Вижте резултатите от анкетата: Коя марка и модел предпочитате?

Гласували
24. Не можете да гласувате в тази анкета
  • NA

    0 0%
  • NA

    0 0%
Отговори на анкетата
Страница 161 от 178 ПърваПърва ... 111151159160161162163171 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,401 до 2,415 от общо 2666

Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,858
    #2401

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    12LTC
    + 1 за LTC

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    42
    #2402

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    12LTC как е като шум на вътрешното тяло спряом други марки от същия клас. Бива ли за стаи където се спи?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    16
    #2403

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    И така, изборът ми се сведе до два климатика- Fujitsu 12LTC и Nocria 14, която май ще могат да ми намерят. Сега започнах да се чудя кой от двата ще е по-подходящ. Нокрията е с впечатляващи показатели, но дали не е преоразмерена за 78 куб.м. От друга страна, тавана засега не е изолиран и има доста топлинни загуби и не знам дали 12LTC ще се справи. Четох във форума за двата климатика, минуси не намерих. Помогнете ми в избора, споделете информация кой как работи, кой модел дефектира по-малко, кой е с по-редки дефрости? Имайте предвид, че в големите студове позапалваме и локалното парно да помага, но ни се иска това да се налага по-рядко.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #2404

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Със заявеният начин на ползване в предишни и настоящи постове, Нокрия.

  6. Novice
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    2
    #2405

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Здравейте!Искам мнението и съветите Ви относно подовите климатици.Забелязах,че те почти не се обсъждат,което говори за липса на интерес,за по висока цена спрямо стенни аналози или неефективност.Къде се крие "ключа на бараката"?Аз се спрях на някой модели и ако споделите мнение,ще ми помогнете да разсея съмненията си относно предимствата им.Знам,че всеки един от тях ще покрива нуждите ми(спалня-15кв.,40куб.),но все пак искам да се посъветвам.

    Panasonic CS/CU-E9GFE цени, оферти за Panasonic Климатици, мнения и онлайн магазини
    Климатик подов инверторен Fujitsu General AGHG09LVCA/AOHG09LVCA - Bulclima
    Климатик Hitachi RAF-25FPA/RAC-25RPA – Климатици Русе
    Ако имате предвид някой друг модел или производител,моля споделете.И последно за да не ви отегчавам,какво Ви е мнението за инсталиране на външното тяло в затвореното подпокривно пространство?Дали при много студено време-15 примерно,ефективноста на климатика ще се запази?тТръбният път не надвишава 10м.Благодаря предварително на всички които се отзоват.

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #2406

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Подовите климатизатори са по комфортни от стенните, но за да са ефективни трябва разположението на вътрешното тяло да е подходящо. Според мен това и цената са определящи за по малката им популярност.
    Това става, като се направи предварителен оглед на място с фирмата, която ще достави и монтира - задължително условие.
    А относно разположение на външното тяло в затворено помещение/дали таванско или друго/, е много неподходящо, защото през зимата много бързо ще понижи околната температура в затвореното помещение и машината ще стане абсолютно неефективна.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    2
    #2407

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    "А относно разположение на външното тяло в затворено помещение/дали таванско или друго/, е много неподходящо, защото през зимата много бързо ще понижи околната температура в затвореното помещение и машината ще стане абсолютно неефективна"

    Благодаря за разяснението.

  10. Novice
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    3
    #2408

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Здравейте на всички! Надявам се да ми помогнете в избора на климатик. Търся климатик за хол и кухня, общо 30 кв., тавана е малко по-висок - около 2, 90 см. Изложение - Изток/Юг. Без външна изолация, предполагам до година-две ще направим такава, но за момента липсва.

    В стаята има камина, която ще се пали най-вече вечер и в най-яките студове.

    Относно климатиците, спрял съм се на няколко и най-вече ме интересуват като издръжливост - дали ще може да отоплят помещението ( ако не се включва камината ) и новото на шум. Много се интересувам от марката Хитачи - надеждна ли е, безшумна ли е, защото често се случва едно да пише, а в реалност става друго.

    Ето и моделите, между които се колебая:

    Hitachi RAK35PPB/RAC35WPB PERFORMANCE 2014
    Fujitsu General ASHG12LMCA/AOHG12LMCA
    Toshiba RAS137SKV-E3/RAS137SAV-E3 AVANT
    Fujitsu ASYG12LUCA/AOYG12LUC

    Бюджета е макс 1500 лв. с монтажа.

    Ще се радвам да споделите мнение

  11. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #2409

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    всичките тия ми се видят слабички за 30 кв че и на 2.90 ..

  12. Novice
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    3
    #2410

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Да, и аз виждам, че ги дават за малко по-малка кубатура, но с оглед на бюджета се чудих дали не може ме изкарат примерно докато градусите паднат до -5 ( т.е. избрания климатик да е достатъчен, за да отоплявам цялото помещение само с него до -5 ), а вече оттам нататък ще ги съчетавам с камината. Ама ако има риск прекалено много да се натоварват, моля дайте други предложения

  13. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #2411

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Вдигни малко бюджета и вземи UE18QKE. Не е нещо особено, но е доста по-добре от предложенията, които си дал.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #2412

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    "В стаята има камина, която ще се пали най-вече вечер и в най-яките студове."
    Пък и изолация се планира - какъв е смисъла от 18-ка? Вместо това - планирай изолация на ТАВАНА, хем да го смъкнете с един гипсокартон и вата отгоре 5, че може и 10 см и сте "6" Топлото бяга повече нагоре през железобентонна плоча, отколкото настрани през тухли!
    Климатик Panasonic CS-E12QKEW/CU-E12QKE - 2014 - аз заложих последно на 2 Панасоника, ама и с 2-те Хитачита нямаме проблеми . Ако си от Русе, има допълнителна оферта дори

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    49
    #2413

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Препоръчайте ми фирма гр.Бургас за поставяне на нов климатик?Един приятел търси там и ако е възможно да се взема на изплащане.

  17. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #2414

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Виж Frescor, имам много добри отзиви от тях.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    49
    #2415

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    HITACHI RAK 25PPB / RAC 25WPB серия Performance 2014г Климатици Бургас – продажба, монтаж и сервиз – Фрескор ЕООД
    Това са предложили в магазина.Някакви впечатления или отзиви.Търси се климатик 9ка между 1200 и 1300 лв.По принцип хората са си харесали ME MSZ/MUZ-SF25 VE и като гледам май е най-добре в този ценови диапазон.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на Климатик
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2843
    Последно: 01-01-16, 21:54
  2. Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2806
    Последно: 03-01-14, 09:52
  3. Помогнете в избора
    От Alex D във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 12
    Последно: 06-10-11, 23:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе