Вижте резултатите от анкетата: Предимно какви предавания гледате по телевизията ?

Гласували
105. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Филми - художествени

    38 36.19%
  • Документални и научно популярни филми

    68 64.76%
  • Новини

    44 41.90%
  • Сериали

    26 24.76%
  • Шоупрограми

    19 18.10%
  • Публицистика

    16 15.24%
  • Спортни

    46 43.81%
  • Музикални

    26 24.76%
  • Риалити

    20 19.05%
Отговори на анкетата
Страница 9 от 41 ПърваПърва ... 789101119 ... ПоследноПоследно
Резултати от 121 до 135 от общо 608
Like Tree83Одобрявам

Мтел - телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #121

    Отговор: Мтел - телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения

    Е те защо го вземат според теб ?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #122

    Отговор: Re: Мтел - телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от zlatko Виж публикацията
    ...Това за по-доброто качество от тунера на ТВ са ПЪЛНИ ГЛУПОСТИ. Хората са останали с някакви погрешни презумпции от времето на аналоговите интерфейси. В момента всичко е друго. А и приемникът на Мтел е най-доброто, което пазарът у нас е виждал до сега.

    И за да съм по прецизен - зрителите носят най-голямата част от "вината"(ако може да се нарече така). Масата у нас иска да плаща 5-10лв максимум на месец - е каква услуга за тези пари?!!! Масата не се интересува от качество(нито на картина нито на съдържание), масата гледа на SD екрани или HD такива, но с размер под 40"...да не продължавам.
    Приятел, замислех се преди да пиша, но все пак се реших. Не искам да те обиждам като човек, сигурен съм си читаво момче, НО това дето си го написал, меко казано е провокиращо.
    1. Относно тунера - ти вярваш ли го, ама честно? Най-добрият приемник, който пазара е виждал... Кой пазар? На операторските приемници ли? Ако е така, мей би си прав, НО иначе...
    2. Битрейта - като човек имащ БЛЕДИ познания по битрейти, кодеци и т.н., съм ЛЕКО озадачен, не за друго, ...но размера винаги има значение брат. Колкото и да ти е добър кодека, каквито и шамански настройки да има, накрая пак опираш до битрейта, дарлинг... Можеш да компенсираш с кодек, но всичко си има граници, само с един гол кодек си до никъде. Правилото на Мечо Пух важи в пълна сила, т.е. "Колкото повече, толкова повече!"... е вЕрно, качването нагоре (разбирай в космосУ) това "повече" ви идва в повече (от към кинти), но такава ви е технологията...
    3. Относно становището ти, че хората са виновни, че не искат да плащат за качество - приятел, НЕ упреквай хората, а територията наречена ЧАЛГАРИЯ и тези които я "стопанисват/надзирават"! Територия управлявана от чалга простаци, населявана от мизерстващ и угнетен народ... На такива "клиенти" ти какви услуги искаш да предлагаш? Човека няма пари да се храни, облече, а ако недай си боже заболее... е как тогава очакваш някой да ти цака например 50 или 100 лв. за мега-хипер качество? Как очакваш тези хора да си купят мега яки ТВ, че да имат нужда от "великото" МЕНТЕЛСКО "качество", с какво? Каква е средната работна заплата на т.нар. "консултанти" в магазините ви? Защо именно консултантите ли, ами за мен лично, тези хора олицетворяват МЕНТЕЛ. Те могат ли с една своя заплата да платят такса от например 50 лв за ТВ, отделно другите комуналки, да се хранят, обличат, пътуват, лекуват, плащат наем/ипотека, възпроизвеждат?

    Когато вашите собствени работници имат възможност да си купят ТВ кат' на zlatko, тогава можеш да започнеш да обвиняваш другите хора, че са стиснати/тъпи/непросветени и т.н. Казано по друг начин живеем в омагьосан кръг, от който няма излизане. Българите винаги сме били най-бедни в Европата и такива ще си останем, дори смятам, че ще става все по-зле, маргинализацията е повсеместна, а това ще се върне като бумеранг върху главите на тези които го постигнаха (т.нар. "елит"). Та в този ред на мисли, нима очакваш жизнения стандарт на хората да се повиши и оцеляването да се замени с качество на живот? Ако това се случи, тогава и само тогава ще можеш да предложиш "качествена услуга" на съответната "качествена цена", дотогава сме във вариант на ценово ориентиран продукт.
    hristoslav2, yotce и doooon харесват това.

  4. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #123

    Отговор: Мтел - телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения

    Може пък защото е кадърен. Но това няма значение, питанката ми е не защо го взимат, а защо им е позволено да го взимат. И то не конкретно него, а по принцип. За избиването на парите от привличането на подобен кадър ще е достатъчен и само един сериозен клиент, който ще се премести с него. Просто ми изглежда нелоялна практика, и ми е чудно няма ли официални законни похвати срещу това. Едно време имаше клаузи в договорите, сега не знам дали съществуват такива неща, те пък бяха точно обратната ситуация на тази.

  5. Moderator
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    699
    #124

    Re: Мтел - телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения

    @wrathchild

    No offence meant, none taken Сега конкретно:

    1. Абсолютно го вярвам и то защото го знам И разбира се - ОПЕРАТОРСКИ приемник. Мислех, че е ясно
    2. Отново съм убеден в това, което съм написал. Чистото сравняване на битрейт(като мерило за качество) е пълна глупост. Обяснил съм подробно защо. И никъде не казвам, че битрейта е лошо нещо. А за колкото "повече, толкова повече" - от един момент натам не важи.
    3. Няма как да не упреквам хората, а някаква "територия". Начинът на живот в тази територия зависи от хората. И ги упреквам до толкова, до колкото давам обяснение, защо у нас няма нужда(и сметка) да се търси качество. И тъй като масата е най-малкия общ знаменател - операторите се съобразяват с нейните желания, изисквания и възможности. Т.е. нямаме никакво разминаване тук с теб. Могат да се изпишат много неща по въпроса, но не е за тази тема.
    А специално според мен: който няма пари да си плати хляба - да гледа безплатна ефирна телевизия. Аз телевизия не гледам, пък още съм жив

    PS. И пак ще повторя - не работя за Мтел.
    Този пост е редактиран от zlatko; 03-08-15 в 15:49.

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #125

    Отговор: Re: Мтел - телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от zlatko Виж публикацията
    @hristoslav2
    Не мисля, че има защо да обяснявам на хората имащи бегла представа от енкодиране. За другите - примера с една кола ще е най-ясен: битрейта е като работния обем на двигателя. За лаика, по-голям обем означава по-хубава/бърза кола. Но за всеки с повече опит това е много относително. Трябва да се вземе предвид бензин или дизел е двигателя(MPEG2 или MPEG4 е енкодера)? Година на производство на колата(енкодера) - технологиите се развиват? Какви допълнителни подобрения има двигателя(турбо, инжекцион, разпределителни валове....)? Колко е добро горивото(входния сигнал) който се ползва? И т.н., и т.н. Бързината на две коли с еднаква кубатура може да е много различна и такава с по-малка може да е по-бърза/икономична/удобна. Както и качеството на 2 канала с еднакъв битрейт може да НЕ е еднакво и канал с с по-нисък битрейт може да е по-добър(ако е използван по-добър източник, по-добър енкодер, по-добри настройки и т.н.).


    @wrathchild
    No offence meant, none taken Сега конкретно:
    1. Абсолютно го вярвам и то защото го знам И разбира се - ОПЕРАТОРСКИ приемник. Мислех, че е ясно
    2. Отново съм убеден в това, което съм написал. Чистото сравняване на битрейт(като мерило за качество) е пълна глупост. Обяснил съм подробно защо. И никъде не казвам, че битрейта е лошо нещо. А за колкото "повече, толкова повече" - от един момент натам не важи.
    3. Няма как да не упреквам хората, а някаква "територия". Начинът на живот в тази територия зависи от хората. И ги упреквам до толкова, до колкото давам обяснение, защо у нас няма нужда(и сметка) да се търси качество. И тъй като масата е най-малкия общ знаменател - операторите се съобразяват с нейните желания, изисквания и възможности. Т.е. нямаме никакво разминаване тук с теб. Могат да се изпишат много неща по въпроса, но не е за тази тема.
    А специално според мен: който няма пари да си плати хляба - да гледа безплатна ефирна телевизия. Аз телевизия не гледам, пък още съм жив

    PS. И пак ще повторя - не работя за Мтел.
    1. Продължавай да си вярваш....блажени са невежите (сори не се стърпях). Сравни тунерите в топ моделите телевизори с тунера на който и да е операторски приемник. Дори само като чувствителност...
    2. Странно защо все забравяш да обясниш - мързи ли те или е нещо друго(това за енкодинга)? Само да не пропуснеш, че всяко едно компресиране или кодиране влошава крайната картина като цвят и яркост, защото уврежда и съкращава първоначалната информация. Идеална картина може ще се получи ако свържем директно чипа на една видеокамера(заедно с поддържащата го архитектура) директно с T-con борда на един висококачествен монитор/телевизор.
    3. Иначе си прав, че разликата в използваната техника дава разлика в крайната картина. Пример е приетият стандарт за цветова субдискретизация..направен е за групи пиксели с цел да се свали битрейта. Правилният подход е всеки отделен пиксел да има отделен код за цялостната картина. А проблемът е в това, че телевизии и оператори гонят максималната печалба чрез минимални разходи. Тях не ги интерусува качеството на картината, а това да прилапат таксите плащани от безхаберните клиенти.
    и накрая идва твоята констатация, че каквито клиентите такива и операторите - качеството

    Битрейта - колкото повече, толкова повече информация за картината ще има и така няма да се налага видеопроцесорът да допълва по някакви си свои алгоритми липсващата такава при малкият(орязан) битрейт.
    Забележка - говорим за битрейт, който не преминал каквато и да е намеса.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 03-08-15 в 19:42.

  7. Moderator
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    699
    #126

    Re: Мтел - телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения

    @hristoslav

    1. Смесваш два поста: за картината с/без STB и за приемникът като комплексен продукт. Колкото до точно тунерите:
    - сравнявам всекидневно със SONY X85, определено не намирам разлика в чувствителността.
    - като цяло това не е кой знае колко важен фактор при сателитната телевизия, техниката е на достатъчно добро ниво.
    2. За енкодинга: няма какво да се обяснява, за хора като теб е ясно, за другите примерът с колите е повече от добър. Битрейтът НЕ е мерило за качество на картината.
    3. Такова нещо като "сигнал не преминал никаква намеса" има само от камерата до енкодера/пулта.
    4. Операторите не са благотворителни дружества, а гледат да печелят. У нас клиентите готови да платят за качество са много малко, следователно и предлаганият продукт е насочен към масата търсеща просто да не плаща повече от 10 лева.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #127

    Отговор: Мтел - телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения

    3. Това го знам и много ме ядосва.. иска ми се оптичен кабел от камерата директно до моят телевизор.
    4. Да обърнем твоята констатация на обратно: каквито операторите такива и клиентите.

  10. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #128

    Отговор: Мтел - телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения

    Хм, аз плащам около 50 лв, но едва ли качеството е по-различно. Просто програмите са повече и скоростта на интернета е по-голяма.

  11. Moderator
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    699
    #129

    Re: Мтел - телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения

    @hristoslav2

    4. Тук въпросът е като за кокошката и яйцето и двете гледни точки имат еднакво силни аргументи да са верни

  12. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #130

    Отговор: Мтел - телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения

    Относно клиентите и качеството.
    Качеството на тв програми,вероятно поради огромните печалби в сектора и създадените лобита е без никакъв контрол.Защо едно кисело мляко напр. като иска да си намери клиентите казва,че е по БДС -минимални изисквания към суровина,добавки,закваски и.т.н.,а пък за тв програмите нищо.Да малко по скъпо е нещо по стандарт,но си намира клиенти(''Маджаров'' напр.)и не фалира?Само за тв нямало клиенти с пари.Ами няма защото искат да ни пробутат нещо за качество,което очевидно не е такова.
    Много хора казват,че в белите страни имало качество щото било по-скъпо.Ами на какво основание се сравняваме с тях?Даваме заплати на персонала или услугите от външни фирми са на техните цени?Сигурен съм ,че и Английскат висша лига е с различна цена за бг и германски оператори/клиент,при все,че бг оператори(някои)крият лиентите си.

    И както казваше велик бг актъор''За кокошки може,за прасета не може''
    По съвременното е''За БМВ има,за кокошка няма''

    http://news.ibox.bg/news/id_1591905612

    >Златко
    моля те не давай повече примери с коли,щото българин под БМВ не кара,повечето сме с Мерцедес и нагоре.
    Този пост е редактиран от cable; 05-08-15 в 11:22.

  13. Moderator
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    699
    #131

    Re: Мтел - телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения

    @cable
    Мисля, че точно 'щото сме най-големите разбирачи по колите, примерите с тях са удачни

    BTW: Diema Sport 2 HD, ще бъде достъпна за абонатите на телевизионната услуга на Мтел (IPTV/SAT) от събота, 08.08.2015. За сателитната телевизия - позиция 41. За хората с CAM и ТВ тунер: трябва да пресканират 11.596V, 30000.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #132

    Отговор: Re: Мтел - телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения

    Аз хабер си нямам от коли.Ако имам 200 000 да мога да отделя за кола,тогава ще му мисля,ама няма да имам.Затова послушах моя приятел Дж.Форд който ми каза,че най-хубавите коли са новите и си избрах миналата година,според възможностите си.Иначе бг разбирачи много,особенно с коя кола най-добре се крадат кокошки.Аз се чудех що най-много БМВ-та има.
    Така,ама малко по темата.Мисля си засега да погледам Близу (промо 30 лв. за 3 месеца пробно) като просто бавя времето.Защото Виваком са много активни и до 30.09. имат промо-12,80(разширен пакет за клиенти с 2 услуги)+6,90за всичко в хд+3,95 за ХБО.Ако потрябва (примера остане при Булсат)може и ф+ да се гледа.Добавките за Диема екстра и брой приемници са еднакви.Така,че при тях за 24 лв. има доста повече отколкото при Мтел за 30.
    Предпочитам Мтел и Близу,обаче малко измислените цени дразнят.А пък кат се сключи договор не може да се сменя оператор.Промоцията на Мтел(14,95 за всичко )я няма вече.Не знам ако съм на 11,90 при следваша промоция дали ще мога да сменя пакета.Верочтно надолу не може,така,че от 16,90 не става към 14,95.С такива уловки операторите според мен си слагат динени кори само.
    Ама се надявам до края на септември когато изтича промо Виваком да се разбере кое как.

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #133

    Отговор: Мтел - телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения

    Zlatko
    Малко извън темата - може ли у нас да се гледат каналите от IQ HD ? ("Моей Планеты", "Науки 2.0", и"Истории")
    IQ HD - LyngSat

  17. Moderator
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    699
    #134

    Re: Мтел - телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения

    @hristoslav2
    Няма да стане - повечето транспондери са на лъч "Russia", който не покрива България.

  18. Junior Member Аватара на emoivanov
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    46
    #135

    Отговор: Мтел - телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения

    Някой може ли да ме информира дали в момента мога да подпиша изгоден договор с интернет и безплатни минути към всички?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 9 от 41 ПърваПърва ... 789101119 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Vivacom - IPTV, DVB-S телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 672
    Последно: 16-04-24, 20:14
  2. Net 1 - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения
    От oggieasp във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 1476
    Последно: 04-04-24, 12:44
  3. Булсатком ТВ - телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 785
    Последно: 13-07-23, 09:57
  4. RN-tv - кабелна телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения
    От SongBird във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 49
    Последно: 18-06-22, 14:08
  5. Blizoo - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения
    От zdravko_1 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 401
    Последно: 07-05-18, 00:12

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе