Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 61
Like Tree34Одобрявам

Паметник в Бузлуджа/дом паметник на партията

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #31

    Отговор: Паметник в Бузлуджа/дом паметник на партията

    брейй убаво е светнала бре! Опаа ич не съм комунист, грешите :D просто се порадвах

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Живее в
    pleven
    Мнения
    855
    #32

    Отговор: Паметник в Бузлуджа/дом паметник на партията

    Този цимент,явно е внасян за да се постигне изключителна здравина,а и за да може да се работи през зимата....Бетона се бъркаше в бетоновъзел на Арсенал,то и най първо спорния момент беше-Габрово или Казанлък ще са "стопаните"на този обект?Надделя Казанлък,вероятно заради по малкото километри до върха от тези от към Габрово..После,Арсенал-военен мастодонт,в онези времена даващ прехрана на близо 16 000работника!Та, цимента идваше на пристанище Бургас и после ЖП-то го стоварваше в бетоновъзела на Арсенал...По думите на работещи там на него се е гледало като на военна продукция!Главен изпълнител на обекта бяха ГУСВ.Строеше се дори и през зимата -студ,сняг,лед...спиране нямаше!Имаше идея,че самата Бузлуджа ще се развие като зимен курорт,но не се получи-само ГУСВ построиха супер луксозна резиденция в гората под върха.Естествено,недостъпна за простосмъртни!И малко пикантерия:След 10 ноември,тази резиденция за кратък период от време я бяха превърнали в луксозен нощен клуб!Кой и как-нямам идея,но там за първи път гледах стрийптиз в БГ,имаше някакви рускини или украинки,не помня вече.....Сега не зная какво е станало с нея,има ли я,няма ли я!?.....Много интересно е и захранването на чинията с електричество-има три независими трасета-едно от Казанлък,едно от Габрово и едно от Шейново-вр.Шипка-Бузлуджа.Няма видими далекопроводи,всичко е дълбоко под земята!Дали "братята ром"са се докопали вече до жиците?....Но,когато БГ приличаше на дискотека,горе и за минута не е спирал тока!Не се получи една от идеите-стълбове за осветление по цялото трасе Казанлък-Бузлуджа!Покойния вече бай Станьо Коев-кмет легенда за Казанлък искаше да прокара тази идея,ама са го отрязали от София,то и страната онези години навлизаше вече в криза,а и света бавно започна да полудява...малко преди социализма да рухне!....
    Този пост е редактиран от prismehulnik; 30-10-14 в 05:53.

  4. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #33

    Отговор: Паметник в Бузлуджа/дом паметник на партията

    абе доста работа е паднала, особено, за необичайна сграда, в бг архитектурата. Като гледам колко народ а и 8 години... Това е просто лудост. Малкото, дето виждам, спрямо самата конструкцията е, че се е работило, нито с каски, нито с предпазни колани. На снимките виждаме обикновени майстори. Как са качвали тия звезди? Даже буквите ми се виждат трудничи, за догаждане. Средното тегло, на всяка да е около 30-40кг. Път е правен също. Доста дълъг. И там пари, инженери, работници.. През мапса се качих виртуално до горе, като тръгнах от отбивката, на шосето Казанлък - Габрово. Това за захранването. Не е ли ставало с някакъв трансформатор, по точно?

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Живее в
    pleven
    Мнения
    855
    #34

    Отговор: Паметник в Бузлуджа/дом паметник на партията

    То горе имаше трафопостове и то големи,но стандартните въздушни далекопроводи стигаха до подножието и май чрез тях се захранваше съпътствуващата инфраструктура,но за самата чиния всичко беше под земята!Знаеше се,че е вързана директно със захранването на военните заводи в Казанлък,Шейново и някакъв завод в Габрово,също от ВПК/не му помня името/......Т.е,тройно подсигуряване!Когато започнаха данданиите със смяната на имената,джипките с милиционери денонощно се търкаляха по пътищата към върха и имаше периоди в ,които не даваха да се спира по трасето разклона-Бузлуджа и вр. Шипка-Бузлуджа......Параноята бавно и методично обхващаше всички!.......

  6. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #35

    Отговор: Паметник в Бузлуджа/дом паметник на партията

    Аз също съм на мнение, че можеше да се превърне във паметник-монумент на създаването и историята на България.

    То и сега може, ако ББ не я беше подарил на БСП или ако БСП е дари обратно на държавата.

    Една част от парите от данъка върху туризма (данък/легло) който се заплаща от всеки турист можеше да се задели и да се използва за преустрояването на паметника с нови пана изобразяващи хан Аспарух(не го видях никъде като картина/експозиция) как основава България и цялата ни история досега.

    Вместо това харчат пари за разни рекламки -бозета ...


    Изобщо този паметник е паметник на разрухата.Можело е да бъде отдаден под наем или на концесия поне да се стопанисва, дори н да не се получават пари за него.


    Щеше да е страхотно да има ресторант или нещо подобно + монумент музей на България ...

  7. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #36

    Отговор: Паметник в Бузлуджа/дом паметник на партията

    ресторант има, по на долу, по пътя. Не трябва да се променя, а възстанови, като се ползва за исторически, спрямо бившият тоталитаризъм. Ама като гледам младите, то просто няма смисъл. Те нищо не знаят, за тая епоха, а и не ги интересува ни най малко, освен е-то, дрогата и колите....

    Има клипове в тубата, които показват, как млади хора чупят паметника, без даже да имат ни най малката представа, кой го е градил, защо, с каква цел, с какъв труд, пък ако ще и мръсен кенеф да е. Да не говорим пък, за някаква омраза. Освен личната си, спрямо неизгодата. За всичко това са виновни други и тук не може да се обвини бившият режим, (поне тука)...
    jonov одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #37

    Отговор: Паметник в Бузлуджа/дом паметник на партията

    Цитат Първоначално публикувано от fXOrange Виж публикацията
    ...За всичко това са виновни други и тук не може да се обвини бившият режим, (поне тука)...
    Не е така! Трябва да се обвинява и заклеймява този проклет бивш режим за всичко построено - болници и училища, заводи и краварници, кина и театри, че и библиотеки! Има ли са нахалството и цели градове да построят от кота 0! Как да не ги псуваш бе, мамка им социалистическа!
    jonov одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #38

    Отговор: Паметник в Бузлуджа/дом паметник на партията

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Не е така! Трябва да се обвинява и заклеймява този проклет бивш режим за всичко построено - болници и училища, заводи и краварници, кина и театри, че и библиотеки! Има ли са нахалството и цели градове да построят от кота 0! Как да не ги псуваш бе, мамка им социалистическа!
    Вълчо ти май си вярваш, че те са го построили?!? Айде замисли се кой ги е строил и пак пробвай да ми хвалиш бившия тоталитарен режим... Колкото бат Бойко дето строи магистрали - някой да го е засичал като бачка на магистрала? Щото аз не мисля, че би го видял... Градове построили - кой бре пак да те попитам?

  11. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #39

    Отговор: Паметник в Бузлуджа/дом паметник на партията

    Аз бих ги обвинил , след като им е дадено за стопанисване , толкова ли не можаха поне една елементарна охрана да подсигурят - нямали са партийни пари сигурно .
    БСП са виновни за разрухата на паметника , не можем да виним мангалите , които са се възползвали от не охраняемия обект .
    estqwerty одобрява това.

  12. Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Живее в
    pleven
    Мнения
    855
    #40

    Отговор: Паметник в Бузлуджа/дом паметник на партията

    Е,не съм съгласен,то и мойта квартира в Плевен не се охранява!...Ако я разбият индийците,кого,Светия синод ли да виня ,или Главното мюфтийство!?.......Но нека сме на ясно-поддръжка на такова чудо и на такава височина е адски,адски скъпо мероприятие!Не е по силите на никоя партия да го стопанисва!Това може да направи само държавата ,ама като си знаем държавата......Ето,по това ,например биха могли да се обединят-ама не би!Дребен на глед казус,но от там трябва да почнат,от дребните неща........Като изключим партийните пристрастия,такова строителство аз в Европа не съм виждал!

  13. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #41

    Отговор: Паметник в Бузлуджа/дом паметник на партията

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo Виж публикацията
    Вълчо ти май си вярваш, че те са го построили?!? Айде замисли се кой ги е строил и пак пробвай да ми хвалиш бившия тоталитарен режим... Колкото бат Бойко дето строи магистрали - някой да го е засичал като бачка на магистрала? Щото аз не мисля, че би го видял... Градове построили - кой бре пак да те попитам?
    Разбира се, че марсианците са строили всичко, а народа български си гледал кефа, пиел си е ракийката със салатка и е поебвал чужди булки. А Димитровград ни дар от обитателите на Проксима от Кентавър.

  14.  
     
  15. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #42

    Отговор: Паметник в Бузлуджа/дом паметник на партията

    колкото бойко е въртял мотиката по магистралите, толкова и бай тошо е въртял мотиката в димитровград

    тънката разлика е, че след бойко остават 100 богати негови приятеля, а след бай тошо остава 50-хиляден град и като бонус една огромна промишленост в съседство, ама тя сигурно не се брои, защото е била важна само за прехраната на тези 50 000 + някакъв сериозен процент от БВП на държавата...

    пренебрежима е, спор няма. къде-къде е по-важно да оправиш лъвов мост за 21 милиона, вместо да оправиш 2 завода за същите пари... (нищо лично, софиянци, просто примерът е съвсем пресен...)
    Karata и jonov харесват това.

  16. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #43

    Отговор: Паметник в Бузлуджа/дом паметник на партията

    Цитат Първоначално публикувано от prismehulnik Виж публикацията
    Е,не съм съгласен,то и мойта квартира в Плевен не се охранява!...Ако я разбият индийците,кого,Светия синод ли да виня ,или Главното мюфтийство!?.......Но нека сме на ясно-поддръжка на такова чудо и на такава височина е адски,адски скъпо мероприятие!Не е по силите на никоя партия да го стопанисва!Това може да направи само държавата ,ама като си знаем държавата......Ето,по това ,например биха могли да се обединят-ама не би!Дребен на глед казус,но от там трябва да почнат,от дребните неща........Като изключим партийните пристрастия,такова строителство аз в Европа не съм виждал!
    1. БС(К)П иска да го "запази" като партийна "реликва" паметник за нейната история.

    Останалите партии искат или да го съборят или да го преустроят на паметник на основаването и историята на България.

    Няма шанс-искат различни неща.

    Дайте пример за някоя друга партия на която са строени такива "домове- паметници" с народни пари на отрудения български народ ?


    2. От МаКеДонСко по-високо НеМа ...:


    imagesV5JBY965.jpg

    [ipka.pngimagesB6OXD0PS.jpg

  17. Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Живее в
    pleven
    Мнения
    855
    #44

    Отговор: Паметник в Бузлуджа/дом паметник на партията

    Джъсти ,бъркаш....Точно БСП не иска по никакъв начин да се идентифицира с чинията!Имаше период в който тя бягаше като дявол от тамян от всичко що би могло да я свърже с БКП,с всичко изминало през ония 45 години и т.н.....То и тогава почна да се руши горе....Нали не мислиш,че мъглижките мангали са изтърбушили лика на бай Тошо!?Това беше едно от първите неща сторено по най вандалски начин......Пак казвам,изключвайки партийни пристрастия,ако бяхме държава на място,чинията би могла да се превърне в паметник на нещо-история,основаване на БГ......За това си има учени глави,могли са да измислят и предложат идея......Ако не паметник...нещо друго,но този вандализъм и разруха са страшни и добре онагледяват оскотяването и безпътицата в която се намираме....
    ....Колкото до другата снимка,ако това е македонско.....,ами определено ми изглежда по малко..../апропо в Швейцария и Австрия може да срещнеш подобни строежи,повечето са хотели,красиви ,поддържани,луксозни и скъпи и...нищо повече!/

  18. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #45

    Отговор: Паметник в Бузлуджа/дом паметник на партията

    @lupus
    начи да сме на ясно.Всичко е строено от народа, на сила и със сила карани. Така, както са и били отнети земите и парите (дедо ми в кюпа), на времето. Така хората са карани на сила на бригади. Учениците, войниците и другите, дето са бачкали през седмицата, ама в неделя са строили. Защото партията го е искала, от тях, като са и казвали че партията са самите те.... Пак на сила са продавали застраховки и тем подобни марки, за писма, руски вестници и предмети, дето са щели да осигурят поредната и глупост, или лудост. За това е останало нещо построено, ама това нещо не е мръднало от средата на седемдесетте, до края и.
    svetlio1 и ivodivo харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 5
    Последно: 07-11-06, 18:31
  2. Отговори: 3
    Последно: 06-09-06, 00:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе