Резултати от 1 до 12 от общо 12
Like Tree10Одобрявам
  • 4 Post By VeleV.Klima
  • 1 Post By Dedko
  • 2 Post By AC_From_Hell
  • 3 Post By dodo_pv

Монтаж на вътрешните тела

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    15
    #1

    Монтаж на вътрешните тела

    Здравейте,чудя се къде ще е по удачно да се монтират климатиците в хола и спалнята,както съм ги показал на схемата-(отбелязани в черно),или на срещуположните стени,Въпроса ми е кое е по добре: Да духат срещу дивана в хола и срещу леглото в спалнята или да е монтиран над дивана и да вее срещу телевизора в хола,а за спалнята да е над леглото,то по-скоро се падат малко в страни де,както съм го посочил на чертежа?А иначе климите които съм избрал за момента са за хола CS-E12QKEW(за econavi сензорите има ли значение разположението),за спалнята CS-RE12QKE и за детската CS-RE9QKE ,там монтажа няма къде другаде да се направи,всъщност освен на долната стена до прозореца,но така май е по добре.






    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #2

    Отговор: Монтаж на вътрешните тела

    Не е удачно да духат срещу вас.
    Mega, doooon, mirandi и 1 други харесват това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    15
    #3

    Отговор: Монтаж на вътрешните тела

    Благодаря ви за бързият отговор Г-н Велев.
    VeleV.Klima одобрява това.

  5. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #4

    Отговор: Монтаж на вътрешните тела

    Съгласен с Велев, особено когато става въпрос за Панасоник.

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    256
    #5

    Отговор: Монтаж на вътрешните тела

    ако искаш да духа срещу вас избери друга марка климатик

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    298
    #6

    Отговор: Монтаж на вътрешните тела

    Коя марка не духа.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    15
    #7

    Отговор: Монтаж на вътрешните тела

    Друга,друга все ще духа,ако е Фуджицу,сигурно направо ще ме отвее,мислех че Панасоник са с по-лека и приятна струя,Justify,ще разясниш ли какво имаш предвид,Панасоник духат по-силно и неприятно ли?От другите водещи марки на пазара,не те разбирам....?Но най-вероятно ще се монтират така че да не духа директно срещу дивана или леглото.Благодаря ви за изказаните мненията.А вече когато дойдат специалистите,ще си кажат мнението,но все пак решението и думата си е наша,та исках да съм наясно предварително.Мерси още веднъж.

  10. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #8

    Отговор: Монтаж на вътрешните тела

    Точно Панасоник има лека и приятна струя (но това е прекалено субективно определение)
    dodo_pv и JOKVN харесват това.

  11. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #9

    Отговор: Монтаж на вътрешните тела

    Доста потребители мислят различно от Тока от ада.Аз също.

    На ваше място бих си закупил мицубиши хеви или илектрик или тошиба. Фуджицу също имат приятна струя, но в началото при пускане или след размразяване струята им е форсирана-не на цяло, но се чувства форсирането.При фуджицу проблема не е с топлината или комфорта на топлината на струята, а по-скоро с шума на външно и вътрешно тяло при първоначално пускане и след дефрост/размразяване.

    Лично аз не се чувствам комфортно в режим отопление на климатик панасоник.Има и други като мен-прочетете повече в темите на климатици панасоник и мицубиши.Тази зима има такъв потребител: https://forum.setcombg.com/%D0%BA%D0...u-re12nkx.html

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    15
    #10

    Отговор: Монтаж на вътрешните тела

    Благодаря ти за отговора justify,аз все още не съм избрал окончателно панасониците имам още време за размисъл,просто за момента на там клоня и да забелязал съм постовете на AC_From_Hell че са насочни към препоруки основно на Panasonik и Samsung,но моделите в предложенията му според мен са по-нови модели и ако не се лъжа по-висок клас от този с който е имало проблем в посоченият от теб линк.Не само той предлага моделите CS-E12QKEW;CS-RE12QKE;CS-RE9QKE или дори по-старата серия PKE,Виждал съм ги и в доста от предложенията на Aleksandars,а доколкото разбрах явно той е уважаван от вас капацитет в тази сфера.CS-E12QKEW ако не духа топло зимата при -5;-7 защото напоследък не са особено студени зимите в София и не само няма и да си помисля да го вземе,обаче прочетох доста позитивни коментари за него в този форум.

  13. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #11

    Отговор: Монтаж на вътрешните тела

    Леката и приятна струя при Панасоник не е субективно определение или усещане, а се дължи на новата концепсия на марката от серията PKE нататък, както в софтуерно, така и в хардуерно отношение. Правил съм сравнение между тях и старите модели, както и с някои други марки, без Мицубиши. Моделите след 2012 година нямат вече нищо общо с RENKX, поради което темата, спомената по-горе от Justify, не е актуална. Новите модели на Панасоник са перфектни за спални помещения, поради минималните нива на шум и споменатите качества на въздушната струя. Комбинацията от бутона powerfull и рязка промяна на зададената температура могат да доведат до промяна в усещането за комфорт и демонстрация на сила. Личен опит.
    Aleksandars, chachoto и mirandi харесват това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    15
    #12

    Отговор: Монтаж на вътрешните тела

    untitled.JPG

    Здравейте отново,изникна ми нов въпрос или два всъщност. Първо май ще има лека промяна в оразмеряването на стаите или по-точно детската ще е около 10-ина кв. приблизително,което не е много по-малко в сравнение с предишните 12 кв.но това означава ли че ще трябва да търся климатик с по-нисък работен минимум като на CS/CU-E7QKEW ; ASHG07LUC или ще ми свърши работа и CU-RE9QKE към който се бях насочил и другото е че най-вероятно ще сложим вътрешна изолация на външните стени юг-изток на схемата от вата и гипсокартон,та и на тавана даже.което изключва притесненията ми,че CS/CU-E12QKEW няма да се справи в 27 кв.м,но като прибавим и малкото коридорче стават около 30-ина,врати на хола няма да има или ще види зор как мислите.?А да щях да забравя за детската е по-добре вариант 1 или 2 за монтаж.

    Благодаря ви още веднъж.

    - - - - - - - - - -

    В допълнение блока е ЕПК,дограмата PVC Мисля да е с 3-ен стъклопакет,но ще видим,още не съм решил.Бях го опоменал в общата тема за избор на климатик.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Парно с тела от климатик
    От Toshimoto във форум Отопление
    Отговори: 31
    Последно: 30-03-12, 14:11
  2. Разменени тела на климатик
    От iva във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 3
    Последно: 28-03-12, 23:25
  3. За външните тела на климатиците
    От dragozow във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 12
    Последно: 24-12-11, 22:48
  4. SolidWorks - твърди тела
    От Ekk във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 0
    Последно: 21-05-11, 10:59
  5. Парно с тела на климатици
    От maimun във форум Отопление
    Отговори: 51
    Последно: 19-02-10, 21:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе