Резултати от 1 до 11 от общо 11
Like Tree2Одобрявам
  • 1 Post By CrossBlade
  • 1 Post By chuklev

Сборка на озвучителна система

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    126
    #1

    Сборка на озвучителна система

    Здравейте.Решил съм за си "сглобя" една озвучителна система за вкъщи.Признавам, че нищо не разбирам, когато чета характеристиките на отделните елементи и затова ще помоля някой да ме насочи какво да търся като параметри.Например:усилвател-изходяща мащност......., тонколони........, ресийвър.......и т.н.Няма да се използва душманската-мисля да я включа към телевизора един-два филма на седмица и от време на време малко музика на мах, когато ми е кеф. Предпочитам втора употреба, но що- годе качествени.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #2

    Отговор: Сборка на озвучителна система

    Първо - какво ще слушаш, като музика (любими музикални стилове). Второ - колко е голямо помещението ти. Трето - ...бюджет.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    126
    #3

    Отговор: Сборка на озвучителна система

    Ще се слуша основно рок, но и дискотечна музика.Помещението е 20кв.-50куб.За бюджета-аз си мисля за 400-500лв, но нямам представа какви са цените.

    - - - - - - - - - -

    Какво ще кажете за това
    http://electron.bg/eltax-planos-5pac...em-p-1737.html
    Този пост е редактиран от ssamm22; 13-09-14 в 21:09.

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #4

    Отговор: Сборка на озвучителна система

    Имаш два варианта. Или чакаш и събираш още пари или вземаш на момента нещо готово от рода на домашно кино.
    Относно втората употреба, горещо ти препоръчвам да се огледаш в ebay.co.uk. Търси неща, които са в ЕС и продавача е склонен да изпраща по пощата. Не се притеснявай, че повечето продават само в Англия, това не е проблем. Има не малко фирми, които предлагат доставка от Англия до България. Дори за втора употреба, бюджета ти е малък. Една що годе прилична система за музика и филми е някъде около 1500 - 2000 лв. говоря за нови компоненти. Втора употреба, можеш да влезеш на 1000 - 1200 лв с прилични компоненти. Лирата в момента е ужасно скъпа, което е проблем.
    Относно този елтакс... прилича на домашно кино, аз бих си запазил парите.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    126
    #5

    Отговор: Сборка на озвучителна система

    Наистина не съм разбирач и затова се водих по нормалната цена на колоните от линка.Явно ще се чака.

  7. Junior Member Аватара на chuklev
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    48
    #6

    Отговор: Сборка на озвучителна система


  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #7

    Отговор: Сборка на озвучителна система

    Цитат Първоначално публикувано от ssamm22 Виж публикацията
    Наистина не съм разбирач и затова се водих по нормалната цена на колоните от линка.Явно ще се чака.
    То въпроса не е до "разбирач" и "не разбирач". Щом търсиш по-добър звук от този на домашното кино, трябва да си психически подготвен, че това удоволствие струва скъпо, особено за бедни хора като голямата част от нас българите. В Hi-Fi няма понятие като най-добро, винаги има по-добро. Затова трябва да търсиш разумният компромис. В ниския клас, който е относително "достъпен" за по-голямата част от нас, прилични неща имат Yamaha (рисивъри и колони). От вън можеш да си взмеше на хубава цена колони (ОТ) на Mission, Tannoy (предлагат се и в Технополис), Wharfedale, Boston Acoustics. Виж и Dali, правят добри неща. Разгледай английските сайтове за техника, има не лоши предложения, правят намаления на стари модели, мостри и можеш да си намериш не лоши неща. Успех и следвай мечтата си, сигурен съм, че един хубав ден ще имаш мечтаната система, а след това винаги можеш да надграждаш с по-добро.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    126
    #8

    Отговор: Сборка на озвучителна система


  11. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #9

    Отговор: Сборка на озвучителна система

    Нови тонколони Dali Zensor 1 за 339 лева чифта и втора ръка кино ресийвър 5.1 с DTS/Dolby на около 150-250 лева, примерно Продавам Ресийвър Yamaha Rx-v450 - 53874974 | Електроника, битова техника - Аудио техника
    ppbgbg одобрява това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #10

    Отговор: Сборка на озвучителна система

    Цитат Първоначално публикувано от CrossBlade Виж публикацията
    Нови тонколони Dali Zensor 1 за 339 лева чифта и втора ръка кино ресийвър 5.1 с DTS/Dolby на около 150-250 лева, примерно Продавам Ресийвър Yamaha Rx-v450 - 53874974 | Електроника, битова техника - Аудио техника
    Dali Zensor 1 цената не е ли за 1бр?

  13. Junior Member Аватара на chuklev
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    48
    #11

    Отговор: Сборка на озвучителна система

    Цена:
    339 лв.


    КРАТКО ОПИСАНИЕ

    Една малка но голяма и със завидни награди 2 лентова тонколона
    Подходяща за съраунд при домашно кино, както и за 2.1 Stereo HiFi
    Мощност: 100W
    Импеданс: , чуствителност 86,5dB
    Честотна лента: 53 - 26 500 Hz
    Цветове: черен, светъл кестен и бял лак*

    Цена за чифт!


    - See more at: Dali Zensor 1 2-way bookshelf | Тонколони Dali | Avitel
    pulsedriverbg одобрява това.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на система до 600 лв.
    От Tafkooo във форум Аудиотехника
    Отговори: 1
    Последно: 15-10-11, 16:41
  2. Охранителна система
    От ViK във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 23
    Последно: 13-01-11, 00:43
  3. Избор на озвучителна система
    От zizu във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 39
    Последно: 09-01-08, 23:11
  4. ДВД Система?
    От kocenino във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 4
    Последно: 29-12-06, 10:03
  5. Коментар за ПЦ система
    От А.Петров във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 7
    Последно: 20-12-06, 13:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе