Резултати от 1 до 7 от общо 7

Проблем с LG GR-F449BTQA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Живее в
    Варна
    Мнения
    72
    #1

    Проблем с LG GR-F449BTQA

    Здравейте,от известно време(около 2 месеца) се пълни дъното на фризера под най-долното чекмедже с вода и съответно става една плоча лед.Случва се около 2-3 пъти в седмица.Изкъртвам го с върха на ножа и след някой друг ден отново.Понякога бърша вода и от земята-не знам дали се препълва дъното и прелива навън или просто тече от някъде другаде. Дали работата е за техник или нещо аз мога да променя?DSC01852.jpgDSC01853.jpg

  2.  
     
  3. Member Аватара на batalski
    Тук е от
    Nov 2007
    Живее в
    София
    Мнения
    348
    #2

    Отговор: Проблем с LG GR-F449BTQA

    Запушено е отводняването. Махаш задния капак при компресора и в дясно между вентилатора и кондензатора(черната решетка) ще видиш бяла гофрирана тръба която се запушва. Ще трябва да я почистиш и след това да остане хладилника изключен поне 24 часа с отворена врата на фризера и изпразнен от продукти за да може да се размрази ваната под изпарителя.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Живее в
    Варна
    Мнения
    72
    #3

    Отговор: Проблем с LG GR-F449BTQA

    Веднага започвам.Благодаря!

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,223
    #4

    Отговор: Проблем с LG GR-F449BTQA

    И не ползвай никакви твърди и особено остри предмети за чистене на леда!
    Защото само ще се измориш, а хладилника ще е за боклука!

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Живее в
    Варна
    Мнения
    72
    #5

    Отговор: Проблем с LG GR-F449BTQA

    Абе пичове най-отдолу на тая тръба имаше 1 тапа-леко срязана и се образува като капаче.Всичката мръсотия се беше затлачила там.Аз я махнах ама не съм я изхвърлил,трябва ли да я сложа или не?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    83
    #6
    Цитат Първоначално публикувано от icoguns Виж публикацията
    Абе пичове най-отдолу на тая тръба имаше 1 тапа-леко срязана и се образува като капаче.Всичката мръсотия се беше затлачила там.Аз я махнах ама не съм я изхвърлил,трябва ли да я сложа или не?
    Задължително, иначе ще дърпа топъл въздух от там.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Живее в
    Варна
    Мнения
    72
    #7

    Отговор: Проблем с LG GR-F449BTQA

    Ами върнах тапата на мястото и,сега ще знам че трябва от време на време да отварям там и го почиствам.
    Благодаря на всички за помощта
    Всъщност има и още нещо.На панела за управление половината бутони не работят,например не мога да сменям температурата на фризера,бутона ваканция също не работи и няколко от LED-овете не светят.Аз панела съм го вадил ,но според мен нищо не мога да пипна по него.Вие какво ще кажете?
    Този пост е редактиран от icoguns; 02-10-14 в 08:00.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе