Резултати от 1 до 8 от общо 8

Мнение за тенджери на Silit

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Sofia, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    74
    #1

    Мнение за тенджери на Silit

    Здравейте, обмислям покупката на тенджера под налягане Silit. Казват, че е в пъти по-икономично да се готви на нея, картофи се варяли за 5 минути вместо за 20, боб за смешните 10 минути, всичко останало най-много до 20 минути! Интересно ми е колко газ мога да спестя по този начин? Въобще гледам, че отзивите са много-много добри. Вчера се излъгах да си купя тиган от същата марка, наистина може да кара с по-малко мазнина, не залепва и си мие супер лесно. Мен котлоните са ми по-стари - електрическите са обикновени, газовите не знам колко kW се водят. Те са си част от стария ни Кончар. Чета отзивите в amazon.de, и тук За Херметическа ТЕНДЖЕРА - SILIT ECOntrol/SILARGAN/ :: BG-Mamma
    Заслужава ли се да се дадат 350лв за една такава тенджера

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #2

    Отговор: Мнение за тенджери на Silit

    Ем, ако вариш картофи за 0.06лв., със супер-дупер тенджура ще ти излезе 0.015лв, с което реализираш икономия от 4,5 стотинки на цикъл. Та определено инвестицията си струва и ще се изплати някъде на осмия тон картофи.

  4. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #3

    Отговор: Мнение за тенджери на Silit

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Ем, ако вариш картофи за 0.06лв., със супер-дупер тенджура ще ти излезе 0.015лв, с което реализираш икономия от 4,5 стотинки на цикъл. Та определено инвестицията си струва и ще се изплати някъде на осмия тон картофи.
    Само ако не смяташ лихвата върху разликата в цената на обикновена тенджера и тенджера Силит ...

  5. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #4

    Отговор: Мнение за тенджери на Silit

    Субективен ми се струва въпросът дали си заслужава. За гъзарията(марка,фаца, удобство) - защо не, ама ако ще е заради икономията, защо да не е някоя от 60 кинта, например.

    Дано с тигана, ако е същия, към 150лв беше, да не стане както при мен - да готвя само аз на него, щото жената едвам го вдига, а тя да си ползва няк'во тенеке от ширпотребата. Пър. айца залепват Изобщо си е баш залепващ тиган, ако се готви с малко олио, а мятането на палачинки си е фитнес тренировка.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Sofia, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    74
    #5

    Отговор: Мнение за тенджери на Silit

    Абе аз готвих с него зеленчуци, трябваше си олио, но слагах и повече вода. Манджата нямаше вкус на олио определено. Сега и прочетох, че зеленчуците губели най-много от полезните съставки при варене и готвене под налягане. Производителите на такива неща твърдят друго. А палачинките ги обръщам с дървена лъжица. Ето я тази статия
    Варенето отмива полезността на зеленчуците - I част - Vitamina Sport

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Живее в
    pleven
    Мнения
    855
    #6

    Отговор: Мнение за тенджери на Silit

    При покупка на СИЛИТ,определено плащаш и за марката/наистина една от котираните марки в Германия/...Но дали тенджерата под налягане ще е Силит,Фагор или Горение примерно...разлика няма,принципа е един и същ!

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,271
    #7

    Отговор: Мнение за тенджери на Silit

    Аз взех тази от ЛИДЛ за май беше 80 кинта, вътре е разграфена за литри, има кошничка, резервно уплътнение. Предоволно за парите си.

    Schnellkochtopf 6Ltr. GSW-System Plus | eBay

    GSW Schnellkochtopf Ø 22 cm - Lidl Deutschland - lidl.de

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,778
    #8

    Отговор: Мнение за тенджери на Silit

    С риск да си навлека модераторския гняв за следния офтопик-я да си наредя капамата или боба в глинената тенджера и да я тикна във фурната за 5-6 часа пък е*ем ти и икономията-човек трябва да се радва на хубавите неща,а не да стои до печката с хронометър в ръка.
    Този пост е редактиран от VLADO 66; 23-10-14 в 20:33.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Мнение за MHI ZJP-S?
    От saint056a във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 15
    Последно: 19-11-12, 11:57
  2. Мнение за ТВ
    От Ibr1975 във форум Телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 26-10-12, 19:55
  3. Мнение за ТВ
    От pipe82 във форум Телевизори
    Отговори: 20
    Последно: 30-11-11, 18:04
  4. Мнение
    От hunter79 във форум Аудиотехника
    Отговори: 11
    Последно: 21-04-07, 18:30
  5. Мнение
    От temuchin във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 13-02-07, 09:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе