Вижте резултатите от анкетата: Коя марка и модел предпочитате?

Гласували
24. Не можете да гласувате в тази анкета
  • NA

    0 0%
  • NA

    0 0%
Отговори на анкетата
Страница 174 от 178 ПърваПърва ... 124164172173174175176 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,596 до 2,610 от общо 2666

Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #2596

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Инверторен климатик Fujitsu General ASHG14LUCA/AOHG14LUC
    Този би трябвало да се справи да поддържа 20 градуса че и повече.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #2597

    Отговор: Какъв климатик? Търся консултация

    Цитат Първоначално публикувано от gruh4o Виж публикацията
    1.За какъв вид помещение ще се ползва климатикът-търговско, жилищно, офис, магазин и т.н?

    - жилищно

    2.За охлаждане, за отопление или и за двете(цялосезонно ползване-охлаждане и отопление) ще се ползва климатикът?

    -За отопление


    3. Каква е:

    а) квадратурата и кубатурата на помещението;

    ~28 кв.м - 2.60 таван - 73 куб.м

    б) вида на дограмата и стъклопакета(дървен/ПВЦ/алуминиев, двоен/троен стъклопакет, КА или друг вид);

    -ПВЦ

    в) квадратура на прозорците;

    ~5 кв.м

    г) изложението на помещението;

    -юг-запад

    д) етаж на помещението в сградата, особености(мансардно, мезонетно, има портал и в коя част е или други особености)?

    5-ти етаж от 6-етажна тухлена кооперация

    е) какво е предназначението на помещението- хол, спалня, детска, всекидневна и т.н;
    всекидневна с кухненски бокс

    ж) в къща или апартамент е плануваното за климатизиране помещение?

    -апартамент

    4. В коя част на България и по възможност в кое населено място е помещението/сградата?За питащи "Защо"- ето защо

    -София

    5. каква е желаната температура за поддържане лято/зима?
    - Зима 20

    6. Има ли изолация на стени/таван, на кои от тях има и на кои не какъв е вида и дебелината на изолацията?

    - Външна изолация, 2 външни стени

    7. Има ли електрически уреди в помещението в което ще се монтира климатикът и какви?

    - Печка, хладилник, миялна, телевизор, рисийвър

    8. Каква сума е приготвил за покупката на климатик.
    - 1800 с монтаж

    9. до каква външна температура зимата/лятото ще разчитате на климатика за отопление/охлаждане?
    - Зимата до -15

    10. ако имате възможност качете схема на помещението показваща точно геометрията му,разположението(или предвиденото разположение на мебели), прозорци и врати и друго което счетете за важен фактор свързан с геометрия и разположение на мебели.
    Ето подходяща машина за тази кубатура а и е на промоция ще се вмести в бюджета.capture-20141219-091221.jpg

  4. Novice
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    9
    #2598

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Здравейте. Дойде време да се купи климатик и за другата стая. Стаята е с размера 3.5 на 3 метра, с височина 2.35 метра. Има ПВЦ дограма, изолация никаква, първи етаж на къща, като този етаж е вкопан около 80 сантиметра в земята. Стаята до нея се отопля с едно Fujitsu 12 LMCA. Горният етаж не се отоплява. Желана температура през зимата около 22-23 градуса, лятото около 24-25. От Пловдив съм. По принцип си търся нещо на безлихвен лизинг, като май в Пловдив само технотата го предлагат (ако някоя специализирана фирма за климатици има промоция с 0% лихва казвайте). И все пак ако харесам климатик и си струва може и да извадя кеш, но това по-скоро в краен случай. Бюджета е 1000-1100 лева с монтаж (мога да поразтегна 100-200 лева, ако си струва). За сега съм се спрял на Toshiba RAS-107SAV-E5(Е3) за 1079 лева от Технополис. Вашето мнение за този климатик. Стаята е малка и тази 10-ка би трябвало да е достатъчна.
    Приемам и други препоръки и съвети. Весели празници.

  5. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #2599

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от niki85 Виж публикацията
    изолация никаква, първи етаж на къща, като този етаж е вкопан около 80 сантиметра в земята.
    Когато започнете да избирате климатизатор и да смятате, че помещението е малко, не забравяйте тези Ваши думи...
    Съвета ми е да заложите на добър модел ,който да успее да преодолее топлозагубите които имате и да създава комфорт в помещението. А в рамките на определения бюджет, за нова машина мисията честно казана е невъзможна. Заложете на малко повече финанси и се насочете към нещо което ще свърши работа. Това е дългосрочна инвестиция, не го забравяйте. Като примери:
    Toshiba RAS-B10N3KV2-E Suzumi Plus
    General Fujitsu ASHG09LUCA
    Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZM-S Premium
    Toshiba RAS-2514D
    Panasonic CS-E9QKE

    Весели празници!

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #2600

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Velev тази 14Lmca ,много хилава ми се вижда нещо.Уж 14 ,номинала и добре 5 кв ама максимала и е по малко от на мойта 12 ка .Да не говорим за теглото на телата ,8,5 вътрешно и 34 външно ,пак са по леки от на класна 12 ка .Не мога да разбера зашо струва 1750 че и на промоция.Според мен трябва да е макс около 1300 лв .

  7. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,194
    #2601

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Весели празници колеги!!!

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    9
    #2602

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Когато започнете да избирате климатизатор и да смятате, че помещението е малко, не забравяйте тези Ваши думи...
    Съвета ми е да заложите на добър модел ,който да успее да преодолее топлозагубите които имате и да създава комфорт в помещението. А в рамките на определения бюджет, за нова машина мисията честно казана е невъзможна. Заложете на малко повече финанси и се насочете към нещо което ще свърши работа. Това е дългосрочна инвестиция, не го забравяйте. Като примери:
    Toshiba RAS-B10N3KV2-E Suzumi Plus
    General Fujitsu ASHG09LUCA
    Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZM-S Premium
    Toshiba RAS-2514D
    Panasonic CS-E9QKE

    Весели празници!
    То се е видяло, че ще се дават 1500-1600 лева. Няма лошо, прав си, това е дългосрочна инвестиция. А в този ценови диапазон кой е най-тихият климатик (говоря най-вече за вътрешното тяло, донякъде и за външно)? Питам защото от Fujitsu 12LMCA съм много доволен, но понякога свири леко и ме дразни (това се случва само при отопление).

  10. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #2603

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    От всички изброени според мен Панасоникът ще е най-тих. Още по-тих е AR09HSSDAWKNEU - 16дБ, но излиза доста над бюджета, въпреки че за неговите пари няма да се намери нищо по-добро на пазара.

  11. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #2604

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    В къща без изолация, нищо не е тихо. Всичко вее здраво за да стопли.

  12. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #2605

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Таке е ,но е много важно машината да е тиха на първа степен и след дефрост или он/офф да тръгва плавно.Имам 2 климатика ,и двата на тих режим са около 20 дб и не се чуват.Но по скъпия ми ,на 1 степен духа много леко и почити не се чува ,като на средна духа сигурно два пъти повече.След дефрост или он/офф тръгва полека и отначало духа замалко като на тиха степен ,след това на първа и чак след това ако си задал по висока.Докато евтиния ми климатик ,на първа степен ще те отвее ,почити няма разлика със втора.След дефрост или он/офф ,директно тръгва на първа с яко веене.Дори и да задам тих режим ,поради лекото обдухване на вътрешното тяло и малката,топла стая след половин час стига темп. ,прави он/офф след което тръгва със як вятър на първа степен ,върви поне 5 мин ,и тогава пак връща на тих режим.Догодина съм решил да събера някой лев и да го разкарам като ще сложа най вероятно AR09HSSDAWKNEU ,тъкмо ще има повече отзиви за него.

  13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #2606

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    отнасяй машина на 100 волта не се занимавай с европейски пръчки .. няма нищо смислено под 2к на 220 волта

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #2607

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    отнасяй машина на 100 волта не се занимавай с европейски пръчки .. няма нищо смислено под 2к на 220 волта
    ... ама за неговата кубатура!

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    110
    #2608

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Може ли някой да обясни защо 100 волта са по добре от 220? По икономични ли са?

  17. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #2609

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    мда 100 е 2 пъти по малко от 220

  18. Novice
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    9
    #2610

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Хм, а някой читав модел на DAIKIN за тези пари (1500-1600 лева)?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на Климатик
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2843
    Последно: 01-01-16, 21:54
  2. Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2806
    Последно: 03-01-14, 09:52
  3. Помогнете в избора
    От Alex D във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 12
    Последно: 06-10-11, 23:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе