Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 19

двоен екран

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    40
    #1

    двоен екран

    Здравейте отново търся вашаите компетентни съвети.Вчера бях много разочерован от ТВ си оператор(булсатком) като разбрах че немога да гледам т.н картина в картината (двоен екран )или там както се казва.Интересува ме кой оператор може да ми предложи тази услуг.Телевизора е ТХ-L47DT60E от град Казанлък съм кабелни оператори са булсатком,Виваком и ББС кейбъл(може да има и други но на мен не са ми известни)

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #2

    Отговор: двоен екран

    Предполагам, че този който ти подава сигнал по коаксиален кабел. Прочети си книжката с инструкциите кога работи PIP/PAP и ще ти стане ясно. Ако телевизора ти има два тунера, ще можеш да гледаш две програми , ако е само с един тунер, ще можеш да гледаш телевизия + някой от другите входове. Булсатком в случая въобще не ти е виновен.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #3

    Отговор: двоен екран

    Боксовете за IPTV на Виваком имат такава функция, виждал съм в техен офис.

  5. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #4

    Отговор: двоен екран

    Реализацията при двата стандарта е доста различен.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    40
    #5

    Отговор: двоен екран

    телевизора има 2 hd тунера като дам на ф-та 2 екран се появява картина само от едната страна на другата пише няма сигнал булсатком казаха че техните приемници нямат такава ф-я,искам им ci modul както пише в упътването казаха че нямат тази услуга защото били криптирани едикак си и сигнала бил направен да минава само през приемник и колкото и да не ми се иска май ще се махам от тях

  7. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #6

    Отговор: двоен екран

    Заради един PiP/PaP ще си смениш доставчика ? Не помня на моя телевизор някога да съм ползвал тази функция, дори не я намирам за полезна.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    40
    #7

    Отговор: двоен екран

    Да защо да не си го сменя след като съм си купил такъв телевизор значи искам да имам такава функция,а аз какво съм виновен че те не я предлагат (това си е техен проблем ) ако друг я предлага повече от ясно е че ще си го сменя (доставчика)

  10. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #8

    Отговор: двоен екран

    Не пречи и сега да си ползваш функцията - слагаш антена за ефирните DVB-T канали , а другите си ги гледаш от СТБ на Булсат през HDMI .

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    40
    #9

    Отговор: двоен екран

    извикал съм техниците на виваком за четвъртък ако при тях няма някаква разлика от номера с ефирната телевизия ще си остана на булсата ако ли не чао булсат (казаха че ще пробват с ci modul и с техния hd )

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #10

    Отговор: двоен екран

    Цитат Първоначално публикувано от kocetoeh Виж публикацията
    Здравейте отново търся вашаите компетентни съвети.Вчера бях много разочерован от ТВ си оператор(булсатком) като разбрах че немога да гледам т.н картина в картината (двоен екран )или там както се казва.Интересува ме кой оператор може да ми предложи тази услуг.Телевизора е ТХ-L47DT60E от град Казанлък съм кабелни оператори са булсатком,Виваком и ББС кейбъл(може да има и други но на мен не са ми известни)
    Коце

    С Булсатком е невъзможно!
    за да гледаш две програми едновеременно, трябва да поставиш два кам модула и две карти в двата слота на гърба на телевизора....но булсатком не предлагат кам модули. а модули от други марки не стават понеже булсатком ползват своя система за кодировка - Булкрипт.

    Виваком става, но само сателитна телевизия (не IPTV), а за целта пак ти трябват два кам модула и две карти..но ще ти се наложи в офиса им обясняваш със снимки на телевизора, че той има два слота за модули...иначе за двета комплекта ще ти поискат да плащаш две такси.

    ББС кейбъл пак става, но пак ще ти се наложи да обясняваш в офиса за двата модула и карти на един телевизор.


    Когато става въпрос за телевизори, като цяло персонала на операторите е технически неграмотен...и не са в час с моделите.

  13. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #11

    Отговор: двоен екран

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Когато става въпрос за телевизори, като цяло персонала на операторите е технически неграмотен...и не са в час с моделите.
    Можеше да добавиш че не са и длъжни , имат си собствено оборудване .

    Иначе със сигурност ще му поискат такса за допълнителен приемник , не мисля че автора ще се претовари допълнително със 2,40

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    40
    #12

    Отговор: двоен екран

    да наистина няма да са проблем 2,4 а евентуалния 2 кам модул при виваком 48лв(ако са 2,96лв.) с договор за 2 години при ббскейбъл 70лв (ако са 2 ,140лв)не съм проверявал какъв договор искат да се подпише бил съм им абонат преди 5-6 години тв и интернет нямах по 10-15 дни в месеца,като тръгнах да се оплаквам в техния форум и ми изтриха профила но това стари работи сега може да са се подобрили нещата.

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #13

    Отговор: двоен екран

    Преди да ставаш техен абонат първо поразпитай техни клиенти каква е ситуацията сега. Попитай и в офиса им относно два модула и карти на една такса.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    40
    #14

    Отговор: двоен екран

    Виваком се мъчиха 3 часа(пробваха какво ли не) и не стана дава картата или модула не са свързани правилно(полвината канали дава звук без картина ) ,след кратак разговор с Панасоник казаха че кам модула не ставал за този телевизор ,ако се вземе друг кам модул той пък не става за тахните карти и така се получава един затворен кръг след празниците ще пробвам с любимците ми от ббс кейбъл да видим те какво ще направят погледанах съвсем случайно сайта на близу там си пише за кой модели телевизори стават техните кам модули (само те го имат този вид упътване)

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    40
    #15

    Отговор: двоен екран

    Здравейте вчера ходих до ббс кейбъл и там ми казаха че настройката на мулти екрана си зависи единствено от телевизора нямало никакво значение от обурудване (след като съгнала не бил аналогов всичко си зависело от настройките на телевизора)с полвин уста служителката ми заяви че доидат ли и монтират ли оборудване отказване няма (както в случая с виваком)договора си тече за периода за който съм го подписал и ако ми трябват 2 кам модула си плащам като за 2 отделни телевизора .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Кое е по-добре - двоен или единичен топлообменник?
    От babati във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 7
    Последно: 12-01-15, 12:22
  2. Препоръчайте ми (дуал дабъл dual double) двоен климатик
    От sailorbg във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 8
    Последно: 15-01-10, 23:13
  3. Черен екран?
    От vanko68 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 18-09-09, 21:56
  4. IE на цял екран
    От vagabond във форум Windows
    Отговори: 4
    Последно: 13-03-05, 23:17
  5. Отговори: 2
    Последно: 27-01-04, 22:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе