Резултати от 1 до 11 от общо 11

Помощ за Panasonic TX-L47WT60Е

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Живее в
    Варна
    Мнения
    124
    #1

    Помощ за Panasonic TX-L47WT60Е

    Здравейте,
    Имам нужда от повече информация за този модел Panasonic TX-L47WT60E.
    В сайта на Панасоник не е дадено никакво инфо в сравнение с тазгодишните модели.
    Интересува ме:
    - дали е с IPS матрица (пасивно 3Д) - ДА,
    - дали е 100Hz и нагоре матрицата - 200 Hz,
    - с каква подсветка е (има ли local dimming ако е с direct led) -
    Еdge LED - няма local dimming,
    - дали има 2д/3д конверсия - ДА,
    - има ли DLNA - ДА,
    - какви видео формати и субтитри чете -Следните: (3G2 • 3GP • ASF • AVI • F4V • FLV • M2TS • M4V • MKV • MOD • MP4 • MPEG • MPG • MTS • TP • TRP • TS • TTS • VOB • VRO • WMV), в контейнери (3GPP • ASF • AVCHD • AVI • FLV • MKV • MP4 • PS • TS)
    - има ли Bluetooth - ДА,
    --------------------------
    Въпросите, които останаха са:

    - регулира ли се размера на субтитрите) - ???,
    - може ли да обслужва клавиатура и/или мишка (по Bluetooth или чрез USB) - ???,

    Моля, ако някой има впечатления от този телевизор като цяло (и в частност - бързодействие, качество на изображението, размазва ли при бързи движения, лесно ли се борави със смарт функционалността) нека да сподели.
    А, и още нещо да попитам, понеже е миналогодишен модел и възможността да ми предложат мострена бройка е голяма, а аз не искам да купувам мостра, как мога да разбера дали ми предлагат мостра или нов ТВ? С намерение съм да го купя направо от магазина, за да мога да го изпробвам на място. Какво да гледам в опаковката и в самия телевизор след разопаковане, ако се усъмня, че не е фабрично опакован?
    Благодаря ви предварително!
    Този пост е редактиран от detronik; 23-10-14 в 09:37.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    476
    #2

    Отговор: Помощ за Panasonic TX-L47WT60Е

    На първа страница в темата "Panasonic LCD TV" ще намериш отговори на почти всичките си въпроси.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Живее в
    Варна
    Мнения
    124
    #3

    Отговор: Помощ за Panasonic TX-L47WT60Е

    Цитат Първоначално публикувано от Frogst Виж публикацията
    На първа страница в темата "Panasonic LCD TV" ще намериш отговори на почти всичките си въпроси.
    Прав сте, с правилната фраза при търсене открих повечето отговори - добавени са в първия пост.
    Моля, ако някой знае нещо за субтитрите да помогне. Дано не са като на тазгодишните модели да не могат да се увеличават като размер.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    476
    #4

    Отговор: Помощ за Panasonic TX-L47WT60Е

    Субтитрите не могат да се увеличават, но проблема се решава с мултимедиен плеър, или DLNA.

    P.S. Мисля, че този модел е чудесен избор, а и може би има шанс за неразпечатана бройка. Успех!
    Този пост е редактиран от Frogst; 23-10-14 в 10:21.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Живее в
    Варна
    Мнения
    124
    #5

    Отговор: Помощ за Panasonic TX-L47WT60Е

    Цитат Първоначално публикувано от Frogst Виж публикацията
    Субтитрите не могат да се увеличават, но проблема се решава с мултимедиен плеър, или DLNA.
    За мултимедийния плеър ясно, но как DLNA ми решава проблема със субтитрите? Може би не съм наясно с DLNA, но това не е ли вид сървър, който дава достъп на вградения плеър на телевизора до мултимедийно съдържание на компютъра? Т.е. ако пак се ползва вградения плеър как ще променя субтитрите въпреки използването на DLNA? Извинявам се ако звуча тъпо, но това разбрах от описанието на DLNA в Уикипедия например

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    476
    #6

    Отговор: Помощ за Panasonic TX-L47WT60Е

    Медия сървъра прави достъпно за телевизора съдържанието от файлове намиращи се в компютъра (лаптопа). Обработката и стриймването се извършват от компютъра и файловете се привеждат в такъв вид, че да могат да бъдат прочетени от вградения плеър на телевизора. Т.е., ако даден файл формат не се чете от вградения плеър, то той се преработва (транскодира) във формат, подходящ за съответния модел телевизор. Повечето от най-разпространените медия-сървъри транскодират и субтитрите, като дават възможност за избор на шрифт, големина на шрифта, разположение на субтитрите, окантовка и цвят. По-специфични са нещата със субтитрите при гледане на 3D.

    Между другото, темата за DLNA в този форум е много добра.
    Този пост е редактиран от Frogst; 23-10-14 в 11:10.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Живее в
    Варна
    Мнения
    124
    #7

    Отговор: Помощ за Panasonic TX-L47WT60Е

    Цитат Първоначално публикувано от Frogst Виж публикацията
    Медия сървъра прави достъпно за телевизора съдържанието от файлове намиращи се в компютъра (лаптопа). Обработката и стриймването се извършват от компютъра и файловете се привеждат в такъв вид, че да могат да бъдат прочетени от вградения плеър на телевизора. Т.е., ако даден файл формат не се чете от вградения плеър, то той се преработва (транскодира) във формат, подходящ за съответния модел телевизор. Повечето от най-разпространените медия-сървъри транскодират и субтитрите, като дават възможност за избор на шрифт, големина на шрифта, разположение на субтитрите, окантовка и цвят. По-специфични са нещата със субтитрите при гледане на 3D.
    Благодаря за предоставените основни знания по темата ! Оттук нататък ще чета в темите за DLNA, а това, което разбрах е радостна новина във връзка с този недостатък на панасониците . Благодаря още веднъж!

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    476
    #8

    Отговор: Помощ за Panasonic TX-L47WT60Е

    И все пак си мисля, че телевизор от такъв клас си заслужава един мултимедиен плеър (за 200-300 лева има добри модели). Така няма да има загуба на качество (файловете няма да се обработват) и ще има по-висока надеждност. Но на първо време и DLNA ще свърши работа.
    Поздрави!

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Живее в
    Варна
    Мнения
    124
    #9

    Отговор: Помощ за Panasonic TX-L47WT60Е

    Цитат Първоначално публикувано от Frogst Виж публикацията
    ... Но на първо време и DLNA ще свърши работа.
    Да, наистина смятам, ако взема този панасоник, на първо време да ползвам DLNA. Имам опасения обаче дали лаптопа ми няма да се окаже слаб за целта. Той е с AMD V140 процесор на 2300 MHz - едноядрен, вградена видеокарта, 4G RAM DDR3 и не блести особено с този си процесор. Мислите ли че ще се справи при работа с DLNA?

    Ако някой е виждал и може да сравни дали субтитрите на TX-L47WT60Е са същите като размер както на TX-42AS750E.

    Върти ми се из главата и друг вариант свързан с Android Mini PC. Някой знае ли как се държат тия джаджи? Ако включа една такава...ще мога да си инсталирам един MX Player да речем и всичко със субтитрите ще е ОК, а и получавам допълнителна андроид функционалност.
    Този пост е редактиран от detronik; 24-10-14 в 13:00.

  12. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,559
    #10

    Отговор: Помощ за Panasonic TX-L47WT60Е

    Субтитрите на кирилица в миналогодишните модели са направо смехотворни - толкова дребни не бях виждал . Латиницата е долу-горе добри размери .
    47WT60 е топ модела им за 2013 г. и дори не много работила мостра си е добър избор.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #11

    Отговор: Помощ за Panasonic TX-L47WT60Е

    На много места го пишат, че е 200Хц, пък DT60 е 100Хц. Но е трудно доловима разликата в динамичните сцени Ъглите му на виждане са виликолепни за лсд, но червеният цвят бие към розово.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Panasonic vs. LG ПОМОЩ!
    От paruchev във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 07-10-12, 13:06
  2. Помощ за Panasonic TH-46PY80P
    От cec във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 04-03-11, 11:52
  3. Помощ-PANASONIC TX-P42G10E или SAMSUNG LE-40B651
    От liubobo във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 21-04-09, 19:56
  4. ПОМОЩ panasonic DVD sa-pt 150
    От kimbi във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 2
    Последно: 30-04-08, 08:45
  5. помощ за panasonic home theater sa ht845
    От mitko_dt във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 3
    Последно: 27-11-07, 21:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе