията както тук е малка и ще отпаднат разни квадрати. За сметка на това пък съм готов да компенсирам с по висок клас за повече парички...
    Във Вимакс ми предложиха Fujitsu General ASHG12LTCA/AOHG12LTC, не знам защо не нокрията, сигурно защото го няма вече, може би, но и
    Toshiba RAS-13G2KVP-E/RAS-13G2AVP-E Super Daiseikai 8, нещо, на което съм навит, ако си струва и ще върши работа, независимо, че ми е абсолютния максимум като цена. Някакви други предложения, въпреки, че съм се спрял на тези двете марки (уж)? Честно казано прочетох доста, но само ме заболя главата от сухи данни и пренаситен пазар, та да си питам наготово

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #2238

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Няма как да стане. Ако вдигне с 500лв, може да се мисли за нещо /дърта японка/. Само за спалнята може да се измисли.
    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    "Zygot " - Мисията невъзможна .......
    С по-голям бюджет е по-добре, но такива са ограниченията нещо читаво за тези пари освен Кобето?

  5. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #2239

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от bigchicken Виж публикацията
    Здравейте,
    30 квадрата, 75 кубика помещение. София. Две външни стени, едната с доста прозорци, но прилична PVC дограма. Сградата е на ТЕЦ и е доста топла, но няма изолация и това помещение е някак си по-хладно. Радиаторите на парното са стари чугунени и не се справят адекватно, а лапат парички. Получава се конденз по стената около прозорците, въпреки, че е тухла и по част от другата външна. С две малки деца съм и бебето и майка му по цял ден са там. Идеята е да топля помещението само с климатика, като винаги може да му се помогне малко с парното, ако се наложи, но по-добре не, разбира се
    Не искам прекалено голям климатик, защото съм на квартира и при преместване вероятноста всекидневната да е обединена с трапезарията както тук е малка и ще отпаднат разни квадрати. За сметка на това пък съм готов да компенсирам с по висок клас за повече парички...
    Във Вимакс ми предложиха Fujitsu General ASHG12LTCA/AOHG12LTC, не знам защо не нокрията, сигурно защото го няма вече, може би, но и
    Toshiba RAS-13G2KVP-E/RAS-13G2AVP-E Super Daiseikai 8, нещо, на което съм навит, ако си струва и ще върши работа, независимо, че ми е абсолютния максимум като цена. Някакви други предложения, въпреки, че съм се спрял на тези двете марки (уж)? Честно казано прочетох доста, но само ме заболя главата от сухи данни и пренаситен пазар, та да си питам наготово
    аз бих заложил на тошибата. Това помещение си е товар, дори и за климатик от такъв клас и ще трябва да му се помага при ниски минусови температури. Освен това тошибата е с достатъчно нисък минимум и дори и да се премести в по-малко помещение с добра изолация ще работи добре и с висока ефективност.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Zygot Виж публикацията
    С по-голям бюджет е по-добре, но такива са ограниченията нещо читаво за тези пари освен Кобето?
    не мога да се сетя за нещо по-добро в този ценови клас...

  6. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #2240

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от AC_From_Hell Виж публикацията
    не мога да се сетя за нещо по-добро в този ценови клас...
    Далече съм от мисълта да се заяждам, но тази Мидея толкова си и струва, без значение как е брандирана.
    Ако съм пред подобна дилема, бих заложил на конвенционалка за тези пари.

  7. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #2241

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Далече съм от мисълта да се заяждам, но тази Мидея толкова си и струва, без значение как е брандирана.
    Ако съм пред подобна дилема, бих заложил на конвенционалка за тези пари.
    Тези модели на Кобе не се произвеждат във фабриката на Мидея. Този модел конкретно е с доста по-добри параметри от Мидеята, която се продава за същите пари.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    2
    #2242

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Здравейте,
    Моля за помощ при избора на климатик за стая от апартамент. Параметрите на помещението са следните:

    1.За какъв вид помещение ще се ползва климатикът-търговско, жилищно, офис, магазин и т.н?
    - жилищно

    2.За охлаждане, за отопление или и за двете(цялосезонно ползване-охлаждане и отопление) ще се ползва климатикът?
    -Главно за отопление

    3. Каква е:
    а) квадратурата и кубатурата на помещението;
    -12 кв.м - 32 куб.м

    б) вида на дограмата и стъклопакета(дървен/ПВЦ/алуминиев, двоен/троен стъклопакет, КА или друг вид);
    -PVC 7см. / двоен стъклопакет КА стъкло

    в) квадратура на прозорците;
    ~3.8 кв.м

    г) изложението на помещението;
    -Юг

    д) етаж на помещението в сградата, особености(мансардно, мезонетно, има портал и в коя част е или други особености)?
    -Среден етаж в жилищен блок /ПК строителство/

    е) какво е предназначението на помещението- хол, спалня, детска, всекидневна и т.н;
    -Хол

    ж) в къща или апартамент е плануваното за климатизиране помещение?
    -апартамент

    4. В коя част на България и по възможност в кое населено място е помещението/сградата?За питащи "Защо"- ето защо
    -Варна

    5. каква е желаната температура за поддържане лято/зима?
    -зима 21-24

    6. Има ли изолация на стени/таван, на кои от тях има и на кои не какъв е вида и дебелината на изолацията?
    -Три от стените са вътрешни. Външна изолация 5см EPS.

    7. Има ли електрически уреди в помещението в което ще се монтира климатикът и какви?
    - телевизор

    8. Каква сума е приготвил за покупката на климатик.
    - 1000-1200 с монтаж

    9. до каква външна температура зимата/лятото ще разчитате на климатика за отопление/охлаждане?
    - до -10 през зимата


    Разбирам, че за бюджета който съм приготвил не е възможно да се купи ТОП модел климатик. Търся най-изгодното /цена - характеристики/ предложение за около 1000-1200 лева.
    Нямам наблюдение над климатиците панасоник. По технически данни съм се спрял на два модела: RE9QKE -1260лв. и YE12QKE - 1000лв. При -10 градуса ги дават с еднакво топлоотдаване 2,4kw. Минимумите при отопление и на двата са 0,8kw. Разликите са, че RE09QKE работи до -15, а YE12QKE до -10, както и във филтрите.
    Друг вариант, който се вписва в бюджета е хитачи RAK25PPB - 1160лв. Има доста екстри /екстрите не са решаващи при избора ми/, дават го да работи до -15.

    Дайте мнение, кой спиред вас е най-удачен избор. Разбира се предлагайте и други модели.

    Благодаря!

  10. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #2243

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    RE9QKE е много добра машина, УЕ също става, но да не ти е първия избор.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #2244

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Не успях много да я съветвам приятелката ми, взе на промоция от техномаркет LG E12EL за 799лв.

  12. Novice
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    2
    #2245

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от AC_From_Hell Виж публикацията
    RE9QKE е много добра машина, УЕ също става, но да не ти е първия избор.
    Определено RE серията е по-добра. Затова сравнявам RE09 с YE12, които са доста близки по параметри. Дали си струва разликата от 260лв. за RE09QKE? Може да изпускам съществена техническа особенност и това да обославя по-високата цена. Ще се радвам да ми разясниш.

  13. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #2246

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    RE9QKE използва външното тяло на миналогодишния модел от високата серия (E9PKE) и опростено вътрешно тяло без хиляди екстри, като това го прави машина с много добри параметри на много добра цена. Разликата си струва определено.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    70
    #2247

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Колебая се между тези 3 климатика за кухнята източна с дограма и изолация към 12 квадрата мнения,препоръки
    1-Panasonic E9QKE
    2-Mitsubishi Electric MSZ-SF25VE/MUZ-SF25VE
    3-Fuji Electric RS/RO-09LMC
    Този пост е редактиран от Aleksandars; 27-10-14 в 19:00.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #2248

    Re: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Номер едно определено
    Mega, AC_From_Hell и JOKVN харесват това.

  17. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #2249

    Отговор: Re: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Dimitar01 Виж публикацията
    Колебая се между тези 3 климатика за кухнята източна с дограма и изолация към 12 квадрата мнения,препоръки
    1-Panasonic E9QKE
    2-Mitsubishi Electric MSZ-SF25VE/MUZ-SF25VE
    3-Fuji Electric RS/RO-09LMC
    Само пъвия.
    Този пост е редактиран от Aleksandars; 27-10-14 в 19:00.
    AC_From_Hell одобрява това.

  18. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #2250

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Абсолютно Панасоникът е най-доброто от трите по всички възможни мерила.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на Климатик
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2843
    Последно: 01-01-16, 20:54
  2. Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2806
    Последно: 03-01-14, 08:52
  3. Помогнете в избора
    От Alex D във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 12
    Последно: 06-10-11, 22:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе