Страница 4 от 19 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 271
Like Tree71Одобрявам

Дефект в телевизори LG модели 42LB670V / 42LB671V / 42LB700V / 42LB730V / 42LB731V / 47LB671 и вероятно други

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    336
    #46

    Отговор: Дефект в телевизори LG модели 42LB670V / 42LB671V / 42LB700V / 42LB730V / 42LB731V / 47LB671 и вероятно други

    Цитат Първоначално публикувано от detronik Виж публикацията
    Като става дума за DLNA, operator3, бих искал да попитам дали Вашия телевизор чете субтитри, когато стартирате филм (avi-xvid) директно от PC.
    Аз не успях да го накарам. Възпроизвежда видео файла, но не намира субтитри и бутоните за субтитри са неактивни. Слагам същия филм на флашка или хард диск, със същите субтитри разбира се, и тръгва със субтитри. На РС-то филма и субтитрите са с еднакво име, в една директория. И след ъпдейт на фърмуера го имаше този проблем. С ИСО не се сетих да пробвам...нямах достатъчно време.
    Да, чете ги без никакъв проблем. Вероятните причини определено не са в телевизора, а в DLNA сървъра или в настройките му.
    Аз имах проблем с енкодинга първата седмица, но за два месеца и половина от тогава всичко е точно.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Живее в
    Варна
    Мнения
    124
    #47

    Отговор: Дефект в телевизори LG модели 42LB670V / 42LB671V / 42LB700V / 42LB730V / 42LB731V / 47LB671 и вероятно други

    Цитат Първоначално публикувано от detronik Виж публикацията
    Още малко инфо по случая. След като писах във формата на глобалния сайт на LG, съвсем очаквано получих отговор от LG България:
    "Уважаеми г-не,
    Благодарим Ви, че се свързахте с нашия Център за обслужване на клиенти!
    Знаем за Вашето оплакване.Снимките са изпратени на отговорните лица и след като се получи отговор ,Вие ще бъдете осведомен за това.
    В случай че според Вас получената информация не е била пълна, моля, изпратете запитването си отново! Ако имате въпроси относно нашите уреди и услуги, моля обърнете се с доверие към нашия Център за обслужване на клиенти на тел.: 070015454 (Пон., Вт., Ср, Четв., Пет. 8.00-18.00).
    С уважение,
    LG Electronics
    Център за обслужване на клиенти
    070015454"
    Така че за всички които очакват някакво развитие от LG, ще трябва да почакат.
    Писах и до LG Developer site, да видим от там какво ще излезе, ама май по-лесно е да се срещнеш с Папата, отколкото инфото ти да стигне до където трябва в LG.
    Ще ги видим де. Очакваме отговор сега...да видим ще яде ли Асан баница
    ...и продължението от девелоперите:
    Hello.
    In that case, please make an inquiry again to the LGE customer service center in your region as this is not the matters LG Developer site can provide proper answers to.
    (To contact the LGE customer service center online, visit LG Electronics България | LG Bulgaria, select your regional site, and make inquiry at Support > Contact Us.)
    LG Developer is providing resource for developers creating LG Smart TV/LG Mobile applications.
    Please understand us as this is not our role.
    Best Regards,
    LG Developer site Team

    Така че се "очаква отговор" от LG България, което вече заприлича на това да чакаш от умрял писмо...
    Както и да е, ще чакаме да видим ще има ли отговор.

  4. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #48

    Отговор: Дефект в телевизори LG модели 42LB670V / 42LB671V / 42LB700V / 42LB730V / 42LB731V / 47LB671 и вероятно други

    Има да чакаш ... :-) затова и аз след подобно отношение и отговори просто им върнах недоразумението и минах на друга марка (и технология :-) ) .

  5. Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    336
    #49

    Отговор: Дефект в телевизори LG модели 42LB670V / 42LB671V / 42LB700V / 42LB730V / 42LB731V / 47LB671 и вероятно други

    Цитат Първоначално публикувано от detronik Виж публикацията
    ...и продължението от девелоперите:
    Девелоперите са прави, и те са жертва на борбите и недомислиците в LG. Аз си мисля, че и на LG Silicon Valley Lab (разработчиците на LG WebOS) да се пише, резултата ще е същия.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Живее в
    Варна
    Мнения
    124
    #50
    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Има да чакаш ... :-) затова и аз след подобно отношение и отговори просто им върнах недоразумението и минах на друга марка (и технология :-) ) .
    А кое е недоразумението с което се сблъскахте Вие? А какво взехте?

  7. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #51

    Отговор: Дефект в телевизори LG модели 42LB670V / 42LB671V / 42LB700V / 42LB730V / 42LB731V / 47LB671 и вероятно други

    В темата за ЛГ го бях описал случая - 47LM660 - след като 3-4 месеца не си оправиха проблема със звука на цифровия кабелен тунер (при някои операторе , но пък само с техните тв) , а и с ужасен DSE в средата на екрана правещ гледането на футбол направо неприятно + откровената лъжа ,че поставят 100хц панели в моделите от 6-та серия ...
    Множество контакти по ел. поща само доведоха до окончателното ми решение да не ползвам (за момента , а като гледам и за в бъдеще) тв на ЛГ - в крайна сметка според тях не можех да си настроя тв или не съм знаел как да го ползвам
    А какво избрах е в подписа ми (50ST60) и съм изключително доволен ,че хванах последният влак ... можеше само да е поне 55"

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2013
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    55
    #52

    Отговор: Дефект в телевизори LG модели 42LB670V / 42LB671V / 42LB700V / 42LB730V / 42LB731V / 47LB671 и вероятно други

    Цитат Първоначално публикувано от operator3 Виж публикацията
    Девелоперите са прави, и те са жертва на борбите и недомислиците в LG. Аз си мисля, че и на LG Silicon Valley Lab (разработчиците на LG WebOS) да се пише, резултата ще е същия.
    Само да ви кажа че WebOS е разработена от Palm който беше купен малко след това от HP която пусна HP Pre с WebOS който се оказа тотален провал заради много бъгове малко приложения и т.н. но пък WebOS беше определен като "имащ потенциал", след което HP тръгна да продава Palm на някой в крайна сметка успяха да продадат само софтуерния им отдел който правеше WebOS на LG даже май за без пари само да не ги уволняват а хардуерния отдел го уволниха. След това LG си я въведе в телевизорите, където според мен е на много добро ниво и пак според мен е водеща в момента.

  10. Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    336
    #53

    Отговор: Дефект в телевизори LG модели 42LB670V / 42LB671V / 42LB700V / 42LB730V / 42LB731V / 47LB671 и вероятно други

    Цитат Първоначално публикувано от jujo_si Виж публикацията
    Само да ви кажа че WebOS е разработена от Palm който беше купен малко след това от HP която пусна HP Pre с WebOS който се оказа тотален провал заради много бъгове малко приложения и т.н. но пък WebOS беше определен като "имащ потенциал", след което HP тръгна да продава Palm на някой в крайна сметка успяха да продадат само софтуерния им отдел който правеше WebOS на LG даже май за без пари само да не ги уволняват а хардуерния отдел го уволниха...
    Никой не оспорва хронологията в WebOS.
    След като придобиха Silicon Valley Lab и го прекръстиха в LG Silicon Valley Lab, е започнало повишаване на напрежението между екипа на SVL и LG. Едва са успели, да се преборят за табовете в менюто, за да бъдат с наклон.
    В резултат на несъгласие с политиката на LG, част от програмистите са напуснали на различни етапи от изграждането и адаптирането на LG WebOS, и са били заменени от корейски специалисти. Резултата го виждаме в доста суровия продукт на LG. От юли месец непрекъснато пускат и спират тестови и официални ъпдейти към WebOS 1.3.Х-ХХХХ(afro-arches) и докато едно оправят, друго развалят. Досега така и няма стабилна, бърза и безпроблемна версия на LG WebOS.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Живее в
    Варна
    Мнения
    124
    #54

    Отговор: Дефект в телевизори LG модели 42LB670V / 42LB671V / 42LB700V / 42LB730V / 42LB731V / 47LB671 и вероятно други

    Мисля, че със следващите редове може да приключи темата. жалко, че скептиците се оказаха прави!
    Постове от Фейсбук страницата на LG България:

    АЗ:
    Как LG ще се справи с проблема "Слепване на картината" в моделите 42LB670V / 42LB671V / 42LB700V / 42LB730V / 42LB731V / 47LB671 и вероятно други от серията LB? Ще се констатира ли този проблем официално, след като във форумите вече се появяват съобщения за него или LG ще си затвори очите за проблема? Как потребителя ще бъде предпазен от покупка на уред с генетичен дефект? Информирайте ни , за да знаем за софтуерен проблем ли се касае! Поемете инициатива и отговорност!

    LG Bulgaria:
    След направена проверка на наличните телевизори в търговската и сервизна мрежа на ниво Европа- цитираният проблем не беше потвърден. Предполагаме се касае за единичен случай с дефектна матрица, което е много малък процент от производството на всеки производител.
    Поздрави,
    Екипът на LG

    АЗ:
    Здравейте,
    Позволете ми да НЕ се съглася с Вас и Вашето твърдение. Лично аз закупих 42LB671V, който е с ясно изразен дефект, за който сигнализирах в LG България. Конкретното устройство ми бе сменено с ново и новото прояви веднага същия дефект. След двуседмично обикаляне по търговските вериги и тестване на посочените от мен по-горе модели, смея смело да твърде, че ДЕФЕКТА Е НАЛИЧЕН ПРИ ВСИЧКИ ТЯХ!!! Вие от LG БЪлгария знаете много добре за проблема, след кореспонденцията, която водихме с Вас и тестовете, които проведохте на точно същия модел 42LB671V и потвърдихте, че сте забелязали проблема във Вашия шоурум. Защо сега въвеждате потребителите в заблуждение и отричате проблема? След контакта ми с десетки потребители на телевизори от серията LB и проведени тестове от тяхна страна, те също забелязаха проблема. В youtube има клипове-ревю на телевизори от тази серия, сами можете да ги видите и да забележите проблема, който отричате. Някои от клиповете са румънски... Проблемът ЯВНО НЕ Е ЕДИНИЧЕН СЛУЧАЙ С ДЕФЕКТНА МАТРИЦА, А Е НАЛИЧЕН НА НИВО ЕВРОПА...как бихте коментирали. Безотговорно е да се продават дефектни устройства и това да се прикрива и да се заблуждава потребителя! Как бихте гарантирали на тези потребители, които са закупили такива телевизори, че проблема няма да се задълбочи след по-дълга употреба и след стандартния 2 годишен гаранционен перод няма да се наложи да сменят матриците за своя сметка? А може би телевизорите на LG са проектирани да работят 2 години???
    И накрая, за да не съм голословен и ако вероятно ме обвинявате в анти LG кампания, то за да има защо ще допълня, че тестове освен на телевизорите на LG, проведох и на SONY, TOSHIBA, PHILIPS, PANASONIC, SAMSUNG, както и на някои нискобюджетни производители и модели. Вероятно доста от тези производители използват LCD панели именно на LG, НО ПОДОБЕН ГЕНЕТИЧЕН ПРОБЛЕМ СЪС СЛЕПВАНЕ НА ИЗОБРАЖЕНИЕТО ИМА САМО И ЕДИНСТВЕНО В СЕРИЯ LB на LG. Бъдете коректни към потребителите си и съобщете какъв е проблема и как би могъл да се отстрани!

    LG Bulgaria:
    Разбираме, че сте клиент неудовлетворен от LG продукт.
    Както вече споменахме, проведените тестове не потвърждават посочения проблем!
    Това, което знаем за Вашия случай, имали сте забележка към уреда, същият е заменен с нов, отново сте имали забележки, върната Ви е сумата и би трябвало да сте удовлетворен.
    Декларираме, че няма други рекламации с цитирания от Вас проблем.
    Поздрави,
    Екипът на LG

    АЗ:
    Колко жалко е всичко това...!!! Жалко за "слепия", "неразбиращ" български потребител, който бива подвеждан и манипулиран по абсолютно безочлив начин. Уважаеми, тук не става дума за удовлетвореността ми или не от продукта на LG, който така или иначе върнах. Аз нямам проблем с това. Не загубих нищо, просто придобих опит, макар и горчив. Защо бих върнал и втория телевизор и защо бих ходил по магазините да тествам и други модели и други екземпляри от конкретния модел, ако не исках този телевизор или не го харесвах...и ако той нямаше проблем? Аз харесвам този модел телевизор, просто той не работи коректно, той има проблем, колкото и да го отричате. Има проблем, който потрвърдихте в телефонен разговор с мен, но явно се опасявате да не придобие гласност. Тук става дума за грубия корпоративен подход, който си позволявате. Става дума за проблем, който много хора по форумите потвърдиха. Хора, които се опасяват, че ако се обърнат към сервиз, то ще бъде безрезултатно, понеже отричате проблема. Хора, които предпочитат да си гледат телевизора така и по-рядко да влизат в смарт менюто на своя иначе смарт телевизор, само за да не се появява бялата линия на екрана им. Хора, които знаят, че никой няма да им обърне внимание. Хора, които се оказаха прави като ме убеждаваха, че няма смисъл от това да ви пиша и да се опитвам да разбера къде се гнезди проблема.
    А той се гнезди ето къде:
    "Това, което знаем за Вашия случай, имали сте забележка към уреда, същият е заменен с нов, отново сте имали забележки, върната Ви е сумата и би трябвало да сте УДОВЛЕТВОРЕН."
    Казвате, че трябва да съм удовлетворен...!!! От кое? От това, че продължавате да продавате на невежия според вас народ дефектните телевизори, които върнах аз?
    Би трябвало да не ми пука нали? Та нали аз си взех обратно парите, ще си купя друг телевизор, който няма да е LG и няма да показва залепнала линия, когато вляза в смарт менюто му. Но, хора като мен ще продължават да купуват телевизорите с дефекти и трябва да се чувстват "удовлетворени".
    Сами знаете кой ще бъде удовлетворен от това: Кореската компания LG. За жалост вие уважаеми предствители на компанията в България, вместо да защитите интереса на българския потребител, защитавате корпоративните интереси на "вашата" компания.
    Уважаеми български потребителю, нека ти е честит новия "дефектен" 3D Смарт телевизор, който аз върнах, а продадоха на теб с надеждата да не забележиш проблема, който забелязах аз. Дано си УДОВЛЕТВОРЕН от декларацията на LG България, че няма рекламации с проблема описан от мен. И след като си купиш "моя" телевизор направи рекламация, за да се декларира проблема, защото "една птичка пролет не прави". И уважаеми български потребителю, преди да купиш прочети по форумите...там си пише...хора като мен, които са си блъскали главата.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 08-10-14 в 09:42.
    svetlio1, chuklev, Frogst и 1 други харесват това.

  12. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    316
    #55

    Отговор: Дефект в телевизори LG модели 42LB670V / 42LB671V / 42LB700V / 42LB730V / 42LB731V / 47LB671 и вероятно други

    Поздрави,за това че си,,удовлетворен''/взел си си парите/.Дано си разбрал истината за корейците-аз я проумях още когато бяха голд стар.Има си правило-количествените натрупвания водят до качествени изменения.И гнусмаса и лъжъто са сапунени мехури,които ще се пръснат.Сега фенове и купили си такива марки да не се сърдят-имат и хубави попадения,но в най - скъпите модели.

  13. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #56

    Отговор: Дефект в телевизори LG модели 42LB670V / 42LB671V / 42LB700V / 42LB730V / 42LB731V / 47LB671 и вероятно други

    Обобщаването не е добра идея - просто политика на фирмата . Ето - другите корейчета (Самсунг) като ги набараха преди години ,че слъгват с резолюцията при 3Д на D6 серията си признаха и връщаха пари или сменяха модели , а ЛГ са като комунист на разпит - отричат и не признават нищо до откат - нито дефектни серии , нито лъжи с поставени компоненти ...

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    336
    #57

    Отговор: Дефект в телевизори LG модели 42LB670V / 42LB671V / 42LB700V / 42LB730V / 42LB731V / 47LB671 и вероятно други

    Аз съм почти сигурен, че от LG България не са си мръднали пръста, за да пренасочат жалбата към компанията майка. Да не говорим за правене на тестове и търсене на причината за проблема.
    Най-много да са, направили справка за подобни рекламации и естествено или няма, или своевременно са "удовлетворили" клиентите.

  16. Junior Member Аватара на chuklev
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    48
    #58

    Отговор: Дефект в телевизори LG модели 42LB670V / 42LB671V / 42LB700V / 42LB730V / 42LB731V / 47LB671 и вероятно други

    Пичове така е в нашата родина България.......

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Живее в
    Варна
    Мнения
    124
    #59

    Отговор: Дефект в телевизори LG модели 42LB670V / 42LB671V / 42LB700V / 42LB730V / 42LB731V / 47LB671 и вероятно други

    Цитат Първоначално публикувано от operator3 Виж публикацията
    Аз съм почти сигурен, че от LG България не са си мръднали пръста, за да пренасочат жалбата към компанията майка. Да не говорим за правене на тестове и търсене на причината за проблема.
    Най-много да са, направили справка за подобни рекламации и естествено или няма, или своевременно са "удовлетворили" клиентите.
    Напротив, мръднаха си пръста и в първите дни когато констатирах проблема и водих разговори с тях по телефона, ми казаха, че са тествали в шоурума си точно модела 42LB671V и са видяли проблема. Казаха, че при останалите няколко модела не са го забелязали. Сега най-нагло отричат въобще да са забелязвали такъв проблем. Затова, моля всички с които кореспондирах на лични съобщения и направиха тестове на своите телевизори и забелязаха проблема със "слепването" било то на лентата от смарт менюто или от теста с решетката, нека да пишат до LG България. Има e-mail, има facebook страница, има телефони. Нека знаят че наистина има и други, които за забелязали проблема.

  18. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #60

    Отговор: Дефект в телевизори LG модели 42LB670V / 42LB671V / 42LB700V / 42LB730V / 42LB731V / 47LB671 и вероятно други

    А , не знаят - за какво мислиш са "изгодните" промоции в Карфур и други вериги на точно тая серия 42"

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 19 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 11-11-12, 23:55
  2. Отговори: 1
    Последно: 10-11-12, 08:17
  3. Проблем вероятно от рам-а
    От Az_sum_bre_ombre във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 17-10-12, 15:04
  4. Дефект на 8RDA+???
    От BlackBLOOD във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 2
    Последно: 18-07-03, 11:39
  5. Вероятно най-добрата страница
    От Cko във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 8
    Последно: 20-12-02, 01:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе