Резултати от 1 до 15 от общо 15
Like Tree2Одобрявам
  • 1 Post By stenly
  • 1 Post By glowndark

проблем с компютъра

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    2
    #1

    проблем с компютъра

    Здравейте имам проблем с компютъра. Закупих го преди две седмици от втора ръка. Работи два дни и се оказа че хард диска е за смяна. Намерих друг марка Seagate Barracuda 7200.10 160 gb. Но продължава да зарежда бавно а за гледане на филми онлай изобщо не може да става и дума. Аз не съм много на ти с компютрите и сигурно е малко смешно но незнам какво да правя. Моля ви за помощ. Какво трябва да се направи. Благодаря предварително..

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #2

    Отговор: проблем с компютъра

    Цитат Първоначално публикувано от nenkov74 Виж публикацията
    Здравейте имам проблем с компютъра. Закупих го преди две седмици от втора ръка. Работи два дни и се оказа че хард диска е за смяна. Намерих друг марка Seagate Barracuda 7200.10 160 gb. Но продължава да зарежда бавно а за гледане на филми онлай изобщо не може да става и дума. Аз не съм много на ти с компютрите и сигурно е малко смешно но незнам какво да правя. Моля ви за помощ. Какво трябва да се направи. Благодаря предварително..
    Здравей

    След смяна на хард диск по принцип се прави преинсталация. Не пишеш направил ли си я? Отделно не пишеш и в началото като си го купил имало ли е проблеми с филмите онлайн.
    В общи линии като става въпрос за компютър втора ръка, принципно се предполага, че е маркова машина. Единия вариант е просто вграденото видео да му идва слабо, другия да не се инсталирани последните драйвери. Ако драйверите са инсталирани остава варианта видеото да му е малко...

    П.С. Може да споменеш и какви са му параметрите...

  4. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #3

    Отговор: проблем с компютъра

    аз залагам на слаб процесор Нека да си каже какви са характеристиките на компа.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #4

    Отговор: проблем с компютъра

    а аз залагам на видео карта

  6. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #5

    Отговор: проблем с компютъра

    По принцип атом на 1.5 Ghz върти онлайн видео. Но от друга страна ако е маркова машина с 8 16 Мб видео, може да не вървят добре.

  7. Member Аватара на Shienar
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    460
    #6

    Отговор: проблем с компютъра

    Изтегли си това, инсталирай го, направи снимки на полетата CPU, Mainboard, Memory и Graphics и ги пусни тук, за да видим параметрите на компютъра ти.

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #7

    Отговор: проблем с компютъра

    колегата nenkov не е влизал повече, след като се е регистрирал и пуснал поста
    това само за информация...

  10. Novice
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    2
    #8

    Отговор: проблем с компютъра

    След смяната на хард диска го преинсталираха. Като го купих даже беше позле. Във VBOX не можех да гледам нищо. Ето и тези данни : система : Microsoft Windows XP Версия :2002 Service Pack 3 компютър : Intel(R) Celeron(R) CPU 2.40 GHz 2.39 ГХц 512 мб. RAM. Като цяло работи бавно. При отворен фейсбук като реша да отворя друга страница с триста зора я отваря. А и като поработи известно време примерно съм във фейсбук като реша да прегледам публикациите ги превърта бавно. Тогава го рестартирам и се оправя след известно време можеби два три часа пак трябва да го рестартирам. Снощи опитах пак да гледам филм влезнах в сайта избрах си филм оставих го да тръгне и го спрях докато него зареди напълно след това го пуснах от начало нямаше проблем после взе говора да идва по бързо от картината и към края пак се опррави. Благодаря предварително.

    - - - - - - - - - -

    на линия съм

  11. Member Аватара на Shienar
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    460
    #9

    Отговор: проблем с компютъра

    Проблемът ти е в остарялата конфигурация - процесора е стар, а 512 RAM вече не стигат за нищо. Предполагам, че Celeron-а е на s.478, т.е. дори и ъпгрейда на системата е безсмислен.
    Вторият компютър в подписа ми е с по-високи параметри, но колкото и да не ми се искаше през 2011 г. го оставих да работи само offline. Не че не можеше, просто работата в интернет с него стана мъчение. Съвета ми е потърси нещо по-ново дву- или четириядрено.

  12. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #10

    Отговор: проблем с компютъра

    Цитат Първоначално публикувано от nenkov74 Виж публикацията
    След смяната на хард диска го преинсталираха. Като го купих даже беше позле. Във VBOX не можех да гледам нищо. Ето и тези данни : система : Microsoft Windows XP Версия :2002 Service Pack 3 компютър : Intel(R) Celeron(R) CPU 2.40 GHz 2.39 ГХц 512 мб. RAM. Като цяло работи бавно. При отворен фейсбук като реша да отворя друга страница с триста зора я отваря. А и като поработи известно време примерно съм във фейсбук като реша да прегледам публикациите ги превърта бавно. Тогава го рестартирам и се оправя след известно време можеби два три часа пак трябва да го рестартирам. Снощи опитах пак да гледам филм влезнах в сайта избрах си филм оставих го да тръгне и го спрях докато него зареди напълно след това го пуснах от начало нямаше проблем после взе говора да идва по бързо от картината и към края пак се опррави. Благодаря предварително.

    - - - - - - - - - -

    на линия съм
    Celeron на 2.4 не би трябвало ад има проблем с плайването на видео. Все пак не е ясно от къде се гледа онлайн? youtube, vbox или?
    Проблема е, че паметта е много малко трябва ти поне 1GB за да работи спокойно XP. За видеото нищо не си споменал, но предполагам е някакво вградено с малко памет.
    Общо взето на тази машина и трябва някои които има опит да и сложи това което трябва. Ако пак не стане, значи хардуера е прекалено слаб.
    Аз примерно мога да ти препоръчам да сложиш OPERA. Но има много неща които трабва да се сложат драйвери, кодеци... И то не какви да е драйвери и кодеци ами точните...

  13. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #11

    Отговор: проблем с компютъра

    Има, има ....с флаш плеъра хич не се справя Селерончето ...дори и PIV на 2.4 гигахерца кляка. Просто оптимизацията на новите флаш плеъри е за двуглави животинки.
    justify одобрява това.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #12

    Отговор: проблем с компютъра

    Абе в къщи имам една Toshiba на 800Mhz. Клиповете то vbox и ютубе(нормално качество) ги върти на стандартен прозорец. На фулскриин насича.
    Иначе дали проблема е процесора много лесно се проверява. Пускаш видеото, натискаш alt+ctrl+del и от таск мениджъра гледаш натовареността на процесора, ако флаша ти го е забил на 100% и не мърда явно е претоварен. Между другото неслучайно питах за какви сайтове става въпрос. Ако сайта от които гледа има 10 флаш банера които се въртят заедно, нормално е нещо някъде да не достига...
    justify одобрява това.

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #13

    Отговор: проблем с компютъра

    Ako КЕШа на тоя процесор е 128к как искате да работи. И 3GB Ram да му сложи все е тая.

  17. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #14

    Отговор: проблем с компютъра

    на XP най-силно влияе скокът от 512 на 768 рам, по-нататъшният скок към 1ГБ се усеща само на места

    иначе 512 категорично е малко

    ---------------------------

    разминаването и наваксването на картината и звука се дължат на слабо видео или липса на драйвер за налично хубаво видео (в което се съмнявам)

    вградените видеокарти от онова време не стават за съвременно дори браузване, камо ли филми и нещо по-тежко

    --------------------------

    по отношение на тежките онлайн клипчета може да се провери дали е активирано хардуерното декодиране в Хром и да се пробва активиране на поддръжката на HTМL5 в youtube

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #15

    Отговор: проблем с компютъра

    от 1Gb до 2 са си най-ефектни на XP
    768mb е по-скоро компромис , но не достатъчен.

    FearMe бъркаш с Win98

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с компютъра!
    От rymbym във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 22-02-09, 18:14
  2. проблем с компютъра
    От mushr във форум Общ - хардуер
    Отговори: 15
    Последно: 28-10-08, 07:28
  3. Проблем с включването на компютъра
    От ZanGaDor във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 15-05-07, 10:24
  4. проблем с компютъра ми
    От iovkito във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 14-12-05, 23:34
  5. проблем с компютъра
    От BENZIN във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 16-10-04, 20:39

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе