Вижте резултатите от анкетата: Коя марка и модел предпочитате?

Гласували
24. Не можете да гласувате в тази анкета
  • NA

    0 0%
  • NA

    0 0%
Отговори на анкетата
Страница 152 от 178 ПърваПърва ... 102142150151152153154162 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,266 до 2,280 от общо 2666

Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #2266

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Произход: Япония Тия хора няма ли кой да ги глобява?!
    Иначе... нито си уцелил марката, нито бюджета търсейки тиха климка.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #2267

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от veso101 Виж публикацията
    Мерси, прегледах и двата модела изглеждат много добре и има добри отзиви във форума. Ще помисля още малко за бюджета дали да не взема по-скъпия. Направи ми впечатление, че Toshiba-та е доста по-скъп модел, но по данни от различни сайтове го дават 21db шум срещу 20db за Panasonic-а?

    Имай предвид че тези дб са на тих режим.На ниска степен и двата са поне на по 25 дб.Аз бих разгледал за цената на Панасоника и Samsung Ar12Fsskaben,развърта до 6,6 кв ,спрямо 6 те на Панасоника и е 20 дб на тих режим.А при по скъпия вариант бих обърнал внимание на LgH12AK,на промоция е за 2100 с безплатен монтаж а поне на хартия превъзхожда Daiseikai 8 и на минимум и на максимум и на Коп а и на тих режим е само 17 дб.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #2268

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Lg-то е 17 dB на охлаждане. На отопление е 25 dB най тихото. Добре е да се гледа втората степен на вентилатора колко db е. Например някои Хитачита 1ва степен 20 dB 2-ра 31db, някои МЕ 19-21-25-33 dB. На пръв поглед еднакви ...

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #2269

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Сигурен ли си че на тих режим е 25 дб на отопление,да се изложат така с топ модела си ли .А това за дб е малко относително като че ли.Единия ми климатик на тих режим е 20 дб,а другия 21 .Този който е 21 ми се струва че духа доста повече от другия който е 20.Тогава щом Lg то е толкова дб ,ако иска човека да е максимално рих,да вземе новия триъгълен Samsung със 16 дб.Иначе Lg то си струва откъм минимум/максимум и коп.

  6. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #2270

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Едно е децибели при еднакъв дебит, друго е дебит на различните турбини при едни и същи децибели.

  7. Novice
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    4
    #2271

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    За това LG H12AK почти не намерих отзиви във форума. На едно място се споменава само, че не слизаl до минимума, който е даден в характеристиките. Относно нивата на шум на различните степени на вентилатора на повечето места дават само мин. стойности... и на различните сайтове леко се различават... малко взех да се обърквам

    Цитат Първоначално публикувано от ivan1 Виж публикацията
    някои МЕ 19-21-25-33 dB. На пръв поглед еднакви ...
    Кой е този модел?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #2272

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Ако има възможност отиди да чуеш някъде на тихо модела който си харесал.Примерно моя който е 20 дб на тих режим,въздушна струя не се усеща но се чува някакво гадно бзз от вътрешното което дразни.Също така се чува и звук от моторчетата движещи клапите наляво/надясно и нагоре/надолу.Другия който е 21 дб на тих режим се чува звук от въздушната струя ,но няма други паразитни шумове.И аз не знам кое е по добре.При всички положения бих погледнал и триъгълния Samsung,който освен че има добра мощност от 0,80 до 6,6 кв и добър коп е и най тихия климатик на пазара със по голямата си турбина и звук от 16 дб на тих режим.

  10. Novice
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    4
    #2273

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Самсунга трябва да е AR12HSSDAWK? Сега го разглеждам и той е с доста добри характеристики.

  11. Novice
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    1
    #2274

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Здравейте, моля ви да ме ориентирате при избора на климатик. Аз сега започвам да се интересувам и ще съм ви благодарен да ме насочите.

    1.За какъв вид помещение ще се ползва климатикът-търговско, жилищно, офис, магазин и т.н?


    - жилищно


    2.За охлаждане, за отопление или и за двете(цялосезонно ползване-охлаждане и отопление) ще се ползва климатикът?


    -охлаждане и отопление




    3. Каква е:


    а) квадратурата и кубатурата на помещението;


    хол+кухня - 32.6 кв.м. - 2.65 таван - 86.39 куб.м.
    спалня - 14 кв.м. - 2.65 таван - 37 куб.м.


    б) вида на дограмата и стъклопакета(дървен/ПВЦ/алуминиев, двоен/троен стъклопакет, КА или друг вид);


    -алуминиев троен стъклопакет


    в) квадратура на прозорците;


    хол+кухня ~ 10 кв.м.
    спалня ~ 5 кв.м.


    г) изложението на помещението;


    хол+кухня - югоизточно
    спалня - северозападно


    д) етаж на помещението в сградата, особености(мансардно, мезонетно, има портал и в коя част е или други особености)?


    5-ти етаж от 8 етажна тухлена сграда


    ж) в къща или апартамент е плануваното за климатизиране помещение?


    -апартамент


    4. В коя част на България и по възможност в кое населено място е помещението/сградата?За питащи "Защо"- ето защо


    -София


    5. каква е желаната температура за поддържане лято/зима?
    -лято 22-25, зима 22-25


    6. Има ли изолация на стени/таван, на кои от тях има и на кои не какъв е вида и дебелината на изолацията?


    - 10см. каменна вата (външна изолация)


    7. Има ли електрически уреди в помещението в което ще се монтира климатикът и какви?


    - хол+кухня - телевизор, готварска печка, аспиратор, котлони, хладилник, миялна
    - спалня - компютър, телевизор


    8. Каква сума е приготвил за покупката на климатик.
    - ще се ориентирам към каквото предложите


    9. до каква външна температура зимата/лятото ще разчитате на климатика за отопление/охлаждане?
    - Лятото над 30 градуса, зимата до -15



    hol_kuhnq.jpgspalnq.jpg

  12. Novice
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    1
    #2275

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Здравейте,


    На мен пък ми трябва климатик за малко странна цел - да отоплявам тераса, затворена с ветроупорни завеси Няколко са най-важните неща - ще се ползва 100% за отопление, ще ми трябва да поддържам температура 5-10 градуса (дали има такаква настройка въобще), климатикът едва ли ще му важи гаранцията поради неизолираното помещение, зимата ще работи денонощно, абсолютен приоритет е ниската сумарна цена на покупка и отопление (с превес на първото - едва ли ще оцелее повече от 2-3 години уредът). Шум, екстри и каквото друго се сетите нямат абсолютно никакво значение.


    В момента съм се спрял на Hitachi RAS/RAC E14HA (номинално е 4.2 киловата топлене) - дали е удачен - не знам




    Ще съм много благодарен за съвети относно настройката за температура, мощността, марка и евентуално модел... Благодаря предварително!






    1.За какъв вид помещение ще се ползва климатикът?
    - тераса с ветроупорни завеси


    2.За охлаждане, за отопление или и за двете ще се ползва климатикът?
    - само за отопление


    3. Каква е:


    а) квадратурата и кубатурата на помещението;
    ~8 кв.м, ~21 куб.м.


    б) вида на дограмата и стъклопакета;
    ~ 10 кв.м. ветроупорни завеси от 0.8 мм кристално PVC с ципове, 8 кв.м. ламаринен покрив от два слоя ламарина с разст. 15 см м/у тях, ~2.5 кв.м. единично 4 мм стъкло, ~9 кв.м. външни стени бетон с дебелина 10 см, ~4 кв.м. вътрешна топлоизолирана стена и ~5 кв.м. PVC дограма на вътрешната стена (отоплени от нас), под от мозайка (отопляем от съседите)


    в) квадратура на прозорците;
    ~ Ами.... горната точка, сложно е


    г) изложението на помещението;
    - северно


    д) етаж на помещението в сградата, особености(мансардно, мезонетно, има портал и в коя част е или други особености)?
    - 2-ри етаж от панелен блок


    е) какво е предназначението на помещението - хол, спалня, детска, всекидневна и т.н;
    - тераса


    ж) в къща или апартамент е плануваното за климатизиране помещение?
    - апартамент (направо...)


    4. В коя част на България и по възможност в кое населено място е помещението/сградата?
    - София


    5. каква е желаната температура за поддържане лято/зима?
    - зима 5-10 градуса


    6. Има ли изолация на стени/таван, на кои от тях има и на кои не какъв е вида и дебелината на изолацията?
    - вижте т. 3 б)


    7. Има ли електрически уреди в помещението в което ще се монтира климатикът и какви?
    - не


    8. Каква сума е приготвил за покупката на климатик.
    - минимумът, максимум 1300 с монтаж


    9. до каква външна температура зимата/лятото ще разчитате на климатика за отопление/охлаждане?
    - зимата до -15


    10. ако имате възможност качете схема на помещението показваща точно геометрията му,разположението(или предвиденото разположение на мебели), прозорци и врати и друго което счетете за важен фактор свързан с геометрия и разположение на мебели.
    - за момента нямам време да я начертая, но накратко - една стена е 100% ветроупорна завеса, една стена е горната половина завеса, долната външен бетон, една стена е лявата част външен бетон, дясната стъкло, последната стена е вътрешната изолирана и с PVC дограма. Вътрешното тяло мисля да се монтира ниско до земята, може би на около 40 см височина - нали ще се ползва само за топлене.
    Този пост е редактиран от laptop2; 30-10-14 в 15:11.

  13. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #2276

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Icomir Принципно е по-добре вътрешното тяло климатика да е монтирано по-близко до външните стени с прозорци, за да "пресичат" студената вълна от прозореца. В спалнята ми се струва че не е предвидено така(освен, ако схемите за двете помещения са поотделно, но вие при качването във форума сте ги завъртели и долепили една до друга в противоречие на действителното им разположение).

    Двата климатика са:
    1. Хола- fujitsu-general-awhz14lb-aohz14lb-nocria

    или

    mitsubishi-electric-msz-fh50ve-muz-fh50ve

    или

    mitsubishi-heavy-srk63zk-s-src63zk-s

    2. спалня- toshiba-ras-10g2kvp-e-ras-10g2avp-e-daiseikai-8

    или

    daikin-ftxz25n-rxz25n-ururu-sarara-2014

    или

    mitsubishi-heavy-srk25zjp-s1-src25zjp-s1




    laptop2 ако няма да се отполяват с този климатик хора и с оглед на това че е на тераса препоръчвам конвенционален(неинверторен климатик):

    1. fuji-rs-09ua-ro-09ua

    2. fuji-rs-12uc-ro-12uc

    3.инверторна евтиния: neo-acs-ss09neo

    4. още една евтиния-същата де daewoo-dsb-f0977lh

    Ако е за цветя/растения- няма да стане.Ще окапят и изсъхнат.
    Този пост е редактиран от justify; 30-10-14 в 20:45.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    10
    #2277

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    А някой дали има някакви преки впечетления от този модел:

    LG E09EL.NSH/E09EL.UA3

    Знам, че е евтин и не е перфектния климатик, но ми трябва за стая (кухня) която ще се отоплява по-рядко и като цяло в нея зимата така или инъче не се седи много. Но не знам дали това LG ще се справи при температури под -15 градуса
    Този пост е редактиран от justify; 30-10-14 в 17:51. Причина: Линквайте без имена на фирми или магазини

  16. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #2278

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от veso101 Виж публикацията
    Самсунга трябва да е AR12HSSDAWK? Сега го разглеждам и той е с доста добри характеристики.
    Точно този е самсунгът, монтирал съм и 9 и 12 и вътрешното му тяло като мултисплит система, работи адски тихо. Наистина хората са се постарали.

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #2279

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от veso101 Виж публикацията

    Кой е този модел?
    ME GE 25VA , впрочем всички модели на МЕ са подобни. За LG H12AK разбрах че най-тихото на отопление е 25db след като си купих LG D09AK, който пък е обявен с 19db, но на отопление е 23db .Когато потърсих информация намерих и за другите модели на LG.

  18. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #2280

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Единственото което не ми харесва на Samsunga AR12HSSDAWK ,е ниския COP и EER от 4,11 ,съответно му дават SEER 9,3 и SCOP 4,8 които са добре ,но не знам колко са реални и може да им се вярва.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на Климатик
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2843
    Последно: 01-01-16, 21:54
  2. Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2806
    Последно: 03-01-14, 09:52
  3. Помогнете в избора
    От Alex D във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 12
    Последно: 06-10-11, 23:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе