Вижте резултатите от анкетата: Кои са най-важните критерии при закупуването на нов телевизор?

Гласували
713. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Качество на картината

    657 92.15%
  • Качество на звука

    215 30.15%
  • Приемлива цена

    334 46.84%
  • Лесен за употреба

    126 17.67%
  • "Зелен" с ниска консумация на енергия

    56 7.85%
  • Марка която познавам и вярвам

    178 24.96%
  • Добра гаранция и сервизен план

    237 33.24%
  • Последна технология

    117 16.41%
  • Ценови / отстъпки / намаления

    119 16.69%
  • Атрактивен дизайн и стил

    104 14.59%
  • Голям размер на екрана, който мога да си позволя

    280 39.27%
  • Вграден интернет достъп

    186 26.09%
  • Позитивни ревюта за продукта на WEB сайтове

    123 17.25%
  • Безжична интернет връзка

    195 27.35%
  • USB запис

    79 11.08%
  • Ultra HD TV

    225 31.56%
  • 3D съвместимост

    61 8.56%
  • Oled TV

    45 6.31%
  • Държавно-спонсорирана програма за отстъпки

    8 1.12%
  • Curved TV (огънат екран)

    14 1.96%
Отговори на анкетата
Страница 18 от 620 ПърваПърва ... 816171819202868 ... ПоследноПоследно
Резултати от 256 до 270 от общо 9300
Like Tree1830Одобрявам

Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    118
    #256

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Здравейте,
    кой от двата бихте ми препоръчали? TX-55CX700E или UE-55JU6400

    Благодаря!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #257

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Първият



    SES 5, 5.0°E[
    Нов пакет с тестови 'Ultra HD' се появи на 11385H (скандинавски лъч), DVB-S2/8PSK/HEVC/UHD/свободен, SR 30000, FEC 3/4.

    Astra 1L, 19.2°E
    4K канал от Astra 'UHD1' се появи на 10994H (европейски лъч), DVB-S2/8PSK/HEVC/UHD/Nagravision 3, SR 22000, FEC 5/6. Каналът е свободен от 8 до 20 CET.

    Astra 1M, 19.2°E
    Нов пакет с 4K версия на канала 'Pearl TV' се появи на 12344H (европейски лъч), DVB-S2/8PSK/HEVC/UHD/свободен,SR 30000, FEC 2/3.

    Astra 1M, 19.2°E
    11112 H Fashion 4K, DVB-S2/8PSK/HEVC/UHD/свободен

    Hot Bird 13B, 13.0°E
    Нов пакет с канал 'FunBox 4K' се появи на 10727H (широк лъч), DVB-S2/8PSK/HEVC/UHD/свободен, SR 30000, FEC 3/4.

    ----

    "Insight TV" започва некриптирано предаване в 4К през октомври 2015 г. на сателит Astra 19.2 ° East
    Повече подробности ще последват в MIPCOM в Кан на 05 октомври.





    TV приставка Zidoo X6 - стереоскопично видео в 3D MVC и 4K резолюция
    ZIDOO X6-Feature

    Повечето от днешните телевизионни приставки базирани на еднакъв SoC като всяка друга, си приличат като близнаци, и ако има разлики, то не винаги са за добро. Например, първата партида от медийни центрове Tronsmart Orion R68 получи Fast Ethernet мрежови адаптери, вместо Gigabit Ethernet, а следващата партида получи поддръжка на технологията HDMI-CEC.

    След разглеждане на грешките на конкурентите, компанията също така е решила да снабди платформата си Zidoo с Rockchip RK3368, която се надяваме да отговаря на спецификациите заявени от производителя.

    Платформата Rockchip RK3368 е разработена за използване в медия центрове, при това с не най-мощната процесорна част на видео-ядрото поддържаща декодиращи формати H264 и H265 в резолюция 4K. Приставката Zidoo X6 снабдена ОЗУ DDR3 и флаш-памет eMMC обем 2 и 16 Gb съответно. Системният хард диск е разбит на един раздел, това оставя повече място за установяване на приложения. Има мрежови контролери Gigabit Ethernet, Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac (Ampak AP6335) и Bluetooth 4.0. Има поддръжка на HDMI-CEC, ДУ има три програмируеми бутона. Корпусът на устройството е изготвен от алуминиева сплав и пластмаса.

    Медия център Zidoo X6 има слот за SD памет карти с обем до 32 Gb, видео изходи HDMI 2.0 и CVBS, два порта USB 2.0 (един с поддръжка нас OTG), оптичен аудио-изход S/PDIF. Захранването се подава от външен адаптер с изходни параметри 5 В, 2 А. ОС Android 5.1 има каталог Play Store, поддържа обновяване по ефира и допълнен фирмен корпус ZIUI. Има и «доработена» версия на мултимедийният комплекса Kodi 15.0, по-рано по този повод между Zidoo и разработчиците на Kodi се разгоря малък скандал. Заявена е поддръжка на триизмерно видео във формат 3D MVC (Multiview Video Coding), режим pass-through за многоканални аудио-формати и определяне на кадрова честота 24 к/с. Функция Zidoo RC позволява да използвате смартфон за управление на ТВ-приставката вместо ДУ.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 13-09-15 в 18:46.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    113
    #258

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от tokata Виж публикацията
    Здравейте,
    кой от двата бихте ми препоръчали? TX-55CX700E или UE-55JU6400

    Благодаря!
    Възползвай се докато е на промоция (на цената на 50") и с 5год. гаранция.

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #259

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    На CES 2016 LG ще покажат гъвкав Oled телевизор
    LG plans to unveil rollable TV next year
    https://www.youtube.com/watch?v=IcEh5ZNLE2E

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #260

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    All About Quantum Dots - AVS Forum | Home Theater Discussions And Reviews

    Scott talks with John Ho of QD Vision about quantum dots.

  7. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #261

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Faux-K: RGBW LED TV Spoils 4K UHD Resolution & Colour - тия само се чудят как да ни изклатят ... не виждам никаква реална полза от тая шитня освен снижаване на производствени разходи - догодина ще ни карат и с лупи да ходим като избираме тв
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #262

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Чрез белият суб-пиксел, се увеличава яркостта на картината и се намаляват разходите за подсветка, а това е важно, когато се опитваш да покриеш HDR стандарта. Бях пуснал няколко линка по въпроса в темата за LG преди време.
    Не знам как LG броят пикселите в новите модели дали на три субпиксела или на четири-правилното при RGBW модел.

    Въпросът е, как става контрола над пикселите: дали се управляват по тройки или по четворки.
    (RGB, WRG, BWR, GBW)- неправилен модел, който води до изкривена колориметрия, и проблем с мапинг 1 към 1, както и с калибрацията. Причината е несъответствие с настоящият RGB видеосигнал.
    Решение на проблема: прилагане на RGBW стандарта и при видеокамерите + управление в дисплеите по 4 субпиксела в пиксел - така видеосигнала ще съвпада с модела на видеопанела.

    (RGBW, RGBW, RGBW)- правилен модел.

    За съжаление, досега не съм видял снимка в макрорежим с необходимото увеличение от 60 пъти, за да се проследят управляващите електроди.

    Sharp от години прилагат жълт суб-пиксел в моделите от 8-ма и 9-та серия, с две цели: разширяване на цветовото пространство (в областта на жълтото, оранжевото и кафявото) + повишаване на яркостта на картината.

    Истината е, че матриците ТРЯБВА да имат 7-субпикселна структура с 7-те основни цвята-(червен, оранжев, жълт, зелен, син, индиго, виолетов)за да покрият на 100% видимият спектър. Като същият модел се приложи и при видеокамерите...но това ще доведе до огромно нарастване на битрейта във видео-потока, а честно казано не знам дали процесорите могат да се справят с това.
    ronnie72 одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #263

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    HDMI® Licensing LLC обяви програма за сертифициране на Premium HDMI кабел. Програмата ще помогне да се гарантира, че потребителите, които свържат своите устройства с тези кабели, ще могат да се насладят на пълния потенциал на 4K / UltraHD. Тази програма включва допълнително и засилено тестване на HDMI кабели, както и цялостна програма за борба с фалшифицирането на етикета. Това дава право участващите производители на HDMI кабели да проектират и тестват своите High Speed ​​HDMI Кабели за ултра-надеждност и висока производителност.
    HDMI :: Press Release

  11. Novice
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    9
    #264

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Здравейте,предстои ми покупка на нов телвизор и съм се спрял на 3 модела.Ще бъда много благодарен за всяко едно мнение или отзив,което да ми помогне в избора.Може и на ЛС.
    Ето и моделите:

    Samsung UE48JU7000

    SONY KD-49X8309CBAEP

    LG 49UF8517

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    89
    #265

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Кой е производителя на панела на TX-55CX700E.В раздела на телевизори ПАНАСОНИК попитах за разстоянието краката на телевизора един от друг,с цел необходим тв шкаф,както и за смарт дистанционно,но никой не отговори.В различни ревюта го дават,ту със смарт дистанционно други пък без,в Технополис незнам дали има.

  13. Novice
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    9
    #266

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от joredo Виж публикацията
    Здравейте,предстои ми покупка на нов телвизор и съм се спрял на 3 модела.Ще бъда много благодарен за всяко едно мнение или отзив,което да ми помогне в избора.Може и на ЛС.
    Ето и моделите:

    Samsung UE48JU7000

    SONY KD-49X8309CBAEP

    LG 49UF8517
    Такааа.Сонито отпадна поради това,че не предлага 3Д..като се дават 2000+ лева поне да е рошава гаргата.За другите два модела дилемата е голяма.За Самсунга изчетох 10 ревюта...хвалби..хвалби.Или наистина е много хубав или Самсунг си плащат стабилно да се пишат тези хвалебствия.Лошото обаче е,че за "Голдстар"-а не намерих нищо за четене,което е адски странно.Не знам защо но май повече ми се иска да се спра на LG-то.Причините са няколко "Харман Кардан" звученето,1 инч в повече от Самсунга и ако не бъркам опресняването също е в полза на LG-то 1500 с/у 1300.Това EDGE LED не знам до колко ще се усеща,ако има някой който е по наясно ще се радвам да чуя мнението му.Също ако някой изнамери ревю ще бъда благодарен

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #267

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    kar4o73
    Сглобката е на китайска компания - матрицата на CMO.
    Две дистанционни
    Panasonic CX7 (CX700) review - FlatpanelsHD



    HDTV Magazine - Is 4K Resolution Important to Consumers?

    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 16-10-15 в 20:21.

  16. Novice
    Тук е от
    Oct 2015
    Мнения
    4
    #268

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Здравейте,

    PANASONIC TX-49CX740E
    PANASONIC TX-50CX700E
    PANASONIC TX-49CX750E

    след доста четене и мислене накрая се обърках.
    Моля дайте си мнението за горните варианти. Цените са близки, не мога да преценя чисто практично погледнато кой е най-подходящ.
    Ще се гледат филми и спорт. Абонат съм на НЕТ1. Ще е вързан към audio reciever. Искам хубава картина и удобство при ползване.
    Варианта с два тунера ми изглежда готин, но никога не съм ползвал такова животно - разчитам на вашите съвети.

    Благодаря!

  17. Member Аватара на bagerista9
    Тук е от
    Dec 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    567
    #269

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    740/750 S-IPS 700 MWA панел, трябва на място да погледнеш картината и да избереш твоя,CX750 - двойни тунери- 2199лв,CX740 - няма двойни тунери, и мулти уиндоу е орязан до само PAT- 1749лв

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #270

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Чудни резултати от изследването...интересни са хората от третата група. Явно голяма част от потребителите правят една основна грешка - не вземат необходимият размер, при който могат да видят и оценят разликата с FHD - а при дистанция от 3 метра си трябват 100" UHD TV....
    More than 330 million 4K UHD TVs will be sold globally by the end of 2019
    Parks Associates: 45% of Western European broadband homes have a smart TV

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 18 от 620 ПърваПърва ... 816171819202868 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. LED Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030 - Мнения и препоръки
    От firefly във форум Samsung телевизори
    Отговори: 31
    Последно: 18-05-17, 10:02
  2. Мнения за 3D Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030
    От iva6ki във форум Samsung телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 22-07-13, 19:30
  3. Мнения за телевизор ТВ LED LCD Sony KDL32EX340BAEP
    От vasko_grudov във форум Sony телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 07-04-13, 08:49
  4. Мнения за телевизор NEO LED-26975
    От piron45 във форум Други телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 30-12-11, 12:49
  5. Търся мнения за телевизор SONY KDL-32EX710AEP
    От ivoradev във форум Sony телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 29-08-11, 11:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе