Вижте резултатите от анкетата: Коя марка и модел предпочитате?

Гласували
24. Не можете да гласувате в тази анкета
  • NA

    0 0%
  • NA

    0 0%
Отговори на анкетата
Страница 153 от 178 ПърваПърва ... 103143151152153154155163 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,281 до 2,295 от общо 2666
Like Tree1317Одобрявам

Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    10
    #2281

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Здравейте, моля за съвет за избор на климатик.Търся оптимален вариянт като цена - качество.
    Важно е климатикът да е икономичен,ще се ползва за отопление.

    1- жилищно
    2- за отопление
    3- 13.6 кв.м -2.60 таван ~ 36 куб.м
    - PVC 4 к. + Ка стъкло
    ~ 5.5 кв.м
    - източно
    - 2-и етаж, тухла
    - спалня
    - апартамент
    4- Стара Загора
    5- 20~23
    6- Няма
    7- телевизор(плазма),PS3
    8- 1300~1500

    това са моделите които ми предлагат


    -Mitsubishi Electric MSZ-SF25VE/MUZ-SF25VE
    -Fujitsu ASYG12LMCA/AOYG12LMCA
    -Panasonic CS-E09QKEW/CU-E09QKE ETHEREA 2014
    -Sharp AY/XP 09GHR

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,763
    #2282

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Аз бих предложил това - Mitsubishi Heavy Industries SRK20ZM-S Premium.
    mschumacher одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    May 2014
    Мнения
    19
    #2283

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Здравейте отново, след много, гледане, четене, мерене, сравнение и т.н. реших отново да се обърна към форума. Става въпрос за две малки стаи 14+9кв.м. свързани с коридор от 2 кв. м. Първоначалната ми идея беше да се отопляват със Тошиба 221 JDR, споделих идеята си и с вас във форума, и мненията бяха, че машината ще се справи (стр.77 във форума). След оглед на "вещо лице" обаче се стигна до извода, че по добрият вариант ще е да се използват две машини! Тошибата 221 JDR да остане в по голямата стая, като ще се отваря вратата към коридора. Не знам обаче какъв климатик да сложа в малката стая. От препоръките по магазините останах с впечатлението, че всеки хвали най много това което той продава. Спрял съм се на няколко варианта - Тошиба RAS-07 PKVP-E, Mитсубиши илектрик MSZ-FH25VE, LG H09MW. Дайте си мнението, и евентуални други предложения. Парите не са от голямо значение, искам най доброто! И забравих да кажа, идеята е да се отоплява само въпросната стая от 9 кв. м. без да се отваря вратата към коридора, с две думи не искам климатик който ще изключи, и ще забрави да тръгне! Благодаря!

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #2284

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Ами, сложи си 281. За какво ти е да даваш толкова пари за стая от 9м2, при положение че е и свързана. А и няма да ти е много комфортно, ако ще и за 5к машина да курдисаш.
    mirandi одобрява това.

  6. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #2285

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от авитохол Виж публикацията
    Здравейте отново, след много, гледане, четене, мерене, сравнение и т.н. реших отново да се обърна към форума. Става въпрос за две малки стаи 14+9кв.м. свързани с коридор от 2 кв. м.
    Тошиба 221 JDR. Хубавия клим си личи точно в малка стая.

  7. Junior Member
    Тук е от
    May 2014
    Мнения
    19
    #2286

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    няма ли да е голяма 221 за 9 кв. м.

  8.  
     
  9. Junior Member Аватара на chippen
    Тук е от
    Aug 2014
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    66
    #2287

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    То 221 се види мисля 7 мица и е кажи речи за тези квадрати

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2014
    Живее в
    Варна
    Мнения
    27
    #2288

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от karata1 Виж публикацията
    Здравейте.За спалня 16кв м./ вис 2.7м.За отопление -до 1600лв.Като избор за шум,топлина и икономичност-спрял съм се на -MITSUBISHI Heavy SRK / SRC 35 ZM-S,General ASHG12LUCA/AOHG12LUC,Daikin FTXS35K/RXS35L Professional.Кой от тях?
    Ако все още е актуално. При мен 35 ZM-S е в стая 21 м2/ 55м3/ и бързо достига заданието и си почива често. С усвоена тераса, сравнително добре изолирана - 5 см xps отвън и вата /гипскартон отвътре. Без да съм специалист мисля, че и 25 ZM-S би вършил работа в твоя случай.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    50
    #2289

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Извинете ако вече се е коментирало, но каква е разликата между Мицубиши ZM-S и ZMP-S?

  12. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #2290

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Erikka, разликите са в класа на машината. ZMX-S - висок клас, ZM-S - среден клас, ZMP-S - по-нисък клас. Доколкото има нисък клас при MHI.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    50
    #2291

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Много благодаря за разяснението. На мен значи са ми монтирали ниския клас MHI. Надявам се да работи добре климатикът. Фуджицу Нордик, който бях харесала се беше изчерпал и....в крайна сметка избирах по височина на вътрешното тяло. Единствено този модел ми пасна по размер и нямах избор. Засега е добре, но ще видим в лютата зима, надявам се да не ме предаде.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    104
    #2292

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Здравейте, като стана въпрос за Toshiba RAS-221JDR да питам, намират ли се още нови от този модел? Преди месец проверих на доста места и навсякъде отговора беше, че вече е изчерпан.

  16. Novice
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    5
    #2293

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Здравейте,
    Вероятно отговора на моя въпрос се крие някъде из темите във форума, но все пак всеки случай си индивидуален. Имам намерение да отоплявам две помещения като за едното ще използвам 12-ка климатик, а за второто 9-ка. На този етап сумата, която мога да заеделя е максимум 3000лв с включен монтаж. Моля за съвет каква комбинация от климатици би била най - подходяща за да се вместя в дадения бюджет. За да Ви ориентирам донякъде държа климатиците да са максимално безшумни. В тази връзка (поне на книга), най- добри са Daikin. Но все пак не съм убеден че 500лв по - висока цена спрямо конкурентите в този клас е оправдана. Благодаря предварително на отзовалите се.

  17. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #2294

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Щом става въпрос за тишина, надеждно отопление и толкова ограничен бюджет, Панасоник. Някой трябва да погледне и помещенията, за да се убеди, че не лъжеш за размера на машините.
    Успех!

  18. Novice
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    5
    #2295

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Помещението за 9-ката е с размери 4,7/2,7-2,6 - д/ш/в, съответно, северно с троен стъклопакет. Помещението за 12-ката е със същата височина и ширина но е дълго 8м. И двете стаи имат по една външна стена, неизолирана стена, но като цяло стените са доста дебели, блока е топлофициран и доста топъл по начало. В тази връзка съм сигурен, че размерите на климатиците е този.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на Климатик
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2843
    Последно: 01-01-16, 20:54
  2. Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2806
    Последно: 03-01-14, 08:52
  3. Помогнете в избора
    От Alex D във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 12
    Последно: 06-10-11, 22:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе