Резултати от 1 до 12 от общо 12
Like Tree3Одобрявам
  • 1 Post By Mega
  • 2 Post By Kasap

как се монтира външно тяло с цел най-малко шум и вибрации

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    18
    #1

    как се монтира външно тяло с цел най-малко шум и вибрации

    Здравейте,
    как е най-добре да се монтира външното тяло: преди или след топлоизолацията?
    Може ли да се сложи някакъв абсорбиращ материал между стойките на външното тяло и стената за да се намалят вибрациите после?
    В момента ми монтираха само стойките и мислим да сложим външното тяло след като се завърши топлоизолацията след 1 седмца - това правилно решение ли е?


    Мерси за отговорите!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #2

    Отговор: как се монтира външно тяло с цел най-малко шум и вибрации

    Дали е правилно, зависи от дължината на стойките и дебелината на изолацията.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    18
    #3

    Отговор: как се монтира външно тяло с цел най-малко шум и вибрации

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Дали е правилно, зависи от дължината на стойките и дебелината на изолацията.
    ами питам по-скоро дали ако е върху топлоизолацията ще се чува по-малко външното тяло.

  5. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #4

    Отговор: как се монтира външно тяло с цел най-малко шум и вибрации

    Зависи от външното тяло, има тела дето се чуват и през три улици. Има и други, които и да седиш до тях не се чуват.
    VeleV.Klima одобрява това.

  6. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #5

    Отговор: как се монтира външно тяло с цел най-малко шум и вибрации

    Ако стойката е върху изолацията, то при стягане на анкърните болтове би трябвало изолацията да се смачка и пак да опре в стената. Поне така си мисля.

  7. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #6
    Цитат Първоначално публикувано от dimkaraganchev Виж публикацията
    Ако стойката е върху изолацията, то при стягане на анкърните болтове би трябвало изолацията да се смачка и пак да опре в стената. Поне така си мисля.
    Да, стига да намериш некой терминатор да ти ги натегне.
    Mega и AC_From_Hell харесват това.

  8.  
     
  9. Member Аватара на karambam
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    гр. Видин
    Мнения
    200
    #7

    Отговор: как се монтира външно тяло с цел най-малко шум и вибрации

    Моето хитачи го плеснаха директно върху 5 см. стиропор, който само бях измазал без мрежа(икономията е....)! Въпреки, че бях предупредил и се надявах да подложат нещо или да изрежат под стойките-ми отказаха! ... Съответно поддаде в долната част и климатика се наведе напред, та се наложи да човъркам под стойките и подложих трупчета!

  10. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #8

    Отговор: как се монтира външно тяло с цел най-малко шум и вибрации

    На мен ми се наложи да си монтирам сам допълнителна стойка, за да не падне външното тяло на дайсейкай 5. Смених тампоните и нивелирах всичко наново. фиксирах и тавата. Много внимавайте на кого възлагате монтажа, за да не боли после!
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  11. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #9

    Отговор: как се монтира външно тяло с цел най-малко шум и вибрации

    Ако изолацията е изработена свястно и с хубави материали, никакви проблеми няма за стойките, не могат да спукат шпакловката и мазилката.Ако монтират стойките предварително, да са от дългите, да няма после зор с монтажа и да има място зад климатизатора.

  12. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #10

    Отговор: как се монтира външно тяло с цел най-малко шум и вибрации

    Повечето изолации, които съм гледал, как ги поставят, са на топки и след това дрънчат на кухо. За тях въобще не съм сигурен, че може да издържи натягането на стойките. На моята тераса слагах изолация и там държах да е на гребен. Тя по-може да издържи на натиска.

  13. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #11

    Отговор: как се монтира външно тяло с цел най-малко шум и вибрации

    Цитат Първоначално публикувано от edi1 Виж публикацията
    Ако изолацията е изработена свястно и с хубави материали, никакви проблеми няма за стойките, не могат да спукат шпакловката и мазилката.Ако монтират стойките предварително, да са от дългите, да няма после зор с монтажа и да има място зад климатизатора.
    Еди, проблемът не е в изолацията, а в малката товароносимост на стойките, които някои големи фирми предлагат. При мен започнаха да се огъват!

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #12

    Отговор: как се монтира външно тяло с цел най-малко шум и вибрации

    Да, това също е проблем на стойките.Преди 10-ина години, като си правих изолацията на едната от стените на къщата, накарах монтажниците първо да ми измерят и монтират стойките и да ми пробият отвора в стената, без да правят монтаж на машините или да пускат тръбите.Накарах ги да сложат от най-големите стойки с дълго рамо.Външното на тогавашната машина си беше тежичко.Стойките бяха от студено огънати профили, накъде дебелина 1,5-2 мм на стоманата по спомен.После през лятото си работих изолацията.Свалих стойките, махнах праховата боя около сглобките, преварих с електрожена шевовете, направих допълнителна заварка тук-там и направих ново покритие на изчистените места.После ги върнах на стената и си ги нивелирах аз.Моята обработка още не е мръднала, докато праховата боя на някои места е олюспена вече.
    Иначе при качествено направена изолация, никакъв проблем да се захванат стойки върху нея.И Крали Марко трудно ще опропасти изолацията при натягане.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 18-09-14, 22:43
  2. Шум вибрации от външното тяло на климатика
    От Rumy_23 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3
    Последно: 16-02-12, 19:57
  3. Вътрешно тяло 9-ка, външно тяло 12-ка - проблеми с климатик KOBE
    От koranto във форум Други марки климатици
    Отговори: 27
    Последно: 14-12-09, 16:30
  4. Вибрации във вътрешно тяло
    От kebo във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 10
    Последно: 14-12-09, 15:25
  5. Как се монтира външно тяло - вижте само
    От nebelservice във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 30
    Последно: 07-11-08, 21:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе