Страница 3 от 15 ПърваПърва 1234513 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 212
Like Tree94Одобрявам

Panasonic CS-E09QKE

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    60
    #31

    Отговор: Panasonic CS-E09QKE

    Стерилизацията (наричана също обеззаразяване) представлява унищожаване на микроорганизмите и техните спори.
    Стерилизацията бива физична или химична:
    Физичната стерилизация се извършва с физични средства и може да е топла или студена.

    • Топлата стерилизация се осъществява чрез суха или влажна топлина. При първата се използва горещ въздух (изгаряне), а при втората — водни пари (кипене).
    • Студената стерилизация се осъществява с бактериални филтри и лъчения.

    Източник:http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%B8%D0%BB%D0%B8%D0%B7%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F_(%D0%BC%D0%B8%D0%BA%D1%80%D0%BE%D0%B1%D0%B8%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D0%B8%D1% 8F)

    NanoG: премахване на частици с размери до 2,5 микрометра; премахване на аеробни бактерии и вируси; деактивиране на уловените във филтъра микроорганизми
    Източник:
    http://www.panasonic.com/au/consumer/air-conditioners-learn/features-explanation/unique-air-purifying-system--nanoe-g.html

    DaiseikaiPlasmaFilter: улавя вредни вируси, бактерии, алергени и частици; чрез негативни йони пречиства и ароматизира въздуха.
    Източник:
    Toshiba Air Conditioners - SKVR - Inverter wall split Daiseikai, R410a


    Явно Тошиба и Панасоник разбират какво е стерилизация и знаят как да я постигнат, dodo-pv също разбира, но не вярва, че и Тошиба разбират, а други разбират от компоти и ракии ...

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #32

    Отговор: Panasonic CS-E09QKE

    Само дето си копирал това, което искаш, а не цялата статия. Малко както дявола цитира Евангелието. По-надолу много ясно са описани методите за стерилизация. Източника е същия!


    Стерилизацията бива физична или химична:


    • Физичната стерилизация се извършва с физични средства и може да е топла или студена.
      • Топлата стерилизация се осъществява чрез суха или влажна топлина. При първата се използва горещ въздух (изгаряне), а при втората — водни пари (кипене).
      • Студената стерилизация се осъществява с бактериални филтри и лъчения. Последните биват:


    • Химичната стерилизация се извършва с формалин или с параформалинови таблети, като самият процес се контролира чрез индикатори.


    ... Плазмения филтър и йонизатора, намяляват броя на патогените (малко или много), но не стерилизират нищо. Ако беше така и ние да сме се стерилизирали. Не знам дали знаеш в болниците с инсталирани UV лампи, когато работи лампата не се допускат хора. Дори цветя няма, умират веднага. Стерилна среда, означава чиста среда, без никакви патогени и бактерии.
    ccankov73 одобрява това.

  4. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #33

    Отговор: Panasonic CS-E09QKE

    Компотите и ракийките си ги хапваме, съответно - пийваме. Много моля хора, които си нямат или не са виждали как точно работи този модел на Панасоник, да не пишат на изуст. Нека посред зима да си направят един горещ душ в малка баня, след което да и запушат отдушника и затворят добре вратата. Да оставят в нея включен един вентилатор и да чакат да изсъхне. Ако това, според вас, означава сушене... Без коментар!

  5. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #34

    Отговор: Panasonic CS-E09QKE

    "dvdsub" ти го четеш от уйкито,а аз работя в такава среда...Не е точно така....

  6. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #35

    Отговор: Panasonic CS-E09QKE

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    ... Плазмения филтър и йонизатора, намяляват броя на патогените (малко или много), но не стерилизират нищо...
    Как се нарича процеса?

  7. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #36

    Отговор: Panasonic CS-E09QKE

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Как се нарича процеса?
    Антисепция.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    60
    #37

    Отговор: Panasonic CS-E09QKE

    dodo, в интерес на истината, от това което твърдиш, явно притежаваш и двата коментирани модела и като потребител имаш пълното право да формираш мнение тошибата или панасоника са с по-добри за теб филтри, в този ред на мисли, коментарът ми по-скоро е в твоя подкрепа.


    Ето за да не ме обвиняват в субективност:
    "Дезинфекция


    • в широкия смисъл на думата е комплекс от методи и средства за унищожаване на заразното начало във външната среда
    • в тесния смисъл на думата е унищожаване на вегетативните форми на микроорганизмите

    Стерилизация – унищожаване на всички микроби /патогенни и сапрофитни, вируси, бактерии, плесени/ в различни форми – вегетативни и спорови
    Санитизация – рязко намал на микробната флора върху определен обект от външната среда
    Антисептика – унищожаване или недопускане развитие на микроби върху кожата и лигавиците"
    Микробиолозите да кажат в коя категория попадат naono g и плазмата ...
    Този пост е редактиран от dvdsub; 30-10-14 в 21:07.

  10. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #38

    Отговор: Panasonic CS-E09QKE

    Там, където работя, на този процес му викат асептична стерилизация. Дали и доколко е ефективна или не, пак си е такава. За следящите темата считам, че нещата са напълно изяснени. Благодаря за вниманието

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #39

    Отговор: Panasonic CS-E09QKE

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    ...Не знам дали знаеш в болниците с инсталирани UV лампи, когато работи лампата не се допускат хора. Дори цветя няма, умират веднага. Стерилна среда, означава чиста среда, без никакви патогени и бактерии.
    Лампите, монтирани при щандовете с охладени меса във веригите и тези в месарниците, не са ли от същия тип?

  12. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #40

    Отговор: Panasonic CS-E09QKE

    Цитат Първоначално публикувано от avast3 Виж публикацията
    Лампите, монтирани при щандовете с охладени меса във веригите и тези в месарниците, не са ли от същия тип?
    Мх...не са със сигурност. Иначе трябваше да раздават на клиентите специални очила.

    @dodo
    Отказвам да споря с теб - как наричат нещо на мястото където работиш.
    Този пост е редактиран от Kasap; 30-10-14 в 21:20.
    Mega одобрява това.

  13. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #41

    Отговор: Panasonic CS-E09QKE

    Не знам за кои лампи говориш? Поне аз не съм ги виждал, но едва ли са този тип. Предполагам нямаш предвид комарките? По спомен бактерицидните лампи излъчват в невидимия за човека спектър.

    http://www.valerus-bg.com/pdf/baktericidni-lampi.pdf
    Този пост е редактиран от Mega; 30-10-14 в 21:17.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #42

    Отговор: Panasonic CS-E09QKE

    Цитат Първоначално публикувано от yanko78 Виж публикацията
    Колега, би ли споделил мнението си от климатика след като натрупаш такова? Аз имам същия и в бая теми вече обиснявам притесненията ми. Въобще не може ме стопли от както застудя. Снощи при външна темп около 2-3 градуса, през 30--40 мин. спираше и лампата пауър мига, нещо размразява ли не знам вече. Въобще го няма ефекта на инвертор бавно да намаля оборотите, направо изключва като му намаля температурата. Нещо много съм озадачен от работата му. Сложил съм го на 23 градуса в 15 кв.м. стая и не спира да работи, да намали вент примерно като затопли... направо не знам, много съм разочарован.
    Нормално. Тия панасоници са доста слабовати. Със 700 ватов мотор, не очаквайте чудеса от тях през зимата. Девятката е проектирана да отдава 2,7 киловата. Ако стаята няма вътрешна изолация на тавана и на стените, може загубите на топлина да са големи и затова климатика не може да те стопли кой знае колко и работи по такъв начин.
    Поне са икономични.
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 31-10-14 в 19:24.

  16. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #43

    Отговор: Panasonic CS-E09QKE

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Нормално. Тия панасоници са доста слабовати. Със 700 ватов мотор, не очаквайте чудеса от тях през зимата. Девятката е проектирана да отдава 2,5 киловата. Ако стаята няма вътрешна изолация на тавана и на стените, може загубите на топлина да са големи и затова климатика не може да те стопли кой знае колко и работи по такъв начин.
    Поне са икономични.
    Ама край нямат изцепките ти. Този модел на Панасоник, освен, че топли много добре е и доста ефективен в работата си. Видимо климатикът на човека има някакъв проблем...

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    60
    #44

    Отговор: Panasonic CS-E09QKE

    Съзнавам, че коментарът ми може да бъде приет като заяждане и дребнавост, но в този форум се излагат твърдения, които хората търсещи информация за климатици, могат да приемат като чиста монета, в частност "... Плазмения филтър и йонизатора, намяляват броя на патогените (малко или много), но не стерилизират нищо..."
    Предполагам, че това обстоятелство не е добре известно на хората от Тошиба, за да са посветили раздел за стерилизиращите функции на машините им на страница 9 от този документ http://dx-por.pt/wp-content/uploads/...s-Modernas.pdf. Явно японците успешно "заблуждават" цял свят с плоски твърдения, но не и българските специалисти ...
    P.S.
    И Mega, моля те не започвай да обясняваш, че си имал предвид само плазмата и йонизатора, а не машината като цяло и филтрите й, защото "то за тях си е ясно, че имат стерилизиращ ефект". Наистина не се заяждам и се старая преди да напиша нещо, да го изясня за себе си и да се позова на източника, без да преиначавам в своя полза, защото според мен смисълът на този форум не е да показваме кой колко много знае и разбира и да хулим всеки с различно мнение, а да споделяме достоверна информация, която да ни бъде от полза.

    Лека вечер и спорен завършек на делничните дни.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #45

    Отговор: Panasonic CS-E09QKE

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Не знам за кои сампи говориш? Поне аз не съм ги виждал, но едва ли са този тип. Предполагам нямаш предвид комарките? По спомен бактерицидните лампи излъчват в невидимия за човека спектър.

    http://www.valerus-bg.com/pdf/baktericidni-lampi.pdf
    Сега се загледах. Против насекоми са, наистина. Прав си. Грешката е моя.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 15 ПърваПърва 1234513 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мега странен Panasonic E09QKE
    От yanko78 във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 5
    Последно: 08-10-14, 22:17
  2. Panasonic FZ38 или предходен модел ...до Panasonic FZ10 ?
    От udoto във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 5
    Последно: 12-07-12, 23:41
  3. panasonic cs-a90ke и panasonic cu-e90ke. Къде е вярното им местонахождение?
    От lzxcvbnm във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 23
    Последно: 27-11-11, 17:00
  4. Коя е по добрата плазма PANASONIC TX-P42X10E или PANASONIC TH-46PY8P?
    От tattoo777 във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 21-05-09, 11:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе