Резултати от 1 до 14 от общо 14
Like Tree2Одобрявам
  • 2 Post By DUNDURMA

Съвет за избор на климатици

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. eae
    eae е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    8
    #1

    Съвет за избор на климатици

    Здравейте,
    Обръщам се за професионален съвет от хората във форума. Предстои ми да климатизирам жилище и се чудя каква техника да използвам. В сегащното ми жилище имам една Нокриа и един Дайкин 100В, като съм безкрайно доволен от втория без да се оплакам от първия също.
    Новото жилище е:

    Дневна 31 кв.м. с една външна стена и 5см изолация. 10кв.м прозорци и западно изложение.
    Спалня 12 кв.м. вътрешна 6кв.м прозорци - запад
    Спалня 13 кв.м. с външна стена, 5см изолация и 3кв.м прозорци- изток.
    Коридори около 10 кв.м.

    Външни тела мога да поставя само на едната тераса, така че не мога да имам повече от 2 външни тела, което значи поне един мултисплит.

    Като варианти съм си харесал МЕ 35 зубадан за голямата стая и 40 мултисплит за спалните или новата уруру сарара 25 и пак 40 мултисплит Дайкин.
    Според вас дали мощността ще бъде достатъчна за отопление. 1/2 от зимата преобладава мъгливо време с висока влажност. Отворен съм за всякакви съвети и предложения.

    По горе споменах, че съм възхитен от 100 волтовите климатици, но за съжаление никой на внася такива мултисплитове.

    Предварително благодаря на всички за помощта.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #2

    Отговор: Съвет за избор на климатици

    "1/2 от зимата преобладава мъгливо време с висока влажност" - помисли за Дайсекай на Тошиба.

  4. eae
    eae е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    8
    #3

    Отговор: Съвет за избор на климатици

    Разгледах темата за Дайсекай 8 и ми хареса като идея, дали 13-ка ще е достатъчна за 31кв.м. или да търся Японска Тошиба на 100в?

  5. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #4

    Отговор: Съвет за избор на климатици

    Мисля,че ще се справя.Лично аз ползвам Fuji(tsu),ME i MHI и съм доволен(а,и една мидеа - само за охлаждане на барбекюто).На есен ми предстои поставяне на нов и съм решил да е Дайсекай ,5,6,8 - ще видим.При нас няма често мъгли,но когато има - всички се мъчат яко!Дайсекая като че ли е най-подходящ за влажно време!

  6. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #5

    Отговор: Съвет за избор на климатици

    С риск да бъда оплют от половината форум предлагам това:

    Климатик Самсунг AR12HSSDAWKNEU за хола, а като цена според мен ще е от порядъка на E12PKE
    Външно тяло мултисплит Самсунг AJ040FCJ2EH/EU външно тяло за мулти за спалните
    Вътрешните по избор, още не са ги качили новите модели, като дизайн, екстри и параметри не се отличават от сингъл сплита. Има и по-евтини версии и по-скъпи версии.

    А без риск от оплюване това:
    Климатик Панасоник E12QKE за хола
    Външно тяло Панасоник CU-2E15PBE външно мулти, същото като Е12 по габарити
    Вътрешните са ясни, като на Е12, при Панасоник няма различни видове вътрешни тела, освен уж евтиното RE, което е почти колкото Е

    Тошиба също не е никак лош вариант.
    Този пост е редактиран от AC_From_Hell; 06-04-14 в 20:40.

  7. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #6

    Отговор: Съвет за избор на климатици

    Ами човека почна от Зубадан и се замисли над Дайсекай. Явно търси върховите модели.Защо - това си е негова работа! Така че, и според мен Самсунга не му е тука мястото.Иначе "AC_From_Hell " си е прав да предложи алтернатива.

    - - - - - - - - - -

    От мултита не разбирам,защото нямам опит ,но за мен бих си взел SCM 40 ZJ-S или SCM 45 ZJ-S на MHI.
    http://www.condex.bg/en/detail/id/22/cid/5

  8.  
     
  9. eae
    eae е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    8
    #7

    Отговор: Съвет за избор на климатици

    А да попитам Дайкин 3MXS68G с една Нексура50 и 2 по 25 дали ще се справи с тези площи или да гледам за по-мощна хладилна част. В 70% от денонощието ще работят само 50-та и една 25-ца.

  10. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #8

    Отговор: Съвет за избор на климатици

    ако парите не са проблем най добре е нови височки модели на 100 волта ,намират се .. ако Зубадана го гласиш за спалня се откажи освен ако пуфкането и бученето при дефрост на всеки 2 часа няма да са ти проблем

  11. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #9

    Отговор: Съвет за избор на климатици

    Цитат Първоначално публикувано от eae Виж публикацията
    А да попитам Дайкин 3MXS68G с една Нексура50 и 2 по 25 дали ще се справи с тези площи или да гледам за по-мощна хладилна част. В 70% от денонощието ще работят само 50-та и една 25-ца.
    Ще се справи, но по-скоро вместо 2*25 сложи 2*20 за спалните, няма смисъл от 25ци.

    Мждудругото пак горещо ти препоръчвам да разгледаш мултитита на Самсунг, тъй като по абсолютно нищо не отстъпват на Дайкин, дори има тела по 16 децибела, с Wi-Fi и всякакви интересни екстри. Има доста обекти с такива машини и се появяват все повече и повече, което според мен е предостатъчно доказателство за тяхното качество.

  12. eae
    eae е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    8
    #10

    Отговор: Съвет за избор на климатици

    Аз съм ужасно доволен от 100В ми машина и вярвам, че това е най-доброто. Тези за висок монтаж започнаха да ги правят много големи и тумбести а ,и не успях да видя нещо по-красиво от вградена в стената при монтажа Nexura. За съжаление от тях няма 20-ки и ще се купува 25-ци.Дано малко да им падне цената. Някой знае ли дали за такава комбинация мога да кандидатствам по REECL?

  13. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #11

    Отговор: Съвет за избор на климатици

    Цената няма да падне със сигурност, най-много да се качи.

    По рийкъл с тази комбинация няма да можеш да кандидатстваш, тъй като дори и само с 2 тела това външно не покрива минималните изисквания за SEER и SCOP (5.6 / 4.0), ето как изглеждат нещата:

    3MXS68G / FTXS20K / FTXS50K - SEER - 4.93 (B), SCOP - 3.83 (A)

    За справка, подобна конфогурация, но с любимия Самсунг, единствената разлика, че едното тяло е 9-ка, а не 7-ца:

    AJ068FCJ3EH / AR09HSSDBWKN / AR18HSSDBWKN - SEER - 6.02 (A+), SCOP - 4.00 (A+)

  14.  
     
  15. eae
    eae е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    8
    #12

    Отговор: Съвет за избор на климатици

    А кое е по-важно да гледам като параметър КОП или годишната консумация на отопление. Първото ми изглежда като консумацията на автомобила посочена от производителя а второто като тест драйв в реални условия. Аз май се спрях с троен мултисплит с Емури. 35-та ще може ли да стопли 75м3?
    Весели празници на всички.

  16. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #13

    Отговор: Съвет за избор на климатици

    коп,цоп,троп..............гледай каква МОЩНОСТ ЗАПАЗВА ПРИ НИСКИ ТЕМПЕРАТУРИ
    Mega и ccankov73 харесват това.

  17. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #14

    Отговор: Съвет за избор на климатици

    "гледай каква МОЩНОСТ ЗАПАЗВА ПРИ НИСКИ ТЕМПЕРАТУРИ" - сметни си ги на -15С например,за да си сигурен.И си добави още малко,защото производителя ти го дава на макс. вентилатор и компресор!!! Първото ти прави торнадо,второто скапва компресора(и други работи). Или по друг начин казано - леко преоразмеряване - ама при -15С - и си ти!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Нова фирма за климатици съвет и мнения
    От Velev123 във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 7
    Последно: 05-07-15, 12:01
  2. избор на климатици за гр.Варна
    От mishav във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 15
    Последно: 03-11-13, 16:47
  3. съвет за климатици DAIKIN
    От danio132167 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 18
    Последно: 28-03-13, 22:50
  4. Избор на климатици
    От nut001 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 25-08-11, 15:58
  5. Помощ при избор на климатици!
    От menka във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 28
    Последно: 18-10-09, 18:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе