Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 27 от общо 27
Like Tree11Одобрявам

3D FULL HD LED ТЕЛЕВИЗОР SAMSUNG UE-50F6100 мнения и критики

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    99
    #16

    Отговор: 3D FULL HD LED ТЕЛЕВИЗОР SAMSUNG UE-50F6100 мнения и критики

    Ами ЕСТЕСТВЕНО, че се настройва всеки един модел!!! Преситените настройки са заради режим "SHOP", в който се слагат мострите преди да се изложат. И ЕСТЕСТВЕНО най-добро е сравнението като сложиш два телевизора един до друг на един и същ сигнал!! Ти как ги сравняваш - по етикета ли? Не знам кой се излага като кифладжия. Пак казвам, преди да коментираш отиди и направи тест.... На мен все още не ми става ясно защо твърдите, че Самсунг са по-добри? Може би по готините реклами? Или по добрия дизайн?

    ПС: Пак ти чета коментара и не мога да повярвам какво си ми написал... Ти ако разработваш телевизори и правиш по 7-8 модела на година, няма ли да калибрираш картината на всеки един? Не само, че се калибрират, а се правят и хиляди други тестове и настройки. А това, че съм работил в ТМ естествено, че нищо не значи. Даже не е и за хвалба. Но със сигурност значи, че съм видял повече телевизори от теб.
    Този пост е редактиран от v140; 01-10-14 в 19:59.
    stanislav77 одобрява това.

  2.  
     
  3. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #17

    Отговор: 3D FULL HD LED ТЕЛЕВИЗОР SAMSUNG UE-50F6100 мнения и критики

    Цитат Първоначално публикувано от v140 Виж публикацията
    Ами ЕСТЕСТВЕНО, че се настройва всеки един модел!!! Преситените настройки са заради режим "SHOP", в който се слагат мострите преди да се изложат. И ЕСТЕСТВЕНО най-добро е сравнението като сложиш два телевизора един до друг на един и същ сигнал!! Ти как ги сравняваш - по етикета ли? Не знам кой се излага като кифладжия. Пак казвам, преди да коментираш отиди и направи тест.... На мен все още не ми става ясно защо твърдите, че Самсунг са по-добри? Може би по готините реклами? Или по добрия дизайн?



    ПС: Пак ти чета коментара и не мога да повярвам какво си ми написал... Ти ако разработваш телевизори и правиш по 7-8 модела на година, няма ли да калибрираш картината на всеки един? Не само, че се калибрират, а се правят и хиляди други тестове и настройки. А това, че съм работил в ТМ естествено, че нищо не значи. Даже не е и за хвалба. Но със сигурност значи, че съм видял повече телевизори от теб.
    Цъ, не позна! Аз пък съм работил в Зора! Няма да ти обяснявам, щом си мислиш, че знаеш по-добре! Правиш ли разлика между стандартно калибриране - за масовия потребител от заводите, тоест имай на предвид пренаситени цветове при стандатни настройки и домашно/професионално калибриране? То, ако всички телевизори излизаха от завода калибрирани перфектно, щяха ли да съществуват професионални уреди за калибриране на картината, както и платените такива услуги?!?
    svetlio1 и Frogst харесват това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    99
    #18

    Отговор: 3D FULL HD LED ТЕЛЕВИЗОР SAMSUNG UE-50F6100 мнения и критики

    ОК, както кажеш - така е. Не ми се водят безсмислени спорове. Тука малко почваме "един приятел ми каза, на него пък негов познат му е казал, пък на неговия познат - втори братовчед на майка му му казал". Все още не разбирам на базата на кое твърдиш, че Самсунг е по-добър?
    Кое да знам по-добре? На очите си ли да си вярвам или на теб?
    Относно калибрирането - толкова ли пък тея корпорации дето въртят милиони нямат пари да си наемат един такъв "калибратор" да им настрои телевизорите? а го оставят е така да предава гадно, да не се купува.....

    По темата - моето мнение е, че Сони е по-добрия избор.
    stanislav77 одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #19

    Отговор: 3D FULL HD LED ТЕЛЕВИЗОР SAMSUNG UE-50F6100 мнения и критики

    Цитат Първоначално публикувано от v140 Виж публикацията
    Относно калибрирането - толкова ли пък тея корпорации дето въртят милиони нямат пари да си наемат един такъв "калибратор" да им настрои телевизорите? а го оставят е така да предава гадно, да не се купува.....
    .
    Той "спора" става безпредметен след това изказване - би трябвало да ти е ясно ,че няма два еднакви тв дори и от един и същ модел и серия ама ...

    Относно кой е по-добър - ами няма по-добър като марка отдавна - гледа се конкретен модел и в повечето случаи това не са модели на Сони (за съжаление ) - единственият безспорен (поне за мен) модел "трепач" на Сони в последните години беше HX850 . Не че нямат добри модели , но ...да кажем че не си отговарят на цената .
    Dominator и Frogst харесват това.

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #20

    Отговор: 3D FULL HD LED ТЕЛЕВИЗОР SAMSUNG UE-50F6100 мнения и критики

    По спора - Сони има по добри фабрични настройки на картината(заводска калибрация за всяка една бройка, през поточната линия).
    За справка - погледнете диаграмите от замерванията, по тестовете в нета.

    За Самсунг...европейското производство не спазва настройките зададени в сервизната инструкция за всеки модел и диагонал. За Щатите в Мексико го правят, а в Европа от дъжда на вятър.
    Frogst одобрява това.

  7. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #21

    Отговор: 3D FULL HD LED ТЕЛЕВИЗОР SAMSUNG UE-50F6100 мнения и критики

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Той "спора" става безпредметен след това изказване - би трябвало да ти е ясно ,че няма два еднакви тв дори и от един и същ модел и серия ама ...

    Относно кой е по-добър - ами няма по-добър като марка отдавна - гледа се конкретен модел и в повечето случаи това не са модели на Сони (за съжаление ) - единственият безспорен (поне за мен) модел "трепач" на Сони в последните години беше HX850 . Не че нямат добри модели , но ...да кажем че не си отговарят на цената .
    +1, Благодаря ти, взе ми думите от устата!;-)

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    4
    #22

    Отговор: 3D FULL HD LED ТЕЛЕВИЗОР SAMSUNG UE-50F6100 мнения и критики

    Здравейте отново, колеги!

    В крайна сметка се спрях и взех SONY, а модела е KDL-50W829 3D LED. Бихте ли помогнали с това да подкарам субтитрите. Енкодинга ли трябва да сменям, името на видео и суб файла ли трябва да е еднакъв или има нещо друго, което трябва да бутна, за да тръгнат?
    xpld одобрява това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #23

    Отговор: 3D FULL HD LED ТЕЛЕВИЗОР SAMSUNG UE-50F6100 мнения и критики

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Относно кой е по-добър - ами няма по-добър като марка отдавна - гледа се конкретен модел и в повечето случаи това не са модели на Сони (за съжаление ) - единственият безспорен (поне за мен) модел "трепач" на Сони в последните години беше HX850 . Не че нямат добри модели , но ...да кажем че не си отговарят на цената .
    Е, миналата година W905 го замени достойно и като картина, но и като цена

  11. Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    603
    #24

    Отговор: 3D FULL HD LED ТЕЛЕВИЗОР SAMSUNG UE-50F6100 мнения и критики

    Цитат Първоначално публикувано от pilot Виж публикацията
    Е, миналата година W905 го замени достойно и като картина, но и като цена

    точно такъв 55" ми скъса нервите с подсветката си... няма такъв ужас :D

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #25

    Отговор: 3D FULL HD LED ТЕЛЕВИЗОР SAMSUNG UE-50F6100 мнения и критики

    В смисъл? Ако говориш за неравномерно осветяване е нормално, въпреки цените...ама то е друга тема.

  13. Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    603
    #26

    Отговор: 3D FULL HD LED ТЕЛЕВИЗОР SAMSUNG UE-50F6100 мнения и критики

    Цитат Първоначално публикувано от pilot Виж публикацията
    В смисъл? Ако говориш за неравномерно осветяване е нормално, въпреки цените...ама то е друга тема.
    да за това говоря
    нормално е и винаги го има но конкретно в 3 бройки на този модел беше прекалено

    тук темата е преминала в безсмислен спор Sony или Samsung
    40F6400 като цена и качество е приемлив вариант Sony няма аналог на този модел като цена +200лв за 42W829 мисля че не е оправдано
    преди няколко дни се загледах в 49X8505 и се изненадах поне на мен много ми хареса

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #27

    Отговор: 3D FULL HD LED ТЕЛЕВИЗОР SAMSUNG UE-50F6100 мнения и критики

    Цитат Първоначално публикувано от Николай Стамов Виж публикацията
    Здравейте отново, колеги!

    В крайна сметка се спрях и взех SONY, а модела е KDL-50W829 3D LED. Бихте ли помогнали с това да подкарам субтитрите. Енкодинга ли трябва да сменям, името на видео и суб файла ли трябва да е еднакъв или има нещо друго, което трябва да бутна, за да тръгнат?
    https://lh6.googleusercontent.com/-2...ileFormats.PNG

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. LED Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030 - Мнения и препоръки
    От firefly във форум Samsung телевизори
    Отговори: 31
    Последно: 18-05-17, 10:02
  2. Питане за 60"(152см) FULL HD LED ТЕЛЕВИЗОР SAMSUNG UE-60F6300
    От stingray във форум Samsung телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 30-09-14, 18:05
  3. Мнения за 3D Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030
    От iva6ki във форум Samsung телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 22-07-13, 19:30
  4. Телевизор Samsung LED FULL HD 32 инча ползван 4 месеца!
    От balinoff във форум Приключили продажби
    Отговори: 2
    Последно: 24-03-13, 09:01
  5. 3D Телевизор LG 47LW5500 - 3D, 2D->3D, Smart, FULL LED, FULL HD
    От dstanoev във форум Приключили продажби
    Отговори: 2
    Последно: 11-03-12, 00:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе