Вижте резултатите от анкетата: Избор на климатик?

Гласували
12. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Mitsubishi Heavy SRK71ZM-S

    6 50.00%
  • Fujitsu AWYZ24LB NOCRIA

    6 50.00%
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 35
Like Tree5Одобрявам

Mitsubishi Heavy SRK71ZM-S или Fujitsu AWYZ24LB NOCRIA за отопление на ~55кв. хол

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Живее в
    София, България
    Мнения
    24
    #1

    Question Mitsubishi Heavy SRK71ZM-S или Fujitsu AWYZ24LB NOCRIA за отопление на ~55кв. хол

    Здравейте,

    След прочитане на доста теми във форума отсях между различните модели и се лолебая се между два климатика за отоплянето на хол с квадратура от 55кв. м.:

    1. Mitsubishi Heavy SRK71ZM-S
    2. Fujitsu AWYZ24LB NOCRIA

    За първия намерих информация относно мощностите при различните температури (http://www.mhi-systems.ru/uploads/pdf/SRK-63-80ZM-S.pdf)

    В тази тема искам да попитам за мнения кой от двата е по-добър според вас за отоплението на даденото помещение и ако някой има идея от къде мога да намеря информация за мощностите на Fujitsu-то при дадени температури, за да направя сравнение.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #2

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK71ZM-S или Fujitsu AWYZ24LB NOCRIA за отопление на ~55кв. хол

    http://www.fgnordic.se/media/57970/N..._Technical.pdf от тук виж таблицата на страница 1-10.

  4. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #3

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK71ZM-S или Fujitsu AWYZ24LB NOCRIA за отопление на ~55кв. хол

    Ето го в режим отопление ...

    24 Heating.jpg


    Добре е да се погледне данните при какъв въздушен поток в кубици са. За MHI 21.5, за Nocria 15.7
    Този пост е редактиран от Mega; 22-09-14 в 23:24.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Живее в
    София, България
    Мнения
    24
    #4

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK71ZM-S или Fujitsu AWYZ24LB NOCRIA за отопление на ~55кв. хол

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Ето го в режим отопление ...

    24 Heating.jpg


    Добре е да се погледне данните при какъв въздушен поток в кубици са. За MHI 21.5, за Nocria 15.7
    Видях, че има разлика в потока. В такъв случай за напълно точна съпоставка на мощностите правилно ли ще е ако приравня при един и също поток като умножа мощностите на MHI по коефицента между двата потока (21,5/15,7) или не работи така?

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #5

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK71ZM-S или Fujitsu AWYZ24LB NOCRIA за отопление на ~55кв. хол

    Ами, ако правилно разсъждавам, таблицата на Мега показва запазването на номиналните мощности, докато линка по горе / на edi1/ показва запазването на максималните. MHI, доколкото знам, винаги дават номинални стойности.
    А потоците не би трябвало да ги апроксимираш, защото това би трябвало да са възможности на машината. Не виждам как Нокрията ще развърти почече от 980м3/ч.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Живее в
    София, България
    Мнения
    24
    #6

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK71ZM-S или Fujitsu AWYZ24LB NOCRIA за отопление на ~55кв. хол

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Ами, ако правилно разсъждавам, таблицата на Мега показва запазването на номиналните мощности, докато линка по горе / на edi1/ показва запазването на максималните. MHI, доколкото знам, винаги дават номинални стойности.
    А потоците не би трябвало да ги апроксимираш, защото това би трябвало да са възможности на машината. Не виждам как Нокрията ще развърти почече от 980м3/ч.
    Добре, тогава ако не мога да приравня, за да направя сравнение 1 към 1 по мощност при дадена температура има ли правилен начин за сравнение. Иначе по таблицата ако се гледа само мощността, Нокрията се представя доста по-добре от митсубишито.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #7

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK71ZM-S или Fujitsu AWYZ24LB NOCRIA за отопление на ~55кв. хол

    Цитат Първоначално публикувано от Светлин Стаев Виж публикацията
    Добре, тогава ако не мога да приравня, за да направя сравнение 1 към 1 по мощност при дадена температура има ли правилен начин за сравнение. Иначе по таблицата ако се гледа само мощността, Нокрията се представя доста по-добре от митсубишито.
    Не виждам смисъл да се приравняват потоците - важното е, че виждаш при определена температура каква топлинна мощност отдава всяка машина. За мен това е достатъчно. Да Нокрията е по добра с около 1кВт, което не е малко, и според мен това се дължи основно на компресора - 1700W, срещу 1400 за MHI. Според мен обаче Хеви-то има по добър хардуер и аз бих се замислил относно мощностите. Само вътрешното тяло на Хевито е около 30см по дълго от това на Нокрията, оттам идва и по големия поток - голяма турбина - която ще работи по равномерно и по тихо.

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    298
    #8

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK71ZM-S или Fujitsu AWYZ24LB NOCRIA за отопление на ~55кв. хол

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    по големия поток - голяма турбина - която ще работи по равномерно и по тихо.
    Това е единственото предимство на Хевито, всичко друго е в полза на Нокрията.
    Плюсове на Фуджицуто :
    цена
    нисък минимум
    мощност

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #9

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK71ZM-S или Fujitsu AWYZ24LB NOCRIA за отопление на ~55кв. хол

    Само не ми е ясно защо се мяташ на 71-ца.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Живее в
    София, България
    Мнения
    24
    #10

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK71ZM-S или Fujitsu AWYZ24LB NOCRIA за отопление на ~55кв. хол

    Цитат Първоначално публикувано от tweeg Виж публикацията
    Само не ми е ясно защо се мяташ на 71-ца.
    Това в контекста с Нокриата ли или 71-цата ще дойде малка за 55кв? 80-ката ми се струва излишно мощтна за тази квадратура.

  13. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #11

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK71ZM-S или Fujitsu AWYZ24LB NOCRIA за отопление на ~55кв. хол

    Тези машини по колко вата на кубик ги оразмерявате? Така както смятам по 50-53 вата на кубик. За мен това е недостатъчно в режим отопление. Това са стойности за оразмеряване на охлаждане. А какво правим при -15 градуса, тогава някой смята ли колко вата на кубик остават?

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #12

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK71ZM-S или Fujitsu AWYZ24LB NOCRIA за отопление на ~55кв. хол

    33,33W/кубик, при -10 °С, поддържа 20°С в таванско помещение, с 10 см. подпокривна изолация от вата, смятаща се за недостатъчна. 40W/кубик, в жилищно помещение, при същите условия, но с 6 см. изолация от термофор и дебелина на стената 50 см, единична тухла, поддържа 23 °С. За мен, мощност от 50-53 вата на кубик са необходими само за темпериране на неотоплявано помещение. При положение, че при температури под -10 °С изключването на климатизаторите е непрепоръчително, намирам мощностите над 50W/кубик за неоправдани, освен ако не става въпрос за първи етаж на панелно жилище, в сграда с полуразграбена партерна част и без изолация.

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #13

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK71ZM-S или Fujitsu AWYZ24LB NOCRIA за отопление на ~55кв. хол

    Не знам какво е неоправдано , в големият студ -15,20гр нищо не е излишно. Ще се повторя как е вкъщи климатик МЕGE35va който не се изключва + парно. В стая 55 кубика радиатор с 20 ребра -4KW + кюнеца на котела -2KW + климатик който при тези температури не изключва (при -15 около 2KW) става към 8 KW. Това е в къща неизолирана стая. Температурата заедно с парното е 25,26градуса, вечер само на климатик оставям на 20 тъй като никой не стои там.
    Аз намирам за добре 100 вата на кубик.
    Между другото SRC71 ZM по eurovent при -15 отдава 6.1 KW и КОП 2.1 т.е консумация 2,9KW

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #14

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK71ZM-S или Fujitsu AWYZ24LB NOCRIA за отопление на ~55кв. хол

    Цитат Първоначално публикувано от Светлин Стаев Виж публикацията
    Това в контекста с Нокриата ли или 71-цата ще дойде малка за 55кв?
    Колко ще отопляваш?
    Беше писал хол с кухня и коридор.Колко е коридора? Предполагам 7-8 м2.
    Южна ти е стаята с 10см, повтарям 10см изолация.

    71-ца или 24-ка според мен ще са ти големи.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,272
    #15

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK71ZM-S или Fujitsu AWYZ24LB NOCRIA за отопление на ~55кв. хол

    Взимай 2 броя Тошо Дайсекай 6 13-ки, че тая голяма стая не знам как ще поддържаш еднаква температура навсякъде с 1 климатик освен ако не бичиш турбината на макс. Комшията е с някаква колонна Мидея 24-ка в ~50кв. и в единия край е осеаземо по-хладно.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Кой да избера Mitsubishi Electrik MSZ-FH50VE или Fujitsu Nocria RJ-14 LAZ
    От Max във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 21
    Последно: 20-11-13, 20:25
  2. Разлики между Fuijitsu AWY24LB/AOY24LMAL Nocria и Fuijitsu AWYZ24LB/AOYZ24LB Nocria
    От MB във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 13
    Последно: 15-10-13, 21:32
  3. Допълнително отопление за 55кв.м
    От ssamm22 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 11
    Последно: 31-10-10, 22:48
  4. Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy или Fujitsu
    От valmon във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 8
    Последно: 26-10-07, 15:26
  5. Mitsubishi Heavy, Fuji или Fujitsu?
    От mitko99 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 7
    Последно: 25-10-07, 18:15

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе