Вижте резултатите от анкетата: Използвате ли MHL възможностите на вашият телевизор ?

Гласували
52. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Да - много е удобно

    4 7.69%
  • Не - нямам възможност

    8 15.38%
  • Не съм наясно какво е това

    23 44.23%
  • Достатъчна ми е DLNA

    6 11.54%
  • С флашката е по-просто

    4 7.69%
  • Няма подробна информация

    2 3.85%
  • Не ми е интересно

    5 9.62%
Страница 37 от 49 ПърваПърва ... 27353637383947 ... ПоследноПоследно
Резултати от 541 до 555 от общо 730
Like Tree85Одобрявам

Philips LCD TV / How Tos & FAQ - на първа страница (2014)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    124
    #541

    Отговор: Philips LCD TV / How Tos & FAQ - на първа страница (2014)

    Пак съм аз Мъката ми край няма. Пак ще дращя темата за връзка между гсм и смарт тв. Общо взето нещата около безжичното свързване се изясниха. Затова пак се връщам към...жичното. Значи искам да ползвам тел-а наместо флаш-памет. Такааа... Първият път когато писах, направих проба без микро сд-карта. Тогава телевизорът "виждаше" папките в гсм-а и отвори даже картинка жпег формат. Видео-клиповете обаче не можа да разпознае. По нечий съвет днес взех една микро сд карта, за да пробвам отново. С нея нещата са даже по-зле....??? Значи слагам я аз в тел-а и го свързвма към тв-то през усб-вход. Излиза ми съобщение - неподдържано устройство !? Ква е тая работа сега, четох, че ако сложа такава карта, тв трябва да я разпознае все едно е усб-памет. Да, ама не... В менюто на гсм-а пък гледам се появили 2 нови папки. Значи основната вътрешна памет се води сдкард0, след това е явно външната карта - води се сдкард1, а най-интересното е, че има и някво усбдиск... Микро сд-картата я изтрих веднъж, но нямаше ефект... Сега се чудя какво повече да направя, да взема да го изтрия тоя усбдиск или ...да зема да фърля телевизора от терасата, а ? Мисля, че преди писаха 1-2 човека, които уж така направили успешна връзка м/у гсм-а и тв-то - с микро сд-карта Дано се появят по-скоро и дадат някой съвет ???

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    142
    #542

    Отговор: Philips LCD TV / How Tos & FAQ - на първа страница (2014)

    Вземи си изтегли my remote oт Google play

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    17
    #543

    Отговор: Philips LCD TV / How Tos & FAQ - на първа страница (2014)

    Добра ви вечер на всички!
    От началото на месец юни не съм се включвал в този форум и май ми е време!
    Отново специалистите на филипс ми дадоха повод-разбира се!!!
    След ъпдейтите .....173.56.... и .....173.57.... нямам информация за заглавието на текущото предаване и часа на излъчване при превключване на програмите. Този проблем беше решен, по смътни спомени, около април месец тази година (година след като е излязъл модела на телевизора ми 6008 серия). Връщах на стари версии на софта (за да избегна вариант с проблем от сигнала на кабеларката) и информацията си я имаше. Как да не пращаш поздрави на майките на филипсарите в този случай, питам аз?

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #544

    Отговор: Philips LCD TV / How Tos & FAQ - на първа страница (2014)

    Как връщаш старите версии и откъде ги вземаш?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    18
    #545

    Отговор: Philips LCD TV / How Tos & FAQ - на първа страница (2014)

    По принцип едно време като имах проблеми със моя Philips 6007 всяка една нова версия като излезнеше си я запазвах в отделна папка и със флашка през USB може да се върне и по-стара версия. Просто се дава актуализация на софтуера през USB, пита дали наистина искаш да качиш по-стара версия и се изчаква да зареди.
    hristoslav2 одобрява това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    17
    #546

    Отговор: Philips LCD TV / How Tos & FAQ - на първа страница (2014)

    Първо: Веднага след като написах горния (#543) пост, върнах софта на ...173.52... версия и проблема, който съм описал изчезна, липсващата информация се появи такава, каквато си я имаше и преди.

    Второ: На въпроса на колегата Христослав. Когато се появи ъпдейт на софтуера аз изтеглям .zip файла и си го запомням (записвам в PC-то) с име, което съответства на версията на софта.
    В .zip-а има само един файл с име "autorun.upg", който е винаги с това заглавие във всички архиви на ъпдейтите. Разархивирам този файл на флашка (става и USB твърд диск) и поставям флашката в тв-то. От менютата избирам "софтуерни настройки -> локални актуализации". По този начин мога да инсталирам софтуер от USB като получавам едно съобщение, че ще актуализирам софта с по-стара версия от текущата. Воала (не мога да го напиша на френски). Това правя с PFL6008 модел.

    И трето: Ако някой има оная актуализация, в която бяха пуснали DTS-а да се чете в шеста серия съм съгласен да мина на него и да се примиря, че няма да виждам тези последните подробности.
    Дано съм бил разбран!
    Респект към колегите!
    hristoslav2, svetlio1 и podredko харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #547

    Отговор: Philips LCD TV / How Tos & FAQ - на първа страница (2014)


  10. Member
    Тук е от
    Oct 2001
    Мнения
    801
    #548

    Отговор: Philips LCD TV / How Tos & FAQ - на първа страница (2014)

    С версия 173.53 съм от два месеца и не мога да повярвам че това е същия ТВ. Вече почна да се доближава до това, за което L1892 говореше досега. За два месеца съм имал само един проблем изискващ изключване от контакта, преди всеки ден се правеше. Картината се подобри значително спрямо предни ъпдейти. Мисля да си остана с тази версия, докато не почне да ме занимава, че има нов ъпдейт при всяко включване на Тв-то. За протокола с 42PFL6008 съм.

    Относно линка към новата версия, ми харесва как браушките тровят от сумати време админа на форума за неработещото скалиране на някои програми, но админа нехае и сега почна да задава някакви измислени въпроси за серийни номера. Аз почнах да пиша и в английския форум по този въпрос във всеки feedback thread, за версиите, които съм пробвал. Дано да оправят един от дразнещите проблеми (ма надали).
    Този пост е редактиран от Suren; 02-10-14 в 08:47.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    124
    #549

    Отговор: Philips LCD TV / How Tos & FAQ - на първа страница (2014)

    Явно и аз ще пробвам да направя ъпдейт на софтуера, за да видя дали нещо ще се подобри... В тази връзка ще съм доволен някой да каже основните стъпки какви са, че ще го правя за първи път. Понеже сега прочетох 2 различни неща - след като ъпдейта свършил, затварям тв-а от дистанционното и после пак го пускам и готово. На друго място четох обаче, че трябвало да изключ щепсела от контакта и да изчакам 1 минута и тогава да го включа.. Как да процедирам.. и още нещо - тоя файл ауторун.упг автоматично ли стартира ъпдейта или трябва от локални актуализации...?

  12. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #550

    Отговор: Philips LCD TV / How Tos & FAQ - на първа страница (2014)

    Цитат Първоначално публикувано от gggggg Виж публикацията
    Явно и аз ще пробвам да направя ъпдейт на софтуера, за да видя дали нещо ще се подобри... В тази връзка ще съм доволен някой да каже основните стъпки какви са, че ще го правя за първи път. Понеже сега прочетох 2 различни неща - след като ъпдейта свършил, затварям тв-а от дистанционното и после пак го пускам и готово. На друго място четох обаче, че трябвало да изключ щепсела от контакта и да изчакам 1 минута и тогава да го включа.. Как да процедирам.. и още нещо - тоя файл ауторун.упг автоматично ли стартира ъпдейта или трябва от локални актуализации...?
    Има указание за обновяване на софтуера, на същата страница от където си изтеглил файла.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    17
    #551

    Отговор: Philips LCD TV / How Tos & FAQ - на първа страница (2014)

    Колеги, това което съм описал в #546 е в случай на даунгрейд (връщане на по-стара версия на софта). При нормално ъпдейтване, телевизора сам стартира каквото му трябва и не се изисква никаква намеса от ваша страна, освен изключване на захранващия кабел за 1 минута (според мен ако стои повече няма да навреди на нищо, а като гледам братушките препоръчват 5-10 мин.).
    Между другото ми направи приятно впечатление, че мога да ъпдейтна и през интернет, тъй като до сега мисля само веднъж ми беше позволил преди около половин година.
    Иначе пословичното бавнодействие си стои. Забелязах, че информацията за програмата не се появява веднага след превключване на канала, а когато превключа, изчакам 3-4 сек., върна на предишния канал и отново се върна на същия канал се изписва. Това може би зависи от информацията, която тече по телевизионния канал или нещо друго, зависещо от начина на разпространение на сигнала от кабеларката например.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    41
    #552

    Отговор: Philips LCD TV / How Tos & FAQ - на първа страница (2014)

    Екрана на 40pfl7007/k12 50hz или е 100hz. Имаше мисля някъде таблица за модели 2012г. но нещо не мога да я намеря.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    59
    #553

    Отговор: Philips LCD TV / How Tos & FAQ - на първа страница (2014)

    Колеги, моля ако някой може да сподели мнение за 32PFK6509, че смятам при следваща промоция да го взимам.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от k1kkk Виж публикацията
    Екрана на 40pfl7007/k12 50hz или е 100hz. Имаше мисля някъде таблица за модели 2012г. но нещо не мога да я намеря.
    Ако не ме лъже паметта 200Hz VA.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    142
    #554

    Отговор: Philips LCD TV / How Tos & FAQ - на първа страница (2014)

    Това, да се вади щепсела е пълна глупост и безсмислица при ъпдейт.
    Shmi и lz2ddl харесват това.

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #555

    Отговор: Philips LCD TV / How Tos & FAQ - на първа страница (2014)

    Преди време, тук във форума румънски колега се ровеше в сервизното и пипаше опционалните кодове....

    Разшифровка на Options Code в модели 6xx7 - 9xx7 /2012 (изписани са на етикета залепен на гърба на телевизора)
    OptionsNumber1
    • 0-1: __PerfectPixel
    • 2: __Dnm
    • 3: __Multiview
    • 4:
    • 5-7: __PQProfiles
    • 8-9: __ThreeD
    • 10-11:__ThreeDGoggles
    • 12: __FpgaPQ
    • 13: __FpgaDimming
    • 14:
    • 15:

    OptionsNumber2
    • 0-4: __AmbientLight
    • 5: __AlStorageDevice
    • 6:
    • 7: __AlShopMode
    • 8-9: __AlOpticalSystem
    • 10-11:__AlLedSelection
    • 12: __DtcpIp
    • 13-15:

    OptionsNumber3
    • 0:__Skype
    • 1:__Wifi
    • 2:__Widevine
    • 3:__ScartYpbprLr
    • 4:__YpbprLr_CvbsLr
    • 5:__HDMI1_4
    • 6:__HDMI1_5
    • 7:__Usb1_3
    • 8:__Usb1_4
    • 9:__PlayReady
    • 10:__Hid
    • 11:__Headphone
    • 12:__SoundInStand
    • 13:
    • 14:__Wmdr10
    • 15:__Isf

    OptionsNumber4
    • 0-2: __LightSensorType
    • 3-5: __LedConfig
    • 6: __ViewportPplink
    • 7: __Cec2K12NewFeatures
    • 8-13:__CabinetType
    • 14-15: __Region

    OptionsNumber5
    • 0-8:__Display
    • 9: __Rf4ce
    • 10: __Hbbtv
    • 11: __Ginga
    • 12: __DvbT2
    • 13:
    • 14: __DvbTandC
    • 15: __Dvbs2

    OptionsNumber6
    • 0:__HotelMode
    • 1:__BroadcastPvr
    • 2:__TwoTuners
    • 3:__Virgin
    • 4:__ChannelLogo
    • 5:__AutoStoreMode
    • 6:__ElectronicKeyboard
    • 7:__Esticker
    • 8-10:__TempLut
    • 11:__TwoPlayerGaming
    • 12:__DisableWatchEpgChildlock
    • 13:__QuickStartup
    • 14:__AutomaticPowerDown
    • 15:__LightSensorDevice

    OptionsNumber7
    • 0-2:__Tempsensor
    • 3: __AudioAmplifier
    • 4: __AlProfiles
    • 5:
    • 6:
    • 7: __ThreeDOverDrive
    • 8:
    • 9:
    • 10:
    • 11: __PairingRf4ceLqi
    • 12:
    • 13:
    • 14:
    • 15:
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 04-10-14 в 21:22.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 37 от 49 ПърваПърва ... 27353637383947 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Media Player - Mede8er 2014/(всички модели) FAQ на първа страница
    От pipchi във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 541
    Последно: 30-10-18, 11:41
  2. Отговори: 2279
    Последно: 04-02-15, 09:01
  3. Panasonic LCD TV / How Tos & FAQ - на първа страница (2014)
    От hristoslav2 във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 1683
    Последно: 07-01-15, 16:11
  4. Samsung LCD & OLED TV / FAQ - на първа страница (2014)
    От hristoslav2 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 1319
    Последно: 02-01-15, 19:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе