Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 68
Like Tree24Одобрявам

Колко работни дни - часове да се работи в седмицата?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #16

    Отговор: Колко работни дни - часове да се работи в седмицата?

    Ех, като почнете така...
    Какво толкова повече си позволявахте?
    За кабелна ли плащахте, за 3-4 телефона в семейството, за 2 коли, за интернет, 2-3 компютъра в семейството.............
    Айде, извадете това, което плащате сега за неща, които не са съществували тогава и вижте колко от соц. удоволствията ще можете да си позволите.
    Да, сигурно има неща, които тогава са били даденост и лесно достатъпни, а сега са невъзможни за доста хора, но се ядосвам как хората имат избирателна памет.

    Според мен това с намаляването на работната седмица като брой дни е неприложимо в близко бъдеще.
    За да запълни работодателя тези дни ще трябва да наеме нови работници. Ако в същото време трябва да им запази заплащането това значи да отделя повече средства, които в повечето случаи просто няма откъде да дойдат.
    Shmi, svetlio1 и justify харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #17

    Отговор: Колко работни дни - часове да се работи в седмицата?

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Въпросът ми е: Какво мислите за 3-4 дневна работна седмица(без промяна в заплащането)?
    Че тя и сега си е 3-4....В петък от обяд се мисли и говори само за уикенда, кой къде ще ходи, колко много ще се отреже, понеделник аха да са разработиш и края на деня е дошъл....

  4. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #18

    Отговор: Колко работни дни - часове да се работи в седмицата?


  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #19

    Отговор: Колко работни дни - часове да се работи в седмицата?

    Ако трети пореден ден не ми се работи значи е сряда!

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #20

    Отговор: Колко работни дни - часове да се работи в седмицата?

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    Според мен това с намаляването на работната седмица като брой дни е неприложимо в близко бъдеще.
    За да запълни работодателя тези дни ще трябва да наеме нови работници. Ако в същото време трябва да им запази заплащането това значи да отделя повече средства, които в повечето случаи просто няма откъде да дойдат.
    Не виждам какъв е проблема: работниците ти, вместо 5 дни по 8 часа, да работят 4 дни по 10 часа...и да почиват останалите 3 дни.
    Всичко е въпрос на организация. Това че мениджмънта в България е пълен боклук...всички го знаем. Единственият начин да им размърдаш сивото вещество, е чрез силно рестриктивни закони и глоби.
    За съжаление те си избиват всичко от труда на подчинените им... и това трабва да се спре.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 24-07-14 в 19:48.

  7. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #21

    Отговор: Колко работни дни - часове да се работи в седмицата?

    Аз помагам на един екип от конструктори на облекло да работят и реално работя и по-малко от 5х8 часа в месеца, но за работата която върша, на заплата ще ми дадат същите пари, но за повече от 22х8 часа. В малко по-лошо от моето положение са и конструкторите, които работят от домовете си. Те пък, 2+ седмици, заработват колкото за цял месец на заплата, но пък нямат разходи да ходят на работа, а и спестяват едни 2 часа дневно почти от придвижване, които ги влагат в платена работа или удоволствия със семейството.
    Бихме желали да работим и повече, но поради липса на достатъчно клиенти мързелуваме, но пък другия вариант ни по-неизгоден.
    ИТ специалистите също могат да си позволят и един ден в седмицата да работят, но работят дори извънредно.
    С днешните технологии, над 50% от работата в едно производство, може да се работи дистанционно при съответната организация, но пък тук настъпва един много интересни моменти с надхитряния и трудно се налагат тези неща.

  8.  
     
  9. PSL
    PSL е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    346
    #22

    Отговор: Колко работни дни - часове да се работи в седмицата?

    Някой, някъде на 5 "кактуса" изтърсил нещо което станало популярно в интернет.Да бе!
    В РБългария трябва да се работо 8 дни в седмицата за да може след 20 години да заживеем,
    ако не богато - малко по-прилично.Лично мнение.

  10. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #23

    Отговор: Колко работни дни - часове да се работи в седмицата?

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Не виждам какъв е проблема: работниците ти, вместо 5 дни по 8 часа, да работят 4 дни по 10 часа...и да почиват останалите 3 дни.
    И аз не виждам проблем ако една жена може да роди дете за 9 месеца, девет да го родят за един.
    stenly и Lupus харесват това.

  11. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #24

    Отговор: Колко работни дни - часове да се работи в седмицата?

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    И аз не виждам проблем ако една жена може да роди дете за 9 месеца, девет да го родят за един.
    Касапе, няма бизнес който през цялата година да си върви равномерно. Всички бизнеси имат месеци с повече работа и други с малко работа. Никаква перфектна организация не може да елиминира нуждата от извънреден труд, а понякога и не пълно работно време.
    Когато аз управлявах работници установих, че 2 часа през седмицата извънредно или 8 часа х 6 дни не е проблем, но повече от това, на следващата седмица или най-късно на по-следващата, крайния резултат значиелно намалява и от извънредното няма полза, но за да го види това един работодател, трябва да има работеща система която да води съответните процеси и да генерира подходящи отчети, а на всичкото отгоре и той лично да може да борави с нея.

  12. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #25

    Отговор: Колко работни дни - часове да се работи в седмицата?

    Тъй де. Аз ко казвам - не можеш да извадиш същата производителност за 3 дни по 12 часа, както за 5 - по 7.
    Аз лично си признавам, че трудно мога да съм високо-ефективен повече от 6 часа на ден. А ако се случи да работя 12-13 часа на високи обороти, следващите два дни не ме търси. Разбира се, мога да ходя на работа, но производителността ми е символична и качеството не е на ниво. Което не значи, че за 20 часа, не мога да сърша колкото други вършат за месец, но не мога да нарека това - висока производителност на труда
    XIIID одобрява това.

  13. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #26

    Отговор: Колко работни дни - часове да се работи в седмицата?

    Въпросните изказвания на Слим от които тръгва и темата са, че трябва да се намали работната седмица като брой часове и тези часове да се разпределят като 3 работни дни по 10 или 12 часа. Аз лично смятам, че и при сегашната работна седмица от 40 часа е по удобно да се работи по 10 или 12 часа и през останалото време да се почива, от колкото 5 дни по малко.

    - - - - - - - - - -

    П.С. Тука малко зависи от конкретната работа!

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #27

    Отговор: Колко работни дни - часове да се работи в седмицата?

    Някой опитал ли се е да си представи социалния живот на обществото примерно при три работни дни по 12 часа???
    Нали жената ще каже - яжте сужоежбина, че нямам време за готвене. Мъжа ще каже - омръзна ми студен боб да ям и заспала пу*ка да е*а. Даскала ще каже на учениците - марш в столовата да вечеряте, после вечерна проверка и утре ставане в 6ч за нов учебен ден. Детската градина ще трябва да работи също три дни на непрекъснат режим, защото няма кой да вземе децата. И още куп такива чисто житейски неща.
    Това са утопии!

  16. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #28

    Отговор: Колко работни дни - часове да се работи в седмицата?

    Ама защо говорите за увеличаване на часовете при намаляване на дните? Идеята е да се работи по малко като часове на седмица, което ще рече пак 8 часа само че 4 - 3 дни в седмицата. Иначе си е пълна тъпотия да се увеличават часовете на ден за работа.И без това никой не работи ефективно повече 5-6 часа. А лично аз предпочитам да работя 5 дни по 5 часа отколкото 3 дни по 8 часа. Хем няма да се презорвам хем ще имам достатъчно свободно време.
    espace одобрява това.

  17. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #29

    Отговор: Колко работни дни - часове да се работи в седмицата?

    Пат, Лупус, не говорим за задължителен регламент, а възможност за избор и организациите сами да избират и преценят в какъв режим ще работят. Аз примерно съм прилагал 4х10 часа в периодите когато работата е била нормална или по-малко, но трябваше да го отчитам счетоводно като 5х8. За жените беше много удобно, че в петък мъжете им като са на работа да си оправят къщите на спокойствие, а събота и неделя да си одят по селата да си вършат селската работа.

    - - - - - - - - - -

    За мен също беше удобно, че можехме още от четвъртък след обяд да духнем на някъде и да се приберем направо в понеделник сутринта.

  18. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #30

    Отговор: Колко работни дни - часове да се работи в седмицата?

    Цитат Първоначално публикувано от backinblack Виж публикацията
    Аз примерно съм прилагал 4х10 часа в периодите когато работата е била нормална или по-малко, но трябваше да го отчитам счетоводно като 5х8.
    Прилагал си ти... ама в шивашки цех. Нямаше да посмееш, ако управляваше екип от кардиохирурзи или авиомеханици.
    TRENDS одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 15-04-13, 19:06
  2. Sharp AY-F22SE-W - с колко фреон трябва да работи?
    От bokanegra във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 1
    Последно: 21-08-08, 12:13
  3. Отчитане на трафик (или часове)
    От ManiMani във форум Технологии
    Отговори: 1
    Последно: 20-03-06, 13:12
  4. смяна начало на седмицата
    От glarus във форум Windows
    Отговори: 4
    Последно: 26-03-05, 21:13
  5. Отработени часове на HDD
    От Pat във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 23-11-04, 14:18

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе