Страница 6 от 20 ПърваПърва ... 4567816 ... ПоследноПоследно
Резултати от 76 до 90 от общо 291

Xiaomi смартфони - модели, мнения, обсъждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #76

    Отговор: Xiaomi набира скорост - два от 10-те най-продавани смартфона в света за февруари 2014 са на китайците!!!

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    ПП - Любимите ти Lenovo ако следиш също наскочиха с разни Вайбове за по 700+ лв, тъй че е време да промениш мисленето и заблудата - китайски бренд = евтин смартфон...
    И Vibe и Mi са си модерни премиум машини на съответни цени...
    Да Любимите ми Леново прибраха в джоба си твоите любимци.
    сравняваш Vibe X2 с евтино СМ. Vibe X2 се конкурира успешно с всеки флагман на SM само дето цената му е x2 ама на СМ

    @Doncho , като собственик на Lenovo A8 мисля че никое Xiaomi от този клас не може да му стъпи на малкия пръст - нито като параметри нито като издържливост на батерията - нещо недостижимо за скъпите СМ.
    моя си кара 7 дни с разговори и 3 дена с излишно според мен пуснато постоянно 3g. ( 6 " 8 core , 2 ram )

    Никой никъде не оспорва място на xiaomi по продажби, но и Леново не изостават. Не виждам къде съм споменал това. Само коментирах високата цена на модели аналозите при Леново са 250лв. Крис - купи си xiaomi и ще говорим пак тогава. Сега си просто "обсебен"
    Когато аз рискувах с тази марка едва ли не изкара че съм купил пълен боклук. Ама 12м по късно се продава повече от Мтел вива и Теленор от колкото "Шиоми"

    Когато едно нещо е написано на Агнлийски, аз го чета по начина в граматиката. Китайски незнам а може и коментиращия да е фъфлещ
    Този пост е редактиран от Mr.TECHNO; 27-02-15 в 22:14.

  2.  
     
  3. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #77

    Отговор: Xiaomi набира скорост - два от 10-те най-продавани смартфона в света за февруари 2014 са на китайците!!!

    Виж са... отдай необходимата почит на промяната на мнението ми, не бъди максималист
    Ето, пиша в тема за Xiaomi, наистина се интересувам, но трудно би ме убедил към момента да заменя любимата си Ноут 3 сапунерка
    Наистина отчитам възхода на Xiaomi и топ Lenovo модели, но изказвания, че при еднакви параметри Samsung са 2 пъти по-скъпи... не приемам.
    Хубав смартфон ли е... цените стават близки.

    ПП - Твое право е да транскрибираш Шиаоми както душа ти сака. Което не отменя факта как се произнася бренда по цял свят, освен във Варна

    ПП2 - без да се обиждаш, това, което си купи преди време си е боклук и тогаз, и сега
    Това, че същата марка е изкарала на пазара нещо наистина качествено като Vibe Z2 / X2 не означава, че всичките й смартфони стават. Цената е най-елементарния ориентир...
    Моята марка е ярък пример за това - това че S и Note са супер телефони не означава, че всичкото Samsung е такова..

    ПП3 - Наздраве еее, петък вечер е

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #78

    Отговор: Xiaomi набира скорост - два от 10-те най-продавани смартфона в света за февруари 2014 са на китайците!!!

    Много има за говорене, макар да не съм съгласен с теб но - фактът си факт . Поздрави за което.

    ПП не намесвай съгражданите ми в нещо което не трябва. Да не започваме с тълкуването на SM и Шиаоми в София

    Оооо не се обиждам , ама този боклук го предпочетоха пред 4-та на СМ и те така.
    А това което имам сега си е класа на твоята сапунерка

    Относно петъка си прав.
    Айде със здраве.
    Този пост е редактиран от Mr.TECHNO; 27-02-15 в 23:07.

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    904
    #79

    Отговор: Xiaomi набира скорост - два от 10-те най-продавани смартфона в света за февруари 2014 са на китайците!!!

    Lenovo много дръпнаха от към дизайн, наистина, наистина много свежи, но ... до там. Докато не пипна нещо наистина добро са ми в черния списък.

  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #80

    Отговор: Xiaomi набира скорост - два от 10-те най-продавани смартфона в света за февруари 2014 са на китайците!!!

    време е да пипнеш щото вече са фактор .. даже мисля ,че като цена - качества в момента са номер 1 - по нова година имаха намаления ,за 280 лв се взимаше 5" IPS 1280x720 ,1 ram ,8 storage , 4 ядрен на 1.5 ,батерия 3к Ач ,дуал сим + доста добър дизайн тънък лек и красив и за разлика от шаоми с меню на български и 2г гаранция ..

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    904
    #81

    Отговор: Xiaomi набира скорост - два от 10-те най-продавани смартфона в света за февруари 2014 са на китайците!!!

    Айде стига с тая цена/качество ... не е като да съм нямал Леново, то няма един който да е ОК. Кажи ми кой си заслужава в момента като цена/качество?

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #82

    Отговор: Xiaomi набира скорост - два от 10-те най-продавани смартфона в света за февруари 2014 са на китайците!!!

    ако обясниш от какво не си оставал доволен в телефон за 250-300 лева, тогава ще получиш и конкретен отговор на въпроса си

    да не говорим, че в момента 2-ядрени с 512/1 рам + 4 "хард" са около 100 лева и ако ми намериш модел с подобни характеристики от "големите" 4-5 марки...

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    904
    #83

    Отговор: Xiaomi набира скорост - два от 10-те най-продавани смартфона в света за февруари 2014 са на китайците!!!

    То проблема им е, че и флагманите не струват, на евтините винаги можеш да кажеш ... за 3 лв на месец — толкова.

  11. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #84

    Отговор: Xiaomi набира скорост - два от 10-те най-продавани смартфона в света за февруари 2014 са на китайците!!!

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    ако обясниш от какво не си оставал доволен в телефон за 250-300 лева, тогава ще получиш и конкретен отговор на въпроса си

    да не говорим, че в момента 2-ядрени с 512/1 рам + 4 "хард" са около 100 лева и ако ми намериш модел с подобни характеристики от "големите" 4-5 марки...
    На първо място от екран, резолюция, цялостно усещане от дисплея при работа.
    На второ - от размерите. Аз държа на максимално голям екран, съответно за мен е много важно оптималния дизайн с минимален разход на безполезно пространство. Сравни маркови и немаркови телефони с еднакъв диагонал на екрана каква разлика в размерите имат.
    На трето - липса на поддръжка, каквато има за топ модели на топ марки. Избийте си от главата, че след като за вас префлашването е забавление, за всички е така. Дай пример за китайски модел на повече от година, за който е предвиден он дъ еър ъпдейт до Android 5!
    Това може да ти звучи маловажно, но реално за потребителя е нов телефон...
    Четвърто - визирайки телефони за 250-300 лв, просто използваните материали не са на необходимото ниво. Чисто визуално, резултата е незадоволителен.
    Мога да измисля още, но тези 4 за начало са ок според мен.

  12. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #85

    Отговор: Xiaomi набира скорост - два от 10-те най-продавани смартфона в света за февруари 2014 са на китайците!!!

    ще отговоря, но само искам да направя уточнението, че за мен телефонът е 99% телефон и 1% всичко останало
    да, в този 1% влизат и снимки, и браузване, и т.н., но за снимки си имам фото, за сериозна работа лаптоп и пр.

    първо - размери с висока резолюция имат всички не-големи марки, така че дали ще ми е 5" самсунг или 2-процесорен (2*4 ядра) 5,36" meizu mx4 4G с резолюция дори 1920*1152 (за под 400 лева!), този ти аргумент не ми се струва силен

    второ, то си влиза в първото...

    трето, повечето хора си сменят телефоните всяка година или максимум на две, и ако ги питаш каква е разликата между джелибийн и киткат ще кажат, че първата бисквита не са я чували. да, валиден аргумент, но валиден само за онзи ограничен кръг от хора, които ти спомена, които се кефят да си руутват и флашват телефоните

    четвърто, въпрос на личен вкус. за мен е непонятно как хората могат да харесват "дизайна" на ябълката и на самсунг (като и двата са абсолютно лишени от всякаква искра на оригиналност), но хора всякакви

    за пластмасата съм съгласен, макар че и тук мога да вметна, че повечето хора веднага тикват телефона в силиконов протектор или кожено калъфче, което в огромна сметка обезсмисля и критиката ти към визуалната компонента, свеждайки я до избора на калъфче от друг производител
    (изобщо няма да подхващам въпрос за качеството и "гъвкавостта" на шестата ябълка защото ще бъда заклеймен като хейтър... а аз просто обичам да се присмивам на всеки заслужил си го )

    разбира се, който има и иска да си дава хилядарките за ало-ало, кой съм аз да му критикувам вкусовете, просто искам да стане ясно, че информираният избор е далеч по-добра линия на поведение от фенбойщината...
    Този пост е редактиран от FearMe; 02-03-15 в 16:15.

  13. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #86

    Отговор: Xiaomi набира скорост - два от 10-те най-продавани смартфона в света за февруари 2014 са на китайците!!!

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    ще отговоря, но само искам да направя уточнението, че за мен телефонът е 99% телефон и 1% всичко останало

    трето, повечето хора си сменят телефоните всяка година или максимум на две
    Още от началното ти изречение се вижда, че си объркал темата
    Аз под нормално ползване на смартфон разбирам 90% смартфон функции и пряко сили - 10% телефон...
    За смяната всяка година не съм съглаасен - хора, купуващи флагмани на топ марки сменят значително по-рядко от другите според мен и пропускат модели.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #87

    Отговор: Xiaomi набира скорост - два от 10-те най-продавани смартфона в света за февруари 2014 са на китайците!!!

    Ееееее, спрете се бре.
    ясное че по-евтините дишат във вратана скъпите и Xiaomi го доказва с преки факти ( това имах в предивд )

    Относно въпросът на tolostoi - много са колега , които не са флагмани . Пример - А8 ноте ( а936 ) , С939 , S989Т+, P780 все корави телефони с яки батерии и много ядра , доста от тях с 4G LTE , екраните има са на много са поне HD ready да не кажа full HD. Много СМ даже не могат и да си помислят за 4.4.2 KitKat , заради лакомия си на рам софтуер, а Леново и Xiaomi без проблем са даже с 4.4.4., Лолипоп-а не е проблем.
    по-слабите модели не са конкуренти на високия клас на СМ, но пък 5 -та на СМ не намерих с нито 1 параметър да е по-добър !!!

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    904
    #88

    Отговор: Xiaomi набира скорост - два от 10-те най-продавани смартфона в света за февруари 2014 са на китайците!!!

    Честно, много се съмнявам тези телефони да ми харесат, по—нисък клас са от К серията и почти сигурно са по—зле. А имах К910 (все още имам и от А серията) и този телефон освен с дизайн по—нищо друго не мога да го сравня с актуален флагман, като почна от хардуера и стигна до софтуера, който е много зле. А против Шаоми нямам нищо лошо за казване, при тях нещата са ОК. Нищо общо с Леново (като цялоне се заглеждам по бюджетните модели, но и те са ок)
    ФиърМи, това с Меизу МХ4 е удар под кръста :D телефона си струва в Китай 330 долара, тук го продават за около 600, та под 400 само с договор. Обаче телефона е бонбон, няма седмица от както го взех и още му се радвам, всичко е него е добро, изобщо не очаквах така да ме изненада.

  17. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #89

    Отговор: Xiaomi набира скорост - два от 10-те най-продавани смартфона в света за февруари 2014 са на китайците!!!

    съжалявам, че така бях подведен, защото и аз гледам по китайско е около 300 гущера, но тук излезе за <400 лв и се изненадах, без да видя, че наистина е с договор

    още по-малко пък знам, че си си го купил
    на хартия е не бонбон, а направо дизайнерска торта... значи викаш и на живо е така?

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,778
    #90

    Отговор: Xiaomi набира скорост - два от 10-те най-продавани смартфона в света за февруари 2014 са на китайците!!!

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    съжалявам, че така бях подведен, защото и аз гледам по китайско е около 300 гущера, но тук излезе за <400 лв и се изненадах, без да видя, че наистина е с договор

    още по-малко пък знам, че си си го купил
    на хартия е не бонбон, а направо дизайнерска торта... значи викаш и на живо е така?
    Мито и ДДС

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 20 ПърваПърва ... 4567816 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. LCD матрици /FAQ - мнения , обсъждане
    От hristoslav2 във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 23
    Последно: 06-04-18, 19:32
  2. SAMSUNG 2009 LCD TV (Новите модели) - Мнения, коментари
    От ПешоТанка във форум Samsung телевизори
    Отговори: 207
    Последно: 15-09-09, 13:56
  3. PHILIPS 2009 LCD TV (Новите модели) - Мнения, коментари
    От ПешоТанка във форум Philips телевизори
    Отговори: 141
    Последно: 28-08-09, 14:56
  4. SONY 2009 LCD TV (Новите модели) - Мнения, коментари
    От ПешоТанка във форум Sony телевизори
    Отговори: 44
    Последно: 01-05-09, 19:17
  5. Samsung LCD-PDP / Faq , обсъждане , мнения
    От Ivan444o във форум Samsung телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 17-04-09, 20:33

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе